IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

cicanuska
20. mar 2015

@zuzka56 Mne pred iui robili ultrazvuk ale ak myslíš pred samotným iui tak to nerobili ani mne.A ako pises business je business

maminee
20. mar 2015

@zuzka56 mna doktorka pozerala. A kedze som sla cez leky a injekcie tak sme sli spravne. po injekcii do 48h sa uvolni vajicko a sli sme na to.. u mna nikto nevie kde je problem, dokonca mi tento meisac povedala, ze sa mozu chytit aj dve.tak som zvedava 😀

zuzka56
20. mar 2015

@cicanuska
no mna zaujimalo či mi praskol folik po ovetrille pretože mam pco a netuším či sa uvoľnilo vajíčko ale som prekvapená, ze zákrok spravia za každú cenu aj napriek tomu, ze folik prasknúť nemusel.... dost ma to prekvapilo/šokovalo ..,,

zuzka56
20. mar 2015

@maminee
mna dr. pozerala na 11dc ale nepozerala ma teraz na 15dc....
Tiež som užívala lieky a injekciu ale to neni záruka, ze je na to správny cas, nechápem.

katarinche
22. mar 2015

Ahojte, my este len zaciname s celym procesom a po vcerajsej prvej navsteve centra mam z toho uplne obrovsku hlavu. Kolko u vas trvalo od prvej navstevy po prve IUI? Nam po vcerajsej konzultacii lekar hovoril, ze to vyzera na IUI. Za prvy mesiac nam porobia cely zoznam vysetreni (reprodukcna imunologia, spermiogram, prechodnost, hematologia, genetika, atd.), a na druhy mesiac by sme mohli ist na to, ak nebude treba nic specialne riesit. Ak sme to spravne pochopili. Lekar nam "slubil", ze este v roku 2015 urcite otehotniem 🙂

zuzka56
22. mar 2015

@katarinche
Ahoj, ono ta dĺžka zavisí od diagnóz ktore máte. My sme boli prvýkrát 21.12.2014 v car a na iui som bola 20.3.2015. Nereagovala som dobre na clostil mala som z nej cystu v prvy cyklus mam PCOS. Držím palec nech máte vysledky v poriadku a iui sa podarí 🙂

verroni28
23. mar 2015

@katarinche Ahoj, ja som bola v pondelok na sono, vo stvrtok na vysetreni priechodnosti vajcovodov a hned mi navrhli na piatok iui. Takze u mna to islo rychlo..az na to ze som to odmietla

zuzka56
23. mar 2015

@verroni28
ahoj, aj ja som bola v piatok na IUI.
kedy ides na krv ?

maminkaanickazpresova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinche
23. mar 2015

@verroni28 rovno IUI bez stimulacie? Odmietla si to, ze teraz nie, alebo ze vobec nevies, ci to chces podstupit?
Ja som z toho vsetkeho tiez dost vyhukana zatial, lebo hned na prvej navsteve mi uz ukazovali, ako si budem ktoru injekciu pichat. Moj doktor nema rad zbytocne mrhanie casom, takze vsetko ide sup-sup. Ale mozno je to dobre. Kym si stihnem uvedomit, co sa vlastne deje, budem tehotna 🙂

katarinche
23. mar 2015

@zuzka56 vdaka za odpoved, drzim palce, nech to vyjde.
Preplaca nieco poistovna? Kolko ste doplacali?
Ako to cele prebieha? V centre sa ma sice stale pytali, ci mam nejake otazky, ale vsetky mi napadli, az ked som prisla domov a spracovala vsetky informacie. Nechcem im za kazdu blbost vyvolavat.

zuzka56
23. mar 2015

@katarinche
dakujem, ako tu citam vo forach tak uspesnost iui je dost nizka no uvidime ako slepy povedal... mozno aj motyka vystreli.
Poistovna nepreplaca na IUI nic, platila som 89€ lieky (estrimax, ovitrelle injekcia a lutinus) a potom 100€ som platila v CAR za IUI.
Prebiehalo to tak, ze sme prisli, mm odovzdal material, potom sme dost dlho cakali na dokiho lebo kdesi odisiel a ako posledna som prisla na radu, je to ako klasicka gynek rocna prehliadka, lezis a doki do teba vstrekne tenkou injekciou ocistene spermosky, potom si polezis 10 min a ides spat do normalneho zivota 🙂
ak mas otazky kludne sa pytaj

katarinche
23. mar 2015

@zuzka56 Zaujimave, pri tej cene nie je o com rozmyslat, aj keby sanca nebola velka. Skoda, ze asi iba na Slovensku to tolko stoji...
Kolko injekcii si si dokopy pichala? Najskor sa pichaju tie vecerne na vyvolanie vytvorenie spravnych folikulov. Potom tie na pozdrzanie ovulacie rano. Su vtedy este aj tie vecerne? Potom zase ta na spustenie ovulacie... Nejako vela sa mi ich zda byt. Kolko si ich mala dokopy? Ale zase co by som pre babo neurobila 🙂
Sestricka mi ponukla skusobnu prazdnu injekciu, aby som zistila, ze ake to je. Chcela som, aby ju dala manzelovi, nech vie, co ma caka 🙂 Manzel odmietol.

verroni28
23. mar 2015

@katarinche no kedze som bola na vysetreni priechodnosti vajcovodov a hned mi povedali, ze vsetko je v uplnom poriadku a pri vysetreni mi namerali 19mm folikul tak to chceli asi aj rychlo vyuzit tak preto ma chceli hned na druhy den dat na IUI, ale ja som z toho zostala dost v soku, ze som zdrava a chcu to hned takto riesit 😒 ale nakoniec som si povedala, ze ked som zdrava tak skusime este mesiac, dva sa posnazit prirodzene, no neviem ci som sa rozhodla spravne 😖 Som cela zmatena z toho

verroni28
23. mar 2015

@zuzka56 Ahoj, nebola som, dala som si este cas mesiac, dva a ked sa nezadari tak potom to uz skusim s IUI

zuzka56
23. mar 2015

@katarinche
injekciu som si pichla iba jednu Ovitrelle na spustenie ovu ale kedze v den zakroku mi nespravili sono, ci folik praskol tak neviem ci cely zakrok iui nebol zbytocny preto sa mi to zda zbytocne a ani tych 189€ nie je malo...
injekciu som si pichla sama do brucha, to vobec nebolelo.

zuzka56
23. mar 2015

@verroni28
potom si tvoj prispevok precitala este raz a poriadne a vsimla som si, ze si iui odmietla.
u mna to tiez dost rychlo zomlelo tak reku skusime ked clostil konecne tento mesiac zabral a vytvorili sa 2 foliky ale ci z toho nieco bude tot otazka.

katarinche
23. mar 2015

@verroni28 Kolko ste sa snazili predtym prirodzene? Nakoniec sa vzdy ukaze, preco rozhodnutie bolo dobre, neboj 🙂
Nerobi sa vseobecne stimulacia, aby boli 2 folikuly? Aby sa zvysili sance? Tak to povedali mne. Na mojej klinike sa nevyhybaju dvojickam. Je to ako Tesco akcia: buy 1, get 1 free 🙂

zuzka56
23. mar 2015

@katarinche
no my sme skusali asi 3 roky, problem je, ze mam pco a mam za sebou drilling, ten nepomohol, priechodnost je OK, stitna zlaza tiez OK, hematologia tiez ale nikdy sa mi nepodarilo prirodzene otehu.
V CAR mi zistili, ze tvorim na spermosky protilatky a tym, ze mam pco mam anovulaky.
V januari mi nasadila dr. clostil, po ktorom som mala 4 cm vodovu cystu, potom vo februari rozhodeny cyklus na 56 DC prisla mrcha a zacala som v marci druhy cyklus s clostilom a mala som 11DC 2 foliky ale neviem ake velke to mi dr. neprezradila iba napisala hned protokol na iui.

verroni28
23. mar 2015

@zuzka56 Drzim palce aby vyslo 🙂

zuzka56
23. mar 2015

@verroni28
dik ale velku sancu tomu nedavam.

verroni28
23. mar 2015

@katarinche 😀 pekne si to napisala, ani ja by som sa nebranila dvojickam 🙂
Dufam, ze som sa teda rozhodla spravne, uplne verim, ze to tento mesiac vyjde 😉

No snazime sa rok a kedze aj partner aj ja sme v poriadku, tak som myslela, ze by mi mohli odsledovat ovulaciu, ci prebieha spravne, kedy dozrieva vajicko a podobne a nie hned IUI (neviem ake dalsie vysetrenia sa robia). S tymi folikulmi neviem ako to je, mne vyslovene lekarka povedala ze mam iba jeden a aj napriek tomu odporucila IUI, ale tiez mam pocit, ze by to boli vyhodene peniaze.

Teba teraz co caka?

katarinche
23. mar 2015

@verroni28 nas cakaju najskor vysetrenia tento mesiac. vsemozne odbery a scan priechodnosti a vnutorneho prostredia vsetkeho. Neviem, ako sa to vola slovensky, ale je to to s kontrastnou tekutinou. My sa snazime vyse 2,5 roka, z toho sme sa raz dopracovali po 8tt. Preto verim, ze ked sa to raz uz podarilo, podari sa znova. Moj lekar si mysli, ze mozem mat problemy s imunitou, kedze mam aj atopicky ekzem a intoleranciu laktozy. Paci sa mi, ze uvazuje v suvislostiach a robi mi ovela podrobnejsie testy ako mi robili na Slovensku, pri ktorych nic nenasli.
Ale uz rovno mame naplanovane IUI na dalsi mesiac, ak sa nenajde nic zavazne, co by sa nedalo potlacit.

efkac
23. mar 2015

@katarinche ahoj, my sme boli prvý raz v car v septembri, v októbri prvé IUI - neúspešne, v novembri druhé IUI a podarilo sa...🙂 prvé IUI som stimulovala clostilbegytom, mala som 5 folikulov a nič, druhé bolo bez stimulovania, iba jeden folikul a podarilo sa..🙂 dnes sa mi tu výsledok už začína plaziť po obývačke...🙂

verroni28
23. mar 2015

@katarinche ahaa, tak to je super,ze ti robia rozne testy, lebo mne robili iba ster, brali krv a to co budu tebe s kontrastnou tekutinou, tak mne robili s penou (vola sa to hyfosy) a nic viac, cize nemam nic co by mi mohlo potvrdit nejake ine problemy preco by som nemohla byt tehotna

katarinche
23. mar 2015

@efkac super, presne taketo povzbudenie som potrebovala 🙂 nech sa drobcovi dari

mmattulik1
24. mar 2015

Ahojte ja idem na 2.IUI v aprili do Splnu,prve bolo neuspesne.U nas je to zahada pretoze vsetky vysetrenia su ok,manzelov spg 100% motilita a aj tak nic 😒

verroni28
24. mar 2015

@mmattulik1 Ahoj a ake vsetky vysetrenia ti robili ak sa smiem spytat?

mmattulik1
24. mar 2015

@verroni28 stery,spermiogram,imunologia,hematologia,genetika

lina129
24. mar 2015

@mmattulik1 a prefuk alebo teda priechodnost vajcovodov ti robili? alebo bola si na laparke?
my sme inak podobny pripad, mne robili aj priechodnost a tiez ok... a mala som 3x neuspesne IUI ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre