IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

walta
17. feb 2011

@strelicia nie, nemas pravdu.... vajcovody mozes mat aj vyoperovane, a robi sa IVF, to je na beton iste... pri umelom vajcovody ani nemusia existovat... nechapem, naco ta rezali.... poznam jednu zenu, ktora prisla o oba vajcovody kvoli mimomaternicovemu tehotenstvu, a potom jej robili umele, a ma krasnu dceru. mne osobne to tiez vysvetloval doc. v CARe.

pici
17. feb 2011

@walta laparoskopia je dolezita pred umelym oplodnenim najma kvoli tomu, aby IVF nebolo neuspesne napriklad kvoli endometrioze v maternici atd... robi sa a musi sa podstupovat preto, aby lekari vedeli aky je stav , s cim sa da ratat a s cim nie...

walta
17. feb 2011

@pici ved to mi je jasne, mne idu vysetrit maternicu hysteroskopicky, presne ako pises, endometriozu, rohy maternice a ustrie vajcovodou.... ale nie vajcovody, tie su nepotrebne, lebo vyjicka sa vyberaju priamo z vajecnika, nemusia tym padom prejst do maternice vajcovodmi, tie su odstavene... mne to povedal doc. Valky, snad uz on nieco o tom vie, si myslim

petuska123
17. feb 2011

@pici ahoj ako sa citis??

jada1
17. feb 2011

Baby vajcovody pri IVF nie sú dôležité. Tie iba slúžia iba na transport oplodneného vajíčka do maternice. Keď sú pozápalovo pozmenené môže sa v nich tvoriť tekutina(sactosalpinx) (čo bol môj prípad) a potom je ich dobré pred IVF odstrániť, lebo tá tekutina pôsobí zle na embryo v maternici - infekčne a môže nastať to, že plod sa v maternici neudrží, lebo ho vyplavuje.

tinasc
17. feb 2011

@petuska123 hlavu hore, ešte nie je nič stratené, ale testy aj bazálka sú o ničom 😉

tinasc
17. feb 2011

@walta tak sa drž, nech sa z toho potom skoro dostaneš, určite to pomôže 🙂

tinasc
17. feb 2011

@fomarik no tak to je dobre, že sa cítiš fajn, len tak ďalej, pekne oddychuj a čítaj 🙂

tinasc
17. feb 2011

@walta mne dr, tiež povedal, že keby som chcela ísť na ivf, tak musím na laparku... vraj sú isté veci, ktoré by mohli robiť zle 😉 a asi ma to aj čaká...

jada1
17. feb 2011

@tinasc laparky sa neboj, nie je to nič hrozné. Ja som sa tiež bála. prišla som ráno, robili ma o 11,00 hod a na druhý deň o 17,00 ma pustili domov. Preto až na druhý deň, lebo mi odstraňovali tie vajcovody a mala som aj zrasty, ale babám, ktorým robili len "prefuk" vajcovodov išli ten istý deň večer domov.

tinasc
17. feb 2011

@jada1 tebe robili laparku v centre? alebo v nemocnici?

jada1
17. feb 2011

@tinasc bola som na Sliači v Gynpor. Vrele odporúčam, personál veľmi milí. Ráno prídeš a ak nie sú komplikácie večer ideš domov. 3 dni som som bola ešte doma a potom som už išla aj do roboty. Platíš len 20€ za lôžko, ostatné ti preplatí poisťovňa. Naozaj sa nemusíš báť, fungujú už niekoľko rokov a ženy si ich veľmi pochvaľujú. Do nemocnice som nechcela práve kôli tomu, že tam by som musela byť 4 dni.

tinasc
17. feb 2011

@jada1 tak to ja som odtiaľ ďaleko 🙂

jada1
17. feb 2011

@tinasc hm škoda 😒

petuska123
18. feb 2011

dobre rano 😉

petuska123
18. feb 2011

vtip dna : Moja priatelka sa pytala preco sa nemilujeme ako to robia vo filmoch, tak
ked som ju vyprasil do riti, postriekal jej celu tvar a obrtel si cicinu o
jej cecky, vysvitlo ze nepozeravame rovnaky druh filmov... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

strelicia
18. feb 2011

@walta Ale ja som nikdy netvrdila ze je potrebne laparo pred ivf. Ja som tam sla koli sebe aby som vedela ci mam sancu aj prirodzene - a ano mam. A tiez preto aby som urobila maximum pre uspesne ivf. Precitaj si niekedy FAQ na stranke heluku, tam sa toto niekto pytal ci je potrebne laparo pred ivf a krajko na to odpisal ze nie ak zena nem endimetruozu alebo nejake problemy. Ja som bola len na diagnostickej. Ale nikto ma nenutil, nebolo ti nutne. To uz je na kazdom a ja som to proste chcela mat spravene.

walta
18. feb 2011

@strelicia ahoj, jasne, ja to chapem... len ide o to, ze na jednej strane ti nieco povie tvoj lekar, a na druhej strane su nazory zien tu na MK. Ja som sa odvolala na to, ze beriem hlavne to, co mi povedal moj lekar. Mne tou hysteroskopiou ide pozriet vnutro maternice, hlavne endometriozu, rohy maternice, ustie vajcovodov, ale nie ich priechodnost.
A je mi jasne, ze kazda zena spravi maximum pre to, aby mala dieta. Len mozno nie kazdy lekar ma tie iste postupy u zien. To je cele.

apolenka6
18. feb 2011

Dobré ráno aj ked upršané!!!! 🙂
@strelicia Ahoj niekde na druhej téme o IVF som zachytila ,že piješ alchemilkový čajík 😕 aj ja som ho začala...kolko krát ho piješ? ja ,len 1x ..dakujem za odpoved 🙂 materniu si chcem aj ja posilniť pred IUI

katy33
18. feb 2011

Dobre ranko, žabky moje 😉
@apolenka6 Slniečko aj ja mam alchemilkovy čajik, no teraz ho zanedbavam, pijem žensky - aj ten obsahuje take bylinky 😉 Alchem.čajik môžeš, teda ja som pila 3x1....a vraj je dobry aj na sliznicu 😕 ...
@walta Zlatinko, presne chapem, čo tou laparkou dr. mienia, ved predsa IVF, nie je IUI - hormonalne i finančne a ked si chcu b&t isty, že tomu nič nebrani a zvyši to pravdepodobnost otehu, tak nie je o čom, ja by som to tiež podstupili, my si budeme teraz podavat žiadost na IVF a sama sa ponuknem, že môžem ist na laparku 😀 ...si budu mysliet, že ake sado-maso 😎

aby
18. feb 2011

@katy33 že ránko že 😀

katy33
18. feb 2011

@aby Jeeeeejda, ja som si to ani neuvedomila 😀 😀 😅 ...tralalala...no som sa zas prezradila 🤐
No ako sa nam citiš, kuriatko, pichaš poctivo 😉

strelicia
18. feb 2011

@apolenka6 ano pijem ten caj 🙂 na krabicke je ze 3x denne, ale ja pijem iba 1x. Netreba to zas prehanat. Ja potrebujem tiez posilnit sliznicu bo ten clostil mi ju riadne stahoval.

fomarik
18. feb 2011

@katy33
@apolenka6
@strelicia aj ja som fičala na alchemilke.... aspon 2x denne som ju pila.

fomarik
18. feb 2011

Že 14tt...to ale letí 😅 😅 😅 😅

katy33
18. feb 2011

@zuzanka7834 Slniečko naše, kde si nam, chybaš nam tu....nemame tu čo čitat 😉 .....bez teba tu už ani ten MK nefunguje tak, ako by mal ☹ ...Zlatinko, bojime sa o teba, prosim, ozvi sa nam 😔

apolenka6
18. feb 2011

@fomarik
@katy33
@strelicia dakujem za rady!! budem ho piť ved on vie na čo má zabrať 😀 😀 záchranár....

apolenka6
18. feb 2011

@fomarik veru letí,letí ten čas nie je dávno čo si bola na IUI a už máš 😀 jednu tretinu zápasu za sebou...

kikuska31
18. feb 2011

@katy33 ..ahoj @katy33...dakujem ti hrozne moc si zlata..no dnes mam uz 10 dni po IUI...tak si zajtra na 11den skusim testnut a uvidime...hrozne by som si priala tam vydiet // ciarky ale neviem.....MOHLA BY SI MI PROSIM TA PORADIT ZE A ODKIAL ZISTIM KEDY MI TO UKAZUJE ESTE TEN PREGNYL ???BOJIM SA ABY MI NEUKAZALO // A POTOM KED DOJDEM NA KRV MI POVEDIA NIE NIE......Ako to myslis ze zaniklo?potratila si alebo si si myslela a bol to pregnyl???ja som uz taka napeta.. 11 den by mi uz malo ukazat spravny vysledok ci nie?????mam hrozny strach....... a tak ty teraz tiez cakas alebo???pa

fomarik
18. feb 2011

Len tak pre zaujímavosť: Čo všetko som podstúpila, aby sme otehotneli, takže.....
- odstránenie malých vyčnievajúcich znamienok ( odporučila mi to gynekologička, ževraj sú vírusového charakteru a bránia k otehotneniu)
- dlhodobá liečba s mm na chlamýdie
- prestali sme s mm fajčiť ( hanbím sa za to, že som vobec niekedy fajčila.)
- laparoskopia s chromopertubáciou a odstránením zrastov z predošlej operácie ľavého vaječníka.
- driling vaječníkov
- zaočkovaná proti tetanu po 10 rokoch ( obv. dr. hovorila, že po 10 rokoch nezaočkovania proti tetanu klesá možnosť otehotnenia..... bolo to pre mna niečo nové 😨)
- duphaston po dobu 4 rokov každý cyklus, bez neho by som bola stratená, ani mrcha by mi nedorazila. tá sa objavovala asi tak raz za pol roka.
- pomohli mi kvapky Femi od dr. Valoviča...vaječníky začali fungovať až tak, že mi vajká praskali na 9DC, preto som ich po pol roku užívania vysadila.)
- samozrejme alchemilkový čajík aspon 2x denne
- a v neposlednom rade samotná stimulácia a 3xIUI + elastiQ 800

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre