IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

ursula5
27. apr 2011

@katy33 ja dúfam, že sa tan aspoň jeden plavec doplave ale nejdem si robiť veľké nádeje aspoň som potom menej sklamaná, dnes len polihujem nejdem nič robiť 🙂

ursula5
27. apr 2011

@hope2011 neviem koľko je potrebných na oplodnenie potvoriek ale doktorka vravela nejaké čísla čo si že najlepšie je vytiahnúť 11 mil a my máme len 9 ale že už mali tehotenstvo aj 5 mil..... neviem ja sa v tom nevyznám a tých info je strašne veľa ale povedala že keby to bolo zbytočné určite by to nerobili 🙂 takže sa nechám prekvapiť a ak to nevýjde pôjdeme ďalej.... mňa to moc nenaháňa ja už mám 15 ročné dvojičky s prvým manželom s ktorým to nevyšlo. Teraz som konečne našla toho pravého a sme všetci šťastní takže čo má byť to bude a ak nie tak nám to nie je súdené ale môžeme si za pár rokov povedať že sme pre to urobili všetko. Ale rada by som bola keby mal aj môj najsamlepší manžel svojho potomka 🙂))) takže teraz už len čakať do 11.5. a potom a uvidí ....
Ja držím tiež všetkým palce a hlavne sa kočky netrápte pri neúspechu treda dúfať, že sa to podarí 🙂

zofi81
27. apr 2011

@ursula5 Ja som vlastne u dr. Gatovej cely cas, co som v Heliose, cca. 1,5 roka a strasne som bola sklamana, ze mi zakrok nerobi ona... A to som este na Galla citala nie zrovna lichotive veci od bab z Heliosu, tak ale som si povedala, ze co uz... Neprijemny nebol, co ja viem, bol taky nemastny, neslany... Ale Gatova, to je uplna svätica oproti nemu 🙂 Co ma potesilo, ze dosla aspon pocas zakroku, posrandovala, poplula mi po brusku, ze aby to vyslo a ked dr. skoncil povedala, ze tak a teraz uz ste tehotna a bez pozitivnej krvicky sa ani nevracajte 🙂

ursula5
27. apr 2011

@matomajka ahoj priebeh je asi rovnaký všade, ja som brala od 3-7 dňa menštruacie lieky na podporu dozrievania vajíčok, 12 deň som išla na sono čo bolo včera a keďže jedno vajíčko bolo na hrane dozreté a druhé pekne dzrievalo hneď mi naplánovali na druhý deň IUI, bola som si vybrať inekciu v lekárni v sanatóriu mi ju pichli a dnes som absolvovala IUI, trvalo to dohromady možno 15 min ako klasická prehliadka u gynekológa.
Doktorka mi vysvetlila priebeh a povedala informácie o manželových spermiách a podala informácie, že ak to nevýje aby sme radšej absolvovali IVf pretože ani po1 a pol mesačnom braní vitamínov sa manželovi výsledky nezlepšili. V morfológií sa toho moc nedá urobiť, iba pohyblivosť a množstvo sa dá vylepšiť, takže dnes už len vylihujem mám byť v kľude.
Koľko to stálo?? lieky nejakých pár € najviac do výšky 15€ a samotné IUI 100€.

ursula5
27. apr 2011

@zofi81 mne prvé vyšetrenia robil tiež Galla a vravel že sa stretneme na inseminácií ale nakoniec som rada, že tam bola doktorka, fakt bola zlatá a tiež mi polula po brušku nch sa to podarí??
Tak a čo tyčakáš na výsledky alebo už vieš??? aké máte problémy vy?

zofi81
27. apr 2011

@ursula5 No ja este cakam na vysledky. V pondelok idem na krv, ale nejdem do Heliosu, ale k mojmu doktorovi. Toto bola nasa prva inseminacia a ak nevyjde, ideme na IVF, tak sme sa dohodli s doktorkou. Moj muz ma zly spermiogram, nepomohli nam ani vitaminy, maka a nijake ine zazraky... On ma problem aj s poctom aj s tym ze hodne je mrtvych, ale presne hodnoty teraz neviem... No co uz... Uvidime v pondelok, aj ked velmi nadejne to nevidim, lebo mam take priznaky, ako kazdy iny cyklus, tak si skor myslim, ze dojde menstruacia, aj ked tazko povedat... Spinit, este nespinim, ale to bude tym utrosom, co si vkladam...

ursula5
27. apr 2011

@zofi81 tak Ti budem v pondelom držať palčeky.... ach ty naši chlapi, sranda kedysi by som nepovedala že je toľko tých problémov až keď sa s tým človek nestretne, neuverí... no čo treba len dúfať a myslieť pozitívne 🙂
Len ja sa trošku bojím toho IVF hlavne tých inekcií do brucha, ale dnes ma doktorka ubezpečila že je to v pohode a že to zvládajú všetky ženy .... 🙂

petuska123
27. apr 2011

@ursula5 no inekcii sa ja nebojim.len narkozy a ohhs ☹

dzuli08
27. apr 2011

@katy33 Halóóóó, nemala si mať dnes výsledky hcg? Držím pršteky, ale už musím dnes začať aj niečo robiť tak píš, píš... 😀 😀

matomajka
27. apr 2011

@ursula5 Ďakujem Ti..držím palce nech je úspešné 🙂

zofi81
27. apr 2011

@ursula5 No tych injekcii sa bojim aj ja a priserne, ja mam z injekcii panicky strach, ale moj muz povedal, ze mi ich bude pichat. Neviem sice, ci je to az taka vyhra, ale aspon to nebudem musiet robit sama 🙂 No a o narkoze uz ani nehovorim, som taky strachoprd... Ale tak co by som neurobila pre to, aby sme uz konecne mali babätko... My sa uz snazime 3 roky, z toho takmer 2 roky to uz riesime s doktormi... Najprv som chodila po vysetreniach ja, ale narazila som na takeho debilneho doktora, ktory vkuse riesil len mna, aj ked ja by som mala byt v poriadku, chodila som mesiace na folikometriu a len nam planoval sex aj ked som ho prosila, nech vysetril aj muza vkuse mi hovoril, ze to ma este cas... Potom som sa nasrala a isli sme do centra a kedze najlepsie ohlasy som tu nasla na Helios a ja vlastne pochadzam od Martina, rozhodnutie bolo velmi jednoduche a jasne 🙂

alibabaa
27. apr 2011

tak zajtra na siedmuuuuuu a znova nic nepicham... ta sliznica moja chuda... dufam ze to bude ok... utekam k notarovi 😀 majte saaa, zajtra znova tu 🙂

tinasc
27. apr 2011

@alibabaa tak silno držím palce, nech to teda vyjde 🙂 🙂

tinasc
27. apr 2011

@zofi81 neboj sa injekcií ani narkózy, je to dlhá cesta za bábätkom, ale vydržíš všetko, každú procedúru, ktorú ti doktor navrhne, len aby si bola bližšie k bábätku 🙂

tinasc
27. apr 2011

@ursula5 aj tebe držím palce, nech sa zadarí 🙂

adikasala
27. apr 2011

@hope2011 ahoj ako sa citis? ty si dnes 7 den po iui ak sa nemylim???pamatas ja som na 7 den zavyjala od bolesti a pichania co sa mi asi fazulka zahniesdovala.....teraz citim iba prsia bolestive zatial cakam na piatok 🙂 🙂 🙂 co sa udeje alebo neudeje....

zofi81
27. apr 2011

@tinasc mas pravdu, vydrzim vsetko, napriek strachu, nic ine mi neostava, ak sa na to nechceme vykaslat, co sa nechceme... Aj ked obcas mi pride luto, ze mnohi ludia pridu k dietatku doma v pohodli v posteli ani nevedia ako a my ostatni, podstupujeme co sa da, platime tazke prachy a napriek tomu, uspech sa nie vzdy dostavi... Ale dost polo pesimistickych reci, raz to vyjde urcite 😉

adikasala
27. apr 2011

@katy33 no ake su hodnoty nasej tehulky stasteny???? 🙂 🙂 🙂

tinasc
27. apr 2011

@zofi81 mi hovor, mne sa klasicky ako sa hovorí bije srdce s rozumom... rozum mi hovorí, choď do toho máš šancu... a srdce mi hovorí, je ti to treba, pchať do seba kvantá hormónov, podstupovať bolesť a nakoniec možno nič z toho? a ešte to koľko prachov stojí ☹ ale čo tiež sa na to nechcem vykašľať... takže podstúpime čo treba, jasnačka 😉

katy33
27. apr 2011

babulky, už som tuuuu, tak hcg mame vyše 4000....take velke čislo, že som si ho ani nevedela zapamätat 😀 😀 😀 ....sa hrozne tešim, no sestrička povedala, že ak by ma bolelo velmi brucho a bolo mi zle, rychlo utekat k dr., že môže byt mimomat., ale ja tomu neverim, ved to krasne rastie a snad pri mimomat.by hcg tak nerastlo, či? 😕

zofi81
27. apr 2011

@tinasc no ved prave... Tie hormony rozhodne nie su vitaminy a boh vie, co nam to v tele vsetko nechava... Ja ked som isla minuly mesiac na inseminaciu, doktorka mi neohadla davku, urobilo sa mi 5 vajicok, s tolkym poctom mi IUI odmietla urobit, cim to bolo hned stratene... Tak si hovorim, super.... Ale co uz... No a tie prachy to je dalsia vec. Je to az deprimujuce, ze vlastne ludia, co maju penazi, ze ledva prezivaju nemaju sancu dostat sa vlastne na nejaky zakrok, ked take IVF napriklad vyjde 1000 Eur +- a ak sa nevydari prve, co setria pol roka na dalsie??? Alebo sa zadlzuju? Nieco priserne, ze tieto ukony si musia ludia hradit sami, nakolko su "nadstandartne", ze mat dieta je vlastne nadstandartne ☹

zofi81
27. apr 2011

@katy33 No vidis 🙂 Gratulujem!!! Super, neviem, ci to moze byt mimomaternicove ale treba verit, ze nie 😉

dzuli08
27. apr 2011

@katy33 Gratulujem drahá mamuľka. Kukni sem, ja si myslím, že ti to sedí http://www.miminka.cz/clanky/snazilky/hormony-h...

adikasala
27. apr 2011

@katy33 supissssssss 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 gratulujeemmmmmmmm

tinasc
27. apr 2011

@katy33 gratulujeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tinasc
27. apr 2011

@zofi81 asi áno, v dnešnej dobe je vlastne prepych mať dieťa ... ale zase netreba pozerať na peniaze, keď chceme ☹ 😒

oknosmas
27. apr 2011

@katy33 tesim sa s tebou 😉

adikasala
27. apr 2011

babenky viem ze to bude ssi somarina ale som si skusila teraz zmerat basalnu a mam 37.4 viem ze sa to ma merat iba rano ale ma to pokusalo.som 12 den po iui asi to bude mat za nasledok aj utros 🙂 🙂
@katy33
@tinasc
@dzuli08

dzuli08
27. apr 2011

@adikasala Neviem ti moja povedať, lebo ja som si bazálku nemereala. Ale čo tu čítam, tak už dosť dávno, jedna babenka mala tiež zvýšenú teplotu a naozaj to bolo z utrošu. Ale ja keď som otehotnela, tak som sa stále cítila chorá a mala som aj telesnú teplotu zvýšenú na 37,2. Takže držím pršteky nech je to tam. 😀 😀 😀

adikasala
27. apr 2011

@dzuli08 dik za odpoved.len ma drzi nad vodou ze na 7 den som mala strasne bolesti pichanie tak sa tam nieco udialo urcite...este sa mi to nikdy nestalo za 4 roky snazenia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre