IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

jalanecek
2. apr 2011

@hope2011 ahojky no druhe iui neviem ale 7 aprila idem na sono folikulometriu tak ze snad budem po iui ked pojdem domou a tam budem v kluide a mama ma nenecha nic robit ak sa mi zase nevytvori 5 folikulou a bude to zamietnute no uvidime ja som uz uvartila hubovu polievku a idem na uklid moc sa mi nechce ale nic ine mi nezostava majte sa krasne paaaa

martina172
2. apr 2011

@pici juj, začínam mať z toho tak trošku... ani to neviem špecifikovať.. strach to nie je, ani obavy, ale dáke divné pocity. No som zvedavá ako to bude u mňa.

@fomarik ďakujem aj tebe za povzbudenie. O to viac ma to navnadí, keď som si všimla, že vy už máte svoj vytúžený balíček na ceste. Tak gratulujem a prajem veľa zdravíčka 🙂

hope2011
2. apr 2011

@timona ja som podla mojho gynekologa uplne v poriadku...a ze sa nedari je len vysledkom stresu...o PCO som sa dozvedela len v centre...to moj gynek ani sa nenamahal ma poslat na nejake sono, ked som mu povedala ze sa uz tolko nedari...ani nepravidelna ovu, ani MS mu vobec nenaznacili ze moze ist o PCO...nemam proste slov...hlavne ze mame centra a tie vsetko za vsetkych gynekologov vyriesia.....som na neho poriadne nahnevana...nakoniec mi ani nechcel dat kartu ked som ju potrebovala do centra na prvu konzultaciu...ze na co....takze tak☹

hope2011
2. apr 2011

@fomarik joooj, ked si predstavim ako ta to bolelo.....lebo mne ked pri zakroku povedali, ze pri mojej otocenej maternici mi budu musiet asi krcok chytit kliestami, tak mi prislo az zle...a manzel pri mne nebol, takze to cele ostavalo na mne....ale nastastie sa to podarilo bez kliestov, ale tiez to nebolo neviem ake prijemne...a tiez mi davali dve davky....to ci ich premyvali...no vari ano....budem sa musiet na to opytat....juuuj, taka som rada, ze vam to vyslo....ale nam by uz tretie IUI nerobili...lebo v tomto centre len dve robia, potom uz len IVF. tak neviem...dufam, ze to nebudeme potrebovat, lebo by som nechcela podstupit vsetko to predtym...jasne ze ak bude treba tak podstupime vsetko......a vy ste aky mali problem???? a kde ides v pondelo???? malicke je v brusku urcite ok, vsak??? co idete na nejake vysetrenie??????

hope2011
2. apr 2011

@jalanecek 5 folikov je vela na IUI, to by ti ho nerobili???? tak budeme vidie po sone...ale vies ako to cele dopadne??????? uspesneeeeeeeee, april bude uz pre teba tehu mesiac.........🙂))))))

pici
2. apr 2011

@fomarik no ja som dneska dopichala kombinaciu diphereline a gonal f od zajtra do utorka mam diph a pergoveris a vutorok idem na kontrolu kde sa dozvieme viac... ty sa ako citis?

pici
2. apr 2011

@martina172 ja som ta vobec nechcela vystrasit. hovorim je to uplne individualne.

martina172
2. apr 2011

@pici nie nie.. nevystrašila si ma.. len som tak trošku začala rátať aj s touto možnosťou. Som rada, že som sa o tom dozvedela. Je lepšie keď čakáš horšie a nakoniec si povieš, že šak to nič nebolo, ako keď čakáš, že to bude prechádzka ružovou záhradou a prekvapia ta ukrutné bolesti...

tinasc
2. apr 2011

@hope2011 ja len zíram, keď počúvam, akí sú niektorí obvodní gynekológovia s prepáčením blbci, jeden ťa vystresuje, druhý je zas urazený, že ideš až do centra a ešte veľa iných vecí 😠 😠 😠 nemám slov na takýchto ľudí, tak načo potom akože pomáhajú ľuďom, keď im vôbec nepomôžu... ale naozaj chvalabohu existujú centrá, ktoré veľmi pomáhajú...

pici
2. apr 2011

@martina172 no to bol presne moj pripad. ale tak prezila som to. rozrevala som sa , doky trochu kukal ale bol velmi mily, ved za to nemohol a tiez ho to prekvapilo ... tak snad ti to dopadne bezbolestnejsie... mne bol neprijemny aj ultrazvuk pocas stimulacie, vajecniky som mala take nabombovane

tinasc
2. apr 2011

@pici ako ide pichanie? nebolí? modriny nemáš?

martina172
2. apr 2011

@pici jááj... osud nás trošku vytrápi než nám dá tie vytúžené balíčky.. ale verím, že to už čím skôr bude.. či vo vašom prípade, v našom, alebo vôbec vo všetkých prípadoch. 🙂

pici
2. apr 2011

@tinasc ahoooooooooj pichanie ide super modriny mam dve . to sa mi asi ked som druhy den pichala spravili tak uz blednu :D a ide to fajn.. da sa...

pici
2. apr 2011

@martina172 jasne . kazda sa coskoro dockame... citim to v kostiach

martina172
2. apr 2011

@pici to ma teší.. ja mám podobného tušáka.. 🙂

pici
2. apr 2011

@martina172 ja si hovorim ze do tretice nam to vide... vy idete prvy krat?

martina172
2. apr 2011

@pici jasné.. do tretice všetko dobre.. hej.. my ideme prvýkrát... aj to ešte nie je isté, či nás nešupnú rovno na IVF. Závisí to od mojich výsledkov, ktoré sa máme dozvedieť 18.4. Dovtedy budeme nasávať info. O IUI sme sa s lekárom bavili ako o predbežnom postupe, že pôjdeme raz, dvakrát a ak nič, tak IVF.. len kto vie, že sa 18teho neukáže nejaká ďalšia prekážka. Kto vie, či mi nepovedia, že mi napr. nedozrievajú vajíčka a potom fakt neviem čo budem robiť.. nechcem to privolať, ale ako som už vyššie spomínala, radšej sa pripravím na tu horšiu alternatívu.

pici
2. apr 2011

@martina172 neobavaj sa... aj pred IUI je stimulacia :D a vajicka narastu :D

martina172
2. apr 2011

@pici no ja sa v podstate dáko strašne z toho neobávam, len radšej chcem byť pripravená na to, že nemusí byť problém "len" v polovičke, že možno ani jeden z nás na tom nie je tak, ako by bolo vhodné. A kdesi v kútiku duša mi napadne, že nám schvália IVF a podarí sa to prirodzenou cestou niekde na dovolenke.. 🙂 Kamarátke sa to totiž stalo. Všetko už mala schválené, šli do Benátok na víkend a šup ho tam, vrátili sa odtial traja - teda jeden len ako zárodok 🙂 tak by sa mi celkom páčilo, keby sa to tak podarilo aj nám.. 🙂

pici
2. apr 2011

@martina172 no taketo sny som mala aj ja :D trochu sa ale rozplynuli :D

jalanecek
2. apr 2011

@hope2011 verim tomu ved minule som mala po clostiku 5 folikulou takze mi to zamietli a potom sa to nepodarilo...ved bude to uz tehu mesiac aspon pojdem domou a budem v klude... 🙂 🙂 🙂

fomarik
2. apr 2011

@hope2011 ja som mala PCO a mm zo začiatku zlý spermiogram...už som to párkrát písala 😉 . V pondelok ideme do centra na veľké sono v 20tt, kde nás odmerajú od hlavičky až po pätičky, skontrolujú babatku všetko, čo sa len bude dať.

zuzancek22
3. apr 2011

krásne ránko Vám prajem.takže zajtra ideme do centra na HP a snáď mi už odošlú žiadosť a o mesiac začneme aj my,lebo toto hluché obdobie ma vôbec nebaví,lebo každý cyklus som čakala že to vyšlo prirodzene,ale kdenič tu nič

tinasc
3. apr 2011

@fomarik držím palce, nech je všetko v poriadku 🙂

tinasc
3. apr 2011

@pici dalo sa, nakázať si, aby si sa sama pichla? lebo mňa to čaká asi za chvíľu 😉

walta
3. apr 2011

@fomarik ahoj, ahooooj... nebola som tu dlhsi cas... jeeeej, sa tesim, ze sa mate fajn, babatinko rastie krasne, drzim silno palce... my teraz cakame na schvalenie ziadosti z poistovne, dr. nam odporucal IVF, ine nam neostava. Ked som bola v centre na kontrolu pred cca 2 tyzdnami, tak som na 12 DC mala aj bez liekov krasny folikul- 1,86 cm... dr. neveril ociam,aj hlien na 14 DC bol ako z ucebnice... snazilkovali sme sa, uvidime,co z toho bude. Ale asi nic, tolko stastia nemame ☹
Pred dvomi dnami mi zacal taky nazltly vytok, do kelu tam... v utorok asi pojdem k mojej gynde, snad zase nebudem mat nejaky zapal, alebo nejake bakterie... ma ohne, ked mi vezme kultivaciu a nieco najde.... do kramov mam este 5 dni, musim to stihnut k tej gyn.
Pozdravujem ta a peknu nedelu zelam 🙂 🙂 🙂

fomarik
3. apr 2011

@walta som rada, že si sa ozvala. Naozaj som dlho otebe nič nevedela. Takže vy už idete na IVf..tak nech vám tu žiadosť schvalia čím skor, aby ste nestratili ani veľa času. No teda....1,86 cm folikul a bez stimulky...krááásaaaa. Tak ste snažilkovali o sto šesť, však? Inak ohladom toho zápalu..ja mám doteraz zlú kultiváciu, mám zlatého staphylococa v pošve a nie a nie sa ho zbaviť. Snád nám nebude robiť problémy . Aj ja ti držím palce, aby všetko podla tvojich predstáv a žiaden zápal tam nebol...byť ohnutá nie je ktoviečo 😀

hope2011
3. apr 2011

@tinasc ahoj, no ved v mojom pripade to bolo len o tom, ze si absolutne nevsimal moj problem a to okolo roka co sme sa snazili, som mu uz hovorila, ze to asi nebude celkom v poriadku a on stale len to svoje...ze to stres a ze nech este pockam a ked nie, tak nech idem do centra....ale preco on nieco neurobil???? a potom pridem na prve vysetrenie do centra a bum PCO....ved ked tam najblizsie k nemu pojdem, tak mu to pekne vysvetlim...... 😠

hope2011
3. apr 2011

@jalanecek tak presne, to je najdolezitejsie, byt v klude...pri mojom style zivota veru ani neviem co to klud je....som neustale v jednom kole...ale na druhej strane je to dobre aspon nemam take negativne myslienky......
inak uz o 5 dni budem testovat ale tak sa obavam ze to nevyjde...nemam ziadne priznaky.....nechcem sa nejako sledovat, ale naozaj nic ☹

hope2011
3. apr 2011

@fomarik no tak to bude super...uvidite malicke...a budete spokojni ako krasne rastie a ze je v poriadku 🙂🙂🙂 no vidis, takze my mame podobny problem....ale ako to s nami dopadne, veru neviem...prosim ta ty si kedy na sebe zacala pocitovat ze si tehu???, bolo to este pred testovanim??? a ako dlho??? lebo ja mam testnut o 5 dni...ale nic na sebe necitim...tak sa bojim ze to nevyslo ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre