IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

ruzicccka
18. jún 2018

Baby mam na vas par otazok bol by tu... niekto ochotny mi poradit ? 🙂

misik14
18. jún 2018

@ruzicccka jasné pýtaj sa 🙂 ja som po prvom iui v 12tt 🙂

adulka1989
18. jún 2018

@misik14 aj ja sa opitam kedy si mala po iui prvý pozitívny test ja som dnes 11dpo druhej iui a test bieli

ruzicccka
18. jún 2018

@misik14 gratulujem 🙂 👏
Je toho viacej 🙈
V skratke teda zijem v UK 6 mesiace som poberala clomid na podporu ovulacie na 3 cyklus zabral ale potratila som v 8tt
Mam posledne 3 mesiace a clomidom
Akurat tento cyklus som Mala pauzu aj dalsi si dam pauzu
Mam PCO cize bez tabletiek ovu vobec tento cyklus nebola
Lekar tu v UK v centre ma tlaci
Do IVF ak to po dalsich 3 mesiacoch nevyjde IUI
Mi urobit nechce vraj je to strata casu
🤷‍♀️
A ja este predtym nez by som do IVF sla by som chcela skusit IUI
Netusim aky je postup co vsetko sa robi na Prvej konzultacii a ci sa Plati za konzultaciu
Na Slovensku som samoplatca ...
Ako dlho trvaju vsetky vysetrenia plus IUI
Ako dlho by som teda musela byt na Slovensku ?
Prepac ze som sa tak rozpisala 🙈🙈

misik14
18. jún 2018

@adulka1989 12 dní po iui som mala už druhú čiarku

jasmina232
18. jún 2018

@adulka1989 hmm zvlastne praktiky, u nas dr sledoval folik ultrazvukom ked bol dost velky dal mi pregnyl a n a druhy den rano sa to dialo.. pytal sa vas dr ci to chcete skusit aj tak?

jasmina232
18. jún 2018

@adulka1989 a ktorý den si po iui

misik14
18. jún 2018

@ruzicccka každé centrum má cenník na internete ale viac ako 150e by to nemalo byť myslím... nás to vyšlo 7e za odbery krvy, 20e spermiogram sa mi vidi.. clostyl a pregnyl 14e, duphaston okolo eura a konkrétne zákrok 100e. .. Na konzultáciu sa objednas, najlepšie rovno aj partnera. Jemu urobia spermiogram tebe vezmú krv urobia sono, porozprávate sa čo ako a za dva týždne sme boli po výsledky... ďalší cyklus hneď som začala brat clostyl, po 5 dňoch šla na folikulometriu, o dva dni iui

adulka1989
18. jún 2018

@jasmina232 no prvý prvej iui som to mala tiež tak najprv folikumetria folk veľký 19,5 mm v ten deň ovitrelle a o dva hody iui ale teraz sme nestihli dnes som 11dpo

ruzicccka
18. jún 2018

@misik14 takze za 3 tyzdne to nemam sancu vsetko stihnut .. 😞

adulka1989
18. jún 2018

@ruzicccka podľa toho kedy máš ms a ci budeš čakať na nejaké výsledky objednaj sa čím skôr

misik14
18. jún 2018

@ruzicccka skôr nie. .. A čo tak najskôr konzultáciu stihnúť a výsledky a potom na druhý raz iui? To by sa dalo na dve dvojtýždňovky

ruzicccka
18. jún 2018

@adulka1989
Na slovensku budem 29.06
A odchadzam 18.07

Ms by som mala mat cca za 3-5 dni

ruzicccka
18. jún 2018

@misik14

No ... mozne by to snad bolo dufam
Manzel vela dovolenky nema
A ... hadam ze tam musi Byt aj on 😁😁😁

ruzicccka
18. jún 2018

@misik14
To sa asi neda Tak ze spermie sa zmrazia a o mesiac pridem zase ale sama
.. to uz asi by som asi Vela chcela co ?? 😂😂😂😂

misik14
18. jún 2018

@ruzicccka Veľa veľa :D partner odovzdá spermie oni ich premyju, rozhýbu a o dve hodinky cca ide žena 🙂 trvá to tak 5-10 min už aj s lezanim :D

ruzicccka
18. jún 2018

@misik14 Myslela som
Si ze uz prehanam 😁😁😁😁
Skusim tam zajtra zavolat a co najskor sa objednat ...
Na konzultaciu Dakujem za Info ❤️

tyty64
18. jún 2018

@ruzicccka Ahoj, spermie Vám môžu aj zamraziť a manžel podpise súhlas že ti ich môžu potom dať bez neho. A napadlo ma, že ta možno objednajú aj priamo na IUI keď im povieš čo si uz prešla v UK. Že užívaní lieky a proste to chceš skúsiť😊 mna práve vôbec nechceli tlačiť do IVF kým to neskúsime s IUI😉 vyslo na druhý pokus 🤓 a je to menší zásah ako IVF, urcite skús a nič neodkladaj

ruzicccka
18. jún 2018

@tyty64
Aboj no urcite chcem skusit bojim sa hned pustat do IVF mam len 23
Sice mam PCO cize bez hormonalnych liekoch ovu nebude .. ale nemyslim si ze je to take hrozne
Mozno prave IUI pomoze 🙂 manzel bol na spermiograme
Tu v Uk a bolo vsetko ok
Raz som uz tehu bola takze aspon viem ze tehu byt mozem
Tak snad to vyjde
👏👏

Lenze ... aj keby ma objednali hned na IUI
Ja ovu nemam bez pomoci
Stihali by mi vyvolat ovulaciu za kratky cas ? 🙄🙄

blunka
18. jún 2018

@ruzicccka myslím že skôr nie. Podĺa toho ktoré centrum zvolíš, ale konzultacia by mala byt zdarma aj pre teba. Isto je zdarma Helios Martin aj Gynfiv.
Možno len par eur za nejake vstupne testy. My sme spermiogram odmietli lebo sme mali uz 3 ine. Zobrali mne aj muzovi krv a za to som platila za kazdeho 2 eura. Takze 4 eura dokopy. Takze ty budes platit tie krvi cele zo svojho, ale nemusis si to dat spravit. To boli krvi na zltacku, boreliozu, hiv, chlamydie, listeriozu ... a take capinky. Plus hormonalny profil. Takze by si za to platila viac ako ja tie 4 eura. Ale nemusis to chciet. Za pokec nebudes platit nic.

jasmina232
18. jún 2018

@adulka1989 hned v ten den o dve hodiny? :O, nieje to skoro? Ja som to podstupila raz cize niesom velmi zbehla v tomto ale postup sa lisi od nášho trochu, a potom zavisi asi aj od dovodu preco to nejde ja mam pcos mozno to suvisi...

ruzicccka
18. jún 2018

@blunka

No ja By som hlavne potrebovala hormonalny profil
Ja pocitam s tym ze si Budem vsetko platit sama len vies .. ak len
Vysetrenia ma budu stat 100
Plus cca 150 IUI cesta na sk
Atd to by ma nevyslo velmi lacno ale ak tam budu poplatky za vysetrenia 20-30e
To by sa dalo zvladnut

ruzicccka
18. jún 2018

@blunka
Najblizsie mam Kosice gyncare

ruzicccka
18. jún 2018

@tyty64
Inac po IUI davaju nieco na udrzanie plodu alebo nieco podobne ??

blunka
18. jún 2018

@adulka1989 no ja mam na sebe odsledovane (2x) ze 11 DPO nemam na teste nikdy nic a az 12 DPO mam ledva viditelneho ducha. Uz 2x som to tak mala. Tak preto cakam az zajtra rano na ducha 😃. Takze ešte si tam dnes naozaj nic nemusela najst. Alebo sa naozaj mohlo aj stat ze ti to uz neskoro vykonali podla toho co si pisala. Ak sa nenahnevas mozem sa spytat preco ste tam nemohli ist o den skor ? Lebo ako som si precitala ze ste nemohli tak stale rozmyslam ze co by ma tak mohlo zastavit aby som v spravny den nedosla.

blunka
18. jún 2018

@ruzicccka po IUI davaju lieky na to aby tomu pomohli. Ja mam tabletky Duphaston. Ale mavaju baby aj ine lieky. Kazde centrum nieco ine predpisuje. Priprav si otazky a ZAVOLAJ tam to bude najmudrejsie. Cenniky vies kuknut na ich stranke. Cisto IUI rataj tych 150 eur. Spermiogram cca 15. Hormonalny profil som neplatila ale v cenniku Heliosu bolo 50 € pre samoplatcov, tak Gyncare bude mat asi nieco podobne. Ved im povedz presne kedy si na Slovensku a nech poradia ako by sa to dalo stihmut. Pytaj si aj doktora !!!!! k telefonu, lebo s recepcnou to tazko podohadujes.

ruzicccka
18. jún 2018

@blunka myslis ze .. mi daju lekara k telefonu ?

blunka
19. jún 2018

Mne v dvoch roznych centrach recepcna prepojila rovno lekara ze nech sa dohodnem rovno s nim. To som tam do oboch volala 1x. Tiez som sa cudovala.

tyty64
19. jún 2018

@ruzicccka Ja som chodila do Heliosu v MT a tam nas vyšla krv každého myslím 8€. Ake boli tam aj pary, ktoré si doniesli výsledky z iného CARka. Takze urcite aj tie vaše. Ja som dostala clostilbegyt na podporu vaječníkov, ten som brala 3 až 7 deň cyklu, na 11 deň som bola na sono kontrolu, pichli mi injekciu na prasknutie vajíčok a na druhý deň bolo IUI. Samotné IUI stalo 100€. A potom som užívala duphaston aby sa poriadne zahryzlo a ten užívam dodnes 😊 a hrasok sa krásne drží 🤗Najlepšie bude keď tam Zavolas a budeš sa konkrétne pytat. Myslím že nebudú mat problém prepojiť ta na lekara🙂 Drzim palce a daj vedieť čo ti poradili

ruzicccka
19. jún 2018

@tyty64 dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre