IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

zofi81
4. máj 2011

@aby Dakujem, to si mi moc pomohla! 😉 Ja tam v pondelok idem, tak budem tiez trvat na tom, aby mi ich urobili, ved za tie prachy co tam nechame, by to mohli robit aj automaticky, no nie? 😠

zofi81
4. máj 2011

@ursula5 Ale neboj, mozno je to aj dobre, ze nemas ziadne priznaky. Mna napr. uz od druheho dna po IUI zacali boliet prsia ako ked mam dostat menzes a uz vtedy sa vo mne zavrtala myslienka, ze to nevyslo a je to stratene... Mysli pozitivne, to robi zazraky, ja sa chystam pri IVF tiez zmenit sposob myslenia 😀

alibabaa
4. máj 2011

@ursula5 no uz ani ja nic... dnes mi uz zle nebolo... tak uvidime,.. ale stafetu drzala hope2011, tak verim, ze ju poda tebe a ty mne vo stvrtok 🙂

aby
4. máj 2011

@zofi81 presne tom, mne keby to svokra nepovedala tak ani neviem. 😉 držím prsty
Joj moja ja mám za sebou aj IUI aj IVF teraz nás čaká druhé IVF, hádam 😀

oknosmas
4. máj 2011

@hope2011 velmi vam to prajem.... je to super 😉

ursula5
4. máj 2011

@zofi81 ďakujem za povzbudenie, ale je mi to divné že nič necítim, všetci tu opisujú príznaky a ja nemám nič, ani prsia, ani podbruško akurát dnes trocha kríže ale mrchu mám dostať až 13.5. a inokedy ma už bolievali prsia a cítila som aspoň niečo .... no čudné tak myslím pozitívne 😎

alibabaa
4. máj 2011

@ursula5 no uz ani ja nic... dnes mi uz zle nebolo... tak uvidime,.. ale stafetu drzala hope2011, tak verim, ze ju poda tebe a ty mne vo stvrtok 🙂

ursula5
4. máj 2011

@alibabaa myslíš štafetu o výsledkoch??? 🙂 no ja idem až v stredu na budúci týždeň..... ale keď si tak spomýnam na moje prvé tehotenstvo tiež som nič necítila až tak týždeň po tom čo som nedostala menzes 🙂 som ja asi odolná žienka to my hovoria aj známy, mňa len tak niečo nezloží tak hor sa do pozitívneho myslenia 🙂

ursula5
4. máj 2011

@alibabaa ty máš koľko po IUI???

zofi81
4. máj 2011

@aby ved ani ja nie, keby som to tu necitala... Ja som im doverovala, ze urobili vsetko potrebne... Zacinam verit slovam mojho muza, ze cele je to hlavne dobry biznis... Zaraba sa na ludskom nestasti... Ale nevadi, chvala Bohu ze si tu povieme a docitame sa dost podstatne veci! Hned v pondelok to prednesiem aj ja, chcem urobit vsetko preto, aby to IVF dopadlo dobre... Tebe drzim palce na druhe IVF aby bolo aj posledne!!! 🙂
Neskusali ste druhy krat IUI? Ani si nad tym nerozmyslala? Lebo ja som sa dlho nevedela rozhodnut... Predsa tie injekcie. Ako dlho sa pichaju v Heliose? Davaju ten kratky alebo dlhy protokol? Alebo to rozhodne dr.?

alibabaa
4. máj 2011

@ursula5 no ja som isla vo stvrtok po tvojej strede 😀 cize ja som teraz ak nepocitam stvrtok 6 den... hope mala // tak ty preberies stafetu v stredu buduci tyzden s // a pekne krasne ju odovzdas vo stvrtok rano mne... aby bolo jasne... 😉

ursula5
4. máj 2011

@alibabaa ROZKAZ ŠÉFE 😎 tiež nič necítiš??? plánuješ robiť aj test?

alibabaa
4. máj 2011

@ursula5 tiez nic.. nic nove... pichat ma pichalo v pravom boku aj po 1 iui.. tak to ani neratam.. ale bolo mi 2,3,4 zle od zaludka a som si aj pogrcala trosicku... tak teraz cakam a cakam kym pride buduci stvrtok.. ale .. neviem ci vydrzim netestnut... ojojooooooj toto nie je na mna... ja som strasne netrpezliva... 😎 a ty? budes testovat????

aby
4. máj 2011

@zofi81 tak teraz si to presne vystihla a tvoj chlap tiež, moj hovorí to isté 😒
Jasné musí dopadnuť dobre 😉 My sme nemali mraziačikov tak ani s toho nič 😖 ale dík moc
My sme boli 2x IUI no nič, tiež neviem čo sa deje keďže je vraj už všetko fajn okrem iného neverím 😒
Ja endomerióza, jeden vaječník , no a mm že vraj docela fajn 😒 no nič nechcem sa stále sťažovať lebo sú na to ešte aj horšie 😲
No ja som pichala skoro 3týždne myslím, neviem ako to tam inak chodí ja som začala 16ty deň cyklu 😉

ursula5
4. máj 2011

@alibabaa si bola už na 2IUI nám ju ani neodporúčajú, že ak sa táto nepodarí tak máme rozmýšľať na IVF, že škoda peňazí 🙂
mne nebolo vôbec zle ani pri zákroku som nič necítila a ani potom úplne ako keby sa nič neudialo 🙂 preto mám z toho taký čudný pocit, uvidím či vydržím netestovať 😀 podľa toho čo bude ešte 7 dní je dosť dlho 😅

lea101
4. máj 2011

@zofi81 no robili mi krvne testy pred IUI ale vysledky boli az po ☹ povedali za na protilatky som testovala pozitivne ale nie na tie specificke ( to mi vysvetlil ze su tie co napriklad zabijaju spermie atd) ale na tie nespecificke.. co idu proti vlastnemu ... organizmu... vlastne.. plod , vajicko ... co sa tyka tehu...vlastne mne sa vsetko krasne tovri , folikuly , perfektna ovulka. len to asi bez liecby nikdy nepride do toho stadia aby sa dokazalo dojst k zahniezdeniu... z toho co som pochopila... k oplodneniu ano ... ale nie dalej. lebo moje telo to odmietne ako cudzi objekt ☹ Ach ... Ale dobra sprava je ze s prednisonom normalne ideme do druhej IUI tento mesiac... uz mi naordinovali Merional injekcie ... a buduci piatok mam folikumetriu Dnes je 2 DC od soboty pichame merional. 🙂 Takze urcite by mi hadam nedali sancu ak by tam vobec ziadna sanca nebola , to je velmi neeticke .. a dufam ze aj ilegalne 🙂Len sa musim prehrist cez ten Prednison ktory ma hrozne vedlajsie ucinky. ale to je mala dan.... ak to vyjde🙂 Ja so ho uz brala ked som bola mala... to bolo strasne... dufam ze to teraz take nebude. 😀 😀 😀

lea101
4. máj 2011

@zofi81 nie nevyziadala... prepac az teraz som si uvedomila ze som neodpovedala na tvoju druhu otazku. 🙂 v ISCARE to robia asi automaticky. Hormonalny profil a imunologicky.

alibabaa
4. máj 2011

@ursula5 ked sme prisli do centra minuly rok, tiez nam neodporucali viac ako 1 iui.. ze sa rovno pojde na ivf.. ale mm sa zlepsili vysledky a povedal, ze teraz by radsej vyskusal zopar pokusov iui, ze je tam sanca aj takto otehotniet... ale ziadost na ivf som si po 1 neuspesnom iui preventivne podpisala....ty 7 a ja este dlhsich 8 😖

lea101
4. máj 2011

@fomarik zlatunka si , dakujem za mile slova🙂 velmi mi to pomaha. Dakujem . Ved uvidime buduci piatok ... co sa bude diat...

ursula5
4. máj 2011

@alibabaa no neviem či sa môjmu naželovi zlepší niečo, tam je zlá morfológia veľmi takže tá sa nedá nejako zlepšiť iba pohyblivosť a množstvo nasadila som mu kopec vitamínov ale ani po 1 1/2 mesiaci sa nič nezlepšilo takže my asi pôjdeme hneď na IVF ale ešte uvidíme, počkáme na výsledky a potom sa rozhodneme 🙂

katy33
4. máj 2011

@hope2011 Zlatičko moje, to je uuuuuužžžaaaaasneeeeee, gratulujem, zatial potichučky, no ja viem, že zajtra bude krvička s krasnym čisielkom 😉 ...hned nam musiš dat vediet 😉 ...je to tam , slniečko, už je dobre, len klud, zaplav telo endorfinmi 🙂 ...ja by som si aj foto // pozrela 🙂 ...no vidiš a nakoniec ani priznaky nemaš, či?...je to nevyspytatelne, no pride to v ten spravny čas 😉 😲 😲 😲 😲 😲

katy33
4. máj 2011

@dzuli08 Ano mojenko, boli sme v pondelok v MT, no ešte predtym som začala znova krvacat, no na sone bolo všetko vporiadku, nebola vidiet v maternici žiadna krvna zrazeniina, tak pravdepodobne je na krčku asi nejaka ranka a ta sem-tam smokli, teda dufam v to....a bol nam už vidiet aj žltkovy vak a v nom asi 1 mm miminko, o tyžden ideme znova-v pondelok, asi by už malo byt počut srdiečko, tak mam ešte strach, ale naša laska je velky zazrak a ešte väčši bojovnik, my našej fazulke verime a velmi ju lubkame 🙂 😉 😲
Gratulujem k negativnym tripple testikom, ved inak to ani nemohlo byt, snad si o tom nepochybovala 😝 🙂 ...všetko je tak ako ma byt, maš v brušku krasne , zdravulinke mimnko 😉

zofi81
4. máj 2011

@lea101 Dakujem 🙂 Co-to mi uz stihla vysvetlit aj ABY... Ty si mi to vypisala pekne podrobne 🙂 No v Heliose to nerobia automaticky, co si myslim, ze je skoda, ale ja si to vyziadam... Nedam predsa take nechutne prachy za IVF a nakoniec to stroskota na takomto niecom.. V podstate, keby to zistili aj u teba skor, teraz si sa uz mozno mohla tesit... Ale nevadi, hlavne, ze to zistili a mate dalsiu realnu sancu... Drzim palceky aby to vyslo 😉

zofi81
4. máj 2011

@aby Dakujem za info 😉 Pojdem tam v pondelok trochu mudrejsia... Pocuj a za tie krvne testy na tie protilatky si osobitne nieco platila? A robili ti ich az po tom, co sa ti nepodarili IUI a IVF, alebo este predtym? Aby ma len tak s niecim nevypoklonkovali, ze to nie je treba 😎
No ono je asi to pozitivne myslenie fakt dolezite... Citala som v diskusiach aj o babach ktore boli na tom omnoho horsie ale proste si nepripustali, ze by to nevyslo a vyslo... Ja viem sama, ze obcas je to velmi tazke, hlavne ak sa clovek zacne pozorovat a vsetko mu hovori, ze to asi nevyslo... Najhorsie su tie dni, po zakroku, kym clovek caka na vysledok... Trochu mi to pripomina vysokoskolske casy ked som cakala na vysledok zo skusky, jediny rozdiel je ten, ze tam ak sa clovek naucil, tak mal istotu, ze ju urobil, kdezto tu urobis vsetko mozne i nemozne a nie vzdy to ma aj pozitivnu odozvu... Ale dost bolo mudrovania, proste nam to teraz vyjde, ja tu furt omielam ten mimoriadne plodny rok, ale ked sa na to tak pozriem niektore kocky to tu uz zacali aj uspesne naplnat 😀

dzuli08
4. máj 2011

@katy33 Tak to som veeľmo rada, že všetko dopadlo skvele. Len pekne oddychujte, aby sa tá ranka zahojila a aby si ťa už nič nestresovalo a trápilo. Vieš už aj termín pôrodu, alebo v ktorom týždni si? Už by si si mala zmeniť snaží sa... či? Gratulujem, krásne

mirus11
4. máj 2011

@tinasc dakujem velmi pekne

mirus11
4. máj 2011

@dzuli08 no mi budeme mat Filipka.a vy by ste ake chceli dat?

lea101
4. máj 2011

@zofi81 dakujem velmi pekne... aj ja tebe... a ty ides cez IUI este ci uz IVF? Ja som takmer isla do Heliosu... koli praktickosti som si zvolila iscare BA ja som spokojna 🙂 treba sa opytat urcite ked ta nieco trapi. Podla mna budu v pohode... niektori lekari nas maju za blbcov a myslia si ze nepotrebujeme vediet urcite veci. s cim ja nesuhlasim... a dostatocne sa k tomu vzdy pri konzultacii vyjadrim 😀 mam stastie ze mam super doktorku .. a trpezlivvo mi vsetko do detailov povie na co sa pytam. drzim palceky aj ja ..🙂 aby vysetrenia dopadli dobre.Lepsie ako moje 🙂 pa x

katy33
4. máj 2011

@dzuli08 ....mame predpokladany termin 25.12.... 🙂 ...prekrasny datum....teraz by mal byt 6tt...nechcem si ešte menit status, až ked nam bude bit srdiečko 😉 ..dakujem mojenko, si zlatunka 🙂 Oddychujeme o sto-dvesto, ešte je to len mini fazulka a ja jej už idem čitat knihu a minimalne musi byt zo mna už nahluchla, stale jej dačo rozpravam 😀 😀 😝

cmelica
4. máj 2011

@apolenka6 ahoooj!!!nie ,nie ja chodim k dr.Baškovi a je to fakt zlaty pan dr.predtym som chodila k inemu dr a to sa neda ani len porovnat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre