IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

sijust
14. apr 2011

@pici ...chcem skusit raz IVF,dnes mm vypotil,ze ci neskusime darcovstvo...akoze prosim?!a o adopcii tiez uvazujem...poznam ludi,ktorym to vyslo,ale aj takych ktorych to velmi bolelo... ☹ ako sa citis moja?uz je lepsie?miminka rastu?kedy ides na transfer?

sijust
14. apr 2011

@timona takto nesmies hovorit...vo svete je vacsia nespravodlivost,to mi ver....a pozri kolko je nas tu vela....hlavu hore 🙂

sijust
14. apr 2011

@hope2011 zlatko,dufam,ze si sa nenahnevala...to by som nerada... ☹

pici
14. apr 2011

@alibabaa zlatko a co to&?

pici
14. apr 2011

@sijust transfer zajtra alebo v sobotu , neviem presne :D
manzel myslel darcovstvo ako IUI s darcovskymi spermiami? to sa mu zda lepsi napad ako IVF s vasimi? ci ? dobre som to pochopiola?

sijust
14. apr 2011

@zuzanka7834 mojaaa,toto je moc pekne 🙂 ja som veriaca,ale nie rim.kat...viem,ze oni s ivfkom maju velky problem...ale tak toto snad nebudeme riesit,ci? 🙂 u nas je ivf asi tiez jedina sanca...ale chcem to podstupit...Zuzik, u vas je to ako?tiez zly spg?

alibabaa
14. apr 2011

a prave mi sestricka "slavnostne oznamila" ze vcera nam vyprsala ziadost na lieky a IVF... 😠 takze vsetko odznova. ☹ ze mi predpisu zatial lieky na 2 iui a ak by nevysli aby sme mali ziadost schvalenu ked budeme musiet ist na IVF ...

alibabaa
14. apr 2011

@pici vsetko zle.. cele moje plany sa rucaju jednym telefonatom... 😢

sijust
14. apr 2011

@pici keby to nevyslo s ivf...on by sa uz aj s tym zmieril,ze by nebolo jeho,len aby som bola stastna...trapi sa,ze je to kvoli nemu,ze ja som ok a mozem mat hned...ale to nie je jeho problem,je to nas spolocny problem...a je uplne jedno,ci mozem mat ja alebo on...alebo aka je kombinacia...proste chcem mat to dieta s nim...

pici
14. apr 2011

@alibabaa jezis zlatko. to ma moc mrzi... co teraz? skusite este jedno IUI a podpises medzitym novu ziadost? tak tomu to sa hovori fakt ze smola... ale mozno to tak ma byt a vide vam IUI, hlavne nevesaj hlavu a ber z toho len pozitivne... jasne?

pici
14. apr 2011

@sijust jasne a preco by vam IVF nevyslo? ma aspon nejake spermosky?

sijust
14. apr 2011

@pici jasne,ma...v tom by nebol problem,maju zly tvar...vsetky...ale dr.povedala,ze je cim oplodnovat,ze to nech vobec neriesim...uz to teda nejako neriesim...este som tam ani nevolala...nemame podpisanu ani ziadost na ivf...tak neviem...

sijust
14. apr 2011

@alibabaa nebud smutna...vsetko bude dobre,uvidis...das si telo trosku do pucu a bude pekne pripravene na dalsi pokus 🙂

pici
14. apr 2011

@sijust no tak nestresuj... ked pojdete na IVF tak sa oplodnia manzelovymi

sijust
14. apr 2011

@pici ja nestresujem,praveze vobec...ved ani neviem co sa bude diat,lebo som tam este nevolala...nechcem to surit,ja verim,ze je vsetko tak,ako ma byt...snad to bude dobre,co?musi....prvorade je,aby si ty bola tehu,ved by si si to zasluzila...moc drzim palce 🙂

alibabaa
14. apr 2011

@sijust
@pici
no takze takto... vybavila som u sestricky, ze mozem prist buduci pondelok na konzultaciu, zatial daju recepty na 2 iui a podaju ziadost znova.. len som nepochopila.. nepodpisuju ziadost obaja? si to nepamatam to uz bolo tym padom viac ako pred rokom ked sme podpisovali prvu.... tak som zvedava ako to cele dopadne
@pici ako sa citis?je to uz lepsie? uz vies ci zajtra alebo az v sobotu??

zuzanka7834
14. apr 2011

@mirus11 ja velmi verim, ze sa coskoro dockame, aj ked po spravnosti by som teraz mala byt skepticka a nepripustat si taku moznost aby som sa potom milo prekvapila, aby to nebolo naopak 😕 Akurat pozeram do kalendara a prislo mi kusok smutno, lebo uz by som bola v 15tt, mne by sa to ratalo uplne podla kalendara ☹ To by som mala mozno uz aj brusko ☹

Ty sa len pekne staraj o svojho drobceka. Este neviete, co cakate? 😵

@strelicia @pici caute kocky, volali ste uz dnes? Sem s infoskami 🙂 Este som sa chcela opytat, po kolkych dnoch po transfere (tak sa to vola, ze?) pojdete na krv. To bude asi menej nez 14 dni ked Vam uz budu vkladat hotove fazulky...

@hope2011 nie som ucitelka, nastastie 😀 Na jul cakam preto, ze som si koncom decembra zacala platit DNP a po 26tyzdnoch by som dostala PN z max vymeriavacieho zakladu, tak som si povedala, ze okrem toho, ze budem mesiac doma, slnit sa na zahrade a kazdy den varit obed pre mojho draheho, budem dostavat viac penazi ako stresovat v praci, skoro rano vstavat a pocuvat sefove drby... Taky mam plan, iba by ma potesilo, keby som si k tymto dovodom pridala krasne tehu brusko 😉

@alibabaa ako mrska? Este nic? Drzim palce nech to este par dni potiahne, aby ste nemuseli vynechat cyklus 😉

alibabaa
14. apr 2011

@zuzanka7834 dnes pripravim znova citronovy kokteilik nech to vypukne az zajtra alebo v sobotu a stihame aj tento cyklus ked mi v pondelok daju recept na 2 iui 😎
nebud smutna, mozno to tak malo byt. vsetko co sa udeje ma nejaku pricinu.. som o tom presvedcena..
aaa dobry plaaan mas vymysleny 🙂 schvalujem

kuspitka
14. apr 2011

ahojte dievcata.komu sa podarilo IUI na prvy a druhy krat?

sijust
14. apr 2011

@alibabaa ved hovorim,ze to bude dobre 🙂 nic sa neboj...

zuzanka7834
14. apr 2011

@alibabaa no do slaka, teraz som si precitala ze Tvoj doky ma dovolenku. A to je tam jediny? Lebo v Heliose sa netrapia tym, kto je Tvoj doktor, ak Ti to vyjde na den, ked ma dovolenku tak Ta automaticky preberie iny doktor. A je jedno, ci je Velka noc ci Vianoce ci prvy maj... Neskusis zavolat do ineho centra ci by Ta takto narychlo nezobrali, ved mas vsetky vysledky z GF...

@sijust viem, ze ma do toho nic nie je a je to velmi citliva tema, ale ak by som si mala vybrat ci darcovstvo alebo adopcia tak by zvitazilo darcovstvo, predsa len by babatko malo 50 percent genov od rodicov, ktori ho budu vychovavat... 😕

U nas je problem skor u mna. Ja som mala podozrenie na PCO, doteraz neviem, ci ho mam alebo je to stale iba podozrenie... Lenze v Heliku mi podla HP zistili, ze mam hranicnu hodnotu TSH, to je tyreotropny hormon ktory ovplyvnuje cinnost SZ. Endokrynologicka mi vysvetlila, ze ta hodnota nie je problematicka, norma je vraj do nejakych 5 a ja som mala 6 nieco. Lieky udajne nasadza iba od hladiny 10 ale pri snazeni o babatko je idealna hodnota 2. A tak som od septembra na Euthyroxe. Zacala som s davkou 25, kontrola po dvoch mesiacoch bola sok, lebo moje TSH bolo vyse 11. Zvysila mi davku na 50. Vysledky dalsej kontroly boli v ten isty den ako vysledky krvi po druhom iui. Si predstav, ze ona ma nastavila presne na tu 2 a hned vtedy som aj otehotnela. Odkedy beriem tie lieky tak mam pravidelny menzes, skace max 1 den, predtym som nikdy nevedela, kedy dostanem ms, krasne foliky mi rastu aj v mesiacoch ked clostil neberiem. a podobne drobnosti... . Ani ma tak velmi neboli brucho... nechcem zarieknut, moznoze to sposobuje clostil, ale ja si myslim, ze je to ta stitna zlaza. Niekde som citala, ze ta porucha moze sposobovat PCO. Som sa rozpisala, co? 😉

petuska123
14. apr 2011

@sijust ahoj vyzera to tak ze mame podobny osud..aj my mame zle spermo

pici
14. apr 2011

@zuzanka7834 no ja mam napisane ze 1Oty den a 14 den po ET je krv a v pripade az oboch negativnych znamena ze tehotna nie si.. ale to sa nam nestane :D volala som ale nebola tam doktorka so zositom tak dufam ze mi zavolaju ved aj tak mi musia povedat kedy mam prist

sijust
14. apr 2011

@zuzanka7834 ...ja viem moja,mm je tiez skor za to darcovstvo ako za adopciu...no ved uvidime...volam do Heliku,ale neberu,chcem sa objednat na konzultaciu,ze co dalej...a tebe hrozne moc drzim palce,nech je vsetko dobre,aby si sa dobre citila...a samozrejme,nech uz toto iui vyjde a nemusis nic ine podstupvat...vy uz mate podpisanu ziadost na ivf?a co znamena dlhy a kratky protokol?

petuska123
14. apr 2011

@pici tak ked sa ti ozvu daj vediet ako sa vyvyjaju

zuzanka7834
14. apr 2011

@alibabaa suhlasim s pici, co ak to tak malo byt a podari sa to lahsou cestou? Ale stve to cloveka... Neplati ta ziadost rok? Mne tak hovoril Galo teraz ked som sa ho na to pytala...

@kuspitka nam to vyslo na druhy pokus, ale iba na chvilku ☹ Potom sme o nasho anjelika prisli. Buduci tyzden testujem, sme po tretom iui. Preco sa pytas? Pracujete na druhom dietatku? 😉

alibabaa
14. apr 2011

@zuzanka7834 no v GF to tak nefunguje. patris k jednemu a ten ti stanovuje terminy, zakroky... ked pride k iui alebo krv, sono alebo taketo veci tak idem k tomu kto ma prave sluzbu..
uz som to tak mala ze moj doktor ma vysetroval, predpisal lieky a ked som mala prist na utz pred iui, tak mi ho robila doktorka a iui mi robil druhy doktor.. cize som si vyskusala vsetkych lekarov v GF 🙂
ale vsetky objednavacky a ziadosti musim vybavovat s pridelenym lekarom...

zuzanka7834
14. apr 2011

@pici juuj, ved to moze byt uz zajtra, som nedockava akoby sa to tykalo mna 😉

pici
14. apr 2011

@alibabaa ale iste ze nie. ved ziadost je len jeden tvoj podpis a lekarova peciatka. skus si zavolat a poprosit sestricku ze zbytocne stratis cas... ja tiez patrim k dr.harbulakovi a bola som u vsetkych... a u ani jedneho okrem neho som mimochodom nebola spokojna

pici
14. apr 2011

@petuska123 uvidime ci mi dneska zavolaju... ale moji krpcovia su silny po maminke :D tak urcite sa im dari

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre