IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

wanda52
23. nov 2016

@veroniq85 užíval folandrol, neskôr sme kúpili aj tribulus. Ten folandrol bral 1 sáčok denne, tribulus tiež len 1 tabletku - niekedy aj zabudol.. Teraz to berie tak na striedačku napr. 1 deň si dá folandrol, druhý tribulus. Inak z centra som si minule doniesla taký papierik, že ako zlepšiť spermiogram, tie papieriky mali na recepcii. Skúsim ho doma pohladať.. tam bolo viacej tých vitamínov. Ja som kúpila aj zinkosel, ale ten moc neužíva. Inak minulý rok, bol v tomto období aj často chorý, bral aj antibiotiká, tak si myslím, že možno aj preto bol ten prvý spermiogram taký zlý... ťažko povedať, či naozaj tie vitamíny tak pomáhajú, ale zase určite neškodia..

sisa217
23. nov 2016

@alexwarring nemusis mat hyfosy pred iui podla vsetkeho nakolko ani ja som nemala...robili mi ho v minulom cykle po neuspesnom iui a teraz idem na druhe...ked som to povedala mojmu dr. tak bol tiez prekvapeny ze ako je mozne ze sa mi robilo iui pred hyfosy ale vsetko je mozne 🙂 ale mne hyfosy nic nenaslo, vsetko mam krasne priechodne...

alexwarring
23. nov 2016

@sisa217 Tak aspon to vies, snad sa coskoro zadari a pride k vam bocian 🙂
P.s.: vdaka za info 🙂

wanda52
23. nov 2016

@alexwarring áno, v Heliose Martin. Viem, že niektoré centra to bez zistenia priechodnosti vajicovodov nerobia, ale tam áno... Odôvodnenie asi v tom zmysle, že laparoskopia je už operácia a je to väčší zásah pre telo a že pokiaľ tam nie sú nejaké indície, že by mohli byť nepriechodné, tak na tú priechodnosť klientky neposielajú.

alexwarring
23. nov 2016

@wanda52 aha... no mne moj tiez len laparku spominal, ale uz v suvislosti s IVF, na hyfosy sa ta vopred ani nespytali, ci nemas zaujem, este pred prvym zakrokom?

veroniq85
23. nov 2016

@wanda52 dakujem pekne za info. My sme mali prvy spermiogram v auguste a tam mal muz pocet 13 milion a vraj norma je 15 milion ale ze je to vraj tesne pod normou takze je to este v pohode. Ackove spermie bolo 25% a beckove 75%. Potom sme mali kontrolny kde nam lekar povedal ze bol lepsi a vraj je mozne aj prirodzene otehotnenie ale konkretne udaje nam nepovedal. A teraz pri druhom iui sme mali udaje na sprave ze 13 milion spermii a ze boli aj A+B ale nebol uvedeny pomer takze nevieme ani ci tie vitaminy ktore uziva uz niekoľko mesiacov vobec pomohli. Lebo mnozstvo je stále rovnaké. Asi poslem muza na dalsi spermiogram ale tak aby sme dostali vysledky do ruky lebo takto neviem poriadne na com sme.

veroniq85
23. nov 2016

@alexwarring ahoj mozem sa opytat preco je dolezita laparoskopia v suvislosti s ivf? Lebo nam uz tiez nevysli 2 iui tak premyslam nad umelým.

alexwarring
23. nov 2016

No mne to lekar vysvetlil tak, ze bez laparky mi IVF nespravia, aby mali zaruku ze vajickovody su priechodne, a pri laparke ti zaroven odstrania aj moznu prekazku, ak nieco najdu

wanda52
23. nov 2016

@alexwarring oni mi HyFoSy neponúkali, myslím, že túto metódu nerobia, robia určite ale niečo podobné. Ja si to chcem dať urobiť z vlastnej iniciatívy, chcem vedieť, či ich mám priechodné, lebo inak mám všetko v poriadku, hormonálny profil, pravidelnú ovulku, dostatočnú zásobu vajíčok...

wanda52
23. nov 2016

@alexwarring IVF robia aj bez laparky, ak tam je nejaká diagnóza - napr. zlý spermiogram a podobne, poisťovňa má myslím aj vypísané tie diagnózy.. Keď nie je žiadna diagnóza - tak myslím, že treba absolvovať aj laparku, prípadne IUI.

alexwarring
23. nov 2016

@wanda52 aha, tak v tom je to. Uz rozumiem, tak prajem uz len uspesne pokusy (respektive jeden a hned prvy) 🙂

alexwarring
23. nov 2016

@wanda52 tak toto som tiez nevedela, dakujem... musim sa na to lepsie popytat mojho lekara

wanda52
23. nov 2016

@alexwarring ďakujem, my už sme dvakrát skúšali IUI, ale už premýšľame nad IVF. Neviem, či má zmysel investovať do ďalšieho IUI, keď nám 2 nevyšli..

alexwarring
23. nov 2016

@wanda52 v tom vam neporadim, len som niekde citala, vraj sa odporucaju 3 neuspesne IUI pred IVF... ale poistovni asi na tom nezalezi, tak na vasom mieste by som skusila nieco, comu doverujem viac a kedze IVF ma vraj az 50 % uspesnost, tak asi by som aj ja sla skor do toho

ahsas
23. nov 2016

@wanda52 Nám nevyšlo spolu 6 x IUI a 2x IVF. ale to sme skúšali pred 1.IVF, medzi a aj po 2.IVF. Momentálne mám podanu tretiu žiadosť o IVF v zahraničí.
Neviem akú máte diagnózu, ale nevzdávaj to lepšou a hlavne zdravsou cestou. Treba brať ohlad aj na to, ze také dávky hormónov aké si pichame pri ivf, mozu byť spúšťačom bujnenia aj zlých (rakovinotvorných) buniek.

veroniq85
23. nov 2016

@wanda52 aj nam nevyslo 2 iui ale ideme skusit este 2x januar a februar a medzitym prirodzene a ak nevyjde pojdeme skúsiť umele

veroniq85
23. nov 2016

@ahsas a mozem sa opýtať mate aj nejaku diagnozu alebo vam len stastie nepraje?

zuzsat
23. nov 2016

@alexwarring poistovni praveze na tom velmi zalezi. ak nemaye ziaden viditelny problem a priechodne vajecniky tak musite absolvocat az 3x neysoesne iui aby sa vami poistovna vovec chcela zaoberat....

alexwarring
23. nov 2016

@zuzsat aha, no kazdy ma ocividne inu skusenost, v kazdom pripade dakujem za radu, skusim sa na to este popytat.

zuzsat
23. nov 2016

@alexwarring totobmi povedali v gyn fiv pred 2.iui ked som chxela spisat ziadost na ivf... takze hned som sla do 3.iui s tym nech to mam cim skor za sebou aby sme vypisali ziadost na ivf a mozno aj preto nam to vyslo ze som mysluenkami bola inde 😀 vraj od januara tohto roku sprisnili kriteria pri posudzovani ziadosti o ivf vsetky poistovne a kedze my sme ziaden problem nemali len sa nedarilo tak ze az 3 neuspesne iui zacinaju poistovne povazovat za sterilitu a zacnu posudzovat ci schvalia...

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexslovakia
23. nov 2016

@musichetta keď to nejde prirodzene tak prečo by to nemali ľudia postupovať. My sme podstúpili a mame a sme šťastní.skor si myslím že tvoj príspevok je ako REKLAMA!!!!!!

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dasaa
23. nov 2016

@veroniq85 tiez sme mali taký problem .Niektore spermie mal malo pohyblivé .A tieto lieky nám pomohli .

zuzsat
23. nov 2016

@musichetta uprimne si myslim ze uplne presne vsetko o Ivf a IUi nevies ked pises o prirodzenosti a o zmrazovani atd. pretoze toto by si nikdy nenapisala kebyze vies pravdu... tak len ta skusim okrajovo dat do obrazu... iui je uplne prirodzene pocatie len s pomockou toho ze spermiam sa usetrila polovica cesty a neboli vlozene do posvy ako pri styku ale az do maternice.ostatne museli tiez zvladnut uplne sami.... co sa tyka Ivf no to je uz ozaj umele...ale.... zene schcalia len 3ivf za cely jej zivot. cize ak si zaplati tolko penazi a ma aj mraziacikov je to fantasticke... pretoze nue kazdy vklad vyjde. a tak tie mraziaciky sa zasa vlozia atd... nuektorym zenam je aj to malo.... a na druhej strane je fajn ak sa uchyti a neskor budu chciet surodenca tak maju tych mraziacikov... a teda nie je to take kvantum ako si myslis.... takze bolo by fajn nepisat tu aspon rakto hlupe argumenty ked o tom asi nic nevies a hlavne nevies ktora co prezica alebo si prezila. ake to je pre niektorych tazke splodit dieta...niekto nema roky na to aby sa venoval alternativnej medicine....

alexwarring
23. nov 2016

@zuzsat dobre vediet, no my mame aj inu diagnozu, tak v tom by som az taky problem nevidela, nad dokonca moj lekar posiela priamo na ivf

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzsat
23. nov 2016

@musichetta vo vsetkej ucte ak sa zaujimas o tieto veci tak predsa nemozes napisat na iui ze je to umele oplodnenie a mat na mraziacikov takyto nazor. ved priklad z 10 odobeatych vajicok je dobrych 8 a z toho sa mozno 6 oplodnia z toho sa mozno 3 zacnu delit atd.... neverim ze je vela mraziacikov ktore by sa nevyuzili. lebo poznam vela zien ktore boli niekolkokrat na KET a stale to nejde.... proste uprimne si myslim ze tu propagujes nieco na ukor niecoho a ocom uplne nemas ani paru....

wanda52
24. nov 2016

@musichetta a ty máš deti?

veroniq85
24. nov 2016

@dasaa dakujem pekne za info. Vyskusame ich teda

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre