IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fibi21
27. máj 2011

@micikatka ahoj , my sme boli na IUI a spermiogram sme mali urobeny ..... chodis do ISCARE ?

micikatka
27. máj 2011

fibi asi ano asi pojdeme do iscare. lenze mi ten spermiogram nemame urobeny. tak neviem.

zambilka
27. máj 2011

@micikatka ahoj ked budete objednaný do iscare spermiogram vám spravia tam, cca pol hodinku si počkáte na výsledok a platí sa 9 eur. 😉 🙂

micikatka
27. máj 2011

zambilka dakujem ti krasne ze si ma informovala. a ty mas skusenosti s iscare?

zambilka
27. máj 2011

@micikatka teraz sme tam boli na 1 iui 🙂 ja som tam spokojná 🙂 vysledok budem vediet až buduci tyžden 😝

micikatka
27. máj 2011

zambilka a povies mi ako to cele prebiehalo? myslim tak od navstevy gynekologa atd, lebo ja neviem do coho idem. a bolo by skvele ak by si mi pomohla.

zambilka
27. máj 2011

@micikatka takže najprv som nás objednala na konzultáciu do iscare 🙂 recepčná nás objednala k doktorke lattákovej ktorá je velmy zlatá porozprávali sme sa manželovi kukli spermoše zobrali nám krv a dohodli sme že skusime iui 🙂 a ešte mi spravila aj sono . a potom už zaléží od toho prečo sa nedarý, aký je spermio , či máš ovuláciu ...

micikatka
27. máj 2011

zambilka takze ty si isla mimo svojho gynekologa? lebo mne povedal doktor, ze najskor ma bude simulovat on liekmi, a ze on ma objedna na to IUI ked budem mat pripraveny folikul. tak ja neviem.

zambilka
27. máj 2011

@micikatka u mna všedko prebehlo v centre 🙂 a tvoj manžel ešte nikdy nebol na spermio? 😕 alebo viete ake su spermie 🙂 lebo to je velmy doležité vediet pred iui.

micikatka
27. máj 2011

zambilka praveze nevieme. a neviem preco nas uz davno neposlal. a tvoj gynekolog vie ze si sla do iscare?

zambilka
27. máj 2011

@micikatka moj ginekolog vie že chodíme 🙂 ale predsa len je lepšie všedko riešit v centre u doktora ku ktorému budete chodit 🙂 nechapem ako ta može chciet tvoj ginekolog stimulovat na iui ked ani nevie aké su spermie 😅

zambilka
27. máj 2011

@micikatka a aj tak musíš ist do iscare na konzultaciu musia si ta zaregistrovat že knim budeš chodit 🙂

micikatka
27. máj 2011

zambilka ale lekar povedal ze on mi to vybavi, mozno preto sa tam nemam objednavat ja sama. ved uvidim teraz mam brat tie lieky a na 12 den cyklu mam zavolat gynekologovi a povie mi ako dalej. ja mam skor pocit ze oni v centre maju moje vysledky, lebo ja uz som mala tam raz ist, len zial mi dotoho prisli velkonocne sviatky.

zambilka
27. máj 2011

@micikatka aha 🙂 tak nechaj na tvojho lekára dufajme že vie čo robý 🙂 🙂

micikatka
27. máj 2011

zambilka ved aj ja dufam ze vie. lebo uz som absolvovala par cyklov s clostilbegytom a pregnylom. a viem ze clostil mi zabral, a teraz mi dal este estrofem a na 12 den mu mam zavolat. tak uvidime. drz mi palceky, tak ako ja drzim tebe. a tesim sa na tvoj vysledok buduci tyzden.

kaaaty
28. máj 2011

@micikatka ahoj ja som brala estrofem na zvysenie sliznice maternice bo som ju mala nizku cca 2-3mm a ma byt 10mm....

kaaaty
28. máj 2011

@ketere ahoj no ale to znie dobre ....sice sa asi dobre necitis ale verim ze vam to vyslo.... 🙂 🙂

ketere
28. máj 2011

@kaaaty Ahoj... no dnes to bolo už lepšie...neviem čo sa včera dialo... ja len dúfam, že bude všetko ok....ten dlhý čas čakania ma ubíja... krvné testy mi budú robiť až 8.6..... môžem sa spýtať, aký máte problém vy a akú liečbu ste podstúpili?

ketere
28. máj 2011

@zambilka Ahoj, kedy Ti robili IUI?? mne tiež robili teraz 1 IUI 25.05. a výsledok budem vedieť až 8.6. IUI Bolo síce trošku s problémami, ale zvládli sme to..

kaaaty
28. máj 2011

@ketere No to cakanie je dlhe ale treba sa niecim zabavit a snazit sa na to stale nemysliet....problem je na mojej strane...priatel je ok...ja mam PCO a vajecniky nepracuju tak ako by mali a vlastne mam nejako poblaznene hormony....najskor som brala antikocepciu diane asi dva mesiace aby sa trosku spamatali a potom sme isli na IUI ktore nevyslo....ja som chcela ist potom hned na IVF ale dr povedala ze poistovna neschvali ziadost...tak som isla na laparku aby som vedela ci mam priechodne vajickovody a urobili mi aj drilling vajecnikov aby teda zacali lepsie fungovat no a mali sme ist na dalsie IUI len ta mrcha neprisla....iba spinenie tak mi na 16 dni predpisala maitalon (hak) a dnes prislo opat len spinenie...no ak sa mi nespusti zajtra alebo v pondelok tak jej budem volat...som myslela ze po laparke sa mi to upravi ale vidim ze nic...a to uz mam doma inj na stimulku....sa to len natahuje 😠 ....
...tak drzim ti palceky...to je vase prve IUI...su tu baby ktorim sa podarilo na prvi krat.... 🙂 treba mysliet pozitivne

micikatka
28. máj 2011

kaaaty dakujem ti velmi pekne za objasnenie ze na co je dobry estrofem. ja ani neviem kolko mam sliznicu ale zda sa mi ze mi lekar hovoril ze je dobra a mala som asi nejako okolo 8 mm.

kaaaty
28. máj 2011

@micikatka ja som mala 8 pred IUI tak to je asi ok...

micikatka
28. máj 2011

kaaaty no ale potom nerozumiem preco mam brat estrofem? ci len tak pre istotu? a povies mi ako to cele prebiehalo? myslim to ako ste sli od gynekologa. dost by mi to pomohlo. ak by si bola taka zlata

kaaaty
28. máj 2011

Myslis ako sme isli od gynekologa do centra? A vy ste na tom ako...ak sa mozem spytat....kolko sa vam nedari...jasne ze to popisem len neviem na co sa presne pytas...

zambilka
28. máj 2011

@ketere ahoj 21.5 som mala iui 🙂

micikatka
28. máj 2011

kaaaty no ako to prebiehalo? ci si sla na odporucanie od gynekologa do centra, ci vysetrenia prebiehali v centre, ci si brala nejake lieky, a ci ste mali urobeny predtym spermiogram alebo vam ho robili az v centre?

kaaaty
28. máj 2011

@micikatka No ja som isla k svojej gynekologicke kvoli tomu ze ma mi rozhadzal cyklus zacalo mi spinenie ktore trvalo aj 2 tyzdne a ta mi dala najskor vyvolavacku a dalsi cylkus opat len spinenie tak vtedy mi dala estrofen na rast tej sliznice...a ked som jej povedala ze chceme babo tak mi napisala papier a poslala ma Iscare...priamo k dr petrovej...sme sa objednali urobili nam tam vsetky potrebne vysetrenia obom...platili sme iba za spermiogram 10eur...no a potom ma zacali liecit tam....chodime tam od novembra...ludia su tam velmi mili vsetcia...urcite sa nemas coho bat...urcite by som kazdej babe ktora ma s tymto problem poradila aby isla cim skor do centra...

micikatka
28. máj 2011

kaaaty no my sa rok pokusame, ale len pred polrokom som zmenila gynekologa, lebo predtym doktorka so mnou nic nerobila lebo sme boli s priatelom len kratko. ale to ze ja som sa pokusala otehotniet uz pred 6 rokmi ju nezaujimalo. :o((( smutne. tak som presla k tomuto a tento ma mesiac pozoroval, a dalsi mesiac sme začali s liecbou. najskor clostil, 1 x1, dalsi mesiac, 2 x 1, dalsi mesiac uz aj injekcia pregnyl. potom sme si dali dva mesiace pauzu a teraz znova clostil 2 x1 + 2 x 2 estrofem. a na 12 den cyklu mu mam zavolat. ze ako dalej. ale uz predtym mi povedal ze po pregnyle ak to nevyjde ze nas posle do martina. lenze mi nemame urobeny spermiogram tak neviem.

micikatka
28. máj 2011

kaaaty no mne gynekolog nepovedal ze sa mame my objednat, mam pocit ze to on riesil uz s niekym. ze tam pojdeme na jeho odporucanie. tak som zvedava ako do dopadne. mozno nas on tam uz objednal a len čaka kedy bude ovulka. ja neviem, musim sa s nim dohodnut. ale volat mu budem az 9. 6 v pondelok

kaaaty
28. máj 2011

@micikatka no tak tomu nerozumiem preco teba stimuluje ked nema spermiogram....vies ako chyba moze byt aj v chlapovi...a potom teba tlaci hormonmi zbytocne...tento postum je trosku uleteny... chodte do centra skutocne tam su ludia ktori sa tomu venuju a su to odbornici...neviem ako v MT ale v BA nemusis mat ani odporucanie od lekara...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre