IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

walta
18. nov 2011

@alibabaa citala som, ze sa bojis.... no, aj mne vlozili dve embryjka, a tiez som zacala spinit, asi v 4-5 tyzdni, uz si presne nepamatam, a zrejme mi to jedno embryo odislo a zostalo to druhe. Preto to spinenie. Neboj sa, vsetko bude dobre, ziadne stresy, bud v klude a oddychuj. Ja som si to tiez prezila, takze ta chapem. Vydrz, mysli pozitivne a bude to dobre.

alibabaa
18. nov 2011

@walta @adikasala viem ze sa opakujem, ale pomaha to takto sa s niemkym porozpravat, kto vie co a ake to je... chcela som dnes ist na hokej. su tam teraz teple stolicky a nie je tam ani strasna kosa.. ale zvitazila predsa len tepla postielka..

walta
18. nov 2011

@alibabaa dobre si spravila, radsej zostat doma, na hokej sa este nachodis aj potom, teraz v prvom rade mysli na seba... aj mne velmi pomaha, ze si tu mozem popisat so zenami, co prezivaju to iste ako ja, ved na to sme tu, jedna pre druhu... takze kedykolvek som tu aj ja pre teba 🙂

kostickabonnie
18. nov 2011

@cmelica prajem ti pevne nervy do pondelka...inak, ja mam taku skusenost, ze ked mrcha meska a spravim test, a samozrejme je negativny, tak sa v tom tele udeju take psychicke pochody, ze mrcha pride do dvoch hodin :( takze pokial sa ti este nedostavila pri tychto pocitoch sklamania, tak mas este nadej na tu krvicku....drzim palce 😉

adikasala
18. nov 2011

@alibabaa v pohode sme tu na to aby sme si pomahali 🙂 🙂 aj ja by som to bez vas nezvladla ked som potrebovala vzdy ste ma podrzali...uvidis ze to bude dobre,sme stebou 🙂 🙂 napis kedy chces!presne vieme ako sa citis,bud pekne v teplej postielke 🙂 a hladkaj brusko

cmelica
18. nov 2011

@pistaciaa ja som po 2IUI a dalej ideme do IVF...v pondelok mi volali ,ze mame schvalenu ziadost,tak uz to nebudeme natahovat a ideme rovno na to...pocitam ze v december -januar by to mohlo byt...a ja mam dlhsi cyklus pohybuje sa okolo 31-34 dni,takze na mrchumam cas do utorka az stvrtka 🙂 Dakujem moooc 🙂 🙂 a vy ste aj rozmyslali na IVF?? a koli comu by si mala ist na laparku??

mirka2010
18. nov 2011

@cmelica
@alibabaa
@ursula5 moje zlateeee....chcem vas velmi povzbudit a podporit a naozaj uprimne povedat, ze nesmiete byt smutne, aj ked sa mi to lahko hovori, vsak? mate pravdu, ze toto obdobie je take deprimujuce, ale vy sa usmievajte a povedzte si, ako blizko ste k vytuzenemu tehulkovaniu a mat len pozitivne myslienky, to je to najdolezitejsie....my vam mooooooooooooc drzkame palce a verime ze sa coskoro stanete tehulkami a budete najstastnejsie na svete.....posielame vam s malickym miliony tehu virusikov, aby ste ich nachytali ako sa len da 🙂🙂🙂

adikasala
18. nov 2011

@mirka2010 ako si to krasne napisala kockam,presne moja rec...len pozitivne myslenie treba 🙂

mirka2010
18. nov 2011

@adikasala 🙂 nooooo, vsak ja to naozaj kazdej tak mooooooc prajem 🙂 z celeho srdiecka...a ty sa ako mas??? citam ze 16tt, joooj, to tak letiiiii 🙂

dasaa
18. nov 2011

@cmelica mojenko este pockaj na krv test nemusi ukazovat dobre a ked tak este raz si urob test ale pred kontrolou.Ja este stale verim ze si tehulka 😉

tinka9075
18. nov 2011

@cmelica neboj krv to istí mne muž dnes zahlásil že skúsime ešte iui a potom ivf neviem poradím sa z docentom 🙂 a k tým testom ja som bola 5krát tehu a vždy mi test vyšiel negatívny až sono a krv ukázali že tehu som tak môže to byt aj tak ja volám v pondelok do centra kázali mi volat objednám sa na krv a sono my musíme byt tehu 🙂 🙂

dasaa
18. nov 2011

@tinka9075 urcite budete tehu ved babenky veria 😉

adikasala
18. nov 2011

@mirka2010 no ved aj ja to kazdej prajem,viem ake to bolo tazke aj premna dosiahnut vytuzeny ciel,,,o to viac im to prajem aby sa dockali cim skor 🙂 mi sa mame vyborne,vidis ako mi to ubieha tyzdne krasne nabiehaju a brusko rastie,,,,vlastne teraz sa citim fantasticky,sa hovori ze v 4 mesiaci zena nabere vsetku energiu co stratila v 1 trimestri,a je to pravda.ved zajtra by som mala zacat uz 5 mesiac ani sa mi to nechce verit 🙂 🙂 uz sa tesim na morfo sono ked sa dozvieme co sa skryva v brusku,ale to az 27.12 😉 tebe sa to riadne krati,citala som co ste pisali s katkou ako sa mate,ti poviem mozem sa pripravit na tie patalie s opuchmi 😀

tinka9075
18. nov 2011

@dasaa ja tiež verím ved krv a sono je istejšie 🙂

dasaa
18. nov 2011

@tinka9075 presne tak 🙂 vsetko sa ukaze na kontrole

tinka9075
18. nov 2011

@dasaa ja si tiež myslím možno sa uhniezdilo neskôr tak to test neukáže 🙂

dasaa
18. nov 2011

@tinka9075 ake mozno urcite sa uhniezdilo trosku neskor a ja verim ze ste @cmelica tehulky 😉

snazilka1983
18. nov 2011

Ahojte. som tu nova. uz 2r sa snazime o babo a podla SPG manzela je mala pravdepodobnost ze otehotniem prirodzene. preto sa chcem spytat co mate skusenosti s umelym oplodnenim ci je to bolestive. mozno si teraz vravite co je to za hlupu otazku ale zial ja mam strach z bolesti. preto sa radsej opytam aby som dopredu vedela co ma caka. dakujem za odpoved 😢

tinka9075
18. nov 2011

@dasaa ja tiež verím že sme s
@cmelica tehulky 🙂

dasaa
18. nov 2011

@tinka9075 to je dobre ked aj ty veris 🙂

tinka9075
18. nov 2011

@dasaa iné už nezostáva len verit 🙂

simik22
18. nov 2011

@snazilka1983 IUI bolestive nie je 😉

snazilka1983
18. nov 2011

@simik22 a mozes mi prosim vysvetlit skratky CAR, IVF ? hladam po internete co to moze znamenat a no nejak sa nemozem dopatrat. diky 🙂

dasaa
18. nov 2011

@majca55 ahoj tak zajtra ta caka velky den budem na teba mysliet a drzat prsty aby vsetko dobre dopadlo 🙂

simik22
18. nov 2011

@snazilka1983 CAR znamena Centrum asistovanej reprodukcie, IVF znamena in vitro fertilizaciu, to znamena, ze oplodnene embryjko ti vlozia do maternice, to je velmi v skratke, a IUI znamena, ze spermie ti vstreknu priamo do maternice, tym sa zvysuje sanca na takmer prirodzene otehotnenie

simik22
18. nov 2011
dasaa
18. nov 2011

@tinka9075 a ako sa citis?

snazilka1983
18. nov 2011

@simik22 ahaa, dakujem pekne. akosi sa k tomu neviem odhodlat, i ked sa tomu asi nevyhnem. ale zas co by som neurobila preto ked chcem babatko. len som citala ze je to financne nakladne. no nie som si ista lebo niekto mi povie ze to preplaca poistovna niekto zas ze si to dotycny hradi sam a ze to stoji 1000-2000 eur. tak som sa az zhrozila 😨

simik22
18. nov 2011

@snazilka1983 no samotny zakrok preplaca poistovna, teda IVF, len lieky si doplacas sama, a moze sa to vysplhat aj okolo 1000 E. Poistovna ti preplati 3 x IVF. ale najprv absolvujete vsetky vysetrenia a zisti sa, co je pricinou neplodnosti, a potom vam odporucia postup. Mozno na zaciatok vyskusate len IUI a to nie je take drahe, stoji to cca 80 E. Inac ty si z RK?

snazilka1983
18. nov 2011

@simik22 aha no to je teda dost :(. ano som z RK

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre