IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

kavaapalma
29. jan 2011

ale nie si jedina co takto rozmysla ja tiez ak je zmienka o detoch ci dalsia kamoska je tehu dostavam nervy,ale pritom im to naozaj velmi prajem...

kavaapalma
29. jan 2011

a nezabudaj,ze stale mas sancu ved je aj umele oplodnenie,tak dopredu nehovor,ze ostanes bez deti ja sice neviem ako dlho sa snazite ale my s mm uz tri roky a zatial som este nic nepodstupila,stale si myslim ze to pojde samo...
aj ked uz zvazujem nad iui ale az tak na jar...
@zuzanka7834

zuzanka7834
29. jan 2011

@kavaapalma ked mne v podstate ani nevadi, ze pridu k nam, tesim sa velmi, hoci sama by som to nikdy tak nespravila, len sa bojim toho, ze tu budu zrazu 3 deti a ja si ich nebudem vediet ani pritulit, ak ma chyti takato mrchava nalada... Akoby si museli odtrpiet to, ze ja deticky nemam ☹ Ked sme sa vracali z Martina minulu stredu (ked sme boli na IUI), tak sme sa u nich zastavili a ja som si tu najmensiu dvojmesacnu nevedela ani pomojkat, na chvilku som si ju vzala na ruky a hned som ju dala mm, vobec som si ju nevedela pritulit, nic, mozno by som viac ochranarskeho citu v tej chvili citila k steniatku... Hnusim sa sama sebe 😢 😢 😢

zuzanka7834
29. jan 2011

@kavaapalma kolko mate s mm rokov, ak sa smiem spytat? Nerozmyslali ste tiez nad IUI?

adulkam
29. jan 2011

@apolenka6 no ja folikuly mam,len mi nikdy neprasnu ☹ mam endometriozu,za sebou operaciu vo feb.2010 a odvtedy nic,pred nou sme tiez skusali rok,ale to uz ani neratam,kedze viem,ze kde bol problem.
Teraz som "v poriadku" a zase tie folikuly neposluchajú ☹

pici
29. jan 2011

@adulkam pregnyl si nepichala? po tom zarucene foliky prasknu

adulkam
29. jan 2011

@pici ano v stredu mi pichla,v piatok som bola ze jeden praskol 🙂 ale ze narastol druhy 😕 takze v pondelok idem zas

adikasala
30. jan 2011

@zuzanka7834 ahoj zuzi ja som na tom tak isto aj ja som si dnes poplakala!!!boli sme pobede pozriet naseho kamosa co ma obchod v meste.zacalo sa bavit o detoch kedze cakaju 2.ze co mi ako sa nam dari ci nebude uz volaco.ze co si neadoptujeme...atdatd....ze aj oni museli cakat kym im prislo prve(po 8 mesiacoch) oproti nasim uz skoro 4 rokom!!!!ze ako im je to luto.....tak som sa skoro zrutila doma ako to na mna dolahlo,kedze viem ze nasa iui nevysla ani tentoraz!! ☹ ☹ja som taka ista neze by som im to nepriala.ale hnevam sa na cely svet preco jedny mozu mat aj 2, a nam ani jedno neni dopriane! z kamratov sme jediny par co sme zostali bez deti vsetci paryky uz maju rodinky,uz sa im zaciname vyhybat,nedokazem sa ovladat proste je to pre mna tazke,pocuvat ich lutost ako im je luto a ze co preto robime to a ono.im sa to lahko hovori ked nikto z nich nepresiel takymto trapenim ako my!! viem presne ako sa citis,nezabudni ze si neni sama...v tejto situazii,som tu ja a ostatne z nasej (iui uspesne na prvy krat)!!!!vsetky sme na tej istej lodi!!!!ahoj idem buvat som mrtva.zajtra som tu ak budes moct rada pokecam

fomarik
30. jan 2011

@zuzanka7834 joj zuzanka moja, prepáč, aj som tu včera nebola ked si ma potrebovala ( teda nielen mna). Ja úplne chápem to, o čom píšeš. Aj ja som sa veľakrát pristihla v takom rozpoložení. Ja som dokonca odmietla ísť na krst vlastnému synovcovi!!!! veľmi som sa bála, ako to budem znášať. Ale rodina ma zlomila, že čo blbnem abla bla bla.... no a išla som. Bolo to ťažké. Malého neskutočne ľúbim ♥. Ale čo sa týka cudzích detičiek, tak stým mám problém. Ja som sa dokonca začala vyhýbať kamarátkam, ktoré majú babatká.... nevedela som s nimi o ničom rozprávať a poviem pravdu, ani by ma to nezaujímalo, ako ich detúrence rastu, ako spinkajú...... to boli momenty, za ktoré som s a tiež hanbila. Ja si myslím, že je to úplne prirodzené. Deti milujeme, ale chceme vlastné...až potom prekonáme tú bariéru. Musíš tú oslavu prežiť, ič sa nedá robiť. Ale inak mna ako prvé napadlo, že by som tým známym hned z fleku povedala, že nebudeme doma. To preto, lebo ja som už v poslednom období mala voči všetkým a všetkému takýto postoj. ja som sa prestala stretávať s kýmkolvek, chcela som, a ešte aj chcem byť sama, nepotrebujem, aby ma niekto lutoval. Zuzanka, len neplačkaj iked slzy ževraj liečia, ale iba na krátko. Hlávku hore,...nikdy neplač ked ti ukradnú slnko, pretože cez slzy neuvidíš hviezdy ( a tie predsa prinášajú šťastie!!!!!)

fomarik
30. jan 2011

@adikasala presne tak ako si povedala, sme na jednej lodi a pochopíme to len my, ktoré tým prešli!!!

mirus11
30. jan 2011

No to mi ani nehovorte.my s priatelom sme sa snazili vyse roka a stale nic,a zrazu prisla sestra s priatelom,ze budu mat miminko.v tej chvili som sa udrzala,a tesila som sa s nimi,ale potom vecer v posteli to namna vsetko dolahlo.tiez som neustale plakala,ale nie ze by som im to nepriala,prave naopak.,ale nikto v rodine ani netusil,ze my sa uz dlhsi cas snazime mat babetko a nic s toho.ale potom po case,ked mala mala mesiac sa ma sestra opytala,preco som stale taka smutna a bolo mi to luto jej povedat,ked oni prezivali velke stastie s narodenia malej,ze to vyzera tak,ze my asi nebudeme mat ani to jedno babetko,a teda oni ziadne krsna.ale nakoniec som sa jej zverila,a i ked mala malu v postielke,tak plakala so mnou.ale potom sa to uz dozvedeli aj moji rodicia a mamine to bolo tiez velmi luto,kedze ona nas mala 4 dcéry.ale nakoniec po vsetkych vysetreniach,po laparoskopii ma doktor poslal do gyn-fiv a az tam sa nam to konecne podarilo-ked my robili iui.tak sa teraz tesia vsetci v rodine,ze aspom to jedno budeme mat.ale viem si to zuzka predstavit,ako sa citis,lebo ja som tym vsetkym tiez prechadzala, a to vzdy,ako sestra prisla s krsniatkom k nam,a vsetci sa s malej velmi tesili.uvidis,aj vam sa to urcite podari a budete tiez takymi stastnymi rodicmi,ako su ine rodinky.

little_miracle
30. jan 2011

@zuzanka7834 @fomarik Kočky, viem presne o čom hovoríte.........mňa tiež na každom kroku obklopujú len samé bábätká........všetci známi majú detičky........a ja mám tiež problém s tým, ako sa mám všetkým tým cudzím deťom prihovárať. Pristihla som sa už aj pri tom, že som sa tvárila ako by tam ani žiadne dieťa nebolo - proste som ho prehliadala. A potom sa mi spätne dostalo do uší že aká som chladná ☹ No žiaľ ľudia o tom h......o vedia aké je to trápenie. Aspoň tu na koníkovi sa môžeme podporovať a neodsudzujeme sa za naše rôzne reakcie. Aj tak sú všetky vyvolané len našou túžbou 😲 a bolesťou z toho, že nám nebolo dopriate 😢
Ja osobne neznášam tie ľútostivé reakcie typu "a o adopcii ste nerozmýšľali?"......prečo???????? Aj my máme právo mať vlastné detičky a preživať tehotenstvo a bolesť pri pôrode........Ale to pochopí naozaj len ten, kto bojuje s rovnakým problémom ☹

adikasala
30. jan 2011

@little_miracle
@mirus11
@fomarik ahojte babenky som tu znovu a dam vam plne za pravdu!!! kto tym nepresiel nepochopi!!!!a ktomu teraz nam hormony urcite nepomahaju!!!! ☹
@zuzanka7834

katy33
30. jan 2011

@zuzanka7834 Zlatinko moje, včera som tu nebola, bola som v praci...no chcem ti napisat, že tv oja reakcia je uplne normalna, ja som to iste mala minuly vikend, leno som sa s tym nepriznala....u nas - v praci robila mm znama oslavu pre svojho 3-ročneho chlapca a prišli všetci jeho kamarati a samozrejme všetci maju deti - bolo tam asi 10 detureniec a ja som musela mm poprosit a naše kočky tiež, aby ma v praci zaskočili, lebo ja by som to určite psych. nezvladla....Nemaš sa za čo hanbit - je to ,,dalšia faza,,, ktorou si prechdzame v pravidelnych intervaloch - bohužial 😔 Už som mala aj obdobie, ked som nemohla pozriet v meste ani len na kočik a pravdepodobne to je i teraz dôvod, že sa začinam uplne izolovat od ludi - mam z nich normalne strach... Verim, zlatinko moje, že oslava dobre dopadne, i ked je to trošku divoke, že pridu s tortičkou k vam oslavovat 😕 Mojenko, posielam obrovskuuuuuu kopuuuuu energie a pozitivne myšlienky, pretože ty nam už budeš tiež tehulka, verim tomu a ceciky nech len pekne bolia 😀 😀 😝

katy33
30. jan 2011

@zuzanka7834
@little_miracle
@mirus11
@fomarik Joj , babulky moje, akoby vaše slova vyšli z mojich ust....presne tie iste pocity a pochody v hlave, ked vidim dietatko - neviem sa na nich usmait , pomojkat, polubit a pri tom ich milujem všytky do jedneho - ved su to najkrajšie anjeliky na zemi...My sme minuly tyžden šli s mm za priatelmi na navštevu a ako sme vystupili z auta, dobehla za nami mm znama aj s kočikom, že ako sa mame a malinky už ako vyrastol a aby sme prišli na navštevu, že malinky bude oslavovat už rôčik...a ja som vtom uvidela , že zo zahradky našich znamych vytrča psik, babulky moje, ja som ani sekundu nevahala, rychlo som psika vymojkala, vystiskala a potom som tej štastnej maminke zadrela, že malinkeho nemôžem ani len pomojkat, lebo som prave vyškrabkala psika - no musela si mysliet , že mi minimalne hrabe a môj mm bol tiež určite o tom presvedčeny 😖 Ja som sa normalne toho kočika bala ako čert križa ☹ ☹ ☹ ...a pri tom, ked som videla tie očinka, čo vykukaju z kočika, srdiečko som mala na 1000000000 kuskov....ale babulky aj nam čo nevidiet, budu hlavinky vykukat z kočikov 😉 😉 😉 ...musime vydržat, ved sme už tak daleko..ciel sa nam bliži 😉

katy33
30. jan 2011

Inak, kočenky moje, mam otazočku, včera večer som už konečne začala špinit, no ms sa mi rozbehla až dnes - tak , kt. DC mam ratat za 1......včera, či dnes...asi skôr dnes, ved ani neviem, kedy mam začat so stimulkou, joooojha sa ja bojim, zlatička moje, že zasa to bude cele zbytočne, ja neviem , čo potom 😔 😔 😔 Zvyšujem o lentilku navyše, tak snad.....

evickav
30. jan 2011

ahojte dievčatá,,, ja toto riešim už 18,5 roka,,, ľudí to stále baví dávať otázky typu kedy a čo pre to robíme,,, pred týždňom porodila švagrová druhého syna,,, nenavštevujeme sa,lebo sú to vypočítaví a falošní ľudia,,, keď čakali prvé,tak sme sa to dozvedeli len tak mimochodom,keď svokra od nás prišla pýtať postieľku (mali sme doma po mužovi),že veď mi ju potrebovať nebudeme,tak nech im ju dáme,,, teraz pri druhom prišla k nám a prvé,čo urobila,že vytiahla mobil a ukazovala nám druhého vnuka,,, no bola som ,,potešená,,!!!! a to chcela ísť u nás do kostola (nebývame v jednom meste),ale cestou tam spadla a dolámala si nohu na 2x,,, takže teraz celá naša dedina vie,že chuderka sa nemôže ísť na vnúčika pozrieť a že oni sa starať nemôžu,lebo švagrová je po sekcii,,, veď my deti nemáme,tak máme čas a môžeme sa starať,,, od pondelka mám veľmi mizernú náladu a ďakujem Bohu,že existuje koník a ja sa môžem utešiť aspoň pri jeho čítaní,,, držím vám všetkým palce a dúfam aj za vás,že tento rok bude pre nás ten zázračný,keď budeme aj my tehuľky

strelicia
30. jan 2011

Ahojte, ja som tiez na tom rovnako a minule som muzovi povedala ze neznasam vsetkych co maju deti hned ked si to naplanuju a prirodzene. A vobec sa za take stavy nehanbim ved to nie je fer. Ja neznasam ked sa s niekym stretnem a nevie sa o nicom inom bavit len o detoch, alebo ked rodina a znami podpichuju, v robote sa az smeju ze taka stara a este nema deti...ze to sa ti uz potom ani nebude dat. Niekto si normalne mysli ze preto ze sa nejdem z ich deti pokakat ked ich donesie, ze nechcem deti a nemam k nim vztah, ale co ich je do toho. A to su cudzi ludia taki neprijemni a zakerni. Nikto z mojich ani muzovych rodicov ani surodencov sa nas na take veci nepyta.

pici
30. jan 2011

ahojte...aj u nas bolo obdobie kedy mal kazdy plno otazok.., najma v prvom roku snazenia.. potom ked som prisla z nemocnice... s diagnozou a nasadenou liecbou, otazky prestali. vsetci nasi priatelia nas velmi podporuju, vedia o kazdom nasom kroku, vela sa rozpravame so svagrovcami, svokrovcami, proste s okolim ktore tvori nas zivot..., odkedy sa mi snazime o babo, moje obe svagriny porodili, teraz dve kamosky otehotneli.... ale my sa tesime s nimi... verime ze kazdy sa raz docka... mozem povedat, ze som stastna, ze mam okolo seba takych skvelych ludi, vdaka nim je to ovela lahsie....

katy33
30. jan 2011

@evickav Si velka bojovnica, Evi, 18,5 roka , Bože neviem si to ani predstavit a to my si tu hovorime, že ako dlho už čakame 😔 Ale verim tak, ako pišeš i ty, že tento rok bude pre nas ten zazračny a štastny 😉 Velmi vam budem držat palčeky, aby ste tych 18,5 roka už konečne ukončili a začali najkrajšich 9 mesiacov, i ked neviem, čo va s ešte čaka - ohladom vyšetreni a čo ste podstupili, no bez ohladu na to, viem, že maminkami budeme 😉

strelicia
30. jan 2011

@zuzanka7834 jeeeej ty si plakala? Prepac nebila som tu. Mozem ti povedat ze aj ja som po iui plakavala. Najviac v ten piatok ked @apolenka6 cakala na vysledok hcg, tak som sa za nas vsetky modlila a v kuse plakala, bala som sa ze ak by to apolenke nevyslo ze mi zas padnu vsetky nadeje a tiez som to prezivala s nou. Bola som sama doma tak som sa vyplakala. Horsie to bolo vcera vecer ked to na mna dolahlo zas a som revala muzovi ze sa toho vsetkeho bojim co ma caka a ze uz teraz je to na psychiku zataz.

evickav
30. jan 2011

@katy33 my už máme všetko za sebou,,, teraz by sme chceli skúsiť darcovské IUI,lebo mm má zlý spermiogram,,, takže v apríli by sme chceli všetko dohodnúť a čím skôr to podstúpiť

strelicia
30. jan 2011

@little_miracle a ved aj mne odpisal krajko ze vobec netreba a to iste mi povedal aj moj doki ze to sa robi ked je nejake podozrenie. Ale pre klud svedomia som si povedala ze to podstupim.

Ozaj a este neznasam ked mi niekto zacne rozpravat ze sa na to nemam sustredovat a zobrat si mesiac volno a ze sa nam podari prirodzene ked to najmenej budeme cakat a ja nemam silu ani chut nikomu vysvetlovat ze muz ma geneticky dane ze nie a ze mame sancu len s darcom.

katy33
30. jan 2011

@strelicia Zlatinko, nebojkaj sa, a ked su slzičky na krajičku, tak ich vždy dostan von .....mysli na to, že každy dalši krok, čo vas čaka, vas približi k fazulke a to je najdôležitejšie....všetko vam dopadne na vybornu...a čoskoro slzičky nedaru a bezmocnosti nahradia slzičky štastia 😉

evickav
30. jan 2011

@strelicia môžem sa spýtať do akého centra chodíš? my do GF,,, nevieš,či sa tam dá darca vybrať?

apolenka6
30. jan 2011

Ahojte!samozrajme aj ja sa pripájam a zhodujem s vašimi názormi a pocitmi....
Ja sa najviac hanbím za to ked ku nám prišiel brat a švagriná a oznámili ,že čakajú bábo(pred rokom a pol) a ja som vyčarila úsmem slovko gratulujem a potom!? nárek no hrôza ten plač a vzlyky sa nedali zastaviť spravila som namiesto radosti prostredie ako na kare 😔 😔 😔
A teraz? po tom čo sa mi stalo ... ☹ ked vidím a počujem,že niekto čaká,alebo bude mať bábo tak ma pichne pri srdiečku... 😔
Ale!? musíme byť silné a verím tomu,že tento rok bude plodný!Ešteže tu máme jedna druhú.... 😉
@katy33 zlatko rátaj si od dneska MS nie od včera...tak už je to tu tak pekne začneš lentilkovať,prihováraj sa vaječníkom 😀 a to bude vajoook a vajoook 😵 😵 som sa zasmiala na "oranžovej sedačke" 😀
@strelicia júúj zlatko ty si to tak prežívala so mnou??dakujem a viem že každej to bolo lúto,ale musím ísť na novo a budem opakovať IUI pokiaľ fazulka nebude na ceste!Drž sa moja všetko aj tebe dobre dopadne uvidíš!!!

katy33
30. jan 2011

@apolenka6 Dakujem, kuriatko, takže v utorok začina stimulka, uf......sedačka mi prva padla do oka a hned som mala usmev na tvari...vidiet ta, ako ju tiskaš cez balkon 😀 😀 😀 ...a už si sama, či je mm ešte domka?

apolenka6
30. jan 2011

@zuzanka7834 Ahoj spisovateka! 🙂 no to by som nedokázala sa ku niekomu nasáčkovať 😒 verím,že oslava dobre dopadne a budeš silná tažko sa to radí ked viem čo prežívaš...Ja som bola na oslave u brata neterka mala 1 rôčik hned na další deň po tom ako mi oznámili,že nie som už tehotná... 😔veru zvládala som to zle na WCku mi slzičky vypadli ale som sa premáhala a som si aj predstavovala aká by to bola oslava keby...No čo raz sme hore a raz dole 😔

katy33
30. jan 2011

@apolenka6 Zlatinko, vy zajtra idete do MT, tak silno moc budem na vas mysliet, aby vajka boli aspon tri , aby si hned dostala včeličku pregnylu a v stredu už bojovnici tradali na miesto činu 😀 😎 ....zapamätaj si všetky info., čo povedia - vajka, sliznica....všecičko a ned nam to tu natukaj, joj budem nedočkava 😉 To by bolo, vy IUI tento tyžden, nam by možno Pan Božko požehnal buduci tyžden a februaur by sme začali tehulkovanim, juj to by bolo, ......

apolenka6
30. jan 2011

@katy33 áno mm je domka zajtra ideme do MT na sono tak sa bojím či tam ešte vajka budú...inak aj ja som stimulovala od minulého utorka tak si týždeň po mne 😉 a aj ma poznáš či vôbec nie ,ale asi nie,lebo ani ja ťa nepoznám z videnia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre