IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

kaaaty
8. apr 2011

@hope2011 ahoj no praveve som sa vratila od dr. chcela som ist rovno na IVF aj mi zacala pisat ziadost a potom povedala ze ziadost neschvalia kedze som na laparke nebola. Vraj problem vajecnikov sa da riesiet liekmi a SPG mame ok...no a potom usudila ze ma posle na laparoskopiu a driling vajecnikov....len neviem kde si to dam robit ci v centre alebo v nemocnici....nechala som si vikend na rozhodovanie a v pondelok jej pojdem dat vediet co dalej...

jalanecek
8. apr 2011

@hope2011 joj moje zlaticko radost je velka a hlavne z toho ked vidis sestrinych prckou ma dvoch syncekou jeden ma 14 mes.a druhy 6 rokou su to zlaticka a druha sestra teraz caka babetko ta je mladsia o 3 roky o do mna a ano bohuzial sa vidime len raz do roka je to narocne a financne nakladne cesta nas stoji 150 euroa to potom ked ideme naspat tankujeme este raz ale uz za menej a tera =z ti treba nico pokupiot ja vozievam domou udeny syr a korbaciky a ti tiez niesu lacne a hlavne mm nema moc casu stale robi cez leto tak chodievame vzdy v auguste ale teraz som povedala,ze pojdem vlakom po dlhatanskej dobe a konecne budem doma mam je sama doma lebo ocko je v nemocnici tak budeme travit velikonoce spolu s mamoui moc sa tesim.a milujem prirodu a nasi byvaju u lesa takze kazdodenne prechadzky nezanedbam a trosku si aj odychnem tu od toho blazinca a budem odychnut aa nacerpana sil uz to ozaj p[otrebujem a moc a mala by so ist 19 ale to jeste nieje iste lebo 27 sa mam ist hlasit na urad prace ale to sa da ze pridem prvej a zahlasim sa ale moc sa im do toho nechcelo aby som prisla prvej ale co narobe somnou uz nech to ujde a letiiiim domooooouy konecnee...

hope2011
8. apr 2011

@kaaaty ahojky, tak to je teda vec...pojdes na laprku...??? moja to je teda,,,neviem ako to ty citis....ja by som sa baaaala...ale urcite to zvladnes...ako si ty na to reagovala???? a kedy by ti to mali robit??? a vobec preco to doktorka chce???? vidis, mne to nenavrhli....ale mozno je to aj dobre, lebo ti to pomoze...uvidis....a hned po laparke bude baaaabo🙂🙂🙂

hope2011
8. apr 2011

@jalanecek mojinka, tak to ti z celeho srdiecka prajem, aby si si uzila krasne dni s maminkou a celou rodinkou a budes ocinkovi na blizku....uzijete si krasne sviatky a nacerpas nove sily a budes fit na dalsie IUI....mooooooooc ti to prajem....a to ides aj s manzelom???? alebo ten ostava doma????

kaaaty
8. apr 2011

@hope2011 No ja som bola rozhodnuta ist na IVF aj ziadost mi zacala pisat a potom sa zastavila a povedala ze ziadost neschvalia bo sme boli iba na jednom iui a SPG je ok....este to musim prebrat s polovickou cele, ale asi pojdem ani nie je ina moznost.... IVF mi neschvalia a IUI by som mohla skusat donemoty ak su vajcovody nepriechodne...Aspon pridem k dalsiemu zisteniu....zatial sa nebojim ale ked bude tesne pred tym urcite tam nebudem hrdinka ☹ ...hovorila ze sa to robi okolo 10dc najskor 3 dni po skonceni mrchy tu som dostala vcera....neviem ci stihneme tento cylkus...

hope2011
8. apr 2011

@kaaaty ach, jaj, to som este ani nepocula, ze by doktorka nechcela dat ziadost na schvalenie...nam ju hned vypisali pri prvom sedeni....ale u nas je to ine, lebo ja PCO a manzel zly spg, takze u vas ak je problem v priechodnosti, lahko to odstrania a bude po probleme a coskoro sa budete vytesovat z tehu...no dakt ti to moc prajem....hlavne aby si to vsetko zvladla...a je jasne ze tu budeme pri tebe stat...aby si to zvladala lepsie🙂

zuzana151
8. apr 2011

AHOJTE takze moje IUI dopadlo pozitivne - som tehu 😲 teraz som sa to dozvedela este stale to neviem nejako predychat ...neviem co mam robit ako sa spravat, ako stravovat.....musim studovat info 😎
vy ste ako dopadli ostatne co ste boli pred 2 tyzdnami na IUI???

zuzana151
8. apr 2011

@hope2011 Moja mne nic nie je a to som uz dva tyzdne asi tehu ...drzim prsty aj tebe to vyjde urcite !!!!!

kaaaty
8. apr 2011

@zuzana151 super gratulujem drzte sa..... 🙂 🙂 🙂

zuzana151
8. apr 2011

@kaaaty dakujem pekne este sa cela trasiem 😀

hope2011
8. apr 2011

@zuzana151 no si velmi zlata...ale ja som si vcera robila test a vysiel negativny, takze u mna je to uz jasne...uz som s tym zmierena a uz len cakam na MS kedy pride, nech mozem zacat s dalsou pripravou na IUI....a teba ani prsia nebolia????

hope2011
8. apr 2011

@zuzana151 a inak, prepac az som zabudla......mooooooooooooooooooooooooooc ti gratulujem.......verim ti, ze si z toho cela roztrasena a nevies co robit...to by som aj ja taka bola....a inak, som stastna, ze to tu konecne niekomu vyslo...budes nasou pozitivnou a velmi svetlou motivaciou.....moc GRATULUJEM!!!!!!!!!!

zuzana151
8. apr 2011

@hope2011 Mojko ved ked si pozries moje prispevky dozadu, ja som sa testovala na 9 den po IUI a bola len jedna ciarka ...tiez som si povedala ze nic ked mi toto zavolala tak som skoro odpadla 😅 Ty ides kedy na krv?

zuzana151
8. apr 2011

@hope2011 NO naozaj si myslim ze sa to musi podarit kazdej jednej z vas. Ja mam PCo, a to taku formu ze ms som nikdy naozaj NIKDY nedostala spontanne ale bud vyvolavackou, antikoncepciou alebo Duphastonom. Toto bola moja prva ovulacia v zivote a hned tehu ?! No nechce sa mi tomu ani verit , ja ani poriadne neviem co mi ta setricka hovorila uplne som vypla 😅 len nieco si pamatam ze som ukazkovo tehu podla teh hladiny HCG ...asi si este kupim pre istotu aj testy 🙂

hope2011
8. apr 2011

@zuzana151 no ja na krv nejdem...mam si zajtra spravit test...ale to som mala brat este od vcera utrogestan, ale uz som ho vysadila, lebo na co si predlzovat este dlhsie cyklus, ked teraz som uz 39 den. ale to fakt ta ani tie prsia nebolia???? to som v soku, kazda napise ze ano...mne nic, absolutne nic nie je...len uz troska zacinam pocitovat, ze pride MS....len nech je uz tu...ja som netestovala pred tym ako som mala....az na 14 den po IUI....a to mi povedali, ze to test by mal byt urcite pozitivny, ale nech skuseim este o dva dni...ale myslim, ze je to zbytocne....lebo to by ten test ukazal. a hlavne nejdem si robit ziadne nadeje...ale som si precitala, co si pisala....a teda naozaj, vies aka som stastna, ze vam to vyslo???????? neskutocne moc sa s tebou tesim🙂

hope2011
8. apr 2011

@zuzana151 no jasne, nakup testy a sa testuj a hlavne vytesuj!!!!!!!!!!!

zuzana151
8. apr 2011

@hope2011 A inak krvne testy su 100% istota ?? Prsia ma nebolia nic absolutne nic mi nie je ...vsak preto sa mi to moc nezda lebo aj ja som tu citala ze ich pobolievaju prsia . No ved uvidim, hlavne aby uz bolo po tych prvych troch mesiacoch.

hope2011
8. apr 2011

@zuzana151 no jasne ze krvne testy su 100% istota...to by ti sestricka ani inak nepovedala, ak by si nebola na 100% ista....tes sa, uzivaj si tek krasny pocit, ze sa vam to konecne podarilo,,,,,,ze budes maminkou....hladkaj brusko a oddychuj....a podavaj spravy ako sa citis.....🙂

sijust
8. apr 2011

@zuzana151 zuzi,strasne moc gratulujem 🙂 je to dobry pocit vediet,ze sa to nejakej z nas podarilo 🙂 a necitila si,resp. necitis ziadne priznaky?ja uz som z tych priznakov 😝

zuzana151
8. apr 2011

@sijust dakujem, nie mojenko stale nic necitim, vobec ani prsia nebolia akurat mozno to , ze som v noci zacala chodit na zachod a predtym som nechodila...ci to moze byt mojim stavom neviem povedat 🙂 a ty kedy ides na krv?? Budem drzat silno palce

sijust
8. apr 2011

@zuzana151 ja uz 10 dni citim tlaky v podbrusku,bolia ma prsia...to by bol klasicky PMS aj ked dost skoro,len mam uz tyzden teplotu,tak preto som sa pytala...ja som taka pokakana,je to moja prva IUI...dnes je 13den po,v pondelok idem na krv...juuj ☹

jonnie
8. apr 2011

@zuzana151 To su úžasné správy 🙂 Gratulujeeem.

Je to povzbudenie, ja som bola len v pondelok na IUI, takze sa len čaká.

zuzana151
8. apr 2011

@jonnie Budem ti drzat palce aby to dobre dopadlo, to cakanie je hrozne ze? Ja som spravila asi cca 6 testov a na dvoch bola len jedna ciarka ....tak sa keby si robila testy a nahodou vysla len jedna / , tak sa nestresuj zbytocne 😉

jonnie
8. apr 2011

@zuzana151 Testy isto nebudem robit, tym som uz za tych par rokov presla a co ma prist,pride... skor tie prachy za testy obetujem na cestu k lekarovi. Ono sa to nezda, ale par testov tiez nie je mala suma.

Kde - v ktorom centre si bola uspesna?

jonnie
8. apr 2011

@zuzana151 A to si sa ktory den cca testovala? ked jedna ciarka?

mirus11
8. apr 2011

@fomarik ahoj tu sme.no pomaly oddychujeme.a ty ako,co noveho?aj vies,co budes mat?ci nechate sa prekvapit.

zuzana151
8. apr 2011

@jonnie No ved hej, tie testy tiez neico stoja...ja to radsej ani nepocitam kolko som uz za ne dala 😒 Boli sme v Iscare v BA,
Ked bola ta jednaciarka tak som to testovala 9den po IUI ....12.den som robila dva testy tam uz boli uplne slabulinke ciarky....ale stale som tomu neprikladala velky vyznam...nakoniec je to naozaj tak, ze ked to najmenej cakas, tak vtedy sa zadari 😲

dzuli08
8. apr 2011

@alibabaa Podľa mňa to mohlo byť uhniezďovanie. Mňa tiež boleli vaječníky a dokonca som asi týždeň špinila. A práve vtedy sa vajko uhniezďovalo. Keď som bola pri doktorke, tak ona mi povedala, že pri uhniezďovaní sa nemá krvácať. Ale ja som to krvácala. samozrejme, že to nie je podmienka.

dzuli08
8. apr 2011

@kaaaty Ja si myslím, že ísť na laparoskopiu je dobrý nápad. Aspoň si budeš na istom, či náhodou nie je vo vajcovodoch problém. To je to najdôležitejšia. Dokonca mne hovorili, že 6 mesiacov po lapke má žena aj vyššiu šancu otehotnieť, pretože jej nejak napichajú vaječníky a potom sú akčnejšie 😀 😀 . Takže kým budete čakať na schválenie žiadosti, tak sa vám to podarí. Tak ako nám :D 😀 😀

jalanecek
8. apr 2011

@hope2011 mojko ten ostava samozrejme doma odychnem si aj od neho nie ha ha ale ostava dom a aja idem samaa...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre