IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

kostickabonnie
30. júl 2012

@danuska111 bývam 16 km od Nitry 😉

kuspitka
30. júl 2012

@tinka9075 moja drzim velmi palce ,aby sa vam to podarilo

mirka2010
30. júl 2012

@dasaa ahojky zlaticko...tak ako sa nam mate?? co malicka, stale chce kazdu hodinku papat??? a kolko papa ked jej tak casto das???vies, ci nahodou len nechce podudlat prsnicek a citit tak maminku...a ked si odsavas, kolko mas mliecka?? tak uz chodite aj von, parada...to sa tesim, lebo aj tebe to dobre padne ked mozes ist troska von...a ako sa citis?? ako jazva? malickej posielame boztek 🙂

mirka2010
30. júl 2012

@cmelica ahojky, dakujeme 🙂 mame sa celkom fajn, dakujeme za opytanie, len vybavujeme po uradoch teraz strasne moc iste veci okolo domu, tak aj s malym mame uz zbehnute vari vsetky urady ake sa len dali...moj pokladik, vsetko paradne zvladol...mam pocit, ze nam pojdu o chvilku zubky, takze maly sucha dasienka cim sa mu len da...ale je tak zlaty, vyskiera sa na cely svet ale najviac na svoju maminku, ktorej sa uz naucil davat aj tie najkrasie bozteky na svete, takze som z neho uplne namakko....a vy sa ako mate??? ako sa citis???

mirka2010
30. júl 2012

@ursula5 juuuj moja a co to tu citam??? uz zeby plany poplach??? ako sa citis??? a ako malicky???

tinasc
30. júl 2012

@cmelica juj ty už v 31tt teda to letí 🙂 no veru s tými pohybmi aj ja sa koľkorazy bojím, pol dňa ho necítim, potom aj kofolu si dám 😀 alebo niečo sladké, aby sa ozval... a potom som spokojnejšia, keď sa pohne... je to niekedy veru na hlavu... ale určite bude všetko ok 🙂

ursula5
31. júl 2012

@mirka2010 veru moja planý poplach, teraz som prišla z poradne, domček zatvorený krčok sa pomaly skracuje, takže ešte potiahneme 😀 cítim sa už dobre mala som nejakú virózu cez víkend strašne ma preháňalo v sobotu som bola slabá ako mucha a som na diéte ale dnes už niečo zjem lebo som hladná 🙂
Maličký je v pohode, kopká si na monitore v sobotu v Martine úplne ukážkovo 🙂

mirka2010
31. júl 2012

@ursula5 tak som rada, ze ti je uz lepsie...no neviem ci to bola viroza...lebo to uz su naozaj priznaky ako pred porodom...moja a nejake tvrdnutie bruska, pripadne stahy este nemas??? o vsetko nas informuj...velmi na teba budeme mysliet...hlavne aby sa malickemu darilo...a ako myslis ze to teda pojde? prirodzene, alebo cisarskym? moja mooooc ti drzkame palce 🙂

ursula5
31. júl 2012

@mirka2010 príznaky boli úplne ako na pôrod ten piatok to som si fakt myslela, že sa to rozbieha, monitor v piatok vykazoval kontrakcie úplne pravidelné, ja som ale nič necítila len časté stvrdnutie bruška, tak mi kázali ešte za 2 hodiny zopakovať znova to už sa to skludnilo, začali ma bolieť kríže a boa som 3x na veľkú a v sobotu som bola zas na monitor v Martine a tam úplne ukážkové bez kontrakcií 😀 😀 ale doma som mala problémy, kontrakcie nie ale hnačku strašnú možno som aj 15x bola tak v nedeľu nasadila tvrdú diétu a už je lepšie, maličký sa pekne mrvil bruško tvrdlo len občas, bolesti naozaj žiadne 😅
moja doktorka odporúča cisársky v Martine nevidia dôvod, takže zatiaľ to vypadá na normálny pôrod iba v prípade komplikácií asi bude cisársky, som zbalená veci sú v aute iba kozmetiku vezmem keby čosi 😀 tak moja zatiaľ čakáme 🙂

dasaa
31. júl 2012

@mirka2010 ahoooj 🙂 mame sa docela dobre.No musim povedat ze uz nie kazdu hodinu davam jej odstrekane mlieko aby som vedela kolko pije.Nasa uz pije 80ml mliecka ale aj to nie co vigrca.Vecer okolo 23 hod jej davam nutrilon 80 ml ale aj to sa mi uz budi po 2 hodinkach.Ked ju kojim ona sama vypluje cicku a o par minut zase chce ale medzi tim zase vigrca.Niekedy mi pripada ze aj ta 80 ml mlieka je jej malo bo ked dopije tak hned si dava rucky do pusi a zacne cmulat.Nechcem jej davat cicku ked zje 80ml bo potom len grca.Niekedy ako aj dnes som jej dala 80ml mliecka a o hodinu bola hladna tak som jej dala cicku aby sa napapala.Jasneeee ze papala a hned pri tom zaspala ale ako som pisala musela nie co vigrcat.Mam taky pocit niekedy ako keby bola mala pazroska 😀.Vonku chodime ale nie stale len ked je pekne pocasie aj to len na pol hodky ked ju nakojim bo potomm je hladna.Mirka jazva je v poriadku a hoji sa mi krasne vobec ma neboli 🙂.A vy ako sa mate ?A ako Marosko pani ten je uz velky este pred nedavnom bol malicky .Pozdrav od nas a posielame bu boztek 😵

dasaa
31. júl 2012

@cmelica Ahoj moja mame sa docela dobre.Zacala som pouzivat Nutrilon aj to na vecer az okolo 23 hod aj ked zo zaciatku mi krasne spinkala 3az 4 hodky ked som jej dala ale teraz uz je hore po 2 hodinkach.Potom ju uz len kojim v noci a cez den pouzivam odstrekane mlieko aby som vedela aj kolko popapa.Na kontrolu ideme az 13.8 bo nasa ma dovolenku az 3 tyzdne.Neboj tiez som necitila malu 2 dni a uz som stresovala ved ked si pametas tak som to tu aj pisala.Ale dolezite je ze ste v poriadku.No dufam ze ty si len oddychovala a nie pratala bo teraz by si mala len a len oddychovat pekne a uzivat si tehotenstvo.Simonku som pohladkala a aj ty pohladkaj za mna drobceka a ze sa velmi tesim na neho 🙂

mariankach
31. júl 2012

@dasaa cauko, par rad 🙂
add 1)materske mliecko ma samonatravujuce enzymy a MM sa stravi do hodinky, preto je hladna, ale neboj, ono s ato upravi, ja som kojila az do 4.-6. mesiaca kazdu hodinu a pol. Je preto jedno, ci jej das 80, alebo 500ml MM.
add2)preco jej davas Nutrilon a odstriekavas? Ocividne ti nadherne papa a bola by skoda, ked by ti presla na UM - z vlastnej skusenosti, mala ma uz takmer 7 mesiacov a stale ju dojcim. Pokial bradavky nemaju stimulaciu od babenka (sliny a tlak), tak odstriekavanim sa ti produkcia bude casom znizovat. Mam na fore v januarovkach baby, ktore odstriekavali do 6. mesiaca a bolo to pre ne strasne vycerpavajuce, na rozdiel od nas dojciacich len sedeli doma a odstriekavali a davali po flaske, lebo babo casom uz nebolo schopne sa prisat. Nutrilon by som riesila, az ked by nebol prirastok na vahe. Moja mala mala mesiac po porode +5g nad porodnu hmotnost, zavolala som si laktacnu poradkynu a nadherne sme sa rozkojili.
add3) Je dokazane, ze babo si vytiahne kolko ma. To, ze ti pije kazdu hodku je tym travenim - momentalne si to upravuje, bud trpezliva. babo si bude chciet sosnut aj vtedy ked bude mat v sebe misku zeleninky, bude syte, ale bude ta chciet citit. Pokial budes babetku davat 80ml, pricom tak male babo ma pit 20-30ml, zbytocne mu roztiahnes zaludok a ked sa ti mliecko - tvorba casom upravi a bude tvorit menej, naozaj skoncis na Nutrilone...
add4) to,z e budes davat UM ti nezaruci, ze babo ti prespi 2-4 hodiny. U kazdeho babetka je to indi-vindi. mame vo fore babetka, ktorym mamy davaju UM 3x za noc, ja kojim 2x za noc a su mamy, ktore koja a babo im prespi celu noc.
🙂 Dufam,z e som ta nevycerpala. Ale ked citam, ze krasne kojis, bolo by to skoda pokazit...skus sa spytat aj @mirka2010, myslim, ze bude mat podobny nazor 🙂.
pokial mas zaujem, skus www.mamila.sk, su tam vyborne rady.

mariankach
31. júl 2012

@dasaa este jedna vec - trosku na motivaciu - je uzasne vytiahnut naozaj hockde prsnik a nestarat sa...nemusis nic sterilizovat, nosit so sebou nosu flasticiek a vriacej vody, pripadne trpnut ako a co ked ti dojde prasok. Ja mam Nutrilon 1 kupeny - asi tak 2t po narodeni malej som ho kupila (pre istotu) a je pekne zabaleny v skatuli v spajziku 🙂.
aa..kludne ak budes mat este chut sa nieco spytat, daj vediet, velmi rady ti pomozeme, my sme v januarovkach velmi silne forum, tusim sme uz okolo strany 1.700 a preberame naozja vsetko mzone aj nemozne, takze ti viem uplne cesrtvo poradit - mame aj maminy s UM, aj MM, aj kombinacie oboch..

mariankach
31. júl 2012

@dasaa ak je tvoja lekarka na dovolenke a nie si si ista sebou, zavolaj zastupujuceho lekara a popros o prevazenie babetka, ze ti bude stacit len to (nech mas dusu namieste).

danuska111
31. júl 2012

@kuspitka ahojte baby, takže v pondelok máme prvé IUI, v sobotu večer pichám pregnyl na prasknutie folikulu a v pondelok na 7 ráno do Ba
@kostickabonnie

kostickabonnie
31. júl 2012

@danuska111 bud pozitivne naladena, ale tak primerane, jo 😉 budeme drzat palce 🙂

mirka2010
1. aug 2012

@ursula5 ach jaaaj, no tak to ti nezavidim, ze si si to prezila, urcite to nebolo nic prijemne, ale vari uz je lepsie a citis sa dnes ako??? a preco tvoja dr odporuca cisarsky a v Martine na to nevidia dovod? to by ma celkom zaujimalo...no nech uz to bude akokolvek, hlavne aby sa malicky zdravucky narodil a aby si sa dlho netrapila, to je najdolezitesie...a tvoji chlapi to ako prezivaju, ze pride uz coskoro drobec do rodiny?? uz sa tesia???

mirka2010
1. aug 2012

@mariankach perfektne si to napisala...ako doktorka 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 naozaj s tym suhlasim...ja tiez stale plne kojim ale my sme troska iny pripad, kedze maly mi od sameho zaciatku papal kazde 3-4 hodiny a teraz nebit toho ze mame uz rezim tak by si ani za 5 hodin nevypytal...nas nie je hlados a nikdy nebol, ale mozno si vie vytiahnut tolko ze sa nasyti na take dlhe obdobie...

mirka2010
1. aug 2012

@dasaa ahojky zlaticko...no vidim a citam, ze si zacala s Nutrilonom...ako vam to ide s nim? myslis, ze je to naozaj pomoc? kojenie je cela veda, to viem uz pekne davno, tiez sme si presli kadecim, napriklad aj laktacnou krizou v 10 tt ale umele mliecko som ani raz nedala...radila si sa aj s nejakou laktoacnou poradkynou, alebo doktorkou? ci ti dr odporucila hned dat UM...no pozri, mozno je to len docasne a o chvilu UM zapadne prachom, ako je to aj u nas...my mame tiez Bebu kupenu hned ako sme prisli domov z porodnice a ani raz sme ju nedali...naozaj, mozno to chce len cas, neviem presne aky mas nazor na kojenie, ci ti velmi zalezi na kojeni, alebo to beries tak ze ak to ma tak byt, tak budete aj na UM, ale zaujimalo by ma, ze ked zacinas kojit, mas naliate prsniky? citis ze sa ti nalievaju? ak ano, tak naozaj len vydrz a ono sa vam to ustali, uvidis....no Marosko ma zase problemy s kakanim, takze my sa s tymto trapime, je teraz poriadne mrzuty, uz kazdu chvilu cakam ze uvidim prvy zubok, je to podla mna na spadnutie...takze aj noci su tazsie aj on stale pisti, nechce sa ani tak hrat, asi ho noazaj tie dasienka trapia...tak uvidime...malickej posielame boztek

ursula5
1. aug 2012

@mirka2010 už mi je fajn včera by som už zjedla aj koňa doháňam tú diétu 🙂 takže pomaličky rozbieham stravu a zatiaľ je to OK. Moja Dr. chce cisarák myslí si, že to lepšie kvôli veku, IVF a že som rodila už dávno aspoň mi to takto vysvetlila a v Martine nevidia dôvod IVF na cisársky vek ani nekomentoval, ale že dobre je že mám interné v prípade komplikácií 😀 tak sa všetko uvidí až keď to všetko príde 😀
chlapci sa tešia aspoň sa tak tvária ale ako bude keď donesiem drobca domov uvidíme, najviac sa boja že budú rušení pri učení začínajú strednú školu ale to sa všetko vyrieši mám mamu o 3 poschodia nižšie takže sa môžu zdekovať a učiť aj tam 😉

adikasala
1. aug 2012

@mariankach krasne si to opysala o tom kojeni,,aj ja som mala problem v 6 tyzdni,,uz som si myslela ze je koniec s kojenim,nedala som sa naqvnadit recami a vydrzala som a teraz este pekne kojim,mala sa znovu pekne prisaje,,,niekedy jej sice dam z flasy moje odsate,ked je nervozna a nechce sa prisat..a uz mame skoro 3 mesiace,a som stasna ze mozem este pokracovat aspon do kasiciek,,,, 🙂 to je moj ciel,,,

dasaa
1. aug 2012

Dakujem vam babenky @mariankach @mirka2010 rada by som kojila ved aj kojim cely den.Nechcela by som pouzivat Nutrilon ale moja mala zalezi aky ma den bud je hladna kazu hodinu alebo nie.Niekedy ju nakojim a pekne mi spinka az 4 hodinky niekedy az 5 hodinky ale to vtedy ked ju okupem a nakojim ju.Veru mate pravdu kojenie je najkrajsia vec.Zda sa mi to ze uz je skoro vsetko v poriadku.Pekne mi zacala papat aspon uvidime ci to tak pojde dalej.Nutrilon mi nikto neodorucal myslim ako doktorka. @mirka2010 myslim ze mam naliate prsia niekedy ma az bolia .

dasaa
1. aug 2012

@buba13 ahoj ako sa mate a ako si uzivas matersku? 🙂

dasaa
1. aug 2012

Ahoj @tinka9075 ako sa mas a ako sa citis stale na teba myslim a drzime ti prsteky 😵

danuska111
1. aug 2012

@kostickabonnie ďakujem si zlatá, beriem, to tak triezvou hlavou, ale nebudem klamať, ak poviem, že tajne dúfam.... 😉

tinasc
1. aug 2012

ahojte kočky, dnes som mala poradňu, všetko zatiaľ ok, akurát mám vysoký tlak... ufffff.... namerali mi 150/85 skoro mi oči vyliezli ☹ ☹ ☹ tak mi nakázal doktor doma sa merať 2x denne... ale verím, že doma to bude ok, ja som vždy taká nervózna, keď idem na poradňu, či je všetko ok... poradňu mi dal na september. tak dúfam, že budem mať dovtedy normálny tlak...

dasaa
1. aug 2012

Ahoj @tinasc davaj na seba pozor a urcite si to mala koli tomu ze si isla na kontrolu alebo sestricka zle odmerala tlak.Len nech si v pohode a nech mas tlak v poriadku to ti prajem a verim ze doma bude ukazkovy tlak 😵

mariankach
1. aug 2012

@dasaa ved sa miz dalo podla toho, co si pisala, ze ti to pekne ide 🙂. Ak mas naliate tie prsia, jemne pomasiruj pod letnou vodou a odsaj, Moj pomocnik verny bola tiez medela elektricka, lebo ja som to mala - raz tak, potom zas tak. Ale nejak sme to ukocirovali a teraz si mala sama vrazi prsnik do pusy a taha 😀.
Neboj, pojde to!!! ale vravim, ak zacnes vynechavat jedno kojenie, coskoro sa pridruzi aj druhe, tretie v dni..a pomaly ti to odide...

mariankach
1. aug 2012

@adikasala no a ja ti poviem z mojej skusenosti, ze ked vydrzis do kasiciek, tak potom to uz bude lahoda. Ja som amlej zacala prikrmy, aj kase davat az v 5. mesiaci a 3. tyzdni, tiez som chcela davat kase od ukonceneho 4. a mala som ten sity problem co ty, hlavne vecer. Ale!!! Laktacna poradkyna mi poradila, nech si dam babo ku sebe, ono bude v noci citit vonu mliecka a cim viac v noci kojis, tym viac sa ti tvori aj cez den. Pomohlo to uplne perfektne. Odvtedy zobak spi so mnou, ja sa ani pomaly nepreberiem, len jej vyhodim prsnik a ona sosaaa, dososa, niekedy aj zaspime, uz je to take naucene 🙂. Teraz je mala trosku nervnejsia, ale prsnik ju absolutne upokoji.

mariankach
1. aug 2012

@mirka2010 vidim, ze vitame obe v klube malych pistiacikov, ktorym idu zubale 😀.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre