IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

tinasc
2. feb 2011

@zuzanka7834 ja len dúfam,že mi to nezabráni v mojom úsilí 🙂 😉

zuzanka7834
2. feb 2011

@tinasc ja som citala, ze zvysena hladina TSH moze sposobovat problem. TSH je vlastne hormon hypofyzy a nadmerne mnozstvo sa tvori vraj vtedy, ked stitka nestiha - preto znaci problem. Ale nazyva sa HYPOtyreoza, znizena cinnost...
Ak sa zene nahodou podari zazrakom otehotniet a nelieci sa, okrem toho, ze jej chybaju tie hormony SZ, chybaju hlavne babatku a to je najvacsi problem, lebo to moze sposobovat v lepsom (!) pripade potrat, v horsom kretenizmus 😒 Takze zena dostava zvysene davky, aby lieky pokryli aj potrebu babatka v brusku, ktore este nema vlastnu funkcnu SZ. HYPERtyreoza potom podla mna nemusi byt v tomto pripade az tak problematicka, ci? Neviem, len mi nejde do hlavy, preco obe liecia euthyroxom, cudne, ze?

tinasc
2. feb 2011

@zuzanka7834 no veď ja sa liečim na hypothyreózu... inak nemyslela si FSH? lebo mi to nejde do hlavy, keď mám nízke TSH tak prečo mám hypo...
a inak prečo zázrakom otehotnieť? to sa nepodarí prirodzene?

zuzanka7834
2. feb 2011

@tinasc ja som mala vyssie TSH a bola to hypotyreoza (asi prave kvoli tej znizenej cinnosti SZ, ktora podporovala ZVYSENU tvorbu TSH). Ak mas nizke TSH, mas hypertyreozu, skus si pozriet papiere ak ich mas doma. Ak sa nemylim. Idem to kuknut na webe...

tinasc
2. feb 2011

@zuzanka7834 primárna hypotyreóza, tak čítam v papieroch... tak neviem, pred rokom som mala TSH 2,706... a teraz v papieroch 0,2812...tak neviem ako to mám brať, možno je to zle napísané a má to byť 2,812 😀

zuzanka7834
2. feb 2011
tinasc
2. feb 2011

@zuzanka7834 hej už som si aj ja niečo našla, ale som z toho trošku zmätená.

zuzanka7834
2. feb 2011

@tinasc 😉
Tinka idem prec z MK, drahy potrebuje PC 🙂 Maj sa pekne, snad sa mi zajtra podari dostat sa sem z prace 😀 Istotne sa nebudem vediet sustredit na robotu, tak dufam, ze nebudu okolo mna pobehovat kolegovia a cumiet do monitoru 😀 Dobru nocku prajem

adikasala
2. feb 2011

@zuzanka7834 no ucila som sa asi 2 roky ako samouk este na sk.a potom ked som uz bola tu v it som chodila rok tu do skoly na taliancinu.teraz uz po 9 rokoch nemam problem v nicom,skor sa mi stava ze zo slovencinou mavam problem,niektore vyrazy si uz ani nepametam ked ich bezne nepouzivam,a nehovoriac o gramatike....
bud prosim ta kludna,nestresuj sa aby si fazulku nevylakala.bacioni

tinara23
2. feb 2011

@zuzanka7834 na krv idem koncom marca, tak som aj ja zvedavá, dúfam, že mne TSH nevyletí hore ako tebe na prvej kontrole.Ale pekne si zbehla dole. Mne tiež doktorka na endo hovorila, že to ideme na 2 znížiť. Ale, že je veľmi individuálne pri akom TSH žena otehotnie, niekto má výsledky v norme a nedarí sa a pomôže sa takýmto znížením 🙂
Tak ti budem veľmi držať palce, nech hcg len stúpa 🙂 však ja sa to tu priebežne kuknem ako to s tebou vyzerá🙂

kaaaty
3. feb 2011

@zuzanka7834 ved co by sme napodstupili len aby sme boli tehu 🙂 🙂 🙂 , aj bolest znesieme....drz sa, kedy to zajtra budes vedieť?

fomarik
3. feb 2011

@kaaaty no áno, on je vždy somnou vo vnutri, či už je to vyšetrenie, alebo bola IUI, teraz sono, je to veľká opora

petuska123
3. feb 2011

@zuzanka7834 ahoj test si nerobila???

petuska123
3. feb 2011

zajtra smer Martin rano 😉

walta
3. feb 2011

@tinasc veru tak, ine mi ani nezostane... musim iba cakat ☹

walta
3. feb 2011

@zuzanka7834 vydrz, myslim na teba.... a potom daj vediet,ako si dopadla 🙂

walta
3. feb 2011

@zuzanka7834 uz vcera som manzelovi hovorila, ze si kupim asi v pondelok test, ze to uz neviem vydrzat.... a on ze, musim vydrzat, aby som isla na krv, to bude najistejsi vysledok... aaaach jaj ☹

strelicia
3. feb 2011

baby? vam sa da vzdy lahko dovolat do heliosu? to je nenormalne, uz od utorku sa tam neviem dovolat.

apolenka6
3. feb 2011

@strelicia Ja som zatial nemala problém sa dovolať a raz som volala okolo obeda a to asi mali obednú prestávku o hodinku už mi to zdvihli... 😨

andy175
3. feb 2011

Ahojte dievčatá! tak aj mňa čaká IUI. len u mňa je ten problém, že po laparoskopii mi zistili, že jeden vajcovod mám úplne nepriechodný a druhý čiastočne. Doktor mi najskôr odporučil nech vyskúšame IUI. tak uvidíme. Len som sa objednala až na 12. deň cyklu na ultrazvuk. Snáď v tom nebude problém. Podarilo sa Vám niektorej otehotnieť pri IUI aj pri zlej priechodnosti vajcovodov?
Pekný deň

katy33
3. feb 2011

@zuzanka7834 Sdiečkooooooo moje, nech je to tam, prosiiiiiim, Božinku, to by bola nadhera, ja verim, kuriatko, že zajtra bude hcg ovela, ovela vyššie 😉 ...ved z čoho by si mala teraz hcg15 😕 ...ved niečo tam predsa musi byt, z pregnylu to už určite nemôže byt a u každej ženy rastie hcg inak 😉 Budem sa modlit, mojenko, aby to bola zajtra tutovka, zaslužiš si to, prosim, prosim, prosim, dohovaraj ešte tej tvojej krvičke 😎 🙂 ...inak to TSH-super sprava, a čo ked sa dalo naporiadok preto, lebo je tam už fazulka, pretože je dokazane , že v tehotenstve zmizne , al. na čas ustupia nejake ochorenia a organizmus sa zharmonizuje 😉 😉 😉 , verim, že je to tak 😉
A s tou posunutou ovulkou je to najpravdepodobnejšie, najmä, ak bolo viac vajok, ikdy nepraskaju rovnako, mne tiež raz praskali 4 dni po sebe-vtedy som mala pät kuskov, takže prakticky aj teoreticky tam fazulka určite je, tfuj, tfuj, tfuj 😉
Ja tu zajtra poobede nebudem, však mi tu dobru spravičku pošleš sms-kou , to by sa mi hned lepšie pracovalo😉 😎

katy33
3. feb 2011

@apolenka6 Ahoj Slniečko moje, takže ja kupujem femibion priamo u mojej dr., kt. ho predava za 12,- ...viem, že v lekarni som ho kupovala drahšie , kolko vlastne teraz stoji v lekarni? 😕 A možno preventivka bude ok, aj napriek tete svrbivej, ja som raz tak šla k dr., že mam palenie , svrbenie, urobila kultivaciu, volam o vysledky a ona, že všetko je v najlepšom poriadku, tak som pozerala na seba, že či som tuk-tuk....moje telo je nevyspytelne 😠 Ale cytologiu ti robit nebudu, však?...či, lebo mne naposledy povedala, že na cytologiu mam narok raz za tri roky, v tom pripade, ak je vysledok dobry, takže teraz idem až v roku 2012 a to pevne verim, že už budem mat naš laskykvet v naruči 😉
Inak môj mm je stale chory, až ma to mrzi, pretože naozaj mam pocit, že teraz to zasa padne na zaklade toho, že on nie je vporiadku....mysliš, že by to mohli kvôli tomu zrušit, al. sa budu snažit najst z tych odpadlikov nejakeho supermana na lyžiach 😀 😀 😀

apolenka6
3. feb 2011

@katy33 Ahoj! aj mne ho dr.predal myslím až niečo cez 13E 😠 včera som sa pozerala na nete či nebude nejaká naj cena 😨 ale ked prirátam poštovné tak to si ho môžem kúpiť v lekárni.. 😒 na kocke lekáreň ho má niečo cez 12 ašte skúsim popozerať aj inde...Hej mne dr robil aj cytologiu a robí mi ju každý rok ale presne po roku tak uvidíme...júúj a teraz mám ovulku určite včera ma bolel bok! 😕 no ked sa darí tak sa darí 😠 nemôžeme nič 😔 ..
No to nie je nič moc ked je mm chorý ...ak neužíva atb.tak by to nemalo vadiť myslím skús sa popýtať báb 😨
Určite ti dá Zuzka zajtra vedieť tú správičku 😵 😵 musí to byť !!! dalšia naša nádej

katy33
3. feb 2011

@petuska123 Tak zajtra držime palce, nech to dobre dopadne 😉

petuska123
3. feb 2011

baby kolko stoji ten pregnyl v lekarni.aby sme mali dost prachou pri sebe.ci to nieje drahe??

katy33
3. feb 2011

@pici 😔 😔 😔 ....to ma mrzi, ale bola to len 1.IUI a ta druha bude už 100%-na, treba verit a mysliet pozitivne, ani sa nenazdaš a už tu bude stimulka, potom IUI a z teba bude tehulka 😉 Prečo vam dali len 2xIUI, viac nema vyznam, či 😕 My sme si povedali, že vyskušame 3xIUI a potom IVF, no ako to vidim, tak IVF bude aj skôr ☹ Posielam vela energie do druheho kola, aby to bolo uspešne 😉

katy33
3. feb 2011

@petuska123 Ja si to už ani dobre nepamätam, no tiež, ked som si ho bola vyzdvihnut, mala som obavy, ale vtedy ma velmi prekvapili a platila som par eur, neviem presne, ale asi od 2 do 4 E , a to mi dali hned tri balenia 😕

pici
3. feb 2011

@katy33 dakujem za podporu, no tak mi to nastavil doktor ze dva cykly IUI a ked nie budeme sa bavit dalej... cize o IVF:..

katy33
3. feb 2011

@apolenka6 😠 😠 😠 ...to čo? Mna dr. hned upozornila, že ak chcem, môžem si ho kupovat u nej, že ona ho ma určite lacnejši ako v lekarnach, dokonca sa ma opyta, či neviem, kolko stoji inde 😕 Inak naposledy som si ho musela kupovat v lekarni a platila som takmer 14,-....to radšej tie 2 eura budem odkladat malinkemu na cumliky 😉 ....jojha, len aby to už bolo 😔

zuzanka7834
3. feb 2011

@adikasala juuuj, pre mna je taliansko srdcovka, velka, strasne rada tam chodim a tak trosku chytam aj jazyk. Nikdy som sa neucila, ale s anglinou, trochou franiny a latinou sa da vela rozumiet. Raz sa snad naucim, hoci si myslim, ze som na novy jazyk uz stara... 😀 Ale ako vravim, ked budeme dochodkyne, mas ma tam na krku 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre