IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

zambilka
3. aug 2011

@fomarik fíííha aká zmena 😝 tak teraz už len čakat 😉 kedy to príde 😕

tinka9075
3. aug 2011

@zambilka neboj ked pôjdeš do pôrodnice tak už budu aj nadštandarne izby volne 😉 😉

tinka9075
3. aug 2011

tinka9075
3. aug 2011

@zambilka sory chcela som to poslat formalikovi 😉

fomarik
3. aug 2011

@tinka9075 ved ked aj nebudu, tak sa nič nedeje.Nemožem byť náročná. Len chceme, aby mm mohol pomojinkať malinku každý den. Lebo ked si na norm. izbe, tak mu ju len ukážu cez sklo...je to také deprimujuce. Aspon tak to funguje v porodnici, kde budem rodiť.

tinka9075
3. aug 2011

@fomarik a kde budeš rodit ked je to tam take plne 🙂

fomarik
3. aug 2011

@tinka9075 Lučenec. Fakt, neskutočne veľa tehuliek, ktoré maju termín v auguste.

tinka9075
3. aug 2011

@fomarik no ja som tiež augustova a moji rodičia sa smeju že ma urobili na mikulaša 😉

timona
3. aug 2011

baby, chcela by som info...na jesen sa chystam na prve IVF, ale vobec neviem ako to cele prebieha..myslim tym, ako je to casovo narocne....chcem si na to zobrat v praci dovolenku, aby som to mohla v kľude absolvovať, ale neviem s koľkymi dňami mam pocitat...ako casto sa chodi na kontroly pred odberom, koľky deň je odber a kedy je vklad a koľko dni po vklade treba byt doma...mohli by ste mi poradit?

tinasc
3. aug 2011

@ketere aj ja verím, že sa opäť zadarí... a mohli by aj dve, kľudne ja to zvládnem, to by som mohla mať za odmenu 😉

tinasc
3. aug 2011

@fomarik juj, takto ťa naťahujú... no tak držím palce, aby to bolo čo najskôr a aby si mala aj kde ležať, len nie preboha na chodbe 😒

tinasc
3. aug 2011

@timona to je individuálne koľko dní picháš, záleží na tom, či máš dlhý, alebo krátky protokol... dlhý protokol je od nejakého 20 až 14 dňa cyklu, krátky je od 2dňa cyklu... vtedy sa začínajú pichať injekcie a prvá kontrola je cez prvý menzes... aj tu záleží na tom, či príde načas, lebo mne meškal, tak sa mi to trošku predĺžilo... potom sa chodí na kontroly cca každý druhý deň, keď sa začínajú pichať aj druhé injekcie... podľa krvi a ultrazvuku ti vždy povedia ako pokračovať a podľa toho aj určia deň punkcie, potom ako sa budú vyvíjať embryjká sa určí deň vkladu, po vklade treba aspoň pár dní byť doma... takže celé by som to tipla tak mesiac.. ja konkrétne som pichala niečo vyše mesiaca...

timona
3. aug 2011

@tinasc ja chodim do iscare Ba, povedali mi ze sa pichaju inekcie od druheho dna cyklu, myslela som ze odber a vklad sa robi este v tom istom cykle ako sa zacnu pichat inekcie...takze mam to chapat ze inekcie sa pichaju az do dalsej ms a az potom je odber a vklad? a tebe IVF dopadlo uspesne?

katy33
3. aug 2011

@fomarik No , mojenko, tak to teda je 😕 ....takže teraz ozaj už len čakat, juj, kiež by už malinka chcela vykuknut 😀 😉 S tou nadštandartnou izbou ta plne chapem, i my to chceme tak riešit, presne pre ten isty dôvod. no máme to o to horšie, že nechcela by som rodit tu u nas, sama dr. mi pvedala, nech idem radšej niekde inam a kam? 😕 V Partizanskom idu pôrodnicu zrušit, v TT je to teraz hrozne, jedine tak NR, ale no neviem...normálne by som radšej šla do MT, ak by som vedeela, že to bude na termin, no, ale to je nevyspytatelne....ale nebojkaj sa, Lucinka, malinka sa chysta na cestu von, verim, že ta ani nepotrapi 😉 A prečo vlastne zmenili cisarsky na klasicky pôrod???????? 😕

tinasc
3. aug 2011

@timona takže máš krátky protokol... takže tebe urobia odber a vklad už v tom cykle, ktorý začneš... neboj, nebude to tak dlho trvať 🙂 ja som mala dlhý protokol, takže mne to trvalo dlhšie... mne ivf dopadlo úspešne, len sa zle skončilo 😉

timona
3. aug 2011

@tinasc to mi je ľúto...pojdes do dalsieho IVF? a podla coho sa rozhoduju ci dlhy alebo kratky?cize by malo stacit 10-14 dni volna?

tinasc
3. aug 2011

@timona neviem, asi na základe vstupných vyšetrení sa rozhodujú... alebo diagnózy... hej idem do ďalšieho ivf, len to čakanie... no mohlo by ti stačiť, len pri pichaní injekcií môžeš chodiť do práce, ak by ti nevadilo, že v deň kontroly by si prišla neskôr do práce, alebo by si to mohla aj stihnúť... doma by si mala byť odo dňa punkcie vtedy do práce samozrejme nemôžeš... a potom pár dní po vklade v kľude... alebo až do testu... a potom podľa potreby na PN...

fomarik
3. aug 2011

@katy33 ano, aj my sme zvažovali MT, ale predsa, je to dosť daleko a mm by určite nemohol taku diaľku za nami chodiť každý den. Ved to, kebxyže veš presný den porodu, je to o inom. No sekciu nevylúčili úplne, ale spontánny pôrod pripusťajú s tým, že všetko prebieha tak ako má a malá je už dosť nízko. dnes mi ju nepomerali, tak neviem kolko váži. Že až na bud. týžden ju odmerajú. Ale to už pojdem s taškou...keby niečo 😉 😉 😉

maminka142
3. aug 2011

@tinasc ďakujem za vysvetlenie, už chápem konečne 🙂

viki86
3. aug 2011

dievcata budem vyzerat blbo ale co znamena skratka IUI?
netusim ani za boha hahahha

tinasc
3. aug 2011

@viki86 intrauteritná inseminácia (iui), čiže vstreknutie spermií do maternice 😉

katy33
4. aug 2011

@aby Srdiečko moje, ako ti je? Prosím , polavilo sa aspon trošku? Písala si, že ti ešte aj ms prišla, kiež by s nou aspon tiee hnusoby odišli....velmi na teba myslim, mojenko 😲

katy33
4. aug 2011

@tinasc Jeeeeejdanenky , ako som si to ja aj mohla dovolit zabudnut na teba s tehu-virusikmi, už som sa pokarhala, neboj 😀 ..ihned to idem napravit, tak nastav bruško aaaaaaaa TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
a ,,Dávidko,, ti posiela sladký kopanček, že sa teší na dalšieho kamráta-aj dvoch 😀 😀 😝 😲

katy33
4. aug 2011

@walta No, mojenko, tebe GRATULKUJEM, i ked sme všetky dobre vedeli, že je to tam, to bolo 100% 😉 Fazuločke sa pekne prihovarj, hladkaj brušinko, uvidiš, ako bude prekrasne rast 🙂 A o dva tyždne, budete počut srdiečko a vidiet bodočku, držkam vam palčeky a davjte na seba pozor 😉 🙂

zuzana151
4. aug 2011

@fomarik Lucka takze uz kazdu chvilu to moze prist?? Super tesim sa , no to je sila inak ze lezia po chodbach a nadstandardne izby obsadene, vsak stale nadavaju ze sa nerodia deti 🙂 inak my dnes mame poradnu budu nas merat a KONECNE sa dozvieme pohlavie juuuj tak sa tesim ...dufam ze sa nam nas anjelik ukaze. My tipujeme chlapceka,ale nase tipy nikdy nejako nevychadzaju tak uvidime...ale je mi to jedno hlavne nech je zdravunke,lebo nam zistili zle hormony pred mesiacom menej ako 5 nejaky tpo hormon a o mesiac 71,co je cudne tak my stale len beru krv a ziadne info naviac :( tak pekny dnik prajeme

zuzana151
4. aug 2011

@fomarik Luci a co ty si mala povodne rodit cisarskym??? To som nevedela,ja vas nestiham citat. A preco teda nakoniec bude normalne? A co si viac chcela? Ja viem ze mam take blbe otazky ale ja sa toho porodu tak velmi bojim ze zistujem vsetko co sa da. A ozaj ten gel na lahsi porod ste nakoniec kupili??

tinara23
4. aug 2011

ahojte kočky, iba sa chcem opýtať mali ste niektorá negatívny test po IUI a boli ste predsa tehu. Ja som dnes testovala 13DPO a ani náznak ☹ testovala som testom wondfo s najvyššio citl.

dzuli08
4. aug 2011

@tinara23 Väčšina tehuliek áno, testom sa nedá veriť. 100% je krvička

ketere
4. aug 2011

@fomarik ďakujeme, si zlatá.. Aj vám držím päste, nech sa dovtedy uvoľní miestečko trošku a nech to dobre zvládnete 😀 😀

ketere
4. aug 2011

@tinasc jasné... a tie dve by teda mohli byť, ak si praješ 🙂 🙂 Ja som inak tiež povedala, že kľudne aj dve 😀 ..to musí byť krásne, mať radosti aj starosti dvojmo🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre