IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

sheenka
30. jún 2014

@gloria13 drzim palceky,nech to vyjde.

katuskamala
30. jún 2014

@sheenka to mi je luto... :( myslim,ze ani u mna to nebude inak pretoze si myslim ze dnes na 26dc by uz test nieco ukazal... a preco ste sa museli rozhodnut pre iui? U nas ma manzel vysoku morfologiu. Dobrych spermii je iba 1,5percenta... a lekar v heliose nam povedal,ze to je trochu nizsi normal a poslal nas domov... bola sila ked mi potom moj gynekolog vravel.ze je to dost zle a prirozdene to moze trvat roky... a uz aj trva. Presne 27mesiacov....

sheenka
30. jún 2014

@katuskamala no u nás je to podobne,máme pohyblivosť max.do 40%,malo by byť nad 50%,z toho tretina mŕtvych a nemáme dobré hlavičky max.0,5%,malo by byť nad 4%. Takže splodiť prirodzene u nás nebude možné☹ toto bolo 1.IUI,všetko tak dobre vychádzalo,po 1.návšteve a konzultácii som hneď nabehla na stimuláciu,časovo to bolo všetko tesné,manžel mal odlietať 16.6 ,ale odlet posunuli o 2dni,takže 16.6.sme stihli aj IUI. Ale nakoniec to dopadlo takto☹ o to viac som sklamaná...snažíme sa už 5rokov,manžel chodil k urológovi už roky,robil aj spermiogram a nevidel nič závažné,len znížený testosterón,tak vybral injekcie asi 3-4krát a bolo to ok. A nakoniec mi to nedalo,tak som ešte skúsila Helios o ktorom sme sa dozvedeli asi 2týž.pred manželovým odletom a nabralo to rýchly spád,všetko vyzeralo tak prajne...

katuskamala
30. jún 2014

To je mi luto.. ach boze ved uz cakate dlho.. tak to aby si sla za manzelom do zahranicia na vikend ;) ach take nespravodlive... cakat a cakat a trapit sa ked niekto ani nevie ako a ani nechce a otehotnie.... velmi nespravodlive... ja si vzdy poviem ze ved mam 28,este mame dost casu ale na druhej strane kolko este cakat??? Na umele by som sla nerada... na clostylbegit prehnane reagujem. Po normalnom davkovani som mala 9folikul,teraz som zjedla necele dve tabletky a hned boli 4... pri iui sme sa zamerali na jeden na jednej a druhy na druhej strane. V den iui jeden uz bol prasknuty. Takze idealny cas,uprostred dvoch ovulacii... a pravdepodobne zas nic... ako dobre ze si to vzala do svojich ruk a sli ste do car... ja pevne verim ze kazda sa dockame!skor ci neskor. A ked bude jedno to druhe pride akoby nic 🙂

sheenka
1. júl 2014

@katuskamala veru mas pravdu moja,nech sa podari to prve a druhe ani nebudeme vediet ako🙂 mne z clostilu narastol polyp v maternici,aj minuly rok,kedy som mala liecbu clostil+duphaston par mesiacov a snazili sme sa prirodzene...a to neustale pocuvanie...nebojte sa,urcite sa to podari,tolko tehuliek mame po tejto liecbe...no ja som v maternici mala iba ten hnusny polyp,ktory mi kyretazou operovali v marci 2013. a potom zasa reci tipu..nebojte sa,teraz sa to urcite podari...za tych 5rokov je mi tak neprijemne pocuvat tieto slova stale dookola...a este aj to okolie... "no kedy uz bude potomok,ved nie ste najmladsi?" " a babo neplanujete?" " no vidis,no musite si uz aj vy urobit".."no a na co este cakate?" pri kazdej tejto vete si ten pytajuci clovek ani za mak neuvedomi ako ublizuje...uz tolko pichnuti za tych 5 rokov,ze sa to vydrzat neda☹ ☹ ale asi kazda z nas si to vypocula uz 100krat. Teraz mam strach,pretoze po clostilbegyte mam znovu polyp,dostala som doporucenie na predoperacne...maju mi robit hysteroskopiu polypu+priechodnost vajecnikov kontrastnou latkou,v celkovej anesteze.. vobec neviem ako to bude,ci su po tom bolesti,krvacanie...po kyretazi som krvacala strasne vela a dlho,skoro 7dni,bolo mi neskutocne zle,bolesti v podbrusku akoby mi mala maternica vypadnut. ale potom uz bolo dobre az do dalsej liecby clostilbegytom pred par tyzdnami ☹ ☹

katuskamala
1. júl 2014

@sheenka o boze... si si pretrpela uz.. tie slova sa veru tazko pocuvaju... ale kto otehotnie na prvy sup nikdy nikdyy nepochopi ake to je nemoct otehotniet. Nikdy nepochopi co je to za pocit menejcennosti pre zenu ktora nevie pocat... ignorovat sa to neda,neda sa nic iba pocuvat a vzdy to zamrzi. Ja zas neznasam reci typu "nemozes na to mysliet a tak to pride". Jasne ako lahke ale ako mas nemysliet na nieco co chces??? Ja na tvojom mieste zmenim car. Lebo podla mna si si dost pretrpela a nemalo by sa to opakovat...

sheenka
1. júl 2014

@katuskamala mas svatu pravdu moja,mame to tazke vsetky,ktore sa takto snazime a trapime☹ dufam,ze vyjde uz aj niekedy slniecko..
tu liecbu som podstupila u svojej gynekologicky,ktora uz nevedela co so mnou,ze ved som vporiadku,ona uz vyskusala vsetko,nevie preco sa nedari..a potom sme v juni 2014 isli do Heliosu v Martine a tu nam spermiogram ukazal tu 5 rocnu skrytu vadu...bola to rana..clovekom to otrasie,ked som si stale namyslala,ze som neni vporiadku,ved muz ma vsetko ok,tak potom jedine ja...a nakoniec sme skusili IUI a nepodarilo sa...a znovu polyp a znovu zakrok 😒 😒 😒 uz stimulaciu pri dalsom IUI nechcem. DR.vravela,ze mozme podstupit uz iba jedno IUI a potom uz len IVF,ale kedze je manzel velmi daleko,tak sa to zasa bude tahat,pretoze sa vrati az v oktobri ☹
a ako si na tom s testikom,robila si si dnes?

katuskamala
2. júl 2014

@sheenka snad mas pravdu....
robila som si ho v pondelok a dnes v stredu zial s rovnakym vysledkom... sancu sme mali tento krat dost vysoku a aj tak sa nepodarilo... som sklamana riadne.. :( kazde dva tyzdne mi niektora kamoska povie ze je tehotna a ked si uz myslim ze su vsetky tak zabudnem na tie co sa este nevydali a podarilo sa im ani nevedia ako.. to ma deprimuje...

sheenka
2. júl 2014

@katuskamala toto poznám velmi dobre moja..tak ma to mrzi,ze tam nie su tie dve ciarocky ☹ tak by som ti to priala..ale vyckaj este krvny test,este moze vyjst aj pozitivny. ja som tiez dufala do poslednej chvile,aj ked mi na sone povedali,ze to tak nevyzera...treba verit a ked sa to nepodari teraz,raz uz urcite musi,dolezite je,ze je sanca a nadej mat deticky,ze sme zdrave a babatko mozme mat. ja som za to velmi vdacna a raz to male klbko urcite budem drzat v naruci. drzim ti palceky moja,silno silno,nech to vyjde aj napriek testu:-*

kescha
2. júl 2014

@gloria13 no, ako si dopadla?

kescha
2. júl 2014

@sheenka ahojky, ja sa už začnem pripravovať na IVF, v piatok idem na konzultáciu a v septembri by som chcela začať
ty to máš o čosi ťažšie, keď je manžel takto odcestovaný, ale tak snáď motyka vystrelí, keď príde domov 😉, neboj nič, určite sa niekedy dočkáme aj my toho, keď budeme tehuľkovať 🙂

gloria13
2. júl 2014

@kescha ☹ negatívne Hcg ☹

kescha
2. júl 2014

@gloria13 nevadí, pôjdeš na ďalší pokus, treba len skúšať, veľa báb si prešlo rovnakými pocitmi ako my a nakoniec sa dočkali 😉

sheenka
2. júl 2014

@kescha držím ti palčeky,nech už je september a ty máš podarené IVF zasebou 😉 budem sa snažiť ťa potom dohoniť 🙂

katuskamala
2. júl 2014

@sheenka dakujem.. i ked vysledok asi nebude iny... co uz. Dalsi cyklus dalsia sanca.. 🙂

sheenka
2. júl 2014

@katuskamala verim tomu,ze urcite raz sa uchytí a budeme sa tesit vsetky.

katuskamala
2. júl 2014

@sheenka drzime si palceky 🙂

sheenka
3. júl 2014

@katuskamala tak 🙂 🙂 drzime a vydrzime 🙂

katuskamala
3. júl 2014

@sheenka dnes som dostala aj nemilu spravu,ze hcg je negativne... :( menstruaciu som este nedostala takze asi ide meskat svina jedna... vzdy som mala ako hodiny a po ohss som zacala lietat par dni hore dole :(

sheenka
3. júl 2014

@katuskamala ☹ ☹ mrzi ma to...ale ako som pisala,my vydrzime, my sa nedame a zvladneme to. uvidis,nebude to dlho trvat a budeme si posielat bruskove fotecky 😉 😉 nebud smutna,ja viem ako sa citis..je mi to luto..ale urcite sa to coskoro podari, vsetko je tak dane, myslim,ze pre nase dobro,aby sme si to potom v zdravi vedeli a mohli vychutnat,vsetko pekné pride a aj nasa odmena za toto trapenie bude o to vacsia.

katuskamala
3. júl 2014

@sheenka dakkujem pekne no momentalne som vo faze hnevu, placu, zurivosti a beznadeje... tento mesiac ma to velmi zasiahlo. uz tyzden ma picha v podbbrusku, raz na jednej raz na druhej strane... a aj som si zacinala mysliet ze asi to bude to .... a teraz len mozem cakat kedy uz konecne zacnem krvacat lebo sa bojim co ma to tam tak dlho boli... :( aaach do frasaaaa :( :( :(

sheenka
4. júl 2014

@katuskamala citim s tebou,len par dni dozadu som to zazivala... ☹ ☹ ale MUSIME vydrzat,takto to malo byt moja,netrap sa..bude lepsie,aj krajsie obdobie,nemoze to byt takto stale. nebrala si duphaston ?ja som to pichanie citila tiez..ale po vysadeni sa vsetko vratilo do normalu a dnes som uz 3DC 😒 ☹ bude to vporiadku,budeme skusat dalej a ja som si povedala,ze uz podruhy krat sa nemozem na to tak sustredit,ten stres a cakanie su neskutocne neunosne....zena,ktora toto nikdy neprezila,tuto dlhu bolestnu cestu si naozaj nedokaze ani len predstavit,ake vzacne a krehke je tehotenstvo a cela cesta k nemu v nasom pripade....

katuskamala
4. júl 2014

@sheenka uplne si to vystihla tie posledne riadky... a beru to ako nic! Ze "ved sprav si!my na prvy krat a bolo hahaha .." a podobne silacke reci. Ach... utrogestan ci ako sa to vola. Podobne.. takze to preto ma pichalo ano? Ach.. tak uz to do seba zapada.. najhorsie je ze ja tomu stale odmietam uverit! Ako idiot som si robila rano test a uplne mi uz preskakuje lebo som tam videla slabu ciarku! Ale to musel byt len ten kanalik lebo logicky by to nebolo.mozne.. strasne mi picha v srdci ked pocujem detsky plac alebo vidim deti... a to robim s tymi co ich rodicia opustili! :( posledne dva dni sa na mna kukaju a usmievaju male deticky. No drbnut ma ide!!! :( vcera som si sla oci vyplakat.. asi prvy riadny vylev a neskutocny strach po prvy krat.. povedz ako to ty zvladas??? Ved my iba 1,3roka a uz nevladzeeeem

sheenka
4. júl 2014

@katuskamala viem ako sa citis,musis sa zamerat aspon na chvilocku na nieco ine,nechystate sa na dovolenku?ja viem,ze je to tazke prestat na to mysliet,to sa neda...ale aspon skusit zamestnat hlavu niecim inym. ja za tych 5rokov trapenia sa som presla uz asi vsetkymi emociami...od hnevu,cez nenavist,zavist az po sebalutost a beznadej...ale snazim sa mysliet iba na to,ze deticky mozem mat,aj muz a tak to je najdolezitejsie,to jedine ma drzi. a kedy?to je iba otazka casu..dolezite je,ze mozem mozem mozem. Urcite sa to podari.
Urcite to mas z utrogestanu,uz si vysadila? ale ak mylis,zajdi pre istotu za gynekologom,pre pokoj duse. Ja mam z hormonov ako darcek polyp endometria..v auguste chcem ist na tie zakroky,nech je to uz za mnou a potom urcite bude ta moja vysnivana fazulka,za ktoru budem kazdy den dakovat a dokonca svojho zivota..
a teba to caka tiez moja,nezalezi na datume,zalezi iba na tom,aby bolo zdrave a ono si k nam uz cestu najde. coskoro 😉

katuskamala
4. júl 2014

@sheenka ako krasne si to napisala...! Dakukem ti pekne za povzbudenie! Si skvela! Ideme ano,moja prva dovolenka v zivote. Mam 28rokov a od 15tich rokov som pracovala cez leto tak toto leto ideme 🙂

sheenka
5. júl 2014

@katuskamala tak pekne dovolenkujte,vychutnavaj si zasluzene dobijanie energie 🙂 vsetky starosti nechaj doma,ved ta pockaju a hlavne vypni. mozno posledna dovolenka bez ratolesti 😉 drz sa 🙂

katuskamala
5. júl 2014

@sheenka dakujem pekne. A vy idete?

katuskamala
5. júl 2014

@sheenka prave som konecne dostala m. Mala som dostat v stredu tak som rada,ze sa tam nieco nedototo... mame dalsiu sancu ;)

gloria13
6. júl 2014

@katuskamala ahoj...tiež som po IUI, brala som utroš a stále mi nedošiel m...pichanie presne ako Ty..tiež som si myslela ,že sa konečne podarilo...v utorok som bola na krvy ,ale vysla negatívne....som znechutená a sklamaná...a teraz toto meškanie...v pondelok máme ísť na dovču.., no to si fakt užijem. 😨(((((((

katuskamala
6. júl 2014

@gloria13 :( :( :( to mi je luto. Mne meskalo tri dni. Rano sme sa pomilovali a o hodinu uz som mala krce,o dalsiu hodinu na to som dostala...tak skus mozno pomoze. A ak nie tak aspon sa odreagujes ;) viem presne ako.ti je
Mna tu babenky velmi povzbudili a som im vdacna. Mnohym sa podarilo aj prirodzene... ja sa nejdem vzdat,tento cyklus ideme na nasu prvu dovolenku a v auguste nam vyratala numerologicka ze najlepsi cas v roku,hviezdy su nam naklonene tak pojdeme na iui... plan mame. Uvidime.. aj vy si spravte... drzim palce!mozno si donesiete z dofci suvenir ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre