IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

apolenka6
9. feb 2011

@miskab no to je individuálne... 😕 mne sa 1 IUI nepodarilo 2 áno a teraz chcem ísť na 3 tak uvidíme...teh.mi rýchlo skončilo ☹ ale viem že sa moje a mm bunky vedia spojiť ked iné nič ... 🙄

apolenka6
9. feb 2011

@fomarik Zajtra mojenko tehulkovské budem na vás myslieť a teším sa na novú fotočku do tvojho foto blogu 😵 😵 musím chytiť novú inšpiráciu... 😵 a som rada,že si grckala to je dobré.. 😉

apolenka6
9. feb 2011

@zuzanka7834 no tak v nedelu daj Katy dvojitú dávku nech mi ju predá ked sa stretneme na budúci týždeň!!!
no to by som ťa chcela zobrať za slovo a po 3IUI márodka 9mesiacov... 😠 😕 To bude rozruchu v Heliose ty a Katy 😀 😀 😀

apolenka6
9. feb 2011

Inak znovu ma začolo bolieť hrdlo!!! 😠 to je strašné čo sa už z tej choroby nevylížem??? 🙄 🙄 ved dec. a jan. som bola na 3 antibiotikách 😝 😔

zuzanka7834
9. feb 2011

Boze baby, Vy pisete, akoby Vas za to platili, myslite trosku na mna, ved som tu len chvilku nebola a uz su zapisane 3 strany, pomoooc, nestiham citat 😉 😉 😉

@petuska123 na odbere som bola inulu stredu a myslim, ze v utorok som testovala a test bol cisty. Mozno preto, ze to hcg bolo 1x take nizucke, na 14DPO (teda po IUI, ktovie, kedy bola ovulka, ked som tam po iui mala este 2 pekne foliky) teda na ten 14-ty den bolo iba 15. Ale o dva dni na to uz bolo 37.9 a teraz som velmi zvedava, ake bude v nedelu. Dufam, ze vysokeeee. 🙂 Od stvrtku testujem kazdy druhy den, a ciarocka pomaly silnie, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku 😉 Jednej mojej kamoske test ukazal // az ked jej ms meskala tyzden, takze je to asi normalne. A nevedela by si sa dohodnut so sestrickou na gynde, ze by Ti tu krv vzala? Ja som napr. lekarovi ani nepovedala, iba som si cinkla so sestrickou...

@walta pamatas si, ako som tu fnukala, ked som minuly tyzden cakala navstevu s malymi detmi? Ja som plakala ako davno nie... A chytilo ma to pri fukani balonov, ze fukam cudzim detom a ktovie, ci budem mat niekedy svoje, bla bla bla, proste straaasne som sa rozlutostila. Klidek, hormony si s nami metaju, ale nech, len nech je z toho zdrave babatko 😉

@katy33 ja som predtym tiez nikdy vajka nemala, kym som si na nete neprecitala, ze prva faza ms moze byt rozne dlha, ale druha trva vzdy dva tyzdne, tak som si poratala svoje rozhadzane cykly, spriemerovala som si ich, z toho odratala dva tyzdne a vysiel mi 18 DC. Tak som sa raz dohodla s doktorom, ku ktoremu chodim na sono, ze ci mozem prist bez doporucenia toho mojho gyndosa a ci mozem prist tak neskoro a cuduj sa svete, folik tam bol a krasny. Myslim, ze doky ma vtedy zobral iba zo sucitu, celkovo som z neho mala taky pocit aj teraz, ked tam chodim kazdy mesiac od augusta ako inventar, vzdy je na mna taky mily a ja si vzdy myslim, ze preto, lebo ma lutuje 😀 Len nechapem, ci moj doktor, ten riadny, nie na utz, nevie o tom, ze lutealna faza ci jak sa vola, je vzdy rovnaka a preto zakonite NEMOZEM prirodzene ovulovat v den, ako ostatne zeny. Teraz mam nastastie upravenu stitku, a s nou aj cyklus. A na to mi tiez neprisiel moj doktor. Pritom stacilo spravit jednoduchy HP.... Vrrr! Len sa cudujem, ze na to neprisli lekari z Helika, no ved teraz im vytries kocura svojim ucebnicovym folikom 😀

@miriamka a nespytala si sa na to dokyho? Ja som vzdy po folikulometrii zavolala do CAR a oni mi dali instrukcie. Folik rastie myslim cca 2 mm denne a praska pri priemere asi 24mm. Pregnyl sa picha 36 hodin pred ziadanou ovulaciou, cize ak mate mat iui o 9 rano, pichas dva dni predtym o 9 vecer. Tak rataj 😀 Drzim palceky 🙂 🙂

Idem na stranu 159 😎

walta
9. feb 2011

@zuzanka7834 to mi je jasne, hormony su silny fenomen... uz vazne mi z nich sibe. Ale sa bojim, ze aj ked by som nebola tehu, preco ta mrcha meska? Doteraz som mala pravidelny cyklus a teraz toto....bojim sa,aby sa mi organizmus nejakomoc nepoblaznil z tych liekov vselijakych, a budem mat este problem sa dat dokopy. Hrozne nieco ☹

zuzancek22
9. feb 2011

@apolenka6 dobre si to nazvala , vážne to bol zážitok, ale ja som si tak po každej povedala, že je to už posledná a že to robím kôli babatenku a že už potom to pojde, ale pdr.... 😠 , prešiel rok a pol a nikdy nič zase som musela isť, a po 4 laparkach som teraz ukončila konizáciou krčka, a tak som doktorovi povedala že ak by ma mal rezať , tak už len preto, že ma bude rodiť. 😀

petuska123
9. feb 2011

@zuzanka7834 takze ked tebe robili IUI ty si mala este foliky???nemala si ich uz prasknute???lebo ja som uz mala prasknuty.tak teraz neviem ci je to dobre ze uz som vlastne bola po ovulacii a to bol 14 dc.

little_miracle
9. feb 2011

@walta ...alebo sa nám to možno podarí v budúcnosti 😉

little_miracle
9. feb 2011

@katy33 mne injekcie navrhla doktorka sama od seba hneď na 1.krát.......ale záleží aj od dávkovania, lebo ja som mala najnižšiu dávku - niekedy môžu dať aj viac a to je potom nákladnejšie.........ale sú to rovnaké injekcie ako pred IVF, len na IVF sa berú doslova konské dávky 😕
Brala som ich 3-7 DC a mala som 3 krásne folíky, lenže praskli príliš skoro, preto sa IUI nepodarila. Potom sme chceli hneď ďalší cyklus skúsiť znovu, tak mi povedali že injekcie nemôžem (kvôli IVF), ale clostil áno......a odvtedy mám len trápenie - najprv extrémne skorá ovulácia a odvtedy anovulačné cykly..........asi som si už "vyčerpala" nejaký limit vajok - ktorý si moje telo určilo 😠

little_miracle
9. feb 2011

@strelicia ......tak šup do toho IVF !!! Ja ťa budem potom nasledovať - aspoň mi povieš ako to prebiehalo. Držkaj sa a ešte oddychuj !!!

apolenka6
9. feb 2011

@fomarik hladala som v mojich "dokumentoch" správu pi IUI no mala som dve tú poslednú od dr Krajka už nemám pretože som ju nechala môjmu dr. ked som chcela PN ,že som podla krvi tehotná a aby veril,že som po zákroku...tak si ju nemôžem prečítať čo tam píšu ,ale čo mám 1 správu od dr. Gala tak tam nič neuvádza 😠 aké spermie použil (určite mm)..to je celý on 😒

apolenka6
9. feb 2011

@zuzancek22 no neboj keby sa mi nepodarilo IUI tak ani mňa laparka neobíde 😖 ale dr povedal,že aspoň vieme, že 1 vajíčkovod je priechodný a tajne verím,že aj druhý.. 🙄 Veru!!! ked rezať tak už ,len pri pôrode 😎

fomarik
9. feb 2011

@apolenka6 zlatko, to nie je písané v tej správe pre ošetrujúceho gyndoša, ale na pokladničnom bloku, ktorý po zaplatení dávajú na recepcii...aj to podpisuješ 😉

fomarik
9. feb 2011

ok , lásky moje...to, čo napíšete ešte dnes, to si prečítam až zajtra. Idem sa psychicky pripraviť na zajtrajší den a skoro búvať, bo o 4.30 vyrážame.... ozvem sa vám!!!!!

zuzanka7834
9. feb 2011

@andy175 IUI sa neboj, je to velky krok ku naplneniu sna o dietatku 🙂 Mna prve nebolelo, pri druhom som dokyho prekvapila poziadavkou, nech to boli, lebo Fomarika to tiez bolelo (zavadzali tu hadicku uplne k vajcovodom a dotkol sa asi steny maternice) a vyslo jej to. Tak sa na mna pozrel, ci to myslim vazne, potom mu neostalo nic ine tak sa len zasmial, ale - BOLELO ma to 😉 😉 😉 A asi to vyslo, v nedelu ideme na utz a krvicku priamo do Heliosu, inak som si presne pred tyzdnom dala zobrat krv tu u nas a cosi tam bolo. To hcg bolo sice nizucke, ale po dvoch dnoch sa viac nez zdvojnasobilo, tak verim a dufam, ze v nedelu nam to iba potvrdia 😕

@aby a mate dlhu alebo kratku stimulku? Raz mi jedna znama hovorila o tom, ze existuju dva druhy, neviem podla coho sa lekari rozhoduju podla ktoreho budu stimulovat...

@fomarik pozerala som si nas blocek a my sme teraz mali ten gradient. Ale raz som citala o tom, ze Swim up je ucinnejsi, lebo ich davaju do nejakej nadobky a cez nejaky otvor vyplavu (swim up) iba tie najsikovnejsie a najzivotaschopnejsie spermosky. Nepamatam si, v com spocival ten gradient, ale dolezite je, ze asi zabral 😉 Lucinka, na zajtra Ti drzim palce, pekne sa vyspinkaj 🙂

@strelicia zlatinko ten pohovor bude este skor ako za dva tyzdne, to prejde ako voda, uvidis...

@miskab vitaj medzi nami 🙂

@tinasc no ved jasnacka, ze ani ja som nelezala cely cas na gauci 😀 , len som bola doma a nie v praci. Vyhla som sa pracovnemu stresu a tak ...

@apolenka6 cica, ak mi doky tehotenstvo potvrdi, poslem aj stvoritu davku virusikov do Topolcian, nech sa nakazite vsetky, citam, ze mate najsilnejsie zastupenie 😀

@walta mrcha moze byt zabrzdena aj Utrogestanom, hovoria, ze kym sa berie, ms nepride, ale u mna po prvom IUI prisla aj napriek utrosu. Nepanikuj, radsej si si uz mala zavolat do labaku 😉 Ved uvidis zajtra, ten dovod, preco ms neprisla 😀 A duplom ak Ti meskat nezvykne 😉

@petuska123 neviem presne kolko folikov som mala pred IUI, lebo som bola na utz 2x, u roznych lekaroch, na roznych pristrojoch (dlhy pribeh) a tie vysledky sa nezhodovali, ani v poctoch ani v stranach (mala som cosi aj vpravo aj na lavo, ale raz mi povedali, ze najvacsi je napravo, druhy raz nalavo, raz bolo tam viac, druhy raz opacne, jeden mi povedal, ze dozrie iba jeden, lebo druhy je splosteny, ostatne male.... 😕 ) a ked mi nakoniec robili to sono po IUI, tak dva foliky stale neboli prasknute, ale boli krasne okruhle, nijaka deformacia, 20 a 21mm. Ked som si spravila sumar, myslim, ze pred IUI boli aspon 3 a tie dva zjavne praskli asi neskor... Po prvom IUI mi utz nerobili, takze neviem.

apolenka6
9. feb 2011

@fomarik ááá už som to našla tak u mňa je to naopak 😀 😀 1 IUI mám sper. SWIMM UP a 2 úspešnú IUI sper. GRADIENT 😉

walta
9. feb 2011

@little_miracle tak s inou moznostou ani nepocitam, neviem ako ty 🙂

walta
9. feb 2011

@zuzanka7834 Zuzka, je to mozne, ze to meska, lebo ja beriem crinone, nie utrogestan, ale oba lieky su progesteron. A kde si sa to docitala, ze to zvykne meskat, ked zena berie progesteron???

zuzancek22
9. feb 2011

@fomarik budeme čakať, a moc ti držíme pršteky!!!

miskab
9. feb 2011

@apolenka6 drzim ti palceky nech sa to podari a uspesne ,,,,no som zvedava co nas caka ,,,dufams a to IUI podari 😒

miskab
9. feb 2011

@zuzanka7834 dakujeeeem za privitanie 😉

miskab
9. feb 2011

Chcem sa este spytat ja som teraz bola na krv na 3 den cyklu ,,este 17-teho ma cak vysetrenie priechodnost vajecnikov,,to sa ako robi a boli to?? a potom ako dlho sa caka na IUI to budem este brat nejake lieky na stimulaciu ci???

tinasc
9. feb 2011

@zuzanka7834 ešte jedno sa chcem spýtať medzi prvou a touto druhou IUI si mala prestávku? alebo nasledovala hneď po tej prvej? 🙂
@walta tiež ma napadlo, že ms môže byť brzdená tým utrogestanom, alebo tým čo berieš, u mňa je to tak, že až vysadím, tak dostanem ms 🙂 ale dúfam, že je zabrzdená niečim iným...

tinasc
9. feb 2011

@fomarik držím palce, nech je všetko v poriadku 🙂 ozvi sa 🙂 🙂

walta
9. feb 2011

@tinasc tak je to jasne, ak je to tak, ak to vysadim, isto dojde mrcha.... fnuk fnuk ☹ ☹ ☹

andy175
9. feb 2011

@zuzanka7834 no tak super!!!! každej z Vás to prajem!!!! 😉 ja sa len neviem, či to má v mojom prípade význam. Keď jeden vajcovod mám úplne nepriechodný a druhý pod veľmi vysokým tlakom... tak neviem... ale doktor vie určite lepšie než ja, tak som dala na neho. určite chcú vyskúšať najskôr jednoduchšiu metódu ako umelé oplodnenie... tak držím päste, nech ti to v nedeľu dopadne tak ako si želáš. ja tam idem v piatok na ultrazvuk a potom neviem teda či cez víkend alebo v pondelok, ak bude všetko ok, tak by som mala isť na IUI...

apolenka6
9. feb 2011

@walta ja som bola tehotná a potom už nie a mrchu mi držal utrogestan po vysadení prišla ....ale nemusí to byť tvoj prípad 😉

aby
9. feb 2011

@apolenka6 jj viem o čom hovoríš 😉 teda píšeš
no neviem neviem ešte uvidí ako krv dopadne 😖
neboj pôjdme všetky 😉 😉 😉

@tinasc konečne doma a zajtra voľno 😀 😀 😀

apolenka6
9. feb 2011

@zuzanka7834 😀 😀 😀 som sa pobavila,že či nás platia za písanie?! nás nie,ale teba určite!!! ved ty tu pridávaš najdlhšie príspevky 😀 😀 ale rada ich čítam.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre