IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

zuzanka7834
26. jan 2011

@adikasala moja mila, teraz neviem, ci Ti drzat palce, aby toto iui vyslo alebo nie ☹ Budem Ti drzat palce aby vyslo to, co je pre Teba najlepsie, hlavne nech si zdrava a v poriadku 🙂 Ja sa citim stale rovnako, a teda bezpriznakovo 😠 A co Ty? Citis nieco zvlastne okrem toho hnusneho pruhu?

@zlatanka30 ja som to vcera nevydrzala a kupila som si ho, aj som si ho spravila, ale bol biely ako ten sneh, co vonku pada ☹ Nic, ziadne // ani na tomto teste ☹ Robila som si ho vecer pred spanim. Dufam, ze napriek tomu mame stale sancu, snad... 😔 Inak blalhozelam k uspesnemu IVF 🙂 Bol to Vas prvy pokus? A po kolkych dnoch si si robila ten test, ja som vcera mala 20.DC, IUI bola v 14DC.

@katy33 dnes som este doma, do prace idem az zajtra. Ale uz mi sef od rana vyvolaval, tak som ho rusila, ze akoze som u lekarky 😀 Joj, tak sa mi nechce ako nikomu! Brr, a ked si predstavim, ze ma tam caka dvojtyzdnova robota... Ble!
Moj ocko ma tento vikend 55 a ideme cela rodinka do pizzerie, tak mu chcem upiect aj ten citronovy aj jablkovy - alsasky. Namiesto torty 😉

@kikus77 drzim palce na dnesnu iui. Co sa tyka tej kasicky, nemam s tym absolutne ziadne skusenosti ani netusim, kedy sa moze brat a kedy nie. To je na podporu cyklu? O kolkej mate iui a v akom centre? Lebo nam tiez povedali, ze jeden folik je malo 😕 Aj ked tiez som nechapala preco, lebo ved v nestimulovanom cykle vzdy dozrie iba jeden a vacsina zien bez problemov otehotnie... My chodime do Heliosu, stale rano, mm musi tam byt uz o 7...

@strelicia srdienko, myslim si to iste, co hovoria baby, ze nie je vsetko stratene, kym to nepotvrdi krvicka.... Skus este kusok verit... Ved ani Lucke nebolo na prvom sone nic vidiet, ak si dobre pamatam, a kuk ho, fazulka uz ma 10 tyzdnov 😉 Ale s tym ne/preplacanim IVF si ma zaskocila. Dofrasa, dufam, ze to neschvalia! Nepytala si sa na to v Heliku? Dokelu, dokelu, dokelu, takze ak nam to teraz nevyjde, doporucovali nam este 1 iui, o IVF zatial nerozpravali, ale viem, ze ak ani to dalsie nevyjde, pripadne dalsie, tak nas to IVF caka... Myslite, ze sa moze podat ziadost aj skor a samotny zakrok podstupit trebars po 3 mesiacoch? 😕 😕 😕 To je ina zrada... A ja pri tom tejto vlade fandim, tak dufam, ze si to u mna nepokazia 😉

zuzanka7834
26. jan 2011

@little_miracle no, este som posledny den doma, takze mam casu robit si zhrnutia 😀 Ak sa mi podari,dnes spravim aj tu tabulku 🙂

katy33
26. jan 2011

@strelicia No to si snad robia srandu, su normalny, ved už teraz to stoji nekrestanske peniaze a čo potom? Hrabat do svojich vreciek to vedia, ale nemyslia na to, že ludia si to nebudu môct dovolit a tym padom pridu o dalšich občanov SR a naozaj už nebude mat kto robit na dôchodky 😠 no zasa mam tlak 300/800....hned sme sa s mm dohodli, že ked teraz nebudu zasa žiadne vajka, hned požiadame o IVF, aby nam stihli žiadost odoslat a schvalena žiadost plati pol roka po schvaleni a ak sa nam nepodari dietatko dovtedy, tak určite ideme na IVF. A žiadost musite vyplnit v centre?

kikus77
26. jan 2011

@zuzanka7834 dnes o 14:30, chodim do noveho centra na Antolskej, predtym som chodila do GF v BA. Ta kasicka je v podstate vyziva pre folikuly, uprava cyklu.... a mne teda pomohla, fakt sa mi cyklus upravil a zase funguje ako pred umelym 🙂 To co tu citam, tak asi jeden je malo, chceli sme to skusit bez stimulky, tej si zrejme este asi uzijem dost 😒

katy33
26. jan 2011

@zuzanka7834 Zlatino, ak maš ešte doma nejake testy , tak velice rychlo zabudni, že su dakde v skrinke.....čo to 😠 Ake testovanie, ved to si ešte len 6 DPO, vajko sa uhniezduje 7-10 DPO, nema vyznam sa zbytočne stresovat testovanim tak zavčasu, skôr ako 13DPO to určite nema vyznam. Dokonca aj Lucka to tak mala, myslim, že na 11.DPO bol test čisty a na 13.DPO už boli //......takže klud, jasan 😎 Ved teraz je čas , kedy by sa mala fazulka ešte len zahniezdit, tak jej daj šancu a čas na to 😀 Ty si mamina urychlovačka 😀 😀 😀

zuzanka7834
26. jan 2011

@katy33
1. korpus: 200g PH muky, 100g masla (alebo Hery), 1 zltko, 30g práškového cukru, soľ, 2PL studenej vody - to vsetko spracujeme na hladke cesto, ktore nechame minimalne 30 min na chladnom mieste.
2. V hrnci zmiesame 1 hrncek kryst. cukru, pol hrnceka zlateho klasu, 1a stvrt hrnceka vody, pol hrnceka citronovej stavy (ja som odstavila 4 vacsie citrony, tak to bolo trosku kyslejsie, ale dobreee) - toto vsetko za staleho miesania privedieme do varu, ked to zacne byt ako puding, odstavime z ohna, pridame cca 100g masla (netusim kolko presne, lebo on v tomu videu nepovedal mnozstvo, tak len od oka), 3 zltky a citronovu koru (vela). Vsetko spolu vymiesame.
3. Maslom vymastenu tortovu formu vylozime vyvalkanym cestom (aj boky), popichame vidlickou, aby sa pri peceni nenadvihlo a dame piect asi na 15 min. Medzitym vyslahame pevny sneh z bielkov a asi pol hrncekom cukru. Asi po tych 15-20 minutach vyberieme formu s korpusom z rury, naplnime citronovou plnkou a na vrch navrstvime bielkovy sneh. Dame este asi na 15min do rury, kym sneh nezacne hnednut. Podavame vychladnute, teda minimalne 30-40 minut po vybrati z rury. Dobru chut 🙂

PS: najlepsie chuti na 2. den z chladnicky, studenyyyy!

zuzanka7834
26. jan 2011

@katy33 srdienko ale ja som si robila ovu test. Je mi jasne, ze tehotensky niekedy neukaze ani po tych 14 DPO, ale kdesi tu som citala, ze ak je ovulacny pozitivny aj dlho po ovulacii, je to tehu... Tak som si ho vcera 1x v zivote kupila a vidis to... ☹

To skade vies, ze ziadost na IVF plati az pol roka? Teda ak nam toto iui nevyjde, musim sa spytat v Heliku, nech poradia... Ved aj so ziadostou to stoji vela penazi...

apolenka6
26. jan 2011

@katy33 Ahojček!tak máš hrdzu?! 😀 😀 😀 júúj ty a Zuzanka7834 ma vždy rozosmejete 😀 už ked sú bolesti tak mrcha na obzore 😵 no ten clostil som si prihodila tak uvidíme.....aj mám obavu ako to vypáli no čo už bud-alebo?! 😠
Som zvedavá ako dopadnem u Dr.zajtra či mi bude robiť nejaké vyšetrenia okolo toho.... 😨 😨 Inak chcem byť ešte PN nech už využijem DNPO február sa šuchne ajajáááj

tinasc
26. jan 2011

@kikus77 držím palce, nech sa zadarí... a v GF sa vám nepáčilo? 🙂
inak dúfam, že s tým IVF to neschvália, však možno to čaká aj nás, však teraz už sa to pýtajú riadnu kopu peňazí, potom to už bude nekresťansky drahé 😠

tinasc
26. jan 2011

@apolenka6 dnes som dostala aj ja mrchu, tak začnem aj ja brať clostil... myslíš, že by som si aj ja mala prihodiť jeden? brávam ho od 5-9 dňa, 2x1... a minule som z neho mala len jeden folikul...

strelicia
26. jan 2011

@zuzanka7834 ak si vo vseobecnej zp tak ta schvaluje na cely rok.

katy33
26. jan 2011

@zuzanka7834 Aha, no ani na ten ovulačny sa nespoliehaj, minula som ich asi 50, bez srandy, ked som chcela vyzistit ovulku a ja som mala // stale, a ked som išla na HP, zistili, že mam LH vysoke stale, takže ovu testy pre mna zbytočne...a ovu testy by sa mali robit medzi 10.00 - 20.00 a aspon hodinu pred testovanim by sa mal obmedzit prisun tekutin 😉 S tou platnostou žiadosti na IVF to spominali aj baby na MK - aspon myslim, ak som zasa niečo nepoplietla....lebo, ked si vezmeš, tak aj ked už maš schvalenu žiadost a nepodari sa na 1x nastimulovat, lebo i to sa môže stat, tak čo potom, musi to byt časovo obmedzene, ale určite aspon niekolko mesiacovc, či 😕
Zlatičko moje, straaaašne moc dakujem za receptik, vyskušame, mm miluje bielkovy sneh na kolačiku 😎 😉

strelicia
26. jan 2011

@katy33 ano v centre bo oni to posielaju, oni k tomu este nieco pripajaju. ja som vo vseobecnej a schvalena ziadost plati rok.

strelicia
26. jan 2011

@zuzanka7834 my sme ziadost o ivf podavali v 5/2010 a plati nam presne rok.

katy33
26. jan 2011

@apolenka6 Ty, ale to ti je korozia ako svina, furt nič 😝 😠
A ako si si zvyšili clost. šupla si si aj 4 ? Budeš skušobny kraliček, potom ta budem nasledovat, ked povieš, že su ale 4 vajka, tak asi zhltnem cele dve balenia, čo mam doma 😀 😀 😀 Presne tak , cicuš moja, DNPO treba využit, ja tiež sa chystam na PN, ak budu tie vajka 😠 ...už mam toho dost v praci, chce to vypat istič 😀 A aj tak by si to mala zbytočne, sa dat teraz vypisat , ked o par dni bude IUI a nasledne tehulkovanie 😉 😝

tinasc
26. jan 2011

no ak nám tentoraz IUI nevyjde, tak poviem doktorovi, nech nám vypíše rovno žiadosť 😉

apolenka6
26. jan 2011

@tinasc Júúj to neviem,ale ja ho beriem od 3-7DC ak máš a chceš risknúť tak skús ja beriem 3x1 +1 😨 zo začiatku
Ja mám lepšiu skúsenosť brať clostil.od toho 3 dňa je to lepšie aspoň u mňa ked som ho brala od 5DC tak som mala vajká neskoro a nie vždy a od 3 DC som mala vždy aj ked nie 2 ako potrebujem pri IUI je to ,len na tebe....

katy33
26. jan 2011

@strelicia No super, že rok...aspon to, veru ked tam teraz pôjdeme už aj budem tlačit na dr., nech žiadost vypišu, mysliš, že to môžu , aj ked ešte nemame za sebou IUI, ale ked sa nam nedari nastimulovat s clost. už 5.cyklus, tak si myslim, že mam na to prave , žiadat IVF - tam sa pichaju silne davky hormonov a z nich by snad už vajka boli 😕 Takže vy si terza nemusite davat žiadost a môžete ist hned do toho?

apolenka6
26. jan 2011

@katy33 jooj zlato moje ako ma ty vieš utešiť a potešiť ♥ DAKUJEM!áno prihadzujem 4 lentilku len či nebude toho moc!!!! 😖 idem na ostro!!!! 😠 Vajká bud a budeš PN moc ti to prajem!!!!

zuzanka7834
26. jan 2011

@apolenka6 ako dlho si platis dobrovolne pripoistenie? Lebo ja som si ho platila rok, nepretrzite az do minuleho jula a potom asi v oktobri-novembri som ochorela, tak som ostala PN a oni ma odbili, ze som mimo ochrannej lehoty, kedze si to uz neplatim. Prestala som preto, lebo mi kamoska pripravila plan 😉 : ked otehotniem, dva dni pred nastupom na matersku odidem (po dohode so sefom) z prace, zamestna ma moj muz alebo niekto znamy, kto mi ponukne plat vo vyske max vymeriavacieho zakladu, zaplati za mna odvody (za tie dva-tri dni), vsade ma poprihlasuje a potom pojdem pekne na matersku. Lebo sa to ratalo bud podla poslednych dvoch odpracovanych rokov alebo podla posledneho zamestnania. Kamoska to tak aj spravila a teraz dostava okolo 600€. Lenze medzitym sa to zakonne zmenilo, tak som sa v decembri rozhodla, ze si zase pekne zacnem platit (lebo v praci mam oficialne minimalnu mzdu, sef nas plati na ruku, v podstate ako takmer kazdy podnikatel). A teraz som ochorela, tak som si zavolala do socialky a tam mi povedali, ze tuto PN mi budu ratat z minimalnej mzdy, lebo moj vymeriavaci zaklad sa berie do uvahy az po 26 tyzdnoch!!! Vrrr!!! 😠

tinasc
26. jan 2011

@apolenka6 no neviem, v protokole mám 5 - 9 deň, tak neviem... potom mi vždy kázali na ten 9 deň pichnúť pregnyl a o dva dni prísť na IUI. Takže mne to takto vždy vyšlo... tak asi nebudem experimentovať 🙂

zuzanka7834
26. jan 2011

@strelicia hm, som v unionke... kde sa to da zistit?

zuzanka7834
26. jan 2011

@tinasc ja som si tento mesiac tiez pridala, prve tri dni 2x1 a posledne dva 3x1.

fomarik
26. jan 2011

ja to tu všetko nestíham vstrebávať...fu, idem vás čitať 😉

zuzanka7834
26. jan 2011

@katy33 dufam, ze mu bude chutit 🙂 Len ho priprav na to, ze je fakt kysly 🙂 ale tak prijemne 🙂

apolenka6
26. jan 2011

@zuzanka7834 Vieš čo moja ja som z toho jeleň mňa sa na to moc nepýtaj to mi švagriná poradila ono najlepšie je ked ti nekto zo sociálnej poradí...... možno Fomárik ona tam má vraj známu a bude vedieť viac ako ja
Ja si to platím už vyše 3 rokov a chcem to využiť aspoň na materskú 😠

tinasc
26. jan 2011

@zuzanka7834 a odkedy ho berieš?

zuzanka7834
26. jan 2011

@tinasc ja som tiez brala 3-7 Dc, zhruba od desiateho folikulometria a az podla nej mi nacasovali pregnyl, aby boli vajka dost velke, alebo aby, na druhej strane nebolo zase neskoro 🙂 Chodis na folikulometriu?

zuzanka7834
26. jan 2011

@fomarik vidim, ze sa tu pekne zbiehame, cakajuc na Strelkyne vysledky...

apolenka6
26. jan 2011

@tinasc a to ti pichnú pregnyl bez toho aby videli či máš vajká?!?! 😨 😨 😨 mne až vtedy ked je vajko dostatočne velké ...
Jasné riad sa podla seba ja som ti,len napísala ako je to u mňa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre