IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

kofeinka
6. nov 2018

@butterfly333 dakujem za odpoved. Ja som z BA a gin fiv v ba ma sklamal. Dr ma uplne dala dole, ze co som dosla riesit. Ci tronbofiliu alebo neplodnost. Tak som tam viac nebkrocila. Hlavne, ze sa neodporuca ziadna hormonalna liecba. Naozaj uz neviem co robit. Ale sklamana som uz totalne. My sme boli na dvoch iui a uz nas tlacili do ivf. Mam 36 a uz 5 rokov skusame vsetko mozne. Nevladzem, ale drzim palce 🙏🏼

butterfly333
6. nov 2018

@kofeinka tak to je ozaj nepekny prístup ja som v Nitre veľmi spokojná sestričky sú úplne super aj doktori ja som spokojná. Teraz sme boli na prvom iui no som 9dni po iui no mám pocit že to nevyšlo tak ideme skúsiť ďalšie. No 5rokov je veľmi dlhá doba a nič neriešia my sme chceli skúsiť IUI do ničoho nad netlačili hneď som im povedala že mám trombofiliu dali mi fraxik mam to tam aj v záznamoch.

simkamatko
6. nov 2018

Ahoj viem ze to sem nepatri ale neviem kde to napisat :( manzel ma problem ze ma z deformovane hlavicky na spermiach :( (nie vsetky) tak sa vas chcem opytat ci mate niektora s tym skusenost a ak ano co vam pomohlo na upravu :( kludne mozte napisat aj spravu dufam ze sa nebudete hnevat ze tu zatahujem inu temu :(

megan777
6. nov 2018

@laglag ja som mala nizke amh a druh spomalene spermie a nasadila som si inofolic a koenzym Q10 a priatel bral fertilman,selen,zinok a Q10 a po 4rokoch snazenia sme sa rozhodli ist na iui a ta nam teraz vysla na prvy krat a to nas tlacili do ivf

megan777
6. nov 2018

@simkamatko aj moj druh to mal a nasadila som mu fertilman,koenzym Q10,selen,zinok a Vit.E a ked mi robili teraz iui tak sa ma doktor pytal ze co som mu davala ze mal kvalitne spermie a vyslo teda po 4rokoch hned prve iui

kecalkova
6. nov 2018

@simkamatko Ahoj, my s manželom sme si naordinovali tabletky Kotvičník zemný- pre ženy na vajíčka, úpravu ms atď a chlapom pomáha zlepšiť spermiogram... Tak snáď to pomôže. V dnešnej dobe si musíme všetko vygoogliť, lebo mudr veľmi neporadí, resp.niekedy mám pocit, že vedia menej než my 😀

simkamatko
6. nov 2018

@kecalkova no nam neporadil a nedal nic :( co ma prekvapilo hned nas posielal na IVF ze tam to ma viav uspesnosti ako zdrziavat cas iui kotvicnik zinok vit E uziva vysse roka a nic sa nezlepsilo podla lekara

simkamatko
6. nov 2018

@megan777 my sa tiez chystame na iui no lekar nam vravel ze je tam velmi nizska sanca ze sa podari :( neviem co mu este nasadit zinok kotvicnik vit E berie

laglag
6. nov 2018

@megan777 môj drahy má spomalené, boli sme už 2x na IuI, teraz v ďalšom cykle ideme znova, ale 1 x budem mať clostylom, pregnyl a Utrogestan. 2x som šla v prirodzenom cykle bez hormónov, len s Utrogestanom. Takže dúfam do tretice. Môj drahy už dlhšiu dobe berie fertil Up, teraz už 3 týždeň pije peľ a zensen+ materská kasicka a od zajtra pridávame Tribulus. Ja beriem minister a materskú kašičku 🙂 dopujeme sa, verím v pozitívny ucinok

butterfly333
7. nov 2018

Baby prosím nemáte niektorá na predaj letrozol?

kecalkova
8. nov 2018

@simkamatko Ani nám nikto nič neporadil. Akurát mi poslali link otehotnenie.sk a tam som si čítala infošky a tak som objednala tie vitamíny. Vieš, po prvom IUI som stále na prd s cyklom a to som bola v auguste. Veľkú šancu som tomu nedávala, lebo presne deň po úmrtí babky sme išli a bola som deň po IUI na pohrebe... darmo, psychiku človeka neoklameš. No ale dúfali sme aj tak. No a potom po zákroku som mala zápal, ktorý ešte stále riešim, cyklus v kaši - september - MS trval deň a pol, v októbri som zas mala 2 dni, potom 4 dni pauza a potom 4 dni normálne....a týždeň kľud...a ja, že super, asi som sa dala dokopy. No určite...po týždni som dostala opäť, teraz 3.novembra a mala som 4-5 dní. Tak snáď už som to dobojovala a nebudem musieť prekladať dátum vyšetrenia, lebo ma z toho už porazí :( Chceme ísť na ďalšie IUI, ale tak všetko sa musí dať (u mňa) dokopy, lebo to potom zbytočné peniažky...
Známa zas má PCO a neviem, kde má tú drzosť, že manželovi povedala: Ja sa liečiť nebudem, na operáciu a na zákrok neidem, nezničím si telo kvôli dieťaťu. Jasné, je mladá, krásna ako modelka... ach...ľutujem manžela a rodinu, ktorí by privítali bábo v rodine. No nie všetky ženy myslia na krásnu rolu-rolu matky ;)

megan777
9. nov 2018

@simkamatko aj mne lekar povedal ze je uplne zbytocne ist na iui a zadarilo sa na prvy krat takze ja lekarom moc neverim,hnali ma do ivf

simkamatko
9. nov 2018

@megan777 nas tiez len do IVF tlacia no my si stojime iui

butterfly333
9. nov 2018

Baby čo ste boli na iui a pichala si ovitrelle do kedy ste ho mali v krvi?

megan777
10. nov 2018

@simkamatko super raz to musí viesť a keby sa mi to nevydaril na prvý krát určite by som skúšala ďalšie iui

daniel09
21. nov 2018

Mala ste niektora pred iui manzelov zly spg? Moja dr mi povedala ze ked bude zly spg v ten den tak iui neurobia, ale iui mi robila ina, ta povedala ze spg je pod normou ale predsa mi ich dala no so slovami ze s tymto radsej nech idem na ivf... Trosku demotivujuce pri prvom iui, ked tam uz lezis a zadre ti taketo slova... Mate niektora skusenost ze aj s horsim spg to vyslo pri iui?

zdenka67
21. nov 2018

@daniel09 no my sme mali zlý spermiogram (presne ti nepoviem) a hneď prvé iui bolo úspešné, s dvojičkami... Takže určite skús s uvidis, držím palce 😉 ak to má byť, tak to bude 😉

daniel09
21. nov 2018

@zdenka67 wow, gratulujem 🙂 no dufam ze zaberie toto prve iui, ivf by som sa najradsej vyhla...

zdenka67
21. nov 2018

@daniel09 držím palce 😊 a ďakujem

bublina95
22. nov 2018

Baby ja jsem nervozni dneska 10 dni od Ovitrelle 9 dni od IUI a za 4 dni MS ja bych tak rada urobila test 😀😀Ale mam strach ze Ovitrelle bude v tele

butterfly333
22. nov 2018

@bublina95 ja som mala aj na 14den ovitrelle v tele.

bublina95
22. nov 2018

@butterfly333 to ja zas ne prave

laglag
1. dec 2018

Ahojte, ako vám to ide?

amimm
1. dec 2018

Ahojte baby...ja som bola na prvé IUI 16.10....test som si mala spraviť až zajtra, ale už som nevydržala a spravila som si ho dnes večer...výsledok negatívny...myslíte si, že je tam predsa len nejaká šanca, že sa to podarilo, alebo je isté, že nič z toho? mala by som ísť aj na krv, alebo nie? k svojmu gynekológovi sa tento týždeň nedostanem.. a ešte by som chcela poradiť s tým, či mám brať ďalej progesteron...aj keď je test negatívny...mám príznaky ako pred ms a pocit, že ju aj dostanem, ale nechcem si priznať, že to nevyšlo.. :(

amimm
1. dec 2018

oprava 16.11 🙂

laglag
1. dec 2018

@amimm to by už mohli byť vidieť na tehotenskom teste, keď si nie si istá treba ísť na krv, mne napríklad prišiel menzes na čas aj s utrogestanom, tebe už mešká?

amimm
1. dec 2018

@laglag no dnes som mala dostat...na krv sa tento tyzden asi nedostanem tak preto neviem co a ako...ale mam priznaky na ms tak mozno sa spusti ked tebe prisla aj napriek liekom...

laglag
1. dec 2018

@amimm mne prišla, ale mala som utrogestan, niekto píše že progesterom mu menzes neprišiel, tak uvidíš. Ja som si dnes robila test ale som iba 7 dpo a bol biely, takže ešte tomu dávam aspoň 5 dní a urobím test

megan777
2. dec 2018

@amimm ahoj uz na teste by mala byť aspon slabulinka ciarka ja som tak mala zadarilo sa hned 1 iui dnes ťahám 8 týždeň a brala som a beriem duphaston

amimm
2. dec 2018

@megan777 ahoj...blahozelam 😉ja som tiez dufala, ze vyjde... aj ja si myslim, ze by uz malo na teste nieco byt...no uvidim co bude dalej..ci pride ms a kedy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre