IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

tinasc
18. sep 2012

@mirka2010 juj Mirka, to obliekanie veru strašne bolí 😉 aj naša ho neznášala a neznáša v podstate doteraz, aj keď teraz vie, že obliecť sa musí 🙂 veru aj náš bude jesenný, čo si ja zase hlavu nalámem, ako ich poobliekam... večer stojím pred skriňou riadne dlho, kým sa rozhodnem, čo dať malej ráno do školy... a má sa riadne pokaziť počasie a aj pršať, tak som z toho riadne rozladená, myslela som si, že ešte aspoň cez deň bude pekne...

tinasc
18. sep 2012

@sijust tak vidím, že aj vy máte so spinkaním problémy, asi ako ja s malou, no uvidíme, čo nám pripraví náš mládenec 🙂 šikovnú babulku máte, uvidíš ako začne za chvíľku objavovať svet 🙂

mirka2010
18. sep 2012

@tinasc presne ako pises...aj ja stojim pred komodou a uz len sa narozmyslam ako maleho obliect..aby mu nebola zima, aby nebolo teplo...ale to este len pride...minulu zimu to sice tiez neznasal, ale bol malicky, nevrtel sa, nezuril, len si poplackal...a teraz??? ach, to je kalvaria...takze aj vasa mala sa stale nerada oblieka, ona nechce byt paradnica???

tinasc
18. sep 2012

@mirka2010 nie, naša princezná má parádu absolútne na háku, síce občas boli boje, že chce mať dlhé vlasy, ale nechcela sa česať, ani copy nosiť, tak išli vlasy dolu... oblečie si vždy to, čo jej nachystám, nerobí prieky, iba ak ju niečo tlačí, alebo jej nesedí, tak jej to vadí... ale čakám, že to príde, vraj okolo 10 roku, že si začne uvedomovať a aj porovnávať sa s ostatnými 🙂

mirka2010
18. sep 2012

@tinasc no veru, podla mna sa toho este dockate...aj ked ja ked si spomeniem, ja som uz od maleho dievcatka mamine opatkove topanky stale chcela mat na sebe a malovali sme sa so sesterkou tajne u starkej 🙂🙂🙂 to bolo kraaaasne obdobie 🙂 a ozaj vybavicku pre maleho uz mas?

tinasc
18. sep 2012

@mirka2010 no veru, čakám, čo mi ešte princeznička nachystá 🙂 výbavu mám pre malého aj požičané aj po malej čo mám, zase si myslím, že keď stačilo jej, tak musí aj malému... až potom, keď prestane nosiť dupačky a pod. tak už budeme musieť pokúpiť nejaké typicky chlapčenské veci, lebo máme len pre dievčatko 🙂

mirka2010
18. sep 2012

@tinasc 🙂 hmm, ake je to mile davat dokopy vybavicku, vsak? inak ja som maleho do takeho 5 mesiaca obliekala do neutralnych farieb, potom uz aj tak predavaju bud len pre dievcatko, alebo chlapceka, ale tiez som isla na to tak s tym, ze ostane aj druhemu, aspon tie babatkovske vecicky...a ako som sa strasne branila modrej...a nakoniec, ta farba mu tak neskutocne pristane, takze teraz vacsinou chodi len v modrej a jej odtienoch 🙂

tinasc
18. sep 2012

@mirka2010 tak ak budeš mať druhé dievčatko, tak je to v pohode, aj ona môže chodiť v modrej, ak to vyslovene nebude vyzerať, že typicky chlapčenské, ak to bude chlapec tak máš vystarané 🙂 inak ma dosť hnevá, že prídem do obchodu, tak je to striktne rozdelené na chlapčenské a dievčenské a je to buď modré alebo ružové...

majca55
18. sep 2012

@mirka2010 jasne moja len neviem dokedy to ešte vydržim 😝 posielam cmuk Maroškovi 😲 😲

dasaa
18. sep 2012

@mirka2010 ked som sa pytala mojej mamci ako dlho kojila tak mi povedala ze barat len do 5 mesiacov a mna do 3 mesiacov.Tiez vraj prisla o mlieko.Neviem ci to mame geneticky ale dost robi stres,unava a nepravidelne jedenie.

mirka2010
19. sep 2012

@tinasc presne ako pises...bud modre alebo ruzove...je to veru tak...a mna co najviac rozculuje je to, ze vsade maju milion veci pre dievcatka a pre chlapcov je teda poriadne obmedzeny vyber...napriklad HM ko, to je tak super obchod, ale ked tam vidim kolko je veci pre dievcatka a pre kazdy vek s porovnanim pre chlapcov...no je to nespravoslive!!!

mirka2010
19. sep 2012

@majca55 neboj mojiknka ty vydrzis vela...ty si tu predsa nasa najsilnejsia zienka 🙂🙂🙂

mirka2010
19. sep 2012

@dasaa tak ja myslim, ze vela robi aj genetika...aspon co sa takto pytam inych mamiciek, zvycajne koja tak ako ich maminky...takze moze to byt hlavne tym...si zober, ktora mamicka nie je unavena, bez stresu a s pravidelnym jedenim? ja taku nepoznaaaaaam 😉 😉 😉 😉 😉

tinasc
19. sep 2012

@mirka2010 hm, no však uvidím, koľko toho ešte bude potrebovať 🙂 ale naozaj také netrálne farby ako je zelenkavá, alebo žltá, tie sa nejako stratili...

mirka2010
19. sep 2012

@tinasc ved presne, uvidis...ja som si myslela, ze mam taku vybavu pre maleho ze do pol roka nemusim absolutne nic kupit a velmi som sa mylila...tolko toho treba, to sa ani neda...a hlavne mas obrovsku vyhodu ze uz mas doma dcerku, aj hracky aj kadeco uz mas po nej, ale my uplne vseeeeeetko sme museli kupit...maly je uplne prvy z rodiny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tinasc
19. sep 2012

@mirka2010 no my zase pri malej sme museli všetko kúpiť, nemali sme po kom podediť 😉 a postupne sme dokupovali takže teraz som aj rada, že máme niečo pre malého na začiatok 🙂

dasaa
19. sep 2012

Ahoj @mirka2010 mam jednu otazocku.Simonka ma cumel a ked ho da prec z pusi tak si zoberie rucku a zacne si ju cmulat.Robil to aj Marosko ?

tinasc
20. sep 2012

@dasaa toto robila aj moja malá, ja som jej ruku dávala vždy preč a radšej som jej dala cumel, nechcela som, aby si na to zvykla, že si cumle ruku a palec, ľahšie sa odvyká od cumla ako od ruky... palec je silný návyk, ťažko od toho odučiť, ja som napríklad z toho mala dosť krivé zuby 😀

mirka2010
20. sep 2012

@tinasc samozrejme, je to hned lepsie, ked ten zaklad uz je kupeny a nemusi sa investovat toho vela do vybavicky...a kocik, postielku idete mat po malej, alebo nove idete kupit?

mirka2010
20. sep 2012

@dasaa jooooj, Dasenka, samozrejmeeeee a robi to do teraz..to je uplne normalne, rucicky budu stale v ustach este na veeeela mesiacov...nas teraz palec ma neustale v ustockach, ja to uz ani nevnimam...proste to k malickym babatkam patri 🙂

mirka2010
20. sep 2012

@dasaa a este som chcela napisat, ze ak by to bolo prehnane, tak tie rucky vyberaj...ale dietatko ak je zaujate nejakou cinnostou, alebo ma nejaku hracku pri sebe, tak si rucku vyberie samo...vsak uvidis podla situacie

sijust
20. sep 2012

@apolenka6 zlatko,mne bolo tiez jedno ci budem mat sto kil...ale poviem pravdu,ze som rada,ze to islo vsetko dolu...to je kojenim...som nevyspata...nestiham jest...a tak...a ty moja,ako to s tebou vyzera?dnes je 20teho,myslim na teba 🙂 ja mam dnes vyrocnik...takto pred rokom som zacala s injekciami...

sijust
20. sep 2012

@tinasc moja zlata,strasne vam drzim palce,aby si mala s chlapcekom len samu radost...nasa malinka rada spinka vonku,cim zimsie,tym lepsie...u nas je dnes taka zima,aj ked svieti slnko,fuka vietor...a mala uz tri hodiny spi v kociku...v noci spi max.do pol noci a potom je kazdu pol hodku hore...a tak krasne spavala...potiahla 6-8hodin...a teraz??no co uz...vyspim sa,ked budem na dochodku... 😅

apolenka6
20. sep 2012

@sijust no mne sa dnes začalo špinenie a to nemôžem rátať za 1 DC až zajtra 😵 tak už je to tu 😝 pomaly ...len ja mám dlhý protokol tak až na 16 DC začínam nie ako ty
určite je to náročné a iné mať dieťa ,ale aj úúúúúúžasnééééé a neopííííísatelné ,júj už aj ja by som to chcela zažiť ,byť nevyspatá ,unavená ,ale za to mať POKLAD !

apolenka6
20. sep 2012

@sijust ešte som zabudla ,že som rada a na mňa myslíš ..zajtra bude už veľké krvácanie ako mávam a budem volať do CAR MT 😵 😝

sijust
20. sep 2012

@mirka2010 ahoj zlatusik,neviem preco tak zle teraz spinka...max.do pol noci...a potom je stale hore..budi sa,mrvi,rozhadzuje ruckami...a pritom brusko ma makke...neplace...len je nepokojna...pocucka si...zaspinka,zhasnem...za 15 minut zase...a tak dokola...ona je zrejme nervozna z tej perinky ,co ma zalozenu kvoli tomu klbiku...ma nozky ako zabka...uz ju to moc nebavi...chce sa hybat...ale dnes rano som skoro odpadla...mala sa zacala sama tahat do sedu...dala som jej tu perinu dolu...a ona rucky a nozky k sebe,hlavicku tahala hore...moja laska sikovna...vcera som dostala od manzela,na nas maly vyrocnik-rok,co sme zacali pichat inj.-masaz chrbta a noh...to bol taky relax,ze som tam skoro zaspala...ale o inom som chcela....malu som nechala s mojou maminou,ked sme prisli,uz od brany som pocula vresky...moje zlaticko, slzy ako hrachy...ked ma zbadala,ostala ticho a zacala sa ku mne tahat...ja som sa od dojatia uplne rozplakala...laska moja.... 😅 zlaticka moje a vy ako?Marosko je velky citatel,jeho uz sustave hracky nebavia...on je uz velkač 🙂 to bude mudry chlapcek,ked ho uz teraz knizky bavia 🙂 daj mu za mna pusinku,aj dve 😲 😉

mirka2010
20. sep 2012

@sijust dakujeme za krasne bozteky pre Maroska, ked sa zobudi, hned mu ich dam...a ty daj nasej fajerocke Stellinke tiez krasne cmuciky...ze od Maroska 🙂🙂🙂 takze to je uz rok co si si zacala pichat...ach ten cas leti...takze manzel je zlaty, ze si ta takto mojka a pomasiruje...to moj ma zase rad skrabka...to mam veeeelmi rada....no a co tie noci? asi naozaj moze byt z toho taka nervoznucka.,..ved sa nemoze hybat akoby chcela...pokladik maly...dokedy to musite mat? ja som maleho vobec nasiroko nebalila, raz som skusila a ten hnev co mi ukazal, to som odvtedy nevidela...ale ked sa musi, tak sa musi..inak sa to neda...a Stelluska to urcite odceni ked bude velka 🙂 takze musis byt poriadne nevyspata...kazdu chvilu byt hore...ach, to nie je nic moc...a cez den si nepospinkas??? inak, ja som maleho tiez takto raz pocula ako placka u nasich...ach, tak mi srdce trhalo...ale hned ako ma uvidil, uz bolo dobre...a co to mate za sikovnicu malu, ze uz sa taha do sedu??? no teeeeeeda....juuuj, to je este drobcek...nas maly sa tiez tak zacal spierat okolo 3 mesiaca, ze len sedkat chce...ono to teraz uz pojde milovymi krokmi dalej...no krasne ju za nas vycmuckaj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirka2010
20. sep 2012

@apolenka6 zlaticko, uzijes si aj ty take noci, co budes nevyspataaaa 🙂 ani sa nenazdas a bude to tu 🙂 takze zacinas spinit?

apolenka6
20. sep 2012

@mirka2010 áno MS sa už pomaly rozbieha ,ale ako 1DC mám rátať silné krvácanie a nie špinenie a to bude zajtra .... 😉 tak zajtra volám do MT 😅

apolenka6
20. sep 2012

@tinka9075 ako sa máš? už ti je lepšie? zajtra ideš na kontrolu do BA ,že? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre