IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

rica1
27. dec 2014

@erijan mne vyslo tretie IUI, prve bolo v prirodzenom cykle to som mala jeden folikul a doktor pichal pregnyl ked mal 17mm. potom som mala stimulaciu 1 celu tabletku clostylu mala som az 6folikulov ale tiez tusim pichali pregnyl ked mal 18mm najvecsi ale ostatne mali tiez okolo 17mm takze vsetky boli kvazi dominantne a to tiez nevyslo a potom tretie IUI stimulovane ale iba pol tabletkou clostylu a to som mala 4 folikuly dva boli okolo 18mm a dva boli okolo 20mm ked chcel doktor pichnut pregnyl a ja som vtedy podla pichnutia nemohla prist na IUI tak mu hovorim ze si dam pichnut pregnyl o den neskor a tym padom IUI bolo tiez o den neskor ako by naplanoval doktor, a toto vyslo, ja neviem ale podla mna ja by som uz pregnyl nepichala pri 17mm alebo do 20mm az nad 20,... ja som mala taky sukromny pocit ze mne to vyslo prave preto ze tie folikuly uz boli pripravene ja neviem no 😅

erijan
27. dec 2014

@rica1jej tak to ti gratulujem 🙂 ja som mala pichnuty ovitrelle pri jednom folikule 25 mm 😅 dnes som 11 dpo a skusila som testik, ale ziadna druha ciarocka sa neobjavila...ty si skusala testovat pred odberom krvi ?

erijan
27. dec 2014

@rica1 oprava 10dpo

rica1
28. dec 2014

@erijan no ďakujem za gratulaciu len sa bojim lebo popri tom ako som uz bola tehotna mi prisla na syndrom lepivych dosticiek tak si picham fraxiparin a dost sa toho bojim ci to bude stacit, mam iba preventivnu dávku toho fraxiparinu.. inak ja som mala tych diagnoz tak vela co nam branilo, endometrioza, potom mierne pco, tieto lepive dosticky ze to tiez brani otehotneniu, potom stale som mala zvyseny prolaktin ☹ prakticky 4 vazne dovody preco sa nedari alebo co brani otehotneniu, som si tak povedala ze preco az tolko ze keby len ta endometrioza alebo keby len ten prolaktin alebo ja neviem ale uz som ani nedufala a kedze ja som reagovala hyperstimulaciou uz na obycajny clostyl tak som sa ivf strasne bala aj ked uz sme boli pre neho rozdhonuty ked by to tretie IUI nevyslo... a este okrem toho som sa pocas snazenia sa o babo liecila 3mesiace na ureaplazmy, a to tiez ze brani otehotneniu alebo proste neni to dobre..

rica1
28. dec 2014

@erijan no a ja som robila prvy test 13dpo a to som mala taku ciarocku ze to som este ani manzelovi neukazala proste trebalo ju neskutočne hladat fakt nezaujaty clovek by tam nic nevidel, potom 14dpo rano som uz mala silnejsiu ale tiez to bol kvazi duch.. a potom postupne silnela.. 11dpo je este celkom skoro asi aj

erijan
28. dec 2014

@rica1 no tak to mas tych dg viac nez dost...ja som na tom podobne, som po laparotomii, mam endometriozu a opat sa cysta vratila... mbe zatial robili len horm.profil, ten mam ok a manzel je tiez ok...ale tak si mal velmi potesila, ze sa da s endometriozou otehotniet aj len pomocou iui 🙂

rica1
28. dec 2014

@erijan da sa otehotniet , a v akom ju mas stadiu? no a vajcovody mas prechodne ano? ja som cysty npr nemavala, bolesti pri kramoch tiez nie, cyklus pravidelny 28dnovy ako nechapala som ked som zacala chodit po vysetreniach na co vsetko mi prisli

erijan
28. dec 2014

Neviem v akom stadiu som, laparoskopiu musi zmenit ba laparotomiu kvoli mnozstvu zrastov v malej panve, odstranovali mi loziska aj dve cysty,jedna bola endo a druha zo zlteho telieska, pred operaciou som mala CA125 okolo 65 a teraz sa mi vytvorila opat cysta na tom istom vajecniku a teraz mam ten marker okolo 85, tak nechapem preco...vajecniky aj vajcovody mam a su boli aj priechodne. horm.profil bol ok,aj vajec.rezerva je ok,tak nechapeme preco sa zatial nezadarilo. Teraz som po druhom IUI...robila som si aj ovu test a tiez nevysiel pozitivny.co by uz mohol byt 11dpo...ach jaj. a mala si nejake tehu priznaky pred vynechanim ms? Neboj sa,budes v poriadku, nesmies mysliet na to zle,vytesuj sa ze si tehotna a mysli pozitivne 🙂 viem,ze to je tazke,ale musis...

erijan
28. dec 2014

@rica1 napisala som ti,ale som ta zabudla oznacit,tak sa prosim pozri vyssie 🙂

erijan
28. dec 2014

@rica1 ja mam obrovske bolesti pocas ms ☹ inac nemam tazkosti,pred tym nez mi nasli cystu som spinila mimo cyklu...pred operaciou som mala ukazkovy 28dnovy cyklus,po operacii sa mi skratil na 23-25 dni...teraz beriem duphaston, aj minuly cysklus som ho brala,ale na 11dpo som uz zacala spinit a trvalo to 4 dni az do odberu krvi...

erijan
28. dec 2014

@rica1 a ak sa mozem opytat co su to lepive dosticky? 😲

rica1
28. dec 2014

@erijan inak teraz ma napadlo ze ja som si tych 13dpo robila ovulacny test a ten vysiel hned pozitivny... ale na tehu bola len slabulilinky duch... ten syndrom lepivych dosticiek to je nieco take ze sa viac zraza krv a moze npr vyvolat infarkt placentarnych ciev proste ich upchat, a nevyzivovat babo a moze byt koniec, no som z toho k.o a hlavne tu na MK vzdy nejaka taka tema hlupa mi padne do oci ,ako npr dnes ze potrat v 24tt bozinku tak lutujem tie zeny, ale ked si to precitam tak sa hned zacnem viac bat, ze fakt clovek nikdy nevie... nesmiem uz asi chodit na MK ale zas vdaka MK viem o mnohych diagnozach ktore som si dala vysetrit a vysli ze ich mam , a keby som zas nechodila na MK tak fakt o vela veciach neviem co hrozia alebo co moze sposobit ze sa nedari

erijan
28. dec 2014

@rica1 ja som po operacii chvivlu chodila na MK, ale tiez som si potom dala pauzu,lebo som len citala rozne fora a riesila same dg a stale sa tym zaoberala, taks om si dala chvilocku pauzu,ale teraz tu zase semtam nakuknem, presne kvoli roznym radam a informaciam,ktore sa inac nedozvies...aj o asistovanej reprodukcii atd...a aj skusenosti od inych zien 🙂 jeeeminky, ano uz viem, ze co to je, a ty si vlastne pichas inj proti zrazanlivosti krvi,vsak? to aj moja kamoska mala, tiez prve babatko potratila a prisli jej na to, ze kvoli comu,taks i potom pichala a ma zdraveho krasneho 3,5 rocneho syna 😉 neboj,bude dobre... tak ja na ovu teste druhu ciarku mam, ale nie je taka silna ako pri pozitivnom teste, takze este skusim zajtra a v utorok a ked nebude pozitivny ani na 12 a 13 dpo tak budem vediet ze nic z toho ☹ minuly mesiac som 11 dpo zacala spinit a tento cyklus zatial nie, tak este dufam, ze je tu nadej kym nepridu kramy.

rica1
28. dec 2014

@erijan hej nadej je vzdy pokym nepridu kramy, a ani ja som ju nemala uplne ako pri pozitivnom ale zjavila sa tam, a inak som ovu testy po ovulacii mala vzdy ciste, takze to som tak uz tajne dufala ze aj tehu ukaze ciarku.. a potom ked tam bol naznak tak som uz tusila a tak, tak velmi drzim palce nech mas o dva tri dni // to by bolo super.. a kam chodite na IUI? do akeho centra? ja som bola na dvoch IUI v heliose v martine a potom ma prestal helios bavit a sla som do iscare a tam to hned vyslo, neviem preco... mozno tretie by vyslo aj v heliose, ale proste tam mi uz nepasoval pristup lekarov.. keby som sa rozhodla pre ivf tiez idem do martina do iscare aj ked npr helios zevraj ma lepsie vysledky ale mala som pocit lepsi z iscaru aj moj manzel

erijan
28. dec 2014

@rica1 ty uz chvalabohu nemusis riesit ivf, je to uzasne,ze vam vyslo ivf 🙂 velmi sa s tebou tesim,lebo viem ae to musi byt, aka radost, viem si to predstavit podla seba 😵 dufam, ze ciarka na ovu teste zajtra zosilnie a potom skusim znovu tehu test,ci nahodou sa nestane zazrak a bude tam //... robila som si teraz poobede dalsi ovu a zdala sa mi ciarocka trosku silnejsia, ale to moze byt z roznych dovodov...nie je to zase taky rozdiel od rana My chodime do Ke...tiez som pocula,ze v Martine su najlepsi,ale toto mame blizko. Nemas nahodou odfotene testiky ?

rica1
29. dec 2014

@erijan ahojky, no ako testovala si ? najlepsie mas rano, ale je to podozrive ze na ovu je ciarka, lebo ak nemas PCO tak by ovu test mal byt negativny, a pregnyl sa uz 11dpo nema drzat v tele..
nie nemam odfoteny ovu test ☹ iba tehu ale to uz ked bola ciarka silna

erijan
29. dec 2014

@rica1 aha, joj skoda, no nevadi 😉 nasla som si nejake clanky kde testovali s ovu testami a bolo vidiet ako krasne ciarka silnie, tak ako ked pri ovulke... ja PCO urcite nemam. No miinuly mesiac ked som testovala s ovu testami tak bola tam druha ciarka ale velmi slabucka a potom ako sa blizil termin kramov bola skoro neviditelna...rano som testla a je tam druha ciarka a zda sa mi ze silnejsia ako vcera...ale nie je este taka silna ako testovacia ciarocka...zatial nespinim,to je super, tak stale tu je nadej. a ty sa ako citis ? k torom si tt? 🙂

erijan
29. dec 2014

@rica1 ale ovu testy ukazuju aj tehotenstvo,tak vtedy moze byt druha ciarka aj tam...len to, ze ja som 12 dpo a este nie su tie ciarky rovnako silne a to uz by asi mali byt. No nic, pockam este a ked nezacnem spinit testnem zajtra alebo v stredu rano tehotenskym.

rica1
29. dec 2014

@erijan ja som dnes 18+4tt. no ja som testovala 12dpo a tiez nebola taka ako testovacia, ale nabehla tam skoro hned a to uz mi cosi naznacilo.. lebo ja npr aj napriek miernemu pco ako usudili lekari ked som testovala ovu tak nikdy som nemala ciarky mimo plodnych dni.. no ja som zvedava teda na Teba , daj hned vediet 😉

erijan
29. dec 2014

@rica1 jej tak to uz si skoro v polovici 😵 to uz musis mat pekne brusko...aj ja uz chcem 🙂 dam vediet jasne ako som dopadla...inac som si pozerala,ze som minuly cyklus zacala spinit na 11 dpo,ale to bol 26 dc a teraz som 11 dpo bola len 23 dc,tak neviem ci mam cakat ms podla ovulky, kedy bola alebo na pocet dni cyklu.

adulkam
15. jan 2015

@maminka1986 no dievčata,tak som sa odhodlala a ideme skúsiť druhý pokus.6.2. máme termín,ach jaj,ja sa bojím tolkých vecí. :( podarí sa,ked ano bude tehu v poriadku ( tie moje protilatky )

filmarika
17. jan 2015

@adulkam

ahoj vsimla som si, ze si pisala nieco s protilatkami...co si na to brala, kedz ti to zistili. mam ten isty problem, tak sa chcem informovat aj u inych dievcat. dakujem

ivanka0603
17. jan 2015

@filmarika myslis protilatky na spermie? Lebo moje telo ich vytvaram a moj doktor mi povedal, ze na to lieky nie su, ze jedine IUI.

adulkam
17. jan 2015

@filmarika myslim,protilatky,ktore sa vytváraju v tehotenstve . Neberiem na to nič,len ked otehotniem,tak mňa a babo budu sledovať,či mi hodnoty nestupaju.

lienka610
19. jan 2015

my mame akurat po prvom IUI ...tyzden po zakroku a tak este tyzden cakat kym pojdeme do Marina zistit ci sa to podarilo ....cakame a dufame 😉

monka30
24. jan 2015

@ivanka0603
@adulkam na protilatky su lieky- kortikoidy...Tvorim komplet protilatky proti vsetkemu a nieje to vobec jednoduche dostat ich na normu....pokial nebudu ako tak v norme o tehotenstve mozem len snivat...

adulkam
24. jan 2015

@lienka610 držím palce 🙂 nech sa podarí.Nech rok 2015 patri aj nášmu tehuľkovaniu. Koľko ste skúšali pred iui?

lienka610
26. jan 2015

@adulkam skusali sme to rok a pol.A potom po prade s gynekologom sme isli do Heliosu.IUI na poprve asi nevyslo dostala som menzes .este aj o tyzden skor takze dnes len na krv a buduci mesiac ideme znova

vienalas
28. jan 2015

Môžete mi poradiť? Som 5. deň po IUI a už tri dni mám čudné tlaky, bolesti v podbrušku a vetry hvíľami sa utešujem, že je to v poriadku a potom prepadnem panike....

bibaapalko
29. jan 2015

Ahojte kocky..chcem sa len opytat..vcera som bola prvy krat na konzultacii u dr.Valkyho v BA a po vysetreni mi navrhol IUI a ze ked to nevyjde tak potom mi spravi priechodnost vajickovodov ze ci su priechodne?no neviem neviem nemalo by to byt naopak ze najprv pozriet priechodnost a potom IUI??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre