IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

tinasc
4. apr 2011

@hope2011 u každej utrogestan účinkuje inak, jednej príde mrcha napriek nemu načas, mne nikdy neprišla, kým som ho nevysadila a do dvoch dní mi prišla, niekto má z neho problémy, svrbenie a pálenie, že musí zapíjať, ja som si ho vždy vkladala a nebolo mi nič... takže je to indivindi 🙂

tinasc
4. apr 2011

@sijust ahoj nová spolubojovníčka 🙂 samozrejme, žena, ktorá otehotnie prirodzene a hneď nikdy nepochopí tú, ktorá si to musí odbehať do centra, podrobovať sa tam všelijakým vyšetreniam a zákrokom 😒 a držím palce, nech vám to vyjde 🙂

sijust
4. apr 2011

@tinasc Dakujem moc,si zlata 🙂

hope2011
4. apr 2011

@tinasc no vsak preto som sa chcela aj vas ostatnych opytat ako to je s utrosom a MS. tak vas poprosim ostatne kocky, co s tym nejaku este skusenost dajte mi vediet....
ja som to tak pochopila, ze by som s MS mala pockat az kym nespravim test a potom ked vysadim, tak az potom pride MS....ale neviem, ci je to tak spravne....

hope2011
4. apr 2011

@sijust ahoj, ja som tiez po prvom IUI, uz teraz vo stvrtok si budem robit test...no mna az teraz zacalo boliet ako na MS, ale boh vie, ic to je preto ze by som ju uz mala dostat, ale nie...prsia mam take zvacsene, ale nic vynimocne, vobec ma nebolia☹ inak, jasne ze verit treba ze sa to podarilo na 1 x, preco nie???? vsak mozes byt tou stastnou, ktora tu bude robit pre nas vsetky taku motivaciu, ze ano, aj IUI je uspesne...my sa snazime viac nez 1,3/4 a presne som sa nasla v t´vojich slovach, ze ludia sa vypytuju a ci nechceze babatko a na co cakate, vsak uz mate dost rokov...ako keby im to nedoslo, ze su aj ludia, ktorym sa to nie vzdy dari na prvy sup...tieto komentre a otazky ludi su mi strasne neprijemne....takze viem presne co prezivas....inak naozaj tie tvoje pocity mozu byt aj tehu pocity, ale kedze som este nebola tehotna, tak neviem ti k tomu viac napisat....u mna utrogestan robil tiez zo zaciatku to, ze som bola strasne unavena, spala by som rano aj na nohach....ale drzim palce....naozaj moc, moc, moc....nech sa to podarilo.....🙂🙂🙂

sijust
4. apr 2011

@hope2011 ani nevies ako mi dobre padne,kazde taketo citanicko...tu sa clovek nemusi na nic vyhovorat,proste je sam sebou...tiez som este nebola tehotna,je to prve IUI,takze sa stale sledujem,strasne by som si to priala..paradox je,ze moj manzel ma uz dve dcery z prveho manzelstva a teraz ma zhorseny spg...takze ta psychika je zla kvoli tomu,ze sa obvinuje,ze len kvoli nemu nemozem mat babatko...ja idem na krv a na sono bud.pondelok...menzes by som mala dostat az niekedy koncom bud.tyzdna...a mna ti to boli akoby som to mala dostat zajtra...som taka zmatena,nechcem si robit nadeje,lebo viem,ze si to odrevem,tak ci tak 🙂 aj ja ti/vam drzim palce,aby v ten stvrtok boli // a ruka hore 🙂

anicka1981
4. apr 2011

@sijust ups, vy myslite po umelom oplodneni?, nam sa podarilo na 1x odkedy sme sa milovali bez ochrany, 😀 ,ja som nebrala niake tabletky a prakticky hned som ostala tehotna, brali sme sa v septembri, a to sme si povedali, ze uz daco trebalo skusit, ze uz na to mame vek, ale necakali sme ze to vyde hned, dalsia menstrulacia nedosla, 🙂, drzim vam palce babenky, naozaj strasne, nech vam to vide,,,,,

sijust
4. apr 2011

..jeej,tak to je super,pre mna je toto ako maly zazrak 🙂 ja som myslela po IUI...

aby
4. apr 2011

@katy33 ahoj moja akože dosť na prd mám mrchu od štvrtka tečie a tečie. ☹ ☹ ☹ Dneska som si zas pobučala nepodarilo sa ☹ mňo síce bude krv až poobede ale aj Krajkovič povedal že nedáva tomu šancu ☹
je mi dosť zle no ani od bolesti som si nedala no včera mi bolo na odpadnutie tak som si musela dať algifen.
Je mi s toho na nič no nejdem tu písať same depresívne veci ☹
Máme prísť o mesiac vypíše sa nová žiadosť a najskôr budeme môcť tak o 3mesiace zopakovať tento kolotoč nakoľko nemáme mraziačikov. Moja ani to nesledujem tak mi napíš do IP ako vám to ide či už picháš.
Jaj a som skoro zabudla mám zas dve cysty je mi už s toho zle, nedá sa mi ani na to nemyslieť ☹

katy33
4. apr 2011

@aby 😔 ....ach jaj, zlatinko moje, nemam slov 😔 ...tak s tymto som teda vôbec , ale vôbec neratala....božinku, ked si pomyslim, ako ti je hrozne...ani nehladam slova utechy, lebo mne by v tomto momente určite nepomohli....ale ja verim, mojenko, že ty si velmi silna osoba....a i ked to teraz hrozne boli a zasa si určite davaš stale dokola tu istu otazku, prečo.....tak ja viem, že sa znova vschopiš, naberieš sily a znova sa pustiš do toho našho nekonečneho boja....zlatinko , držkaj sa nam....

katy33
4. apr 2011

Ahojte babulky, ako sa mavame?
Ja som akasi ubolena, hrozne ma bolia - teda citm vaječniky a to som tento cyklus ,,čista,, 😀 ...bez hormonov...a i tak pocitujem bolest, tak pevne verim, že to nebudu zasa nejake cysty, lebo by ma už z toho asi švihlo 🙄
@apolenka...slniečko moje jedine, kde si mi...bol domka mm , si sa venovala, ja viem 🙂 ....ale chybaš mi tu...akos a mi maš, čo v robotke, kolegynka stale pn?...my sme mali minuly tyžden veeelmi vela robotky, tak sme z toho vytešeni 🙂 ....musim ta prist dakedy nakuknut do robotky, al. cez obedik dame čokoladku, čo ty na to? 😉 😎

tinasc
4. apr 2011

@hope2011 ja neviem ako to robia u vás v centre,ale ja som chodila hneď po 14 dňoch na krv, takže som vedela, na čom som a potom som ho vysadila... a za dva dni mi prišla mrcha 😉

aby
4. apr 2011

@katy33 vieš ked sa všetko kazí tak na poriadok a v poslednej dobe originálne že všetko ☹ robota, doma a ešte aj toto ohromné 😖 vieš čo momentálne nenachádzam silu ešte že mám okolo seba moje potvorky inak neviem kde by som bola 😒 presne to, prečo keď je tak strašne všetko v poriadku to nejde ☹ no tento raz to bude ťažšie ako inokedy ☹
No dohodla som sa s mm, že skončí mi zmluva a budem robiť to čo uznáme za vhodné, čiže len to pri čom mi bude len dobre. Ešte že je konečne tá jar už len zelenú trávu a krásnu vôňu prírody a ma potešilo včera ako som počula včeličky sme boli pozrieť ako to s nimi vypadá do ohromné sú a ako dokážu klebetiť heh 🙂 🙂 🙂

tinasc
4. apr 2011

@aby ja som tak verila a dúfala... je mi ľúto, že sa to nepodarilo... tak sa daj trošku dohromady, viem je to ťažké, ale verím, že nabudúce to vyjde... dáš sa troška dohromady, naberieš psychických síl do ďalšieho boja.. verím a veľmi držím palce, nech to nabudúce vyjde...

katy33
4. apr 2011

@aby ...presne tak moja, dobry postoj maš...treba robit to, z čoho maš radost...a ja viem, že ta tvoja doterajšia praca ti ubera akurat tak energiu a dni zo života.....si pisala, že si tam tušim len na dobu uritu, kedy ti bude končit? Ked skonči, kašleš sa na to?

aby
4. apr 2011

@tinasc no keby som žila vo švédsku už by som si to hodila 🙂 😀 😀 ja viem že sme ženské a my to vydržíme hlavne že svieti slniečko 😉

@katy33 presne to moja robota nieje to čo som chcela a teraz som sa o tom presvedčila a nechcem to určite robiť teda určite nie tam kde som 😖
Našťastie som tam len na dobu určitú a s mm sme sa dohodli, že nebudem tam určite ďalej pokračovať 😒
neviem nájsť zmluvu bud do 18.mája lebo do konca neviem presne 😒
BUdem sa na 100% venovať sebe a našim potvorkám 🙂

tinasc
4. apr 2011

@aby len tak zo zvedavosti prečo vo švédsku? 🙂

katy33
4. apr 2011

@aby ...a čo by si najradšej robila, vieš tak, že z čoho by si mala naozaj radost a tešila by si sa do prace 😉 ?

aby
4. apr 2011

@tinasc štatistiky najviac sebevrážd v európe 😖

@katy33 vieš čo budem pracovať s mojimi štvornohými potvorkami koňulkami takže budem vychovávať krpatú ešte že ich mám 😀 😀 😀

tinasc
4. apr 2011

@aby jaj no tak to som nevedela 🙂
a áno, rob čo ťa bude tešiť a nie ubíjať, aby si mala z toho radosť 🙂

katy33
4. apr 2011

@aby jaaajha koniky, tak to ti tiško v dobrom zavidim....to je dobra terapia 😉 ...ono to naozaj lieči 😉

aby
4. apr 2011

@tinasc jasné neboj 😉 si zlatá 😉

@katy33 to hej a kopec roboty kolo nich tak človek zabudne na starosti 😀 😉 teda že lieči hlavne to naše malé aby mi už skončila PNka 😀

hope2011
4. apr 2011

@sijust ja ta presne chapem, ako sa citis, ked ti tu niekto napise...pre man to tu je to iste...vazim si kazdu kocku co mi napise, pretoze ta podpora, rady a vsetko to rozpravanie mi dodava velku podporu a som stastna, ze to tu existuje......ja inak mam tiez presne pocitiy ako pred MS, neviem co si mam uz mysliet...lebo som tiez uplne prvy krat v tejto situacii, tak neviem ani teraz ci sa da dostat ms aj pocas brania utrosu, lebo dnes som uz mala dost za normalnych okolnosti.....
inak ta psychika...ja to chapem, u nas ma manzel zly spg, ale neobvinujeme nikoho.....ja ho tak moc milujem, ze to ze ma zle spermijky mi nevadi a bojujeme spolu...on je moje vsetko....davam mu to stale najavo, aby citil, ze to zvladneme...lebo lahko by mohli vzniknut vycitky...tak verim, ze aj ty toho svojho takto podporujes....a co chvila, uz budete traja, uvidis....a aky ma manzel problem????

hope2011
4. apr 2011

@tinasc no mne kazali spravit test na 14 den a zavolat...ak bude pozitivny tak potom o tyzden sa objednava na sono, ak je negativny tak asi ma pozvu na krv...ja vobec neviem...este som to nikdy takto nerobila, takze uplne nova skusenost pre mna...prosim ta, ale kym si brala utros, tak si nedostala....a mala si pocity na MS? teda myslim v case ked ti mala akoze prist.....

hope2011
4. apr 2011

@katy33 ahoj,vari ziadne cysty nie su....to v ziadnom pripade.....aby vsetko islo tak ako sa ma....nebojkaj, urcite ta bolka kvoli niecomu inemu...ale nic zle to nebude 🙂🙂🙂

sijust
4. apr 2011

@hope2011 ja mam dostat menzes az niekedy koncom bud.tyzdna...dnes je 9den po IUI a mna bolia prsia,podbrusko,som strasne unavena a mam teplotu 37,5... zakazali mi robit test a mam prist do centra (Helios,Martin)bud.pondelok 11teho...manzel ma znizenu pohyblivost a ani tvar nie je idealny...vobec ho neobvinujem,je mi jedno kto moze a kto nemoze,skratka spolu nemozeme mat prirodzene...

tinasc
4. apr 2011

@hope2011 no nejaké zvláštne pocity na ms som nemala... tiež ma pichalo v prsiach ale asi viac nič... ale to som si každý mesiac navrávala že som v tom 😉

tinasc
4. apr 2011

@sijust a to máš bazálnu teplotu meranú v pošve, alebo normálnu pod pazuchou?

sijust
4. apr 2011

@tinasc bazalnu aj pod pazuchou...

hope2011
4. apr 2011

@sijust ale to je uz mozno vsetko prec....ak mas aj teplotu, tak to naozaj je asi signal ze sa to podarilo...no vies aka by som bola stastna???? to ja tak kazdemu doprajem....a to ti normalne zakazali spravit test???? mne prave naopak ze si ho mam urobit...to je sranda...ako inak to vnimaju...inak my sme boli aj v Heliose MT, ale teraz sme v ISCARE MT. takze kedy by si to presne mala vediet, buduci tyzden v pondelok??? tak to je este tyzden....a odkial si, ak sa smiem opytat???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre