IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
24. feb 2011

@slasima Tak drobec je už taký veľký? No, veru to by už chcelo aj súrodenca, tak šup-šup do toho. A tiež to bude s IUI?

fomarik
24. feb 2011

@aby ty nie si povinná vešať nikomu na nos, čo ti je a prečo si na PN, ani šefovej. nemá právo vyzvedať..má jej stačiť kladenka od lekára a nech je ticho! U mna v práci to boli kolegovia, ktorí jej zavesili na nos, prečo chodím tak často do MT. A potom sa jej priznala, bola milá, ešte mi aj šťastie poprijala.

fomarik
24. feb 2011

@apolenka6 takže 4-tého? Juj, nech už je to tu! Ja idem 11-teho na dalšie sono a už sa neviem dočkať. Do MT pojdeme až niekedy v apríli, normálne mi to aj chýba tak trošku.

aby
24. feb 2011

@fomarik ja viem ale ja som tak strašne úpimná až no nejak to musím zahrať no hádam polopravda bude najlepšia 😒
No vidíš u teba to bolo fajn no mne už minulý týždeň povedala , ked mi skončila skúšobná doba že ako sa má zariadiť, lebo počula, že chcem chcete bábetko ja som jej na to povedala a čo?
Myslela som, že ešte počkám aspoň 2 týždne ale už to akosi nezvládam je mi blje a nevládzem ☹

apolenka6
24. feb 2011

@fomarik Ja mám MT rada,len tú cestu nemusím...áno 4-tého 😕 nejak mám strach čo bude tak radšej nad tým nepremýšlam...nechávam to osudu a hlavne Bohu ! 😝 😨 a 11 ideš ku svojmu dr?

apolenka6
24. feb 2011

@aby júúú zlatino je ti zle?! 😨 😨 tak chod na PN čas letí a ak prídeš o prácu nájdeš druhú, prvoradé je dieťatko a to bude tvoje nové zamestnanie 😵

fomarik
24. feb 2011

@aby aj ja som bola ešte v skúšobnej. A o dva dni po skúšobnej som išla na 3 IUI....a už mi nemohla nič... bola som už za vodou 😎 . Ked ti už skúšobná doba skončila, tak už to možeš mať na háku.

fomarik
24. feb 2011

@aby áno, ako hovorí apolenočka, prvoradé je bábatko. Mne bolo jedno či prídem o prácu. O jednu som už kvoli babatku prišla a bolo mi to viacmenej jedno. teraz som na PN.... ako vravím...dva dni po skúšobnej dobe a šefová mi nič zo zákona nemože urobiť. Len mi pekne posielať peniažky na účet.

fomarik
24. feb 2011

ideme do Lidlika na menší nákup. tak na chvíločku sa odmlčím. Majte sa mi krásne babulky moje prenádherné 😉

aby
24. feb 2011

@apolenka6 jj sa mi točí hlava, som unavená a normálne nevládzem a nie to ešte ťažké dvíhať v robote 😲
Presne prvoradé je teraz baby, no nič poviem že sa mi to nechce rozoberať je to moja súkroná vec tak!

@fomarik presne teraz my môže vyliezť aj tak sa tam nechcem už vrátiť tak som zvedava 😒
Jedna baba pred mesiacom odišla na rizikové a je tam deficit ľudí šéfovej sa akosi nehce no žiaľ bude musieť 🙂
a dobre si nakúp 😉 😉 😉 a dík moc

zuzanka7834
24. feb 2011

Pekny den prajem 🙂

@andy175 ja som mala vysledky v ten isty den okolo druhej. Len ked bol odber v nedelu boli vysledky az v pondelok, ale to je pochopitelne... Ked som si pozerala albumy, tak uz v tom 5-6tt bol minimalne gestacny vacok. Mne vsak nebolo vidiet takmer nic ☹ Na krvicku ides v pondelok?

@petuska123 juuuj, budem Ti drzat velke palce! Potom ked budes pisat, ako si dopadla tam daj aj moje meno, nech si Ta najdem v "kto ma spomina" ak by som zajtra nahodou nebola na PC... 😉

@apolenka6 hej hej hej, opatrne s jedinacikmi 😀 Aj ja som jeden z nich, sice jedinacik atypik, ale predsa 😀 Nasi vzdy chceli 5 deti, ale maminka po mojom narodeni ochorela a dalsie babatko by bolo prilis velke riziko, tak raz musela dokonca podstupit interupciu ☹ Ale tuzba po viacerych detoch v nich ostala, tak u nas bola vychovavana aj moja sesterka aj bratranec, mam ich ako surodencov, vzdy ku nam pristupovali rovnako a decka doteraz zvyknu aspon raz do tyzdna spat u nasich (teda bratranec, sesterka je v NT uz na VS a domov chodi iba na vikendy). Takze ja by som jedinacikov neskatulkovala... 😉 😉 😉 Ved mozno Ta prekvapi, skus jej dat sancu 🙂 🙂 🙂

@fomarik srdienko presne na to myslim, ze doteraz si bola aka bezproblemova tehulka, vsetky neprijemne stavy Ta obchadzali a teraz toto vsetko... Mojenko zlate, vydrz to pre drobceka, to ze Ti daju Holtera nic neznamena, akurat budes mat istotku, ze je vsetko ok. O tych liekoch som este ani nepocula, ale je super, ze si si vedela tak skoro objednat tu kontrolu obliciek. Verim ze bude vsetko v poriadku 😉

@katy33 Katarinka drz sa nam a daj hned vediet 🙂

@walta Walti aj Tebe drzime velke palce 🙂

@aby a to pichas klasickymi striekackami alebo mas tie pichacie pera? Ja som pred IUI bola chora, tak som sa hodila na PN a v praci som povedala, ze mam strasnu chripku a musim ju vylezat. Ale prve dni aj bola taka strasna, takze ma videli... Teraz neviem co by som povedala, ked clovek nechce povedat, kvoli comu ostava ale vymyslat si nieco by bolo ruhanie... Nemozes jej jednoducho povedat, ze jej proste nemozes povedat? 😕 Kde robis? Ak ste dobry kolektiv, mohla by to pochopit, pripadne, ak by si jej ponukla, ze nieco spravis z domu - ak sa Ti da...

aby
24. feb 2011

@zuzanka7834 tie prvé su také nadávkovane sklenené striekačky s mikro ihlou 😀
No mne by chrípku nezožrali no som zvedavá čo ešte dneska v robote udrú vedúca nasratá ako vždy asi som mala rovno neprísť ako to urobili aj iné kolegyne keď ja neviem byť taká svinka 😖
Vieš a keď budem klamať tak sa len viac zamotám proste mi nasadili liečbu tabletky a injekcie a nechcem o tom hovoriť lebo mi to nerobí dobre a basta no som zvedavá hádam sa udržím 😒
proste polopravda.
No vieš čo robím v potravínách v takej večierke sme tam teraz ja a dve kolegyne no a vedúca a šefka, ale ta robí len keď musí 😒 no jedna nám odišla v januáry na rizikové a ešte aj na tú hovorili, že taká mladá a bude mať decko tak skoro mimochodom má 24r.
Kolektív to vieš ja to nikomu nevešiam na nos lebo jedna cica má veľké ústa no klepna no a tá druhá je tam cca 3týždne 😒

zuzanka7834
24. feb 2011

@aby 😠 aj tak by ich nemalo co zaujimat, presne ako povedala Lucinka, mas kladenku, lekar Ti ju na zaklade niecoho dal tak nemaju co sprtat... Blby kolektiv je zla vec, ved s kolegami travime viac casu nez so svojimi polovickami... niet nad dobre vztahy v praci, len keby sa to dalo vyberat, ze? 😉

fomarik
24. feb 2011

@zuzanka7834 zlatko, ja som ti včera zle napísala...nie streptokok..ja truba( ved ten je v dých.cestách), ale staphylokok aureus...zlaty stafylokok teda.Samozrejme, že vydržím a podstupim cokolvek, ešte idem na cukor...tak som zvedavá, ale to až 11.3. Možeš mki prosím ťa do IP napísať, kde by som ťa v pondelok našla? Ak sa nám bude dať, rada sa stebou pomojkám.

fomarik
24. feb 2011

@apolenka6 ja zase tú cestu mám rada. Vždy pred Kremnicou zastavíme na benzínke, ideme sa vycikať, dáme si čajík. Vychutnávam si tú cestu, tu prírodu. U nás nie sú žiadne kopce, len samá rovina, takže ma to fascinuje. Ako málo mi stačí ku štastiu, že?Som zvedavá ako nám dopadne katy dnes, dúfam, že najsamnajlepšie.

aby
24. feb 2011

@zuzanka7834 presne to ale skúšAju čo poviem 😒 no hádam to už dneska nejak prežujem.
Som volala s kolegynou no a hovorilA že je taká chorá že tiež ide zajtra na PN že je jej moc zle 😒 to ich už dokonale trafí ale nech ja mám dôležitejšie, fazuľku 😀 😀 😀
no presne to keby sa dali vyberať 😒 ja nemám rada klepy aj ked ich niekedy počúvam, no mať ich problémy !!! 😠 😀

dzuli08
24. feb 2011

Ahojte babenky, píšem do tejto diskusie poprvý krát, ale čítam Vás skoro od začiatku vytvorenia témy. Možno Vám to príde nefér, že niekto si len číta Vaše príspevky a tie svoje nepíše. Pravda je ale taká, že radšej som bola nestranná a snažila som sa na to nemyslieť a hlavne byť v poho. Myslím, že by mi bolo horšie, keby som vedela tej sa to podarilo a mne nie, alebo naopak.
Chcem sa s Vami podeliť o svoje zážitky a veeeeľký zázrak, ktorý sa nám stal.
S manželom sme sa snažili o bábatko 3, 5 roka. Bolo to plné vyšetrení o svojho gynekológa, stále to isté dookola, no jednoducho všetci nám hovorili ste zdraví, treba len vyčkať.
Po neúspešnom snažení sa sme začali navštevovať CAR centrum Helios v Martine.
Dr. Krajkovič nám urobil všetky vstupné vyšetrenia , všetky výsledky dobré, mm mal v 1%chybných spermií, ktoré mali zlý tvar.
Absolvovali sme 3 inseminácie, všetky neúspešné
13.1.2011 – pohovor pred umelým oplodnením. Dohodli sme sa s doktorom, že keďže tento mesiac som už nestihnem užívať clostilbegyt (8. Deň cyklu), prídem v utorok 18.1.2011 na ultrazvuk, pozrie aké sú vajíčka a naplánuje pohlavný styk klasicky, bez užívania liekov.
18.11.2011 – Podaná žiadosť na IVF. Dr. Galo pozrel vajíčka, v pravom vaječníku bol jeden veľký a jeden menší folikul. Vždy som ich tam mala aspoň 5-6. Teraz len dva. Nádeje klesali. Už som sa bála, že o pár mesiacov nebudem mať vajká len pri užívaní clostylu.
O 5-6 dní – 23.01.2011 som začala špiniť a trvalo to asi týždeň. Doktorka mi povedala, že to bude z tých liekov a krvácanie pri uhniezďovaní vôbec nepripúšťala. Tak som prišla aj o poslednú nádej. Už len čakať kedy nám schvália žiadosť a ide sa do IVF.
Vedela som, že mi mešká menštruácia, ale myslela som si, že z liekov, ktoré som užívala celý mesiac sa mi celý cyklus rozhádzal a že preto mi MS mešká.
O 3 týždne (vydržala som, lebo som úplne na to zabudla, že nejaká ms má prísť) som si robila tehotenský test a prvý krát v živote mi vyšli II.
Dnes sme boli tiež na sone a nášmu bábatanku už bije aj srdiečko. Sme v 8 týždni a neskutočne šťastní.
Ale stále nemôžem tomu uveriť.
Takže zázraky sa dejú, NEZABÚDAJTE a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dzuli08
24. feb 2011

@zuzanka7834 Už sme dve spisovateľky :DDD

dzuli08
24. feb 2011

@fomarik Aj ja som učiteľka ako aj ty, píšeš, že ty si zamestnávateľovi hneď povedala, že si tehu? Ja mám trochu strach hovoriť im to tak skoro, lebo som poverčivá a bojím sa, aby to niekto nezakríkol.

petuska123
24. feb 2011

@dzuli08 jej tak ti gratulujem........... aj my chceme taky zazrak 😀

dzuli08
24. feb 2011

@petuska123 Presne viem ako veeeeľmi chceš. Ja som vždy bola s nervami v koncoch keď mi niekto povedal nemysli na to, vykašli sa na to. Aj dnes mi doktorka hovorila, asi ste prestali na to myslieť, keď sa Vám to takto pekne podarilo. Ale mne sa ani nezdalo, že som bola nejak menej na tú túžbu upätá. Skôr som rezignovala a bola som nahnevaná na celý svet.

dzuli08
24. feb 2011

Ešte ma napadlo, že Vám napíšem čo mi asi pomohlo:
Asi dva týždne pred otehotnením som prestala fajčiť
Začala som užívať Baby plan
V domčeku nám voňal voňavý olej ylang ylang, vraj na liečbu sterility :DDD
Pila som 1,5-2 l vody denne.
Pribrala som asi 3 kg (po sviatkoch sa ani ináč nedalo )

No a ešte jedna taká vecička, keď som bola 18.1.2011 na kontrole, mala som z utrogestanu také svrbenie, tak mi doktor predpísal krém gynazol a ja som si ho dala v piatok, tj. 3 dni po ovulácii.

tinasc
24. feb 2011

ahojte, no mrcha sa mi riadne rozbehla, je mi na... ☹ ☹ a idem vybavovať predoperačné 😒 bojím sa, ale čo mám robiť... dúfam, že všetky sa máte fajn 🙂

tinasc
24. feb 2011

@fomarik dúfam, že všetko bude OK a ty si budeš môcť konečne užívať tehotenstvo 🙂 teraz keď by si mala najviac oddychovať, tak takto beháš po doktoroch... a to čakanie to je najhoršie... tak drž sa 🙂 🙂

dzuli08
24. feb 2011

@tinasc Neboj, všetko dobre dopadne. Neviem, či si to bola práve čo si písala, že sa bojíš narkózy. Ja som mala našťastie narkózu len raz, pri laparke. Možno to bude znieť blbo, ale ja som sa cítila po nej tak skvelo, trocha sa mi síce točila hlava ale taaaaak neskutočne supeeeer som sa vyspala ako dlho predtým a dlho potom nie. :DDD

tinasc
24. feb 2011

@dzuli08 tak to gratulujem!!!!! z celého srdiečka 🙂 🙂 🙂

andy175
24. feb 2011

@zuzanka7834 áno, idem tam v pondelok. už nech to tu je!!!!! je super, že výsledky sú tak rýchlo... aspoň žiadne dlhé čakanie, ktoré mám už vyše hlavy... ešte 4 dni!!! 😔

tinasc
24. feb 2011

@dzuli08 no tak takých je nás tu asi viac... totižto každá narkóza je riziko 🙂 ale bude to v poho, aspoň budem vedieť na čom som 🙂

andy175
24. feb 2011

@dzuli08 jeeej super! gratulujem! asi je ozaj najlepšie na to nemyslieť a potom všetko pôjde.... len to sa niekedy nedá! tíško závidím (ale v dobrom) 😉

tinasc
24. feb 2011

@apolenka6 tak držím palce, nech sú tam krásne folikuly 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre