IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

apolenka6
13. dec 2010

v obchode práca v plnom prúde,len keby som bola zdravá ☹ kupila som si testík zajtra si ho spravím a šup ku dr aby mi niečo predpísal na chrípku ak náhodou budú // tak aby som vedela mu povedať.Ten internet ma už štve 😠 stále nejak štrajkuje idem sa pokúsiť ti to odoslať ak to pôjde

apolenka6
13. dec 2010

hurá prešlo to aj ked bolavo to som písala tebe katy

katy33
14. dec 2010

@apolenka6 Juj, zlatičko, moc držím na zajtra palčeky, aby tam boli krasne dve lyže-nech je to zima , ako ma byt 😉 A kolky DC to zajtra bude? My ani nehovor-s tym netom, som rada, že ma tto tu teraz aspon chvilu akceptuje, hrozne to blbne 😠 Už chce mat asi i MK Vianoce 😅

katy33
14. dec 2010

Babulky, neviete mi nahodou povedat, ako robia cez sviatky v MT 😒 Vyzera to tak, že budem mat ist na sono-10-11DC a to bude možno vychadzat 1.-2.1. a to pochypujem, že tam budu 😕 Dakujeeeem 😲 A pekny dniček prajem -všetkym nam-snažilkam😉

nemko
14. dec 2010

@apolenka6 ja som si dala Paralen Hot drink, tantum verde a muconasal plus do nosa a som ok - chvalabohu som citala, ze paralen sa moze tak som si jeden vecer zalialarano druhy a som ok

jankaknm
14. dec 2010

Dievcata, dakujem, ze mi drzite palce. Tiez som nejaka nachladnuta, ale zatial len striekam do nosa sprej, ziadne ine tabletky. Teraz po 3. IUI som sa rozhodla, ze to budem brat inac, a to, ze uz tehotna som a budem sa sanovat. Hlavne sa snazim pozitivne mysliet, nie ako doteraz. Drzte sa vsetky a dakujem, ze ste tu. 😵

strelicia
14. dec 2010

ahojte, tak som sa prave vratila z folikometrie. Bola som u svojho gyndosa a ten bol nadseny, ze sice je dnes len 12 DC ale je to na spadnutie, bo mam vajicko ze 34mm a v nom folik o velkosti 18mm, aj mi urobil fotku z ultrazvuku, taky bol nadseny. A vraj mam hned volat do heliku kedy ideme na IUI. No bohuzial, dr.Krajkovic mi do telefonu povedal zlu spravu, ze pokial narastol iba 1 folik, tak sa nerobi IUI. Mame vraj skusat prirodzene....hmmm, len ako ked mame darcu??? Takze neviem co mam teraz dalej robit. Urcite ideme podat ziadost na IVF, no co dovtedy.....mam si vraj dalsi cyklus zvysit Clostyl, ale ja uz neviem ci mam cakat na dalsie IUI,.....resp. ci sa po 2 neuspesnych mesiacoch co mi nenarastli poriadne foliky mam este do toho celeho pustat. :(((( alebo ci ist rovno na IVF....myslela som si ze to bude cele omoc jednoduhsie.
btw.... moj doki sa tomuto vyjadreniu nemohol prestat cudovat, len krutil hlavou, ze podla neho je rast vajicok (ci narastie jedno alebo dve) fyziologicka zalezitost a preto nema zmysel ani zvysovanie clostylu. a vraj podla neho by som ho mala uzivat az od 5.DC a nie od 3.DC ako mi naordinovali. Ale zas vraj z toho vznikaju cysty, ked sa neskoro zacne uzivat. tak ja uz neviem co robit. ☹

jankaknm
14. dec 2010

@strelicia to co tu citam? ze pri 1 foliku nechce robit IUI? mne vzdy narastol len 1 a robili mi 3krat IUI. Kazdy doktor iny nazor. Ja verim, ze sa nam to tento mesiac podari. A po IUI sa to ma aj tak poistit este stykom, tak nebude uplne iste, ze ci som otehotnela vdaka IUI alebo prirodzene 😉 nemam skusenost s Clostilom, tak neviem ti poradit. A IVF odkladame, ani ziadost som nepodala.

petuska123
14. dec 2010

@strelicia ahoj ja mam tiez uzivat clostil od 3 DC do 7 DC a potom 10 dc na folikometriu ale to az koncom januara

apolenka6
14. dec 2010

no dievčatá klasika / ☹ ani trošíčku som si neverila či to nie je aj tým 😕 ja neviem.....či tá spermia nevie nájsť vajko či čo 😒 ale už som voči tomu apatická a vôbec nemám momentálne chuť ísť dalej.Prvé čo ma napadlo pri teste ked bol neg. ,že aspoň pôjdeme na letnú dovolenku a kde tá ešte je a ja jáj uplne od veci čo?no nejak som sa musela utešiť
@katy33 dík za tie palce 😉 dnes som mala 28DC aj mňa by zaujímalo ako bude v Helíku otvorené medzi sviatkami a na Silvestra asi vtedy budem mať 10 DC na sono ešte presne to záleží na mrche ako príde možno pre to aj tento mesiac vynechám .
@nemko mne je už dnes o moc lepšie 😀 čo sa týka zdravia kašel ustupuje užívala som sirup Hedelix a konečne zaberá aj ja som paralen užívala a ani som nebola u dr ked sa mi polepšilo
@strelicia mne dr Krajkovič robil IUI aj s 1 vajkom a teraz som mala tiež jedno a už mi to nerobil tak mám zvýšenú dávku aby som mala 2 vajka .Ja viem že nás odrádza ísť dalej ked nám folíky poriadne nenarastú ale my to nezmeníme ☹

petuska123
14. dec 2010

@apolenka6 ☹ skoda

apolenka6
14. dec 2010

@petuska123 aspoň bude tá dovolenka 😉

petuska123
14. dec 2010

@apolenka6 a mozno aj s mimcom v bruchu 😀

petuska123
14. dec 2010

@apolenka6 u nas dovolenka veru nebude vsetky prachy pojdu na iVF 😀

apolenka6
14. dec 2010

@petuska123 my IVF neplánujeme možno raz 😕

mrnous1
14. dec 2010

@fomarik To máš pravdu. Takže tiež navštevuješ Helios? lebo aj ja a musím povedať, že sú tam fakt super. Ja som sa mohla rozhodnúť aj pre Košice, keďže som z východu, ale vzhľadom na skúsenosti mojej kamarátky z Košíc som sa radšej rozhodla pre Martin, aj keď každý raz cestovať cca 400km nie je bohviečo, ale čo už, keď raz chceme to bábo a veda dokáže pomôcť tak prečo to neskúsiť no nie? to mi je tiež ľúto, že si nenašla tie vytúžené //, ale nevadí veď nabudúce to už snáď vyjde 🙂 Ešte otázočka a tebe čo odporúčali v Heliose akú liečbu, alebo čo IUI, alebo IVF?

fomarik
14. dec 2010

@apolenka6 zlatko rok 2011 bude pre nás určite úspešný. musíme tomu veriť!!!!!!!

mrnous1
14. dec 2010

@katy33 No to neviem, mala by som rozbehnúť IVF program, ale to záleží na tom ako to teraz dopadne a ako sa vyjadrí doktorka. Momentálne mám podanú žiadosť o IVF a čakáme na vyjadrenie od poisťovne a až potom sa môže všetko začať, samozrejme ak to s tou mojou cystou nejako priaznivo dopadne. 🙂 Takže uvidíme. A vďaka za opis punkcie aspoň už viem na čo sa mám poprípade pripraviť.

apolenka6
14. dec 2010

@fomarik ahoj moja som rada že sa sa tu stretáme no aj ja som mala testík neg. ako ty ja už neviem čomu mam veriť?!

fomarik
14. dec 2010

@mrnous1 Áno, tiež som heliosáčka 😉 . My to máme cca 360km. Tiež si myslím, že ich prístup je jedinečný i ked možno niekedy rýchly. my sme mali v pláne 3IUI a teraz idemem do IVF-ka. Práve dnes som písala Dr. Krajkovičovi na stránku Heliosu, či môžme prísť ešte v priebehu decembra na pohor s koordinátorkou. Zajtra idem na kontrolu kvôli tomu zväčšenému vaječníku a v piatok idem na krv.

apolenka6
14. dec 2010

aj ešte užívaš utrogestan aj ked máš test negat.?mne dr kázal užívať aspoň 14 dní a to mi vychádza do piatku a teraz neviem či ho mám ešte brať ved načo ked nie som tehu

little_miracle
14. dec 2010

@strelicia mojenko, som šokovaná........že pri jednom vajku nechcú robiť IUI????????? Tí lekári asi zabúdajú na fakt, že normálne žene dozrieva v cykle jedno vajko !!!!!!!!!!!!!
No uvidíme ako dopadneme my...........ja zajtra odchádzam na služobku do Mníchova a v pondelok šup-šup do CAR, na kontrolu, čo sa vo mne udialo 😀

mrnous1
14. dec 2010

@fomarik No to je super, aspoň si môžeme písať čo nás čaká a neminie a podľa všetkého budeš o niekoľko krokov predo mnou, takže budem veľmi rada ak sa so mnou o skúsenosti s IVF programom podelíš. Ja mám momentálne podanú žiadosť o IVF a čakám ako sa vyjadrí k tomu poisťovňa. No doktorka mi už v skratke keď som ležala po IUI opísala čo bude potrebné pri IVF akurát sa dosť bojím ak pôjdem do toho ako zareagujem na stimulku Proverou, lebo Clostilbegytom som prvý krát pri užívaní 2x2 mala sedem zrelých folíkov o priemere 21mm a 22mm, vtedy nám povedala, že nemáme blbnúť a na snaženie máme zabudnúť pre riziko viacplodového tehu až som sa vtedy zasmiala, že najprv nič a potom trošku to nakopli a bác. No a zajtra ti držkám palčeky, aby kontrola dobre dopadla a aj v piatok pri tom odbere. 🙂

fomarik
14. dec 2010

@mrnous1 Dakujem veľmi. Jasné, že si budeme vymieňať názory a skúsenosti . Už teraz sa teším.. Som tak pozitívne naladená...ved raz sa to už musí podariť! 😠 Ale asi pár krôčkov vpred budeš ty, lebo ty už žiadosť máš podanú a my zatiaľ nie. ˇFúha...7 folíkov...ved to je krááása. Ja mám zase opačný problém - aj pri dávke 3x1 som niekedy nemala ani ťuk..ani jeden folík, sem-tam jeden a teraz naposledy tri a to bol pre mna hotový zázrak. Ja mám zase strach, že mne nepomôže ani tá stimulka, ale snád......

apolenka6
14. dec 2010

@katy33 OPRAVA-dnes som 26DC 😉

mrnous1
14. dec 2010

@nemko Ahoj moja osobná skúsenosť bola, že počas užívania Utrogestanu som mršku nedostala, až keď som ho vysadila tak na 4. deň po vysadení došla, aj tak povedali, že pov ysadení by ti mala do 7.dní prísť mrška, ale u každého je to individuálne, lebo niektoré babenky dostali mrchu aj počas užívania Utrogestanu. 🙂

fomarik
14. dec 2010

@strelicia mne tiež robili 1IUI pri jednom vajku, tak neviem v čom je problém...a ešte má také krásne miery 😠 😠 . Ja si myslím, že to záleží od názoru doktora. Som si 100% istá, že Dr. Krajkovič by pri jednom vajku IUI nerobil, ale Dr. Galo áno....asi 😕

fomarik
14. dec 2010

@apolenka6 zlatko, aj ešte utroš beriem....ved čo ak predsa 😉 ...ja ho vysadím, až ked mi krv ukáže že nemáme fazulku 😉

mrnous1
14. dec 2010

@fomarik Tak tá stimulka ti určite zabere, lebo ako sa vraví bude mať riadne grády, podľa toho čo mi doktorka povedala, že to je stimulka na vytvorenie 15 a viac folíkov. Poviem ti, že aj tých 7 čo som mala, mi dalo zabrať, lebo boleli tiež dosť, ale čo človek nevydrží pre dobro veci no nie? No doktorke som to vtedy radšej nepovedala, tá bola zhrozená ako prudko som zareagovala na Clostil, taká bola vtedy bola zlatá ako zareagovala 🙂 Ale tiež ako sa vraví nezáleží na kvantite ale kvalite, takže uvidíme 🙂 Veď raz sa to podariť musí 😠 !!! a Helios už toľkým dokázal pomôcť k vytúženému bábu tak aj nám určite pomôže. 🙂

mrnous1
14. dec 2010

@strelicia Ahoj no to sa čudujem, že ti Dr. Krajkovič odmietol robiť IUI pri jednom folíku, lebo mne ho Dr. Gaťová urobila a tiež som mala iba jeden 19mm folík. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre