IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

dzuli08
1. sep 2011

@katy33 Presne ako hovoríš, vydržíme všetko. Ja som s tou epidurálkou ešte tiež nie rozhodnutá. Nechávam to akosi na náhodu. Zo začiatku som bola presvedčená, že určite si ju dám pichnúť, ale teraz ma to akosi už prechádza a je mi to nejak jedno. No ale naozaj ešte som rozhodnutá, takže nakoniec si ju možno kúpim a uvidím v pôrodnici, ak sa budem dlho trápiť, tak poprosím sestričky aby mi ju pichli.
A rozmýšľali ste už nad tým, či si dáte odobrať tú pupočníkovú krv? Aký máte na to názor?

dzuli08
1. sep 2011

@adikasala To verím, že si sa naľakala, ale neboj ja som mala také špinenie až 5 dní a všetko bolo super.

noa_33
1. sep 2011

@pici dakujem za info 🙂

noa_33
1. sep 2011

@hope2011 my sme bratislavcania, takze sa chystame od BA. mozno by som mala otazku, ako prebieha prve sedenie a za aky dlhy cas sa pristupuje k IUI. ci to je asi individualne co? 😝

tinasc
2. sep 2011

@dzuli08 my máme odobratú pupočníkovú krv, ja som sa na to dala, človek nikdy nevie, dúfam, že ju nikdy nebudeme potrebovať, ale je dobré vedieť, že niekde máme akési zadné dvierka v prípade potreby 😉 ono je to dosť finančne náročné, názory sa na to dosť rôznia, ale mňa presvedčili 🙂

pici
2. sep 2011

@noa_33 no my sme prisli do centra ked som bola 3den cyklu... tak mi hned vzali krv urobili sono / teda neurobili ale chceli, ja ze nabuduce/ a zacala som clostylom od 5-9dc

pici
2. sep 2011

@dzuli08 nedam si pre vlastne potreby odobrat pupocnikovu krv. ked tak do verejneho registra. stoji to sukromne kopec penazi a vyuzitelnost je takmer 0va co sa tyka vaznych smrtelnych ochoreni... takze NIE

pici
2. sep 2011

@cmelica
@majca55 baby a smiem sa spytat preco si samovolne menite nastavenie davok liekov? asi podla niecoho to bolo nastavene, napriklad HP, diagnozy atd...

dzuli08
2. sep 2011

@pici Áno? Ja mám také informácie, že sa používa hlavne na liečbu rakoviny, či?
@tinasc Keď sa tá krv dá odobrať, tak tuším sa dá použiť iba do určitého veku dieťaťa, či? U vás je to ako?

hope2011
2. sep 2011

@tinka9075 som rada, ze so mnou suhlasis, lebo on je naozaj cislo jedna pre mna a pre mnohe ine pary, ktorym pomohli...cely personal je tam uzasny, kazda sestricka je mila, citime sa tam vzdy ako keby sme prisli medzi svojich a nie niekde, kde na nas nikomu nezalezi....naozaj z celeho srdca ti prajem nech vsetko ide len a len podla vasich predstav 🙂🙂🙂

hope2011
2. sep 2011

@zabka60 vydrzite, nebojkaj...a vsetko bude dobre....🙂 a s tym najlepsim koncom 🙂

hope2011
2. sep 2011

@pici no vidis, ako super ti je 🙂 teda myslim v tej postielke...aj ja rada lenosim, ale stale som dost aktivna, hlavne ked dokoncujeme domcek, tak sa snazim byt manzelovi napomocna aspon v tom co sa da.....inak od buduceho tyzdna mi zacne poriadny frmol....tak sa tesim v uvodzoukach 🙂

hope2011
2. sep 2011

@adikasala no teda, to mi je velmi luto, ze ste museli ist az na pohotovost...verim, ze malickej bublinke je dobre, aj napriek tomu ze si spinila...a bolo to spinenie, alebo aj krvicka??? juuuuj, dufam, ze nie.....nebojkaj, vsetko dobre dopadne a malicke vas uz neopusti....na 100% nie!!!!!!

hope2011
2. sep 2011

@noa_33 je to velmi individualne, dlzka iui tiez zavisi tiez od sikovnosti lekara...mne prve robili naozaj tak sikovne, ze som pomaly ani nic necitila a pri tom druhom ma to tak priserne bolelo a trvalo to dlhsie...ale vsetko sa da vydrzat....nie je to nic strasne....pre nase vytuzene babatka urobime a podstupime vsetko...a co sa tyka sedenia, to je tiez individualne....podla toho co sa vas budu pytat...ale asi vam hned budu aj robit spermiogram, tak nech sa manzel pripravi 🙂

pici
2. sep 2011

@dzuli08 ale kdeze... ak tvoje dieta nedajboze by trpelo takotou zavaznou chorobou, vhodnejsi pre jeho liecbu je darca z verejnej banky ako jeho vlastna krv... vyuzitie je takmer nulove... do verejnej banky su ovela prisnejsie kriteria na odber... napriklad nemedikamentozny porod, pozadovane mnozstvo vaha dietata atd.. do sukromnej, odoberu co len chces... ved zaplatis a to staci. ... ci by ta krv bola pouzitelna v pripade ze by aj bolal pouzitelna je otazne... kedze ziadne speci kriteria k jej odberu nepotrebujes

pici
2. sep 2011

@hope2011 tak co budem robit? nieco si najdem... ale teraz sa mi nic momentalne nechce.. zajtra strazim maleho tak zajtra budem mat program... :D

zabka60
2. sep 2011

@hope2011 dakujemeeee 😉 mooc sa na zajtra tesime ako male deti 😀

adikasala
2. sep 2011

@dzuli08
@pici
@hope2011
@tinasc @katy33 @apolenka6 babenky dakujem ze mi drzite palce.ale vcera vecer som mala skor uz cervene spinenie v noci nic a rano znovu ateraz znovu hnede,tak neviem ako to dopadne...a co ma znepokojuje ze sa citim stale nafuknuta a stale mam pocit ist na velku....take nieco ako vetry a stym potom ide aj spinenie...bojim sa aj dychat.ale asi ked to ma byt zle je lepsie nech to skonci.neviem bojim sa velmi... 😒 😒 vysledky z krvi budu v pondelok.a dalsi odber mam pondelok.

pici
2. sep 2011

@adikasala a nedali ti duphaston? alebo nieco ? na udrzanie tehu?

adikasala
2. sep 2011

@pici nie nedali ze pokial sa nic nevidi tak sa nemoze.... 😒

pici
2. sep 2011

@adikasala a to ti kto povedal? jasne ze sa moze. ja som dostala ked mi dva tyzdne meskali preventivne v pripade ze by som bola...

adikasala
2. sep 2011

@pici neviem preco mi nedali nic...skusim este zavolat jednemu gynekologovi dnes

pici
2. sep 2011

@adikasala no ked na zaciatku zeny krvacaju/ aspon u nas/ tak dostanu duphaston, alebo beru utrogestan do 12 tyzdna ak su po IUI alebo IVF...

tinka9075
2. sep 2011

@hope2011 ked sme prišli do Iskare mala som pocit že idem ku kamaratom na navštevu ozaj je tam velmi fain personal a docentTomaš to je ozaj anjel ktory ti chce pomôct my sme u neho sedeli skoro 2hodiny a všetko nam porozpraval no proste super človek a viem že nam pomôže 🙂

alibabaa
2. sep 2011

@zuzanka7834 ahojcek. na moje narodeniny si mala vklad 😉 tak to bude uuuurcite uspesne 😀

zuzancek22
2. sep 2011

dnes som bola predčasne v centre, lebo som dostala mrchu na 24 DC tak sa to trošku urýchli, tak v nedelu už začínam pridávať aj menopur.

adikasala
2. sep 2011

@pici ja viem zuzi,to na pohotovosti mi tak povedali.teraz som volala dokymu a povedal totalny oddych hore nohy,,,a dal mi utros a este aj jedny tabletky asi na tie vetry to bude.dufam ze sa to vsetko na dobre obrati 😉

alibabaa
2. sep 2011

@zuzancek22 ktory dc si zacala pichat?? mne povedal doktor ze 25 mam zacat..
my ideme sice az v oktobri na to, ale obavam sa ze po iui v auguste budem mat zasa riadne rozhadzany cyklus....

adikasala
2. sep 2011

@alibabaa ahoj ty ako?oktober to isti?

zuzancek22
2. sep 2011

@alibabaa to je jedno kedy ideš, pozri sa na mna ubehlo 3/4 roka čo som nič nebrala a mala som pravidelný menzes, 28 deň to prišlo ako hodinky, tak som sa konečne rozhodla pre ivf, 1 injekciu som si mala pichnuť 23 dc, a pokračovať až do menzesu a potom na 4DC pridať menopur, ale skončilo sa to inak 23dc som pichla 1 injekciu a 24 dc som dostala menzes, takže nikdy sa človek nemôže spolahnút na to či to bude tak ako má byť, a ty čím ideš stimulovať?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre