IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

martina172
1. apr 2011

@pici fíha... tak to vy bom netušila. Kokos... to ma mrzí. Ja si stále hovorím, že nič na nemôže byť väčšia bolesť, ako psychiská bolesť, ale toto som ešte nezažila a verím, že ani ty to už nezažiješ. IVF by malo byť v podstate aj pre tebe bezbolestné, nie? A to prečo ti robii laparku 2x? Ja som bola v decembri na laparke, ale kvoli cyste. Prechodnosť veječníkov mi nezisťovali. Drábek mi ale povedal, že skúsime IUI a ked sa nebude dariť tak pojdeme na IVF, aby ma netrápil ďalšou laparkou, tak za to som mu na jednej strane povďačná, ale na druhej... stále nechápem, prečo nejdeme hneď na IVF, ale tak som povedala, že dvakrát skúsime a viac IUI nepovolím. Mne to príde už teraz zbytočné. Ale kto vie. Veď sa hovorí, že ono to príde keď to človek najmenej čaká, tak ja verím, že sa nám pri IUI pošťastí, lebo preto, lebo jeho úspešnosť neočakávam.. 🙂 blbosť, ja viem.. ale drží ma to "nad vodou" 🙂

pici
1. apr 2011

@martina172 na laparke som bola kvoli tomu, ze priechodnost som mala dobru., tak moj doky hladal pricinu toho preco sa nedari, bola som na laparke v marci, zistili mi zrasty na pravom vajecniku a endo malej panvy. tak som mala polrocnu liecbu hormonmi, vyblokovany cyklus a v novembri som bola na kontrolnej laparke, ci bola liecba uspesna. preto tie dve laparky... podla mna to IUI treba skusit, je to financne nenarocne a je to o polovicu vacsia sanca ako doma v spalni :D

pici
1. apr 2011

@martina172 mna bolela aj priechodnost. a dufala som ze to uz nikdy nezazijem. ja som si to nejako zle vypocitala, myslela som ze ten kateter zavedu cez posvu, nie cez krcok tak som s tym neratala a ma to prekvapilo. laparka bola prechadzka ruzovou zahradou... transfer pri IUI a IVF je priblizne rovnaky.... ale pri IVF dostavas diazepam, tak na uvolnenie a trochu oblbnutie....

martina172
1. apr 2011

@pici to ten kateter zavadzaju bez anestézy pri IUI? cez krčok? ved to musia ísť aj tak cez pošvu, či? už je neskoro, asi som mimo...

jalanecek
2. apr 2011

ahojte kocky ako vyspinkane??Ockovi je o nieco lepsie dakujem vam za podporu vsetkym ja dneska posledny den vari takze mam raadost a dalsi tyzden nastupuje svokra no a tento mesiac idem domov pravdepodobne po iui takze budem aj v klude a nebudem nic robit myslim,ze je to dobre rozhodnutie a budem doma na velku noc takze nebudem mokra lebo u nas v cechach niesu take zvyky majte sda krasne zatial pa...

pici
2. apr 2011

@martina172 no ano cez posvu ale priamo durch cez krcok...pri IUI bez anestezy. pri IVF takisto, pri IVF je anesteza pri odbere vajicok

pici
2. apr 2011

@jalanecek tak to su same dobre spravy...

fomarik
2. apr 2011

@martina172 áno, bez anestézy. len dezinfikuju rodidlá a šup- ide sa na to. Mna to pri 3IUI bolelo, ale každá to opisuje inak. Jedna necíti nič, druhá len štipkanie, no za to ja.... tak ja som si to odtrpela, ale vyplatilo sa 😉

fomarik
2. apr 2011

@jalanecek jééj, som rada že ockovi je lepšie. konečne si pokojnejšia. Takže sviatky stráviš pekne domka... aspon bdeš uvolnenejšia, pokojnejšia a spermošky lahšie doplávajú do nevystresovaného cieľa 😉 ...žmurk

fomarik
2. apr 2011

@martina172 teraz som si spätne prečítala príspevky z druhej strany. tej bolesti sa neboj. 1IUI ma nebolela vobec, cítila som len nepríjemný tlak, 2IUI už bola o čosi horšia - bolestivejšia no a tá 3IUI tak to bol masaker. Ale ako som čítala od ostatných, iných to tak nebolelo. Len ja som asi výnimkou... vo všetkom. Hlavne že sa k IUI dopracujete a že sa uskutoční. Veď čo by žena nevydržala kvoli tomu, aby držala v náručí svoj uzlíček šťastia?

@pici vy ako napredujete? včeličky si už pichala.. to si spominala a V akom štádiu ste teraz? 😉

fomarik
2. apr 2011

@katy33 zlatko, k tej ovulke... ja som pri nej necítila vobec ničovité- nič! Ani hlien, ani bolesť. ja som nevedela, že ovulka prebehla.

fomarik
2. apr 2011

@adikasala takže ste krok vpred 🙂 . na rad prichádzajú včeličky. Držím palce zlatko, aby to padlo na urodnu podu.

Božinku, ako si vás tu tak čítam, zisťujem, že stimulka iba clostilom nezaberá a vy musíte včeličkovať. Pýtam sa sama seba: " je to fér?" Niekedy sa cítim tak, ako piate koleso na voze. Dievčatá moje, ja vám z celého ♥ držím palce, aby sa vám splnil váš prekrásny sen aj s včeličkami. @katy33 zlatinko, a tebe už schvália tu žiadosť... normálne som začala uvažovať tak ako v tom dokumente tajomstvo..... myslím pozitívne a viem, že žiadosť ti bud. týžden schvália.

timona
2. apr 2011

@hope2011 trvalo to tiez tak dve hodiny, ale zavolali ma dovnutra po 1,5 hodine a pocula som ako laborantka hovorila sestricke ze sa jej to skolikvovalo (alebo nieco podobne)a potom mi sestricka povedala ze nech este 20 minut pockam, ze to este nemaju spracovane...tak ma napadlo, ci sa to nejak neznehodnotilo, ale tak oni by mi to asi nepovedali...bola som v Iscare Ba..co sa tyka uspechu, velke nadeje si nerobim sanca je mala...

timona
2. apr 2011

@fomarik mozem sa opytat, ci IUI bolo u teba uspesne a aky problem ste mali?

hope2011
2. apr 2011

@katy33 ahoj, no tak to je sila, ze sa na to tak dlho caka, to by som nikdy nepovedala...nepoviem ze cakas na schvalenie IVF, ale na injekcie takto dlho??? to poznas niekeho komu to tiez takto dlho trvalo????? jaaaj, tieto poistovne, clovek plati, ale ked nieco potrebuje, tak musi takto nehorazne cakat....
inak u mna ovu prebieha tak, ze ju vzdy kazdy mesiac citim ako picahnie bud na lavo, alebo na pravo...niekedy az tak, ze sa mi nedalo chodit chvilku....ja hlien nemam, takze podla toho som sa nikdy neorientovala. celkovo ja nemamvam ani vytoky, vobec nikdy....takze tak....prajem teda krasny vikendik.....🙂buduci tyzden to uz bude schvalene, uvidis!!!!!

hope2011
2. apr 2011

@timona tak to je taky bezny cas...tie dve hodinky....ale si myslim, ze by ta informovali, keby sa nieco stalo...neboj, urcite isli do teba len ti najschopnejsi plavci 🙂 ano, sanca je mala, ale treba verit.,.....to je to najdolezitejsie, pozitivne myslienky treba len vysielat...a vy sa ako dlho snazite????? co mate za problem????

hope2011
2. apr 2011

@fomarik ahoj a mozem sa opytat, preco ta druhe a tretie IUI bolelo??? v com si citila rozdiel???? a na treti krat to u vas vyslo, predpokladam??? to je uzasne...mam radost a drzkam moc, moc palce🙂

timona
2. apr 2011

@hope2011 mne zistili PCO a manzel trochu horsi spermiogram, snazime sa cca 1,5 roka...toto bolo prve IUI

hope2011
2. apr 2011

@jalanecek ahoj moja,tak to som stastna, ze ocinkovi je lepsie....to si ma moc potesila.....vidis, polepsilo sa mu a vsetko uz bude ok....tak pojdes domov??? tak to je super...mozno prave tam sa dozvies tu najkrajsiu spravu???? co myslis, vyslo by to casovo tak????? zatial sa maj krasne...a ozik, kedy by malo byt druhe IUI? len tak odhadom????

timona
2. apr 2011

inak IUI dost bolela aj mna, ale tak dalo sa to vydrzat

hope2011
2. apr 2011

@timona no to sme na tom podobne....aj ked manzel ma uplne zlu morfologiu...ale snazime sa ako sa da, aby sa mu to zlepsilo, tak verim,, ze to bude mat vysledok...inak aj mne zistili az v centre PCO, ale ja som o tom nikdy nevedela....mam uplne normalne ovu, iba to ze je nepravidelna a tym padom aj nepravidelna MS....ale inak nemam sydrom PCO...to uz by bolo asi horsie...tebe sa PCO ako prejavuje?????

adikasala
2. apr 2011

@pici ahoj budem pichat puregon to su take perove uz nastavene s davkou co mam pichnut tak to je jednoduche pichat normalnymi inekciami by som to asi nezvladla

adikasala
2. apr 2011

@katy33 jaj uz aby si sa konecne aj ty dockala toho pichania pre nase deticky!!!!

adikasala
2. apr 2011

@fomarik ahoj no ja som pichala aj pri predoslych iui tak uvidime ako sa vykluje tato dufam v uspesny koniec 😲

timona
2. apr 2011

@hope2011 tiez som bola z toho PCO prekvapena, lebo nemam ziadne priznaky, aj MS som mala pravidelnu, ale ked sme sa zacali snazit, tak ako naschval sa zacala znepravidelnovat, najskor som si myslela ze to suvisi s vysadenim HAK, ale aj tak som sla k lekarovi a to vlastne odstartovalo vsetky vysetrenia...

fomarik
2. apr 2011

@timona ja som mala PCO a manžel mal prvý rok liečby zlý spermiogram. Áno, vyšlo nám to s IUI... na tretí pokus... presne 3.12. Ale ja som si zvyšovala dávku clostilbegytu, pretože umna bol velký problém vystimulovať čo i len jedno vajko aj to s najvyššou dávkou, ( niekedy som nemala ani jedno a to som bola psychicky totálne na dne!) . Tak som si to naordinovala sama.. a ... podarilo sa... mala som tri vajinká.

@hope2011 zlatko, ja neviem, prečo ma to bolelo. Pri 2IUi som sa to pýtala dokyho a on mi povedal, že krčok može byť každým dnom inak citlivejší tak preto. Vtedy sa pamatám, to som mala po IUI akési krče. No a pri 3IUI - úspešnej 😉 , to bolo také, že manžel musel odtiaľ odísť ked videl, ako sa trápim - bolo mu na zvracanie chudatko moje. Pri tejto IUI som aj krvácala a dávali mi dve dávky spermií. po prvej som si vydýchla, že konečne a doky si pýtal od andrologičky druhú dávku, tak som len zaťala zuby a dýchala zhlboka. Povedal, že mi to zavádza velmi hlboko, čo najbližšie k vajcovodom. A ešte jedna infoška... pri úspešnej 3IUI spermie pripravovali metodou swim up.. predtým nie. Teda ich prečisťovali a premývali ( laicky povedané). Takže neviem povedať, či nám pomohla práve príprava spermií alebo moja samovolná zvýšená dávka clostilu, alebo to, že mi 3IUI robil iný lekár ako tie predchádzajúce alebo to, že spermošky boli zavádzané na dvakrát a veeeľmi hlboko.
Dakujem za držanie palcov.. budem to potrebovať v pondelok.

fomarik
2. apr 2011

@timona mne sa PCO prejavovalo tým, že som vobec ale vobec nedostávala mrchu...iba po vyvolávačke po duphastone. Takže nebola ani ovulka, a ked mrcha prišla po vyvolávačke tak cyklus bol samozrejme anovulačný. Bolesti som nemala žiadne.

timona
2. apr 2011

@fomarik mna IUI tiez bolelo, myslela som si ze to bude uplne bez bolesti, tak som to necakala..a doma potom boleli vajecniky hlavne pri chôdzi...ja som sa pripravovala clostylom 1 tbl denne 5-9 deň a mala som dva folikuly..a spermie tiez pripravovali swim up..

fomarik
2. apr 2011

@timona áno, tiež ma potom boleli vaječníky ešte celý den a ked nám kázali ešte v ten den poistiť keksíkom.. no, nehrozilo! Bola som ubolená. ja som mala naordinovaný clostil 3xdenne od 3 - 7DC. ale zvýšila som si ho na 1-1-2...čiže o 5 tbl naviac v každom cykle.

fomarik
2. apr 2011

Dievčatá, na teraz sa s vami lúčim. Idem si vychutnať jarný dník k maminke, kedže som dnes bez mm. Ale určite sa podvečer ozvem. Krásny deň aj vám všetkým!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre