IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

butterfly333
4. dec 2018

@bocianoviny škoda ze je všetko v Bratislave

sisa217
5. dec 2018

Ahojte baby,idem vas podporit,dnes su to presne 2 roky kedy sme absolvovali nase druhe iui a bolo uspesne 😊 dnes nam robi radost uz skoro 16 mesacna Ninka,prajem vam aby sa aj vam cim skor splnil vas velky sen

zoja82
5. dec 2018

@sisa217 vyzera byt riadne šidlo 😉 ja som mala iui včera, poraď nejake tajne recepty k uspesnemu koncu 🙂

guava1989
5. dec 2018

Ahojte! pridávam sa k vám a idem si sem nabrať trocha odvahy - v novom roku sa púšťame do IUI prvýkrát, som si vedomá toho, že tie šance sú dosť nízke... doteraz sme si s manželom prešli náročným obdobím, kým sme sa rozhodli pre darované spermie (on je úplne neplodný bohužiaľ), takže za tým rozhodnutím stojí veľa rozhovorov a ťažkých chvíľ... čiže o to viac to pre mňa akosi znamená a asi si z toho robím väčšie obavy, než by bolo potrebné. Chcela som sa inšpirovať, ako tento strach odbúrať, nenechať tie scenáre, ktoré sa mi v hlave premietajú, aby ma prevalcovali. Ako ste sa pred IUI dali do pohody? Dá sa to? A keď to nevyšlo na prvýkrát, odkiaľ ste nabrali optimizmus na druhý pokus resp. ďalšie pokusy? A vzhľadom na to, že viem, že stres počatiu skôr škodí, tak mám navyše výčitky, že sa neviem ukľudniť, čo ma ešte viac stresuje :D Odkedy sme urobili rozhodnutie, paradoxne sa mi neuľavilo, ale som uzlíček nervov a v hlave mi víri milión vecí...(teda, keď som zrovna sama doma, inak som v pohode). Vďaka za každé povzbudenie. všetkým, ktoré to čaká, držím nesmierne palce, aby to vyšlo čo najskôr... 🙂

zoja82
5. dec 2018

@guava1989 ahoj, ja asi nie som najlepšia vzorka o hovoreni ako sa namotivovat, lebo akurát som po tretom iui a to nemame ziadne extra zdravotne komplikacie. Mňa ženie dopredu len tá túžba po dieťatku, to mi pomohlo prekonať každomesačné sklamania, plač a verim tomu, že sa to musí podariť, skor či neskôr..Môžem ti len poradiť, že napriek tomu, že ty si v poriadku, dopraj svojmu telu davky vitaminov pred iui, aby si tak zvýšila šance.

guava1989
5. dec 2018

Milá @zoja82 veľmi veľmi ti želám, aby vám to vyšlo! Netlačia na vás, aby ste išli do IVF? Lebo ja sa toho celkom bojím...
Začala som brať kyselinu listovú, vit. E a inak nič extra, mám niečo ešte pridať? Lebo inak športujem, stravujem sa vcelku zdravo, ale rada sa dozviem ešte, čo by sa hodilo pridať 🙂

zoja82
5. dec 2018

@guava1989 dakujem ti velmi pekne, verim tomu, ze aj vam to vyjde, ked prekonas ten svoj strach. A iui sa neboj, sme tu baby co sme tym už presli a veľmi radi ti poradime, mne to velmi pomohlo pri nasej prvej iui, lebo som sa strasne bala. Ja som si od minulého cyklu nasadila vitaminovy mix pre zeny snaziace sa otehotniet, lebo zjavne mne vit.e a kyselina listova doteraz nepomahala. Tiež sa obaja stravujeme zdravo a aj športujeme, ale skusila som to teraz takto, ak by predsa len nieco chybalo, aby som to doplnila. Do ivf nas netlacia, ale my sami sme sa uz objednali na konzultácie, lebo 2roky sklamani je dlha doba.

sisa217
5. dec 2018

@zoja82 hlavne sa nesustredit na seba,na svoje telo,zit ako keby sa nic nestalo..na 6.den od iui sme boli cely den na vianocnych trhoch v ba,pila som punc,vino a vecer som sla na koncert ktory trval do rana..pod imelom sme si dali pusu a priali nieco (obaja to iste ocividne 😂) a pila som liter ananasoveho dzusu denne...neviem poradit recept presny,proste som na to nemyslela

butterfly333
5. dec 2018

@sisa217 dá sa na to nemyslieť keď sa nedarí?

kacorsita
5. dec 2018

@butterfly333
Neda sa na to nemysliet :( sama som si tym presla,2r sme skusali prirodzenou cestou ale az iui nam pomohlo...sice velmi mala sanca,ale nadej umiera posledna a s tym som sla na iui aj ja...studovala som vsetko co sa dalo,vsetky rady na modrom koniku,clanky od lekarov odbornikov...myslela som na to kazdy den...a iui predsa vyslo.partner ma slabsie spermie o nieco nez by mali byt,ale vyslo to...velmi mi pomohlo to,ked sme sa o tom rozpravali a podporoval ma psychicky..popravde ja som ani neverila ze sa to podari,kedze kolegyni jednej nevysli 3x iui ale vyslo iba ivf a dalsej kamoske nevysli zatial ani 2 ivf...nevedela som si to ani predstavit ze by to vyslo....dnes som uz v 8mesiaci a tusim si to stale nepripustam 😀 lebo stale nemam celu vybavu 🙂
Drzim kazdemu palce aby to vyslo 🙂 zaklad je verit aj ked ste na dne ;)

butterfly333
5. dec 2018

@kacorsita aj ja stále verím že sa to podarí aj mňe asi to chce čas. Neviem možno sa dáme aj na druhé iui môj má veľmi dobrý spermio no moje vajíčka asi už niesu najmladšie.

zoja82
6. dec 2018

@kacorsita gratulujem a prajem tebe aj babatku vela zdravicka, toto su presne tie pribehy co mi vzdy davaju nadej na uspech

lavender21
6. dec 2018

@guava1989 ja som tiež prípad na povzbudenie, nám vyšlo hneď prvé IUI, malá má už 17 mesiacov a dokonca mám každú chvíľu termín a budeme mať aj druhú princeznú, ktorú sme dostali ako darček, ani nevieme ako sme k nej prišli 😉 po toľkých rokoch bez úspechu sme si naozaj nemysleli, že sa nám to podarí prirodzene a predsa 🙂 držím palce aby to aj vám vyšlo a dočkali ste sa vytúženého bábätka 😉

guava1989
6. dec 2018

@lavender21 joj veľmi pekne ti ďakujem za povzbudivé slová 🙂 Snažím sa na to nemyslieť negatívne, venujem sa koníčkom, učím sa nové veci a tak. Ale predsa sa niekedy v noci zobudím a neviem spať, pretože mi v hlave ide film s tisícom scenárov. ... :D
Robila si niečo špeci pred a po IUI? Alebo je to všetko iba barlička a keď to má vyjsť, tak to vyjde...?
Držím palce pri príchode druhej princeznej 🙂

guava1989
6. dec 2018

@zoja82 díky za tip, asi teda skúsim rovno tiež tie vitamíny pred otehotnením 🙂 Ako dlho si teraz po IUI? A ako sa teraz máš? 🙂

lavender21
6. dec 2018

@guava1989 ďakujem 🙂 nerobila som nič špeci, chodila som ďalej do práce... Tiež som tomu nedávala veľkú nádej, dokonca som si bola takmer istá, že to nevyšlo, keďže som nepociťovala žiadnu zmenu. Neverila som dvom čiarkám na teste 😁 tak dúfam, že aj u teba to tak vyjde 😉

zoja82
6. dec 2018

@guava1989 akurát som len dva dni po, neratam den inseminacie, a citim sa super. nič necitim a nie som ani otapena z toho progesteronu este, len mi prsia zacinaju postupne rast a su citlivejsie, ale ja to mavam aj dost casto pred ms

butterfly333
6. dec 2018

@zoja82 ja som po iui nič necítila iba v ten deň má bolelo podbruško. A brala som progesteron no nič žiadne zmeny ani bolesti. Tak som už vedela že nič z toho. Tebe držím palce

zoja82
6. dec 2018

@butterfly333 si zlata, ja si praveze vela od toho neslubujem vzhladom na to, ze uz si nedavam falosne nadeje. Pre mna je dolezite to, ze ma nic neboli a teda na to nemusim mysliet. A tie prsia, to mavam v poslednej dobe, ze mi to zacne hned po ovu a do ms neprestane boliet, ale aspon su pekne plne 🙂

butterfly333
6. dec 2018

@zoja82 držím mooc palce a dúfam že na vianoce budú //.

sisa217
6. dec 2018

@butterfly333 mne sa podarilo po prvom neuspesnom iui na to nemyslet..zamestnavala som sa a neriesila co mozem a co nie,proste som zila svoj zivot a v piatok (v pondelok som mala ist na krv) som uz mala dve ciarky 😊

butterfly333
6. dec 2018

@sisa217 tak to je super. Ja práve začínam riešiť novú prácu v pondelok idem na pohovor tak to snaženie asi budem musieť odložiť.

laglag
6. dec 2018

@lavender21 po koľko dňoch si mala pozitívny test? Ja 11 dpo negativny, už ani robiť nebudem, počkám na menzes. U nás teda 3 x neúspešne IUI

lavender21
6. dec 2018

@laglag ja som si robila test až 16 dní po IUI a mala som len úplne slabučkú čiarku, čo som šla za manželom, či aj on ju vidí 🙂 11 dní ešte môže byť skoro. Držím veľmi silno palce 😉

laglag
6. dec 2018

@lavender21 ďakujem si zlata

guava1989
6. dec 2018

@zoja82 po dvoch dňoch hádam ani neni ešte čo cítiť, takže to neznamená nič zlé, ja pevne verím, že vám to výjde!
@laglag viem si predstaviť to sklamanie, ale často som čítala o tom, že sa čiarka objavila až neskôr, viď lavender21, neboj sa, držím palce

amimm
8. dec 2018

@zoja82 uz je to v poriadku..trochu ma to vzalo, ale ideme dalej...

megan777
9. dec 2018

@amimm ahojte ako si dopadla drzim vsetkym palce z celeho srdca lebo viem ake je to stále čakať na vytúžené čiarky na teste mne sa podarilo az po 4 rokoch

verona1989
10. dec 2018

Dievčatá aka je sanca ak mam pco na jednom vajecniku ze sa nam podari iui? Ideme to riešiť až v januári kedze uz tohto roka nestihame. Už sa nam podarilo tohto roka otehotniet v máji no po 8 tt nebolo srdiecko :(

amimm
10. dec 2018

@megan777 ahoj...tak na prvykrat sa to nepodarilo, ale ideme dalej...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre