IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

apolenka6
5. okt 2010

@lucinkaaa. Ja som bola v Martine sanatorium Helios odporučila mi ho kamaratka ktorá tam otehotnela.To som prekvapena,že ti bez vyšetreni spravili IUI ak ti môžem poradit tak čo najsôr pobal kufre 😀 to su ozaj ,len drači penazí.Ahoj !!!!!dobru nôcku

zuzancek22
6. okt 2010

@apolenka6 ahojček, ano plánujeme ist na daľšie IUI , včera som bola za doktorom po lieky a budúci týždeň začnem chodiť na folikulometriu a moc verím, že sa to podarí, lebo potom keď tak tak už len jeden posledný 3 pokus a potom už IVF lebo mam endometriózu a doktor povedal, že nebudeme strácať čas. Držím Vám všetkým palčeky aby to teraz vyšlo všetkým, veď aj na nás musí rad konečne prísť. 😉

zuzancek22
6. okt 2010

@lucinkaaa. takže teba poslala na IUI a nevie či máš vôbec priechodné vajcovody? veď to je jedna z podmienok, a čo sa týka operácii, tak to čo malo od tej doktorky znamenat? napr. ja som bola 3 krát na laparke kôli endometrióze, a 4-krát mi robili chrompertubáciu, či mám priechodné tie vajcovody aby som mohla ist na IUI. tak neviem prečo veď tá laparka nieje nejaká zložitá operácia a na druhý den po operácii sa dá ist normálne domov. a presne ako ti píslala Apolenka6 bal od nej kufre !!!

renka1801
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katy33
6. okt 2010

Ahojte babulky, nás teraz tiež čaká prvé IUI, ak sa nam podari vypestovat nejake vajko🙂)) Ja mam pco, manžel je vporiadku, ale tiež som bola koncom augusta najskôr na LSK a chromopertubacii, pretože, ak nie su vajcovody priechodne je zbytočne robit IUI. Mne hned urobili aj driling vaječníkov. Sme odhodlaní vyskušat IUI viackrát, a poto IVF, pevne veríme, že sa to vydarí🙂)) Držím vam palčeky kočeny, a nech už i my tehulkujeme🙂)))

erickaa
6. okt 2010

@lucinkaaa. ahoj, ináč má podobný problém..teda možno taký istý. Nechodíš náhodou k pani doktorke Tazb.?

fomarik
6. okt 2010

@katy33 Mne tiež robili presne to isté minulý rok v decembri. Sme 10 den po prvej IUI.

zuzancek22
6. okt 2010

@fomarik a kedy maš ist na test? bo mne aj po prvej meskali , ale nakoniec ta mrcha dorazila, dufam, že to tebe víde 😉

fomarik
6. okt 2010

@zuzancek22 ja mám ísť 11.10 do Heliosu na sono a na krv. Nejako zvláštne sa vôbec necítim... normálka. Len som veľmi ospalá, ale to bude asi tým Utrogestanom.Ja som večný pesimista, takže už teraz sa pripravujem na druhé kolo IUI 😔 Manžel mi dnes kúpil testíky, ale bojím sa výsledku takže testovať zatiaľ nebudem.

apolenka6
6. okt 2010

Ahojte babule!Konečne som sa sem dostala.Fomarik ja som tiež taká pesimistka ako ty a niekedy premýšlam či to nie je aj tým.Ja som sa cítila ako pred mrchou a mala som takého zlého tušáka 😠 Test som si nekupila,aby ma nepokušal.Držím palce.Zuzanček22 aj ja mám naplánované 3 pokusy čo bude dalej neviem nad IVF "zatial" nepremýšlam.Katy33 čo je to ten driling vaječnikov?ešte som to nepočula.Som rada že sa mam s kým povzbudzovat tak nám držím palčeky moc moc moc moc moc.....atd!!!!! 🙂 😉 😀

lucinkaaa.
6. okt 2010

@erickaa Ano chodim ku pani doktorke Tazb 🙂 tak sme dve čo máme taký istý problém. Tebe tiež nechce spraviť laparku??

katy33
7. okt 2010

Fomarik, hrooozne moc držim palčeky, ani ja by som netestovala, bala by som sa, pre istotu nechcem mat doma žiadny test 😎 a ty si bola kedy na LSK, primár mi po operácii vravel, že nie je to v takom hroznom stave ako dr.predpokladali, a že by sme mali skušat prirodzenou cestou, vraj by sa mohlo podarit a pol roka po LSK je vraj dost velka šanca na otehotnenie 🙄 Apolenka6 - pri pco byva problemom, že nedozrievaju vajka, čiže nepraskaju, neodchadzaju a nie je ovulka. Driling je vlastne poprepichovanie, narezanie-,,asi tak nejak,, vaječníkov, aby sa im umožnila lepšia cesta dozrievania. Malo by to ,,prebudit vaječníky,, aby konečne makali 😎 pretože, ak nepracuju, tak ako u mna na 100%, začnú akoby tvrdnut a sú - dr. to volaju, že porcelanove. Mne osobne to primár po operácii vysvetlil tak, že mi vaječníky akoby naklepali, ako ked klepeš slepačie vajko, aby popraskala škrupinka - takže to bola uplna parada - vaječníky mam naklepane ešte pestujem aj vajíčka - hotova slepica 😀 Ja som s tymi pokusmi na tom podobne - 3 možno 4, a potom určite IVF 😔

erickaa
7. okt 2010

@lucinkaaa. u mňa o laparke ešte reč nebola... Zatiaľ som absolvovala jedno IUI a ešte sa chystám na 2, ak to nevyjde... Mne skôr vadí, že mi nerobila hormonálny profil, ani ma neposlala na endokrinologiu...ani nič. Ináč ju mám veľmi rada, lebo je milá a taká ľudská. Vždy pozitívne naladená 🙂 Ináč som tak rozmýšľala, že predsa len laparka je zásah do organizmu, preto to hneď nenavrhuje, keďže sú aj iné možnosti. Možno sa zadarí po IUI a ušetrí nám operáciu. Nie je to zas tak strašne drahé a stimulácia Clostilom nie je tiež nič hrozné. Ja som v podstate rada, že ma neposlala z fleku na laparku. To budem prípadne riešiť, až keď nám to nevýjde. Ja potom z Procare odídem, končí mi tam aj ročný poplatok a chcem ísť do iného centra..a tým pádom potom zmením aj Iscare. Ale ináč proti pani doktorke nemám nič..ona ako osoba je veľmi naporiadku 😉

lucinkaaa.
7. okt 2010

@erickaa to je pravda, ja ju mam tiež veľmi rada, ale ked som si čítala čo všetko baby podstúpili ešte pred IUI, tak mi to bolo take divne a možno aj s tou operáciou je to pravda a fakt možno sa jej da aj predísť 🙂 ja som sa tiež s manželom dohodla, že to vyskúšame a pustíme sa znova do liečby a potom na IUI 🙂 hádam na druhý alebo tretí krat to musí výjsť 🙂

apolenka6
7. okt 2010

@katy33 Dakujem pekne za vysvetlenie som o niečo mudrejšia aj ked neviem či nááhodou aj ja nemám taký problem a nie som tiež "slepica" 😀 ako sa dá na to prístˇ ?musím sa na to spýtatˇ doktora

erickaa
7. okt 2010

@lucinkaaa. Ja sa chystám do procare utorok alebo štvrtok na krv, tak som zvedavá, čo mi povie. Ale viac menej som pripravená na druhý pokus 😀

lucinkaaa.
8. okt 2010

@erickaa držím palčeky, aby ti to vyšlo na prvý krát 🙂 ja pôjdem teraz za ňou aby mi povedala čo ďalej 🙂

katy33
8. okt 2010

apolenka6 - mne na to prisli pri prvom hormonalnom profile, že niečo nie je ok....sonom sa taktiež da potvrdit pco, no u mna to nebolo take jasne, tak preto potom LSK. A aky mate vy problem, dlho ste sa snažili prirodzene pred IUI 😕 My sme momentalne v care v PN, su to tam velmi mili ludia, problem je v tom, ze robia už len do konca tohto mesiaca a su nuteni centrum zatvorit 🙄 Ak sa to nevydari, premýšlame nad Martinom.....vraj su tam tiež celkom fajn 😎 Držíííím mooooc palčeky 😀

apolenka6
8. okt 2010

@katy33 snažíme sa už 3roky 🙄 chodila som na folikulometriu k môjmu gynek.do BN vajka mi dobre nedorastali tak som užívala 5mes. za sebou clostilbegyt asi rok som si merala bazálnu teplotu a zapisovala to mi kázal môj doktor a plánoval nám pomer pred tým som bola aj na laparku kde mi spravili aj prefuky vaječníkov .Po ckostile mi dal užívat metformin neviem či poznaš a potom jedného krásneho dna som sa rozhodla ,že pôjdem na IUI.Kamarátka bola v Martine heliose odporučila mi ho tak som tam išla .Tam mi spravili všetky vyšetrenia ktoré mám dobré na prirodzené otehotnenie aj folík bol OK.Manžel bol tiež na vyšetrení a tiež je OK tak kde je problém?nechápem. Ak sa aj ty rozhodneš pre Martin tak odporučam neobanuješ 🙂 su tam ozaj fajn v Blave nie je taký prístup čo som počula beru to tam vraj tak radovo 😖

katy33
9. okt 2010

apolenka6 - metformin?To veru neviem, čo je za chemicku zbran 😀 Dakujem za doporučenie, tak sme sa rozhodli, že ak sa nevydari teraz, tak sa kona Martin 😎 Dlho trva, než objednaju na konzultaciu a kolko sa čaka na vysledky, bez toho nič nerobia? Alebo IUI vyskušaju aj bez toho 😒 Ja premyšlam, že by sme sa tam objednali už teraz, aby sa to zasa nepretahovalo - pretože ani neviem ako a čas leti neuveritelnou rychlostou 😠 Apolenka6 a kolkokrat ste boli na IUI, ak sa môžem spytat. U nás je to presne tak isto, tiež sa ma dr. pytaju, že ako to je možne, že to nejde 🙄 Už sa začínam obavat, aby sme nepatrili k paru, kt. nemôžu mat spolu dieta, robia na to nejake vyšetrenie, al. to je ta genetika? A s tou BA maš pravdu, všetky známe, kt. tam chodili, mi na rovinu povedali, že nikdy viac . Jedna z nich prestupila do Martina a priniesla si odtial dvojicky 😅

apolenka6
9. okt 2010

@katy33 verím,že ten Martin nebudete potrebovat a sa vám to vydarí držím palce!!!!!!Na konzultáciu objednávaju asi tak o mesiac záleží ako maju volné spravia si svoje vyšetrenia a trvaju cca 3tyž. bez toho ti IUI nespravia.Ja som bola zatial iba na jednom IUI a plánujeme druhé.Práve mi mužíček oznámil,že asi tento mesiac nemôžme ist do MT 😔 pre jeho prácu a tak som sa tešila ☹ čo už!?ozaj nám aj v MT robili test či nesme na seba alergický ale nie sme.Metformin mi dával dr po clostile aby mi nadalej dozrievali vajka,ale v MT sa čudovali prečo to užívam,že to je pre vaječníky kde su cisty .....Aj moja známa si doniesla s MT dietatko a duuufam,že aj my!pekný víkend prajem 🙂

katy33
10. okt 2010

@apolenka6 - dakujem , vikendik bol pracovny 🙄 Ja to nechapem, nam taktiež robili minuly mesiac PCT-test, či sa mužíčkovi bojovníci prebiju a na prekvapenie, prebiju, všetko vporiadku, tak ako vy 😠 Už si naozaj začínam mysliet, že to máme v hlave, lenže na to sa neda nemysliet, jaaaajha....Nebojkaj moja, ten mesiac vyčkaš a možno sa vam zadari prirodzenou cestou, ked si budete planovat 2.IUI a nebude treba 😀 Tvoria sa ti vajká aj bez tabletiek, pretože ja som zatial bez tabletiek nefunkčna 😎 Ked sa pride do MT, dr. si maš možnost vybrat, al. si ta automaticky niekto vezme pod kridla? 😕 Tie tri tyždne na vyšetrenia nie je take hrozne, bala som sa, že to bude ovela dlhšie, pretože niektoré baby tu píšu, že im daju robit geneticke testy a na vysledky sa čaka velmi dlho ☹ Mojenko, ja verím, že už čoskoro budeš mat v brušku ten zázračny uzlíček a ani nebudeš vediet, ako si k nemu prišla 😀 Krásnu nedelu prajem 😅

apolenka6
10. okt 2010

@katy33 Ja som mala sobotu tiež pracovnu a na večer som bola na gaštany tie mam moc rada 😝 Nám genetické testy zatial nerobili 😕 prečo?asi to nie je potrebné?Bodaj by si mala pravdu a otehotnela by som prirodzene a nevedela kedy . Nemysliet na to je priam nemožné to poznáme každý mi to radí,ale to sa nedá...keby máme aspom 1 dietatko neaku potechu.Vajka sa mi netvorili po liečbe clostilom to už bolo lepšie potom mi to udržiaval ten metformin potom som ho vysadila,ale ked som išla do MT zrovna vtedy pri vyšetreniach som mala dorastené vajko.Náhoda??a od vtedy mi to nikto nesledoval až pred IUI a to som užívala clostil.Ked budeš volat do MT objednávat sa na konzultáciu sa ta spýtaju či chceš doktora,alebo doktorku.Je fajn ,že sa môžme navzájom podporovat 🙂

katy33
11. okt 2010

@apolenka6 😀 neuveríš, ale ja som tiež včera chrúmala gaštany, mužíček upiekol, troška uhoreli, ale dalo sa 😝 S tymi gen.testami je to možno tak, že to robia v prípade IVF, no neviem 😒 Ja idem zajtra na sono, či nám tam rastie nejake to vajko, pevne verim, že ano, inak nebude IUI 🙄 S tou podporou máš pravdu, velmi to pomôže - písmenkovat s osôbkami, čo maju bohužial rovnaky problem - pomôžu, poradia, podržia...lepšie sa nám potom bojuje, vieme, že nie sme vtom same 😉 Ty chodis k doktorke, al. k doktorovi, zajtra uvidim, čo mi povedia na sone a hned potom sa chcem objednat do MT . Si už teraz stimulovana na IUI? Jooooj, držkam palčeky 🙂
@fomarik no čo, už je po testoch a sono? Výsledky budu kedy? Musíš nás informovat, že máme medzi sebou dalšiu tehulku 😉 Normálne som nedočkava 😅 tfuj, tfuj, tfuj,.....držím všetky palce 😉

apolenka6
11. okt 2010

@katy33 Je tažké niekoho nájst okolo seba komu sa môžeš vyžalovat čo cítiš ked nemá také problémy ako my....ja uvažujem či sa to niekedy skončí a ako?niekedy ma napadne aj adopcia hlavne ked mám depku a to teraz mám ☹ Katy33 ja teraz nestimulujem až ked budem môct íst na 2IUI začnem užívat clostil to záleží na mužovej práci ako ho uvolnia a november to nebude.Ja chodím k doktorovi to máš jedno komu pôjdeš obaja su fajn.Zajtra držíííme palčeky moc,moc.. 😉

@fomarik ako ste dopadli?nedáš o sebe vediet?veríme,že dobre nech nás niektorá potešíte....a bude nás o jednu menejte tiež držím pelčeky

zuzancek22
12. okt 2010

no babenky už beriem 4 den costtilbegyt a zajtra idem na sono pozrieť ako sa folikulky tvoria (pri prvom sa tvorili krásne, ved oni sa tvoria aj normálne len pre istotu). a v sobotu asi pregnyl a potom v pondelok 2 pokus IUI, a silno verím, že teraz víde a chlapci sa zakusnu 😀 a nepustia sa.

katy33
12. okt 2010

ahojte babulky, takže u nas IUI asi tento mesiac nebude 😖 Dnes som bola na sone 10DC a tam, že folikul 9,7 a dalšie menšie a sliznica 4,6 🙄 Vraj mam skusit o dva dni, možno to podrastie, to určite 😠 Ach jaj, ja som to tušila, že to takto dopadne, ak mi znížia davku clostilu, ale čo už....
@apolenka6 snažím sa dovolat do toho MT, no nik mi to nezdvíha, je tam vela čisiel, tak snad volam na to spravne 😒

katy33
12. okt 2010

Tak už som sa dovolala - sme objednaný 29.okt., ešte celkom fajn, už nech to je 😔
@apolenka6 ešte budeme stimulovat aj spolu 😀

carmenuska
12. okt 2010

ahojte, ja dnes picham pregnyl, vo stvrtok mame IUI, je tu niekto kto je na tom rovnako aby sme sa podporili navzajom? Je to nase druhe a dufam, ze aj posledne, mame vsetko mozne za sebou a vsetko je v poriadku, nedari sa 3 roky.......uffff

zuzancek22
12. okt 2010

@carmenuska no takže sme natom asi rovnako, bo ja idem na druhé IUI asi v podnelok alebo utorok, a tiež verím že to dopadne dobre.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre