IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

jerryjanka
23. okt 2010

veľmi vám držím palce na vaše IUI - všetkým
som jeho veľkým zástancom. takže ak potrebujete povzbudenie kludne mi napište .- kedykolvek 😉

aby
23. okt 2010

@katy33 dík moc som zvedavá ako to vydrží heh
ale verím si, že to vyšlo heh 😀
aj ja držím prsty 😀

apolenka6
23. okt 2010

@fomarik som teda stráášne zvedavá ako zajtra dopadnete silno,silno držím palce a nezabudni sa doktora popýtat 😉 štastnu cestu
@zuzancek22 červený náramok mam ,že by som ho začala nosit?do Martina si ho určite zoberiem pre štastie ved ho potrebujem teda každá z nás
@katy33 a ktorá pizzerka je najlepšia?tak to sa v práci namákáš to sa ti nečudujem ,že cez víkend máš najviac práce my zas v práci ludí poobuvame a aj poobliekame 😎
@aby ked mi robili 1iui tak tam bola aj dr Gatová tak ako je menšia tak má vela optimizmu inak prajem vela štastia držím palce 🙂

aby
24. okt 2010

@apolenka6 jj zlatá je, že som prvá kto sa jej bojí heh milá a teda aj pfuj,pfuj,pfuj som dostala a nejak si viac verím heh no a ten spln no no fakt ohromné 😀
dík moc

zuzancek22
24. okt 2010

@katy33 takže ten náramok nieje nič špeciálne, mne kamarátka povedala ked som išla na 2 IUI aby som mala niečo červené,aby mi to niekto neuriekol, nič som nemala tak ráno som behla do bižuterky a kupila 3 červené náramky, asi to môžu byť hociaké, len mi povedala, že mi ich nemá nik chytať, ak by aj ano tak ich mam opláchnuť pod teplou vodou, (každý večer ich radšej oplachujem -preistotu 😀 ) asi je to len v tom či tomu človek verí, a ja tomu zatial verím 😉.

zuzancek22
24. okt 2010

@fomarik ako si dopadla?

v555
24. okt 2010

@fomarik,ako??? 😉

zuzancek22
24. okt 2010

babenky po kolkých dňoch si môžem urobiť test?, teraz som sa rozhodla, že nebudem čakať na testy . 😀

fomarik
24. okt 2010

Takže dievčatá.... máme 3 vajká!!!!! Ešte v stredu ideme na folikulometriu k mojmu dokymu a v piatok alebo v sobotu ideme na2 IUI( ak pojde všetko tak, ako má). Veľmi som bola šťastná, teda ešte aj som. Uvidíme ešte v stredu. Dnes je len 11DC, od stredy berieme estrofen, pretože maternica bola len 5,5 ale inak ju mávam 7 mm.

@v555
@apolenka6
@katy34
@zuzancek22
@jerryjanka
@aby

fomarik
24. okt 2010

@zuzancek22 ja som si robila už na 11. Myslím, že už po tom 10dni môžeš. Ale radšej použi test s najmenšou citlivosťou...5 - 10mmol

zuzancek22
24. okt 2010

@fomarik juj, som rada aj za teba, tri vajká je skvelé, aj ja som ich mala 3 , takže ideš za mnou, to sa mi páči.....len tak ďalej, a držííííííím mooooooooc pršteky aby všetko dopadlo ok.

fomarik
24. okt 2010

@zuzancek22 dakujem. ešte nikdy som nemala tri vajká. ja som z toho celá bez seba. len nechcem nič zakríknuť. Idem si upliecť ten náramok. Inak dnes tam bola Dr. Gaťová, plná optimizmu.... hned som mala dobrú náladu, ked ju človek vidí.

betina1984
24. okt 2010

Môžem sa opýtať, ako prebieha IUI? Musí sa čakať na ovu, alebo sa vstrekne priamo do maternice spermia a potom sa ovu vyvolá alebo ako to je? Resp. vstrekuje sa len jedna, alebo viacej, môže dôjsť ak k viacpočetnému tehu?

apolenka6
24. okt 2010

@fomarik jooj 3 vajka to je skvelééé!!!! tak pôjdu vajka na vandrovku 😀 a tak si sa bála tešíme sa 😉 aj si si zvýšila dávku?aj dnes bola rýchlovka u dr ,alebo si sa stihla aj opýtat?a kolko maju vajka?som ale zvedavá čoo prežívam to ako svoje.....

jerryjanka
24. okt 2010

@fomarik wooooooooooow super - to už musí vyjsť 😵 😵 😵

v555
24. okt 2010

@betina1984,IUI prebieha asi takto.Na tretí den cyklu začneš brať Clostilbegyt až do siedmeho dňa,na 10.-11.deň sa robí folikulometria a zisťuje sa ake su veľke vajka a koľko ich je.Dva dni pred zákrokom sa pichne Pregnyl a ide sa na IUI.Ak ma manžel dobry spermiogram tak sa vstreknu tie najlepšie spermie oni ich prečistia/pozor nie jednu ale aj 4-5 milionov/. A k viacpočetnému tehotenstvu dochádza vtedy ked maš viac vajok a oplodnia sa všetky ale to nie je zasada.Ked sa oplodní jedno vajko a rozdelí sa vznikajú jednovaječné dvojičky,tie sa na seba podobajú a sú vždy rovnakého pohlavia.Ked sa oplodnia dva rozne vajka tak vznikajú dvojvaječné dvojičky a tie sa na seba nepodobajú a väčšinou sú to rozdielne pohlavia.

v555
24. okt 2010

@fomarik,velmi ti držím palce 😉 Ak všetko pôjde podľa plánu mali by sme sa stretnúť v Heliose.Len mi nejakosi nejdú do hlavy tvoje dni.Mne robili IUI na 12.dc a tebe to vychádza až na 16.-17.dc ale to je tiež pravda,že sme každá iná.A neboj maternica narastie za jeden den až 1 mm.

apolenka6
24. okt 2010

@v555 aj mne robili IUI na 16 dc tiež som to mala trošku neskôr 😕

aby
25. okt 2010

@fomarik jeee držím prsty 😀 ja som mala 6 folikulov no ked som to povedala mangelovi tak povedal ak sa všetky podaria tak nikdy nebude so mnou keksíkovať heh 😀 sme sa smiali ako blázni 🙂
drží prsty 😉

@v555 mne robili IUI na 13deň 🙂

apolenka6
25. okt 2010

@zuzancek22 aj sa ideš testovat?ja sa testu bojím ako čert kríža 😖 to máš teda odvahu,ale zvedavost je asi väčšia 😵 😵 😵 a kup si testík s dvoma // iný ani nekupuj! 😉

zuzancek22
25. okt 2010

@apolenka6 no testovať sa budem až v piatok, to bude 11 deň od insiminácie. a test som si už aj minule pýtala v lekárni , že predajte mi taký aby vyšiel. - oklamali ma 😀 bola iba jedna čiaročka, takže teraz to skusim este raz.
@fomarik to niečo o tom svedčí, že máš teraz 3 vajká, lebo to už víde, 😉 inak je to tu napäté, že sa to dá krájať. keď to tu takto každý deň čítam , tak mi to aspon pomáha nemyslieť tak na mna.
ďakujem babenky že ste tu

jalanecek
25. okt 2010

Ahojte Bambulky
Ja idem poprvykrat do centra Iscar do martina 18 novembra.S priatelom sa snazime otehotniet uz 5 rokou zahadne....Niekedy sa pitam sama seba a pana boha preco ludia ktopry tuzia po babetku ho mat nemozu.ked kukam na tych ludi teda zeny ktore odhodia svoje dieta v kosy,alebo niekde inde je to hrozne povezte mi aka je tu na svete spravodlivost...Nechapem...Mozet mi povedat ako to prebieha v Martine v centre iscar co sa riesi prvy den Dakujem Vam za odpovede a Prajem Vam vsetkym aby sa Vam uz podarili Vase vytuzene dietatka...

petuska123
25. okt 2010

@jalanecek ahoj my ideme teraz vo stvrok 1krat do iscare....tiez neviem co nas caka len to ze spermio a vysetrenia aj mna a dalej postup neviem este ze je tam konzultacia s lekarom

jalanecek
25. okt 2010

No mi az 18 novembra ked som sa dozvedela o inseminaci velmi ma to potesilo a hned som do toho vlozila vsetky sve nadeje verim v to ze to vyjde no povedz mi moj priatel mal zly spermiogram mal malo spermii moze to byt aj tim ze som este do teraz neotehotnela>>Ved tam, staci jednu spermiu tak preco sa nechce prichytit k vajicku??

betina1984
25. okt 2010

@v555, jej ďakujem, už som zase múdrejšia...🙂

petuska123
25. okt 2010

@jalanecek no neviem preco sa nechce uchytit???je to cele zvlastne ten proces...na IUI musis mat priechodne vajecniky bola si na laparo alebo na prefukoch????lebo ak nemas priechodne tak potom IUI nma vyznam si davat robit..

darla333
25. okt 2010

@petuska123 No u mna je zaujimave ze IUI mam postupit bez tychto vysetreni, pretoze v Heliose mi povedal doktor ze ma bude zbytocne vystavovat takymto neprijmnostiam. Ze je to zdlhavejsie a aj sa musim zotavit...a tako skusime hned IUI.Len keby to nestalo tolko ☹ . Mozno tak rozhodol, pretoze sa nam jedno dieta uz podarilo. Neviem. A pritom mi nasli v krvi chlamidie. Ale asi to nevadi kedze mavam mikozu pravidelne jak menzes 😀

betina1984
25. okt 2010

@darla333, počula som, že v Martine je to dosť drahé, tuším 100 Eur, v Trenčíne to robia za 40 Eur. Ja sa tam tiež chystám, len čo vydrančím od gyndoša výmenný lístok. Inak by som si všetko musela hradiť sama, takto mi to zaplatí poisťovňa (myslím konzultácie, vyšetrenia....).

jalanecek
25. okt 2010

@petuska123 nie nebola som na laparke bola som 2 krat v nemocnici ale vzdy ma poslai domou s nejakou infekciou alebo s herpesom a nechce uz ist no uvidime ci to bude mat cenu ja som v poriadku ale priatel nie ma len 8 milonou spermii a to je fakt maslo ked sa zacal liecit liecba mu zacala az po 3 mesicoch mu stupli spermie na 15 milionou a potom sa na to vykasla.Ach ty chlapi niektroy nemaju trpezlivosti a tak sa boji9m co mu povedia teraz lebo uz je to dost dlho co sa nelieci ale verim ze tam, bude aspon trocha spermii co ma oplodnia

jalanecek
25. okt 2010

A este sa vas chcem spitat na jednu vec mam pravdepodobne zapla vajecnikou lenze je mi cudne ze ma bolia prsia menzes mam dostat az 9 novembra a je mi to cudne ze ma bolia tak skoro a uz asi tyzden je toi mozne ze je to z toho zapalu doktor mi na to dal cipky polygynax poradite??/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre