IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

kostickabonnie
6. dec 2012

@sandra077 Ďakujem, no mne nevadí, že vyteká, to asi každej, mne skôr vadí tá pasta, ktorá sa "vypudí" po týždni vo veľkom množstve a neviem, čo to je 😕 Tak ešte týždeň máš pred sebou a potom budeš vedieť výsledok, určite nám daj vedieť, budeme držať palce 😉

apolenka6
6. dec 2012

@kostickabonnie no pýtam sa na to DNPO ,neviem či stíham 8 mesačnú dobu 🙄
no budem múdrejšia ked mi to v MT vypočítajú 😕 práve som to pozerala ja som mala OPU na 15 DC
to si si peknú knihu našla 😝 pre mňa by to nebolo ,by som sa bála 🤐
Keby si cez deň doma ako ja asi by ťa aj spánok premohol ,ale to tak na hodinku zaleziem do postele a som potom sviežejšia a ani žalúdok tak necítim ...
jáj ten hlad ,ten mám hlavne večer ked sa žalúdok ukludní ....

apolenka6
6. dec 2012

@tinka9075 to je dobré,že sú zdravučké 😵

tinka9075
6. dec 2012

@apolenka6 to aj môj gynekolog ked videl obrázok zo sona povedal že sú pekné 🙂 🙂

miranda123
6. dec 2012

@tinka9075 fuha. a 3 uspesne? ci? zatial som zistila ze cena umeleho oplodnenia je cca 1500 eur s liekami a tak.. aj u teba bola taka cena? planujem to riesit tak za 4mesiace.. dovtedy musim porozmyslat odkial tolko penazi.

miranda123
6. dec 2012

@dasaa jedna baba mi tak napisala.. ze dokopy s liekmi a tak dalej ju to vyslo na cca 1500.

tinka9075
6. dec 2012

@miranda123 ahoj ja som tehu po iui 🙂 🙂 mna prvé ivf vyšlo asi 500 eur druhé 700 a tretie 600 napichovanie sme nemali lebo máme dobrý spermoš a pk som nechcela ked sa pekne delili aj bez toho 🙂 🙂

alibabaa
6. dec 2012

@miranda123 nas 1 ivf vyslo cca 1400 a druhe cca 1200 eur.. uz s nadstandartnym embryoscopom. ten maju v gynfive v ba. ak by som ho nedala tak by vyslo to prve 1100 to bolo s napichovanim a druhe bez napichovania a ked odratam embryoscope tak by vyslo 900. zalezi od centra a od toho co vsetko budu vykonavat.. a gf je aj drahsi ako ine centra..

kostickabonnie
6. dec 2012

@apolenka6 mne zaniklo DNP 26.10., takže 8 mesačná ochranná doba uplynie cca 26.6.2013, no a mne vychádza nástup na MD 6.6.2013, takže som v norme. Mne vzniklo DNP 31.1., takže úplne posledný možný deň podľa nových pravidiel, a teda 26.10. bol najneskorší termín na jeho zánik. Kedy si začala DNP ty? Mala by si mať doma rozhodnutie, kedy ti zanikne - teda ak hovoríme stále o tom DNP podľa starého zákona.

apolenka6
6. dec 2012

@kostickabonnie som to pozerala 31. 1 2012 mi vzniklo DNPO 😕 a 25.10.2012 zaniká tak čo teraz? 😨
ked som to tak trochu rátala tak 29.7.2013 by mohol byť termín pôrodu neviem ešte isto ,ale neskôr určite nie našla som si tehu kalkulačku ,ale pre IVF kde sa dával dátum OPU a nie poslednej MS

sandra077
6. dec 2012

@kostickabonnie dakujem a tebe sa podarilo na prvy krat iui?

dasaa
6. dec 2012

Ahoj @sijust joooj aj mne vypadavaju vlasy uz ma aj na to nervy aj ked mam povedat ze mne to nevadi bo mam ich strasne vela 😀.Vcera sme boli na druhom ockovani ale vecer som jej dala Ibalgin baby pre istotu.Ale za to dnes je cely den nesvoja co sa cudujem bo po prvom ockovani bola ten den taka nesvoja.Som zvedava ako noc bude dnes mozno ze jej dam ibalgin este .Mame sa dobre len keby zima nebola bo Simonka mi strajkuje vonku ked ideme.Tak sme doma.A Stellinka ako sa ma a ty ? 😵Pozdrav ju od nas 🙂 🙂

dasaa
6. dec 2012

@mirka2010 dakujem 🙂 Vcera bola statocna trosku len poplakala oproti minulemu ockovaniu.Vcera vecer som jej dala pre istotu Ibalgin baby aj ked cely den bola v pohode a ani teplotu nemala.Ale za to dnes uz od 06hod je dost nesvoja aj ked som prekvapena bo po prvom ockovani bola nesvoja ten den a na druhy den bola v pohode.Som zvedava aka bude noc no dufam ze v pohode mozno v noci jej dam este ibalgin.A to od vcera sme ju chceli dat do svojej izbycky tak asi pockame.Som zvedava ci si zvikne tam spinkat aj ked ja budem s nou tam spat pre istotu.Nasa domacnost bude vizerat ako keby sme boli pohadany s manzelom 😀 😀.A Marosko ako sa ma a aky bol Mikulas? 😵

dasaa
6. dec 2012

@buba13 poznam to toto iste mi robila Simonka.Kolko raz som ju isla nakojit tak trosku potahala potom pustila a neskutocne zacala plakat.Nechapala som tomu co sa deje.Tak som potom vyskusala odsavat a davat jej cez flasku chcela som vediet ci to bude robit aj pri flaske.Ale veru presne toto iste mi robila.Ked som to povedala doktorke stale mi hovorila prikladat a prikladat aj kazde 20 minut ak treba.Ja som to skusala ale poviem ti bolo to dost narocne vobec som nebola vyspata nestihala som sa ani najest jednoducho na vsetko som nemala cas.Tak som uz bola hotova ze skoro stale som uz plakala az sa nazlostil mm a isiel mi kupit UM bo uz sa na nas nemohol pozerat ako sme sa ja aj mala trapili.Vyskusala som jej dat a bolo po vsetko v pohode pekne sa napapala a ja kludne som mala cas sa normalne najest ale aj po psychickej stranke som bola uz nad tym lepsie.

kostickabonnie
6. dec 2012

@apolenka6 jej, to kde si takú kalkulačku našla? aspoň by sme preverili, či môj termín s tým súhlasí 🙂 No na MD nastupuješ 6 týždňov pred termínom pôrodu, tak vyzerá, že tam máš týždeň k dobru, ale musíme si to ešte niekde preveriť a keď sa bude blížiť MD, tak si dať sakra pozor, aby tam doktor neurobil chybu....musíme si ustrážiť termín nástupu na MD, aby bol pred skončením ochrannej doby 🙂

kostickabonnie
6. dec 2012

@sandra077 nie, mne sa nepodarilo 2xIUI a nútili nás ešte do ďalších pokusov, ale šli sme na dodatočné vyšetrenia a z nich rovno podpísať žiadosť na IVF - bolo to istejšie 🙂

apolenka6
6. dec 2012

@kostickabonnie idem ju pohľadať a dám to sem 😕

mirka2010
6. dec 2012

@sijust ahojkyyyy, no ty si zlataaaaa 🙂 dakujeme moc za hlas, velmi si to vazime a v prilohe co som posielala mail je to nascanovane, tak si to kludne mozes pozriet...ockovanie este nemame kedze Marosko mal tie priserne sopliky,tak Silvinka moja, museli sme to odlozit...uvidime kedy nam to daju...lebo dr ide mat dovolenku tak asi v novom roku, neviem...ako ste stravili MIkulasa??? krasne fotocky si pridala malickej, ona je proste na spapkanie, krasne babatenko 🙂🙂🙂

apolenka6
6. dec 2012

@kostickabonnie http://www.ivf.ca/duedate.php
no tak tu to je som zvedavá či to bude sedieť u teba a termín od dr. ..inak aj ja som to tak rátala a mala by som tam mať týždeň k dobru 😝 dúfam,že sa nemýlim 😨 ale aj ty si mi to trošku potvrdila 😉

kostickabonnie
6. dec 2012

@apolenka6 jej sedí to 🙂 🙂 🙂 dnes som teda 8 tt + 2 ....a ja som to tak pocitala hore dole, ale vychadzalo mi, ze v den, ked bolo OPU je zároveň deň, keď končí tehotenský týždeň (t.j. OPU bolo v utorok a v utorok som 8tt+0). Ty si mala OPU v pondelok?

apolenka6
6. dec 2012

@kostickabonnie áno ja v pondelok 😵 tak to sedí a stíham tú 8 mesačnú dobu?? 😅 ja som 6tt+3 som to pozerala a vždy v pondelok začínam nový týždeň 😉
a tu dole ti už svieti ,že 9 tt 🙂

mirka2010
6. dec 2012

@kostickabonnie ahojky, presne viem ako sa citis, aj mne ako som otehotnela hned bolo vsetko v robote tak jedno,je to vsak pre vyvoj tvojho babatka velmi dobre...aspon bude mat kludnu a vyrovnanu maminku bez pracovnych stresov...a ten utros vytekal aj mne...ale nikdy nie tak naraz...takze v tom ti neviem poradit...

mirka2010
6. dec 2012

@apolenka6 ahojky a ty si sa nam kde schovala??? ako sa mas, ako sa citis?

mirka2010
6. dec 2012

@tinka9075 juuuuj, to bude krasne 🙂🙂🙂 isto budu pakat...ved to je ten najkrajsi vianocny darcek...a ty byvas od nich dalej, lebo nasim by to hned doslo aj na momentoch ked sme spolu kazdy den....

kostickabonnie
6. dec 2012

@apolenka6 no, podľa mňa áno, môže sa však stať, že lekár si určí iný termín než CAR podľa veľkosti plodu alebo sa bude snažiť byť múdrejší....tak potom si to treba ustrážiť, aby ti týmto neuškodil (napr. že ti napíše iný plánovaný termín pôrodu a nebude akceptovať ten z centra). joj pekná stránka, tam píšu, že prvé pohyby by som mala začať cítiť 14.1.2013, už aby bol január 🙂 🙂 a že úplne vyvinuté by malo byť 17.12. a ja mám ďalšie sono 18.12., tak drobec už bude na fotke kompletný 😀 idem čítať draculu, nech rýchlo zaspíme, snívajú sa mi blbosti tak či tak 😀 paaa

mirka2010
6. dec 2012

@tinasc ano to je krasne, aj u nas v meste je to tak, ze MIkulas rozsvieti viacnocnu vyzdobu...je taka kraaaaasna...uz sa tesim ako ju bude Marosko obzerat...🙂 celkovo tak davno som prichod Vianoc neprezivala...proste je to vsetko kvoli Maroskovi, pre jeho radost v ockach...🙂 takze maly je takyto papkajko?? to je naozaj dobre 🙂 bude mat krasne licka, take ake ma mat kazde babatenko 🙂

apolenka6
6. dec 2012

@mirka2010 pod knihou som bola strčená 😀 a začala som novú čítať ,len sa musím dostať na jej vlnu a zas tu nebudem 😝
no ako mi je ,ráno dobre ked sa naraňajkujem príde pani ťažoba mám ju celý deň ,len odfukujem ,ale negrckám aj ked niekedy by som asi radšej a bolo by mi ľahšie 😝 vodu do seba na silu dávam,lebo tá vie tiež dobre priťažiť ...
prsia to je normálka ,že bolia a pachy cítim ako stopársky pes ...
k večeru mi býva lepšie a vtedy aj jem lepšie ,ale je to celé naopak mala by som cez de jesť a na noc menej ,ale ked mi vtedy chutí 🙄 😝

tinka9075
6. dec 2012

@mirka2010 presne tak ved nech si poplačú najmladšia ich vnučka má 12 rokov nie nebývame daleko asi 21 km 🙂 🙂

mirka2010
6. dec 2012

@dasaa ahojky, no mozno ju trapia tie hrcky v nozickach, to ju moze znervoznovat, bolkat, moze tam citit napatie...lepsie je dat asi nieco na znizenie bolesti, nech sa to babatko netrapi...ach,co si musia tymto ockovanim vytrpiet, vsak? ale verim, ze nocka bude v poriadku, uvidis...urcite mi napis, dobre? no a MIkulas chodil u nas vcera, bol krasny a hlavne rodinny...nadherny vecer sme stravili u starkych, Marosko dostal tolko krasnych darcekov, dnes od krstneho aj obrovskeho maca, ktory je dva krat vacsi ako je on sam...no su to krasne chvile...a co u vas???

kostickabonnie
6. dec 2012

@mirka2010 ahoj 🙂 snažím sa každý deň niečo dokončiť, ale keď cítim, že je toho veľa - napr. 300 telefonátov za hodinu a každý chce niečo iné, tak vypnem zvuky a idem si na hodinu prečítať knihu...potom sa vrátim k pc. Najhoršie sú tie blbé termíny vychádzok, lebo keď potrebujem ísť do mesta, tak v tomto nečase sa tam dostanem za 40 minút, kým nájdem miesto na parkovanie a cesta späť mi trvajú takmer dve hodiny. A vychádzky mám na 3 hodiny. Ak chcem stihnúť viac úradov obehnúť, tak mám čo robiť. A chodiť každý deň do mesta vybaviť jednu vec tiež nie je lacná záležitosť 😠 😠 😠 budem si musieť s tým lekárom pokecať, nech mi to nejako inak upraví, nie dve hodiny doobeda a tri poobede. To môže dať babám z mesta také termíny !!!
A malý Maroško už spinká? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre