IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
12. máj 2011

@dzuli08 Mna malá začala kopkať tesne pod pupkom na ľavej strane. Väčšinou, teda vždy až do toho 22tt kopala iba tam. Vpravo som ju necítila vobec. Prvé pohyby, o ktorých som ani netušila, že su to pohyby boli hocikedy v priebehu dna, ale väčšinou ked som stála alebo chodila. Ak som si lahla, tak malá bola v pokoji. Všade písali, že babatko vyvíja najväčšiu aktivitu ked si ľahneš, ale u mna to bolo naopak. ked sa mi v 22tt prvýkrát zavlnilo bruško, tak potom začali tie skutočné pohyby....vpravo, vľavo, hore, dole, dokonca aj cítim akoby sa zapierala nožičkami o bruško. Mna Livinka kope hocikedy aj teraz kope cez den, v noci. Nemá nejaký režim, ako uvádzaju niektoré tehulky, že ich bábatko kope napr. vždy o 18.00 alebo iba v noci. Ona kope ked sa jej chce a niekedy tak fajne trafí, že až! Včera napr. ležala som na pravom boku a ona ma tak kopla že som skoro zletela z postele..bolot o také silné ( to som ležala na krajíčku postele, aby sami ľahšie vstávalo).
No ale tie prvé pohyby som prirovnávala bublotajúcemu pudingu, presne akoby mi vrel puding v podbrušku. niekedy sa k tomu pridružilo aj jemné šteklenie. Každým dnom to bolo intenzívnejšie. Ja som necítila žiadne motýlie krídielka. Ešte mám v mojom denníčku napísané, že som to prirovnávala aj k rybke, ktorá papá z ruky...také štuchanie.
No a intenzita a kolkorát? Zo začiatku bol den, kedy kopkala pekne, ale napr. dalšie dva dni nič a to som veru stresovala , aj som šla k dokymu na počuvanie oziev srdiečka. jednoducho si našla dobru polohu a bola pokojná. Od toho 22tt ju cítim každý den, chvalabohu 😵
Takže u každej tehuľky je to úplne iné. len si sleduj bruško, všetko zvláštne čo pocítiš, už možu byť pohyby 😉

fomarik
12. máj 2011

@oknosmas tak nech 14 dní ubehne ako voda 😉 . no teda, tak vy ste s hope stretli? Aj ja s apolenkou v centre. Najradšej by som vás však videla všetky a pokvákala trošíčku 😉

@hope2011 tak o týžden budete počuť buch buch? ♥♥♥♥♥ 😵 😵 😵 😵 😵 ...........straaaaaaašne krááásna pesnička to bude 😉

No ale čo je s našou alibabkou? 😕

tinasc
12. máj 2011

@hope2011 tak to je úžasné, bublinku ste videli 🙂 krásne 🙂

tinasc
12. máj 2011

@dzuli08 neboj sa drobček začne kopať ani sa nenazdáš 🙂 potom bude úžasné pozorovať a sledovať, kde práve kopne 😉

hope2011
12. máj 2011

@fomarik no veru, co je s nou???? cely den cakam, ze napise.....a nic....dufam, ze to dobre dopadlo a sa raduje....🙂
inak aj ja by som vas tak rada stretla...ale niekedy by sme sa mohli naozaj stretnut....aj ked viem, ze sme z roznych kutov Slovenska...ale ked sa chce🙂

oknosmas
12. máj 2011

@hope2011 pozri 😉

hope2011
12. máj 2011

@tinasc ano, ano videli sme bublinku....🙂

katy33
12. máj 2011

@hope2011 Mojenko, toje užasne, o tyžden bude srdiečko na 1000000000%-už teraz sa môžeš tešit, že znova uvidiš vašu lasku 😉 ....tak nas dobiehaš 😀 😀 😝 ...teškam sa s tebou, velmiiiii....a ako sa nam citiš, stale nechuti papat 😕

katy33
12. máj 2011

@fomarik Zlatííííčko moje, tak mala Livinka bude bud velky fanda futbalu, al. cviči karate 😀 😀 😀 ...ja sa už teraz tak hrozne tešim, kedy znova uvidime naš laskykvet, no zaroven sa i bojim, aby bolo všetko vporiadku, no ukludnujem sa, že ved len oddychujem, zdravo papam, rozmaznavam fazulku, ako sa len da 😀 😉
Inak ja neviem, či je to normalne, no mne normalne už bruško vykuka, mm sa na nom strašne smeje, že to vyzera, ako by som mala v brušku votrelca, je to hrozne smiešne, len od pupka dole taky špic 😀 😀 😀 ...to si asi chysta nie domček, ale vilku na byvanie 😀 😎 ...normalne si musim ist zajtra kupit nejake nohavice na gumičku, pretože rifle nosim rozopate a dlhe trička, ako kryci manever 😀 😉

hope2011
12. máj 2011

@katy33 tfuj, tfuj, tfuj ano, budeme pocut🙂 si zlatucka ako nas povzbudzujes....🙂 nechuti papat....vobec!!! ale musim sa snazit, lebo manzel ma nuti papat ovocie, no proste musim vsetko robit pre nasu lasku....a ty ???? ako tvoje malicke??? ty ho kedy uvidis???

katy33
12. máj 2011

@hope2011 Presne tak, zlatičko, aspon ovocičko musiš papat, ja za den si dam minimalne 3 kusy ovocia+2-3 druhy zeleninky, aj niečo mliečne-syr, jogurtik, potom nam je chvilku zle a za pol hodinku nam znova grula v žaludku, ako keby som tyžden nejedla, je to hladoš po tatovi 😀 😀 😀
My ideme teraz na sono 10tt a to je 30.5.., ideme na sono do MT, tak dufam, že bude všecičko vporiadku, musime v to verit, pretože , ked nam bol zoslany takyto zazrak, určite to nebolo len tak 😉

fomarik
12. máj 2011

@katy33 niekedy má Livinka produktívne dni, niekedy nie. Posledné tri dni je viac- menej pokojná.
No, ty si modelka štíhlunká, tak je normálne, že ti bruško vykuka. Aspon vieš, že miminko rastie. Mne také naozajstne brušku bolo vidieť až v 16tt, vtedy som poriešila aj prvé tehu nohavice. Ak cítiš, že su ti nohavice nepohodlné, naozaj skus niečo na gumičku, aby si nesťahovala zbytočne maternicu...ved je to bábikin apartmán predsa a nemožeš jej brániť v raste 😉 . ty budeš aj skor cítiť pohyby 😀 A prečo krycí manever? 😨 Ty nechceš aby okolie vedelo, že si tehu? Či to chcete dat vedieť okoliu pozdejšie?

@hope2011 ani mne nechutilo jesť..vobec, ale vobec. Nasilu som jedla termixy a pribináčika. Trvalo do 13tt.

katy33
12. máj 2011

@fomarik Myslela som kryci manever na to dlhe tričko, čo zakryva ten rozopaty gombik 😀 😀 😀 Veru okoliu chceme povedat až neskôr, no tažko to zatajime, už sa začina potichučky šuškat, pretože nechodim do prace a ja som si nikdy nevzala volno a zakaznici a znami sa už vypytuju a domyšlaju...mne to nevadi, len sme nechceli o tom vraviet zavčasu, aby bolo všetko vporiadku, ale i tak to na mne vidiet, lebo chodim, ako v siedmom nebi 😀 😀 😀

fomarik
12. máj 2011

Inak včera som bola u mojej internistky ( chodím k nej každý mesiac kvoli tomu tlaku ) azistila, že mám systolický šelest na srdci..tak som sa zľakla! Ale je to možno tým že naša Papulka je veľká a tlačí mi na bránicu a potom aj na to srdce. Ach, jaj..... hlavne že maličká je v poriadku! 😵

fomarik
12. máj 2011

@katy33 Takže si chodiace šťastie!!!!! viem si ťa predstaviť 😅 😅 😅 - usmev od ucha k uchu 😅 A kedy ideš do poradne najbližšie? 😀 😀 😀 😀...pre knižočku a tak. Ci až v tom 12tt ako ja? 😉
Idem si odfotiť brušino, dám ho sem, aj tak som sa už dva týždne nefotila.

tinasc
12. máj 2011

@fomarik no dúfam, že bude všetko v poriadku 🙂 no podľa toho, čo píšeš môžete sa tešiť na babu ako lusk 😉

katy33
12. máj 2011

@fomarik My ideme na sono 10tt, neviem, prečo nas dal tak zavčasu, ked u vas stačilo až na 12tt - dufam, že nema žiadne podozrenie😕 A ak bude všetko vporiadku, tak hned nam naša dr. vyda tehu knižku a urobi všetky odbery 😉 No tešim sa na ten tvoj pupiček 😀 😀 😀

fomarik
12. máj 2011

@katy33 ja som tiež bola v 10tt ale len-tak, pre nič konkrétne. To len preto, aby videli, či naša láska rastie. Doležitý pre vyšetrenia bol ten 12tt, tak sa neboj. Nám, čo to išlo tak ťažšie otehotnieť, nás sleduju trošku častejšie 😉

@tinasc no neviem po kom bude ... lebo my s mirkom neovplývame bohvieakou aktivitou 😉 ešte mm posiluje, ale to jea si tak všetko. No ale ručiská ma malá asi po nom... to boli riadne kláty na to 4D 😀 .

25tt

katy33
12. máj 2011

@fomarik Jeeeeejdanenky, tak to je prekrasny pupik, hned by som po nom skočila, poškrabkala, pohladkala, vyobjimala, juuujha, viem si predstavit, aky je Mirko rad, ked vidi, ako mu rastiete 😉 ...určite Livinke vela rozprava 😀 Ja každe rano vstavam s rukou na brušku a zaspavam s rukou na brušku, už, aby som mala ruku na takomtokrasnom kopčeku 😀 😀 😝

katy33
12. máj 2011

Babulky a čo mame s alibabou, začinam sa bat 😔 😔 😔

pici
12. máj 2011

@fomarik krasne brusko mas...

fomarik
12. máj 2011

@katy33 O chvíločku budeš mať aj ty taký kopčisko 😉 No, veru, Mirko si snou akokeby telefonuje cez pupok ( on si snad myslí, že tu pupočnu šnuru má Livinka v ušku ako handsfree 😀 a nie v v pupku tak ako ja). Ale je zaujímave, že ked sa jej prihovorí tesne pri pupku, tak začne kopkať..minule ho doslova kopla do nosa, skoro som sa pocikala od smiechu 😀 😀 .. no proste zážitok!!!!

A prsia mi nerastu vobec ☹ ale vobec, ani ma už nebolia. A tak velmi by som ju chcela kojiť 😔

oknosmas
12. máj 2011

@fomarik kraaaaasne brusinko 😉

fomarik
12. máj 2011

@pici dakujem zlatko! Tak čo? Okná umyté?????

pici
12. máj 2011

@fomarik cely byt vygruntovany :D krasne vsetko vonia...

fomarik
12. máj 2011

@oknosmas dakujem. Teraz mi všade vidno žily, ale úplne všade. som akokeby popísaná modrou fixkou, tak mi nabehli žily po celom tele. Moj m mi hovorí, že na to aká som guľatá moletka, vyzerám ako podvýživený somálčan.

katy33
12. máj 2011

@fomarik Zlatinko, to vôbec nevadi, že nemaš teraz prska, ono sa to všetko spusti pôrodom, vtedy sa bandurky naleju mličkom, ved je takmer pravidlom, že babulky s malymi prskami maju viac mliečka ako babule s velkymi 😉 Livinku bude papat maminine mliečko 😉 Ja by som tiež hrozne chcela kojit, no dr. mi už davnejšie vravela, že mojimi bradavkami to bude problem, tak ale ja som odhodlana urobit všetko preto, aby som mohla kojit, ved aj tym, že dietatko mamina koji, sa vytvara neuveritelne puto a ja by som to chcela tak velmi zažit 😔

fomarik
12. máj 2011

@pici ty šikula! Ja som dnes bola celý den lenivá ako zbitý pes. Ani len von som nevyšla. urobila som zemiakové placky, z ktorých som sa prejedla a je mi ťažko...bleee. Už nech mi vytrávi, lebo koniec!

oknosmas
12. máj 2011

@katy33 neboj, zazijes to... urcite...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre