IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

ludinka
27. júl 2011

ahojte tiez sa pridavam k skusenosti so SPG, moj mm mal u urologa vysledky na jednotku a potom v heliose nam povedali ze tie hodnoty sedia, ale morfologiu mame iba 1,5 percent dobrych, norma je do 3 percent
takze tak....
ale v niektorych centrach maju ine metody vyhodnocovania a tam je norma 30 percent, cize vlasne tam by sme mali 15 percent dobrych
s tou morfologiou je to divne lebo niekomu sa zadari aj prirodzene alebo s IUI a niekto podstupi aj 3 IVF a neuspesne 😠

zuzancek22
27. júl 2011

@walta samozrejme že hore a to ked ja prídem to už budeš mať aj druhý hcg test za sebou a to už bude vysoká hladina 😀

zuzancek22
27. júl 2011

@ludinka pridávam sa k teme, presne ako píšeš je to rôzne, my máme ukážkový spermiogram, a to sme mali 3 x v jednom centre a 1x v druhom centre, vždy sme mali super výsledok, ale aj sa sa nedarí 4 roky prirodzene 3 iui za ostatný rok, tak teraz si verím že ivf dáme, 😀

janula123
27. júl 2011

@dzuli08 Já mu kúpila aj nejaké vitamíny so ženšenom.
A asi mesiac fičím na zelenom jačmeni, bo som aj niekde počula, že ak je telo prekyslené, tak sa vtedy tiež nedarí. jačmeň je zásaditý a snažím sa aj troška podľa to stravovať.

dzuli08
27. júl 2011

@janula123 To som aj aj počula. Ja som na takú celkovú rovnováhu užívala BabyPlan asi mesiac predtým, než sa to podarilo. 😉

sijust
27. júl 2011

@pici jaaj...dik 🙂

aby
27. júl 2011

@apolenka6 jasne 😉 😀 😀 😀
Inak ma bolí nemvaječník dobre ani vycikať sa nemôžem štípe ma tam 😒

@walta a ty ako sa moja cítiš???

sijust
27. júl 2011

@walta tesim sa,moc 🙂 ako sa citis?uz nie tak bolavo?

ludinka
27. júl 2011

@zuzancek22 drzim palce 😉 , mna caka 3, IUI a potom neviem co bude dalej, lebo IVF moc nechcem 😒 chceme zacat s alternativnou medicinou a ked sa nepodari dalsi rok, aj tak budeme nuteni do toho IVF ist....

zuzancek22
27. júl 2011

@ludinka prajem ti vela šťastia, aby ti to vyšlo prirodzene aj bez toho 3 IUI

ludinka
27. júl 2011

@zuzancek22 dakujem 😉 na tretie IUI idem uz buduci tyzden tak som zvedava ci je do tretice vsetko dobre...
a idem aj za bylinkarkou tak uvidim co mi povie, a ci to pomoze
a u vas nenasli vobec ziadnu pricinu ze sa vam nedari??

janula123
27. júl 2011

@dzuli08 Ja som prvé celé tehu bola tiež na calibrum-e najprv babyplan a potom mami.
No teraz som aj užívala Femibion 800, s prestávkami.
Dokonca som raz aj zašla k bylinkárke, neviem či poznáš, Pani Anka z Vrbového, tuším aj téma tu je.
Tak mi namiešala bylinky.

janula123
27. júl 2011

@ludinka Ahojky a kam sa chystáš k bylinkárke?

tinasc
27. júl 2011

@janula123 držím moc palce aby to vyšlo... ja som brala clostil vždy 2x1 🙂

tinasc
27. júl 2011

@aby neboj bude to dobré, bolesti prejdú a vklad bude určite úspešný 🙂

janula123
27. júl 2011

@tinasc To Ti hneď takú dávku dali hneď?

tinasc
27. júl 2011

@janula123 áno, hneď... od 5 do 9 dňa cyklu...

ludinka
27. júl 2011

@janula123 idem k tej kopacovej do vrboveho a velmi dufam ze pomoze aj nam

janula123
27. júl 2011

@tinasc Aha, to je asi individuálne.
A kedy idete na IUI? ČI už ste boli?

ludinka
27. júl 2011

@janula123 a co a tyka toho clostylu tak kazdy doktor ma ine postupy, mne ho dal gyndos 1x1 od 5-9 DC a teraz v heliose mi dali 2x1 od 3. dna cyklu
ale vzdy mavam tak 2-3 foliky,teda je jedno ako ten clostyl uzivam

tinara23
27. júl 2011

ahojte kočky, vy ste tu také skúsené 🙂 čo si myslíte o tomto: v novembri keď bol manžel na spg, tak koncetrácia 324mil/ml (proste všetko ok, perf. spg) a teraz kukám správu z IUI a tam, že koncentrácia 19,4 mil/ml. Tak som trošku v šoku, hádam sa mu nezhoršil tak spermio, je tam síce napísané, že po spracovaní TW. Stretli ste sa už s niečim takým?

janula123
27. júl 2011

@ludinka Ona je dobrá, veľa dievčat si ju pochvaľuje. Aj ja som u nej bola. Veľmi zlatá pani.
Ona mi aj povedala, že sedenie pri počítači škodí, že aj preto je veľa potratov, zakázala mi brať Calimrum, no Femibion povedala, že je v pohode. A ak je problém z donosením, tak sa k nej 1. trimester chodí na nejaké masáže, či čo.

janula123
27. júl 2011

@tinara23 Ahojček, Kedy idete na IUI?
tento mesiac?

tinasc
27. júl 2011

@janula123 my sme boli už štyrikrát na iui, neúspešné, potom sme boli na ivf, síce úspešné, ale skončilo sa to v 11tt... takže musíme ísť do toho znova...

ludinka
27. júl 2011

@janula123 a dala ti aj nejake caje alebo obklady?? a platila si nieco u nej , viem ze pisali ze jej dali bonbonieru ale ved kolko ich potom uz musi mat 😕

janula123
27. júl 2011

@tinasc A u Vás je bol aký problém? Horšie spermie?

tinara23
27. júl 2011

@janula123 mne dali od 3-7DC 1x1 a mala som jeden 20mm, 17mm a dva 15mm. Ak sa IUi nepodarí, tak nabudúce bez clostilu, že účinky ešte pretrvávajú.

tinara23
27. júl 2011

@janula123 ahoj, ja už som po IUI, dnes 5DPO 🙂

janula123
27. júl 2011

@ludinka Áno namiešala mi čajík, odporúčila, že aj ženský čaj Gynastan je dobrý a nepýtala nič. Povedala že nič nechce. No dala som jej 10 eur a sa dušovala, že to je moc.

ludinka
27. júl 2011

@tinara23 to bude asi mnozstvo po precisteni
pred IUI davaju vsetky spermie do takej centrifugy ci co a tie ktore vyplavaju von potom pouziju, takze asi je to v pohode, proste na iui davaju len tie najlepsie spermie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre