IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

dasaa
21. apr 2012

Ahojte babenky ale ste toho popisali az az 🙂

dasaa
21. apr 2012

@kostickabonnie ahoj prave citam tvou spravu.Ako sa mi mas ?

kostickabonnie
21. apr 2012

@dasaa ahojky....ale už dobre....sadla som si na rozhovor s mm a vysvetlila som mu svoje pocity, že pre mňa je náročnejšie spracovať túto správu o nevyhnutnosti IVF a všetkých dôsledkoch. Povedal, že na mňa nebude tlačiť, ale čím skôr tým prejdeme, tým skôr sa náš vzťah dostane do normálu (asi všetky babenky vedia, že práca na bábetku je sprevádzaná stresom, mení sa sexuálny život a ovplyvňuje to psychiku oboch partnerov). A že bude stáť pri mne, lebo ma ľúbi 🙂 A zrazu mám pocit, že treba ísť do toho a nepozerať sa na to, čo to všetko bude obnášať, ale zamerať sa až na výsledok - bábo alebo radšej dve naraz 😀 takže už sa cítim omnoho lepšie- asi som sa s tým už vysporiadala 🙂 .... jediné, čo ma znepokojuje, je dlhá čakačka na schválenie žiadosti alebo možné problémy pri schvaľovaní 😖

kostickabonnie
21. apr 2012

@dasaa a ty - teda vy sa máte ako? 🙂

kikai
21. apr 2012

ahojte chcela by som sa opytat aky je rozdiel medzi IUI a IVF?to navrhne lekar ktore z nich alebo v akom pripade sa ktore voli?a je to bolestive?co to obnasa a kolko to vyjde financne?dik za info,mozte mi aj IP napisat 🙂

sherny
22. apr 2012

Poslušne hlásim 3tie iui za mnou.teraz už len čakť.dnešná teplota 37.3.
Krasnu slnecnu nedelu zelam vsetkym snazilkam

sherny
22. apr 2012

Poslušne hlásim 3tie iui za mnou.teraz už len čakť.dnešná teplota 37.3.
Krasnu slnecnu nedelu zelam vsetkym snazilkam 🙂

lasalete
22. apr 2012

prajem pekné ránko....dnes idem na 1.pichnutie Gonalu jááj mám strach ... vôbec neviem čo ma čaká....verím že po 3 neúspešných IUI bude toto IVF úspešné..držím všetkým palce..a ak by mi vedel niekto napísať ako sa cítil pri Gonale budem rada ak mi napíše..ďakujem

katuska54
22. apr 2012

@lasalete ahoj mozem sa opytat kolko ti trvalo kym schvalili ziadost? ja idem teraz na 3 iui a ked to nevyjde tak ideme na ivf. ja mam VZP a chcem vediet asi kolko budeme cakat. a ziadost ste mali uz pri 3 iui poslanu,alebo ste cakali na vysledok z iui a az potom to posielala? neviem aky je postup tak som zvedava ako dlho to cle trva. a este kolko si platis za lieky k ivf. aby som sa vedela financne pripravit. dakujem a prajem // na testiku 😉

lasalete
22. apr 2012

@katuska54 ahojky...žiadosť sme posielali pred tretím IUI nečakali sme na výsledok.na žiadosť sa čaká 4týždne a viac ja som vyslovene po 5týždňoch volala do VZP či je všetko v poriadku .... žiadosť bola už dávno schválena len oni to nejak hromadne posielaju preto to tak dlhšie trvalo...väčšinou ale vždy schvália...a financie za injekcie a lieky som platila necelých 300EUR a za zákrok budem doplavať cca 500EUR...tiež mám v tom celom postupe chaos keďže som prvý krát na IVF..dnes som si už prvý krát pichla Gonal .. držím palce...inak ja som z KE a ty?

sherny
22. apr 2012

@lasalete a v akom centre si ty?dakujem za odpoved

sherny
22. apr 2012

@lasalete a v tej cene je iba jeden pokus? alebo sa zaplati tyx 800+500 a mas pokusov kolko mas vajicok zamrazenych?aj to zamrazenie sa plati ze?tusim okolo 200 eur ze?

lasalete
22. apr 2012

@sherny ja som v Splne ...

lasalete
22. apr 2012

@sherny fuha a ani neviem kolko sa platí za zmrazenie nejak sme sa o tom ešte nebavili s doktorom...takže ani neviem či v tej cene je iba jeden pokus...ale ked uvažujem pred každým odberom vajičok a následným vložením su potrebné lieky a injekcie a tieto určite musím zaplatiť znova ...

sherny
22. apr 2012

@lasalete a to je kde prosim ta?

sherny
22. apr 2012

@lasalete no je to pekna palka hlavne ked nemame istotu ze sa to podari.ked som mm povedala kolko to stoji tak ho skoro porazilo.ako reagoval tvoj mm?

lasalete
22. apr 2012

@sherny je to v Košiciach prepáč asi som to tebe neuviedla neviem odkiaľ si ty

katuska54
22. apr 2012

@lasalete ahoj j som z BA a dufam,ze uz nebudem potrebovat iui. ked pojdem na folik tak sa opytam dr. ci tu ziadost uz neposle. nechcem zbytocne stracat cas. a zaco este budes doplacat 500 eur preboha. ja som myslela ze to hradi poistovna

lasalete
22. apr 2012

@sherny jáj veru je to veľa penazi to je pravda .... my sme na tom tak že máme nejaké rezervy vieš takže si to hradíme zatial bez nejakých pôžičiek...ale nieje to sranda....no určite by som išla aj do pôžičiek ak by som už nemala vlastné zdroje..a môj partner s tým suhlasil nič nenamietal bola to samozrejmosť že to toho ideme ...

sherny
22. apr 2012

@lasalete opacny koniec slovenska.ale aj tak dakujem za odpoved. 🙂

lasalete
22. apr 2012

@katuska54 no 500 je za ten zákrok ktorý vykoná tvoja CAR .... poisťovna prepláca len časť ... čiže na pacienta to vychádza že doplatí za komplet cca 1000-1500 EUR

lasalete
22. apr 2012

@sherny určite by si tu našla aj niekoho kto je z BA...ja mám tiež pocit že som tu jediná z Košíc ... 🙂))

katuska54
22. apr 2012

@lasalete to nemyslis vazne 😠 a kde nato mame zobrat prachy 😠 akoze tie co maju problem s tehu tak zato maju platit nehorazne prachy. toto je teda stat 😠

sherny
22. apr 2012

@lasalete hmm my staviame dom tak si vies predstavit tie platby a to mame uz 4 uvery
drzim palceky aby to vyslo 🙂

lasalete
22. apr 2012

@katuska54 ani je to tak .... je to smutné ...

lasalete
22. apr 2012

@sherny jáj viem si predstaviť ... držim palce ... aby to dopadlo dobre

sherny
22. apr 2012

@katuska54 suhlasim s tebou v plnej miere.mame proste smolu.co nato povedat.

katuska54
22. apr 2012

@sherny ahoj a ty kam chodis do centra? ja do iscare v ba. aj mna caka 3 iui niekedy v maji,tak som velmi zvedava ako dopadnem. no teraz ked som sa dozvedela kolko sa plati ivf,tak si to asi aj rozmyslim 😒

sherny
22. apr 2012

@lasalete dakujem aj tebe drzim palceky aby si bola stastna tehulka 🙂

sherny
22. apr 2012

@katuska54 no ja uz 3roky sa trapim aj laparku som mala.nic nezistili som zdrava aj mm je v poriadku a stale sme bez deti je to smutne.tie co po nich tuzia nemozu mat a tym co to je jedno alebo dokonca nechcu alebo neplanuju tak maju....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre