IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

zuzancek22
16. nov 2010

@fomarik no veď presne ako píšeš, človek by šiel aj na 20 IUI alebo prípadne IVF, len tie korunky, ked ich je málo , a ono aj tá cesta niečo stojí, hore dole chodiť na kontroly , koľko stojí samotné IUI v Heliose?

fomarik
16. nov 2010

@zuzancek22 Iui stojí presne 100euro a potom tehotenský odber krvi 7 eur.

zuzancek22
16. nov 2010

@fomarik no tak to v tom centre kde som bola ja teraz vo štvrtok a v piatok stojí IUI 35€, a to mi robili aj hormonálny profil. nič viac som neplatila.

petuska123
16. nov 2010

ahojte baby no ja som pisala mail mojmu obvod.gynekol.s tym co si mysli on a odpisal ze by schvalil ivf a nie iui..som n´mu naoisala ze mm ma spermio taky,ze spermie su pokrivene.tak ja teraz uvazujem ci nemame radsej hned ist na ivf ci mi to v MT v iscare doki povoli..alebo ci nemame najprv skusit 😕 iui

apolenka6
16. nov 2010

@petuska123 to máš ťažké rozhodovanie 😒 ja ti neviem poradiť,ale nechaj si poradiť od tých čo majú akú takú skúsenosť a ved dr vie hádam čo je pre vás najlepšie

apolenka6
16. nov 2010

@fomarik oprav ma určite to zle napíšem ICSI je predposledná možnosť pred IVF?ja najviac zájdem asi len tam 😒

apolenka6
16. nov 2010

@zuzancek22 15%?ja som počula,že "až"12%úspešnosť IUI ani sa nebudem čudovať ked tomu prestaneme veriť ved "zatiaľ" sa to nijakej nepodarilo 😕 možno práve ja to odpálim(?) 😀 o čom pochybujem ..... 😝 to si ale verím ☹

fomarik
16. nov 2010

@apolenka6 ICSI je jedna z metód IVF. Buď ide o ET-embryotransfer alebo ICSI, čo je tá spermoinjekcia do vajíčka. Na obe metódy potrebuješ žiadosť do poisťovne. Takže ak 3x absolvuješ ICSI ( dúfam, že nie 😉 ), tak nemáš nárok od poisťovne na KET. To by si si už musela hradiť sama. Nám včera doky hovoril, že my sami si môžme vybrať z možností aké nám poskytne embryologička. Som sa tomu dosť divila. Ja som si myslela, že jednoznačne nám povedia, aký zákrok by bol pre nás najlepší, ale oni ti dávajú na výber...ako bukekela vianoce...no, a vyber si teraz!

little_miracle
16. nov 2010

@strelicia nevzdávaj sa, ja mám už o pár dní 35 rokov a nikto to nerieši. Trvaj si na svojom - veď za to riadne platíš !!!

fomarik
16. nov 2010

My sme sa včera o celej problematike oplodnenia rozprávali s manželom. On sa najviac bojí toho, že ak sa nám nepodarí ani IVF a bude nutná kyretáž, že to psychicky nezvládnem...a on asi tiež nie. Že ked už "niečo" do teba vložia,a a "ono" sa to neudrží, že to už je riadna rana pod pás. Prvý potrat a 2xkyretáž v nás zanechala hlboké stopy 😔 . Ach jaj, keby sme sa tak zaradili medzi tých 12% úspešných IUI ( nemyslím len nás, ale všetky babule v téme)

little_miracle
16. nov 2010

@zuzancek22 musíme veriť že aj IUI funguje!!! Na iných témach som našla kopec babeniek, čo boli po 1.IUI tehu a čítala som aj o viacerých dvojičkách s IUI 😉

apolenka6
16. nov 2010

@katy33 včera som dokázala nemožné hned ako som zalahla do postele už som bola mrtva ,ale oproti mrtvole som mala šťastie,že som sa prebudila 😀 😀 😀 tak dnes si mala boo?prdelka modrá?inak dr Krajkovič by sa ti tež páčil on je zlatý vždy podá ruku na privítanie a ja ked už to viem vždy ju mám spotenú 😠

little_miracle
16. nov 2010

@fomarik nesmieš myslieť na zlé veci !!!!!!!!!!!! Mne dnes môj nadriadený ponúkol brutálny flek (on netuší čo riešime).........a ja mu na to že keby to mala byť moja životná príležitosť, aj tak nechcem, lebo mám iné priority.................moja - my sme silné ženy a vo všetkých oblastiach musíme VEEEĽA OBETOVAŤ a keď nás niekto zrazí na kolená, my sa pozbierame a ideme ďalej, aj keby nás to malo veľmi bolieť !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Túžba po dieťati je väčšia ako ktorákoľvej prekážka na ceste k nemu 😅

fomarik
16. nov 2010

@apolenka6 áno, to je od neho veľmi milé gesto...myslím to podanie ruky......Mna to vždy tak posmelí.

apolenka6
16. nov 2010

@fomarik ja mám večne problém upotené ruky a ked viem,že ich niekomu podám tak mi z nich doslova tečie!!!!!otravuje ma to 😠

fomarik
16. nov 2010

@little_miracle Máš pravdu. ja toto nepodarené 2 IUI beriem tak trochu športovo. ja som odhodlaná bojovať dalej a zájdem aj do nemožných extrémov. Teraz sa momentálne teším na to, kedy dostanem mrchu, potom sa budem tešiť na stimulku, potom na prvé sono a potom na samotné 3 IUI a potom na tehotenský test 😉 Povedala som si, že vždy sa budem na niečo tešiť, lebo inak by som sa z toho asi zcvokla.

apolenka6
16. nov 2010

@fomarik a čo je KET?ked ja som trošku v tomto teliatko dokedy to nepotrebujem tak sa o to nezaujímam

fomarik
16. nov 2010

@apolenka6 KET je kryoembryotransfer, teda prenos zamrazených embryí. Čiže tebe odoberú v anestéze vajká, v skúmavke ich oplodnia, nechajú ich deliť, niektoré do teba vložia( šesťbunkové, osembunkové), a ak ti ostanú tak si ich dáš odložiť pre prípad prvého neúspechu alebo ak by ste sa rozhodli pre súrodenca. V tom prípade nemusíš podstupovať dalšiu stimulku. Len mrazáčikov vyberú a vložia. Ale úspešnosť pri rozmrazovaní je 85%

jalanecek
16. nov 2010

Ahojte Bambulky
Chcem sa spitat vo ctvrtok 18 novembra idem po prvykrat do centra ISCARE v Martine.% rokou sa snazime o babetko a neda sa tak jsme sa rozhodli ist do tohto centra chcem sa spitat ak mate niekto nejake skusenosti s prvou navstevou ako to prebieha a tak napiste mi prosim kolko tam musi byt pohlavna abstinencia???dakujem

little_miracle
16. nov 2010

@fomarik presne tak ako píšeš - vždy sa musíme na niečo tešiť. Ja mám dnes 5DC a budúci pondelok 11DC idem na sono, moje druhé IUI by malo byť 24. alebo 25.11. a veľmi sa s manželom tešíme 🙂 .........ja sa teším aj z každého spapaného clostilu 😀 - takže radosť 2x denne celý tento týždeň 😀 😀 😀
Otvorte si s mužíčkom červené vínko, nech trochu tej mrške pomôžete...a určite budete mať pekný spoločný večer 😉

apolenka6
16. nov 2010

@fomarik ty si aká múdra všetky tie zložité názvy hmm... 😕 😉 ja si také nezapamätám 😝 inak ten KET je asi pri umelom IVF pri ICSI mi vyberú vajko vpichnú spermiu a potom do mňa hned vložia oplod. vajko?

fomarik
16. nov 2010

@jalanecek ahoj . Ja ososbne chodím do Heliosu v MT. Myslím, že pri prvej návšteve nepotrebuješť nejakú abstinenciu. Pojde o prvú konzultáciu, pri ktorej vám povedia, čo a ako. Tebe by mali urobiť rôzne horm. testy. Aspon ja som musela čakať na prvú menštruáciu a na 3 den cyklu mi bola odobraná krv na luteinizačný hormon a FSH. Až po týchto výsledkoch nám doky poskladal schému úspešnosti, žiaľ, zatiaľ neúspešne. Ale hovorím, neviem ako to presne chodí v Iscare.

fomarik
16. nov 2010

@apolenka6 áno, mojka, presne tak ako píšeš. ( Chodila som na zdravotnú, a vidíš... zaviedlo ma to až k učiteľovaniu...bleeeeeee 😖 )

little_miracle
16. nov 2010

@jalanecek na prvej konzultácii sa povypytujú aké vyšetrenia máš za sebou a či je zistená nejaká diagnóza. Od toho záleží ďalší postup. Bolo by dobré, keby si mala so sebou podľa možnosti čo najviac výsledkov vyšetrení (správa od gynekológa, rôzne vyšetrenia z krvi - ak už nejaké máš robené...príp. vyšetrenia partnera). Abstinovať odporúčajú 3 dni, takže už žiadne ťuťu- muťu 😖

jalanecek
16. nov 2010

Lebo uz sa mi to blizi a mam z toho cudny pocit.Neviem je to asi tim,ze cakam uz mesiac kym pride dnesni datum.Mi sa snazime o babetko uz 5 rokou jraz som potratila a od roku 2005 nic...Ide to na nervy..A ty mas aky problem teda ako dlho sa snazite je iui bolestive ja mam dnes 6 dc a partner ma zlyspermiogram teda mal pred tromi rokmi od tej doby neboj nikde no som zvedava pa ..

little_miracle
16. nov 2010

@jalanecek ...samozrejme abstinencia - ak máte plánovaný aj spermiogram 🙂

fomarik
16. nov 2010

@little_miracle Jééj, tak ty už stimuluješ? aj ja už chcem...som akási nedočkavá. Veľmi pekne sinaôpísala to, že sa tešíš z každého spapaného clostilu. Tak to ja sa budem tešiť 3x denne.drahý je v práci až do zajtra, takže s tým vínkom asi nič nebude, ale pripomenula si mi, že máme v chladničke pivo už doooosť dlhú dobu, akým som brala všetky tie lieky tak som si nemohla na nom pochutiť. Už aj si ho idem vybrať.

jalanecek
16. nov 2010

@little_miracle asi mame ked ja si nepametam co mi to vlastne hovorili....Jaj tutu mutu uz nebolo od vcera uvidime ake to bude pre priatela chudak sa tam bude musiet zavriet a dat malych muzickou do sklenicky ci do coho normalne sa bojim ze to vzda.....

fomarik
16. nov 2010

@jalanecek neboj, úplne ťa chápem, čo prežívaš.my sa snažíme 4 a pol roka. Aj my sme v roku 2007 otehotneli,ale aj potratili a odvtedy nič! Takže to riešime heliosom. Ja mám PCO a zrasty po operácii na ľavom vaječníku. Máme za sebou aj laparku, pri ktorej mi spriechodnili vajcovod.

jalanecek
16. nov 2010

@fomarik Neboj bude to dobre aj mi sa raz dockame ja davam tomuto iui alebo co ma caka velku nadej...a verim,ze saa to podari

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre