IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

lina129
20. aug 2015

@spetule ahoj, ako pokracujes v procese IVF? kedy mas OPU? Ako reagujes na stimulku? a mas IVF soft? 🙂

clarissa77
20. aug 2015

@lina129 ahojky, a kde si bola na dovolenke? No ani druhe IUI nevyslo. Akoze personal zlaty, ale nechapem ako mohli robit IUI s tak strasne zlym spermiogramom. Tak sme objednani so brna v septembri a uvidime. Uz som z toho vsetkeho nestastna 😢 ja sa toho babatka nedockam

lina129
20. aug 2015

@clarissa77 juuj tak to ma mrzi ☹ a mal tvoj muz zly SPG? lebo predtym ste tusim s tym nemali problem, ci? aky mal? ja som ti uz pisala, ze aj nam robili IUI so zlym SPG... ☹ az v Brne nam povedali, ze moj manžel ma len 1% normalnych spermii - teratozoospermia 😠 a predtym v GF mam vzdy normospermia... tak som zvedava ako dopadnete v Brne... ku komu ste objednani?

spetule
20. aug 2015

@lina129 Ahoj, OPU mne čeká v úterý. Stimulku zatím zvládám dobře, i když bříško už mne začíná pobolívat a nabíhat (aneb myslím, že budu ráda, až si ode mne ta vajíčka vezmou 😀 ) . Dnes začínám brát ještě Cetrotide, tak uvidím, jak bude tělo reagovat na to. IVF snad do konce srpna stihnem...A co ty? Jaké bylo léto 😉

clarissa77
21. aug 2015

@lina129 ano, prvy krat mal 20 milionov a teraz len 1 milion!!! Nechapem to. Ale on uz predtym bol aj inde 2x na spg a vzdy ukazkovy. Neviem co sa to teraz stalo. Do Brna ideme k dr. Vranovi. Spolieham na nich.

lina129
21. aug 2015

@spetule jeej tak super 🙂 budem drzat prsty v utorok 😉 potom napis ako si dopadlo, kolko si mala vajicok a tak... mas normalne IVF, nie soft, ze? A kam chodis, do akeho centra?

lina129
21. aug 2015

@clarissa77 neboj, oni su tam vsetci odbornici... ja som bola u dr. Otevrela, ale IUI mi robila dr. Pospisilova. Potom napis ako si dopadla... Inak, to je zaujimave, ze sa mu tak zhorsil SPG zrazu... neprechladol, alebo neuzival nejake lieky mesiac predtym?

spetule
21. aug 2015

@lina129 Tak včera jsem si začala "užívat". Cetrotide žádná pohoda:-/ Po vpichu pěkně nateklo, štípalo, svědilo, ale do rána se vstřebal. Tak už se dnes těším na další. Jinak neznám termín "soft" IVF, takže nevím 😀 O dalším průběhu určitě písnu, při středečním UZ jsem měla 20 vajíček. Jinak já chodím do CARu v ČR (www.arleta.cz)

lina129
21. aug 2015

@spetule aha, tak to mas klasicke IVF 🙂 soft je s minimalnymi davkami hormonov a stimulujes len 1 cyklus, v podstate od ms po OPU, cize len nejake cca. 2 tyzdne... ty asi stimulujes dlhsie, ze? kedze si mala 20 vajicok, lebo pri soft byva menej vajicok, kamaratka mala len 8. Tak drzim palce a urcite napis 😉

spetule
21. aug 2015

@lina129 Já jsem dostala na jeden cyklus antikoncepci a pak od 2DC stimulace, dnes stimuluji 8.den.A v úterý odběr vajíček.

lina129
21. aug 2015

@spetule fihaa antikoncepciu??? to preco? to som este nepocula 😕 nejaka ina metoda asi... tak to mas super, ze sa ti za 8 dni vytvorilo tolko vajicok... a ake lieky beries, resp. v akych davkach? 🙂

spetule
21. aug 2015

@lina129 Antikoncepci asi proto, aby přesně věděli, od kdy začít (nebo aspoň já to tak pochopila). Já ani normálně nemám s vajíčky problém, tak asi proto ten počet:-/ Dostala jsem Menopur 600 (dávka 150). A od včera ten Cetrotide (0,25).

sandria33
22. aug 2015

@spetule ked ma zena tolko vajicok, boli to? Citis nieco vo vajecnikoch?

spetule
22. aug 2015

@sandria33 Co jsem četla tady v diskuzích, tak může být vajíček i o hodně víc😉 Občas v podbřišku píchne, ale to jde. Permanentně cítím tlak a napětí v podbřišku (takže volné kalhoty nebo šaty 😉 ), nejlíp se mi stojí (při sedu i v leže dlouho hledám vhodnou polohu) a při malé mi to jde ztuha. Ale jak mi řekl Dr. ve středu s úsměvem - připravujete se na těhotenství, zvykejte si 😀

clarissa77
22. aug 2015

@lina129 nie, nic, ani choroba, ani lieky..vobec nic. Nechapem a asi ani nepochopim. Snad to bola len nahoda.

clarissa77
23. aug 2015

Tak vcera prisla MS, ani neviem ako. Po rokoch uplne bez bolesti, ani neviem, ze ju mam. Neviem ci zato vdacim inofolicu alebo gynexu alebo ich kombinacii spolu s alchemilkou...neviem

sandria33
23. aug 2015

@clarissa77 ja som tiez pila prvy mesiac alchemilkovy caj a cakam kedy nude silny den a nikde nic, uz mi pomaly konci.....nechapem, ved ze ked som mala vacsiu sliznicu ze sa to nevyplavilo, je to mozne?

clarissa77
23. aug 2015

@sandria33 ani ja nemam silny den a tiez nechapem..nerozumiem ja uz nicomu..

sandria33
23. aug 2015

@clarissa77 ja zvazujem spravitmozno aj tehu test, ved toto sa mi nezda normalne, co sa ta sliznica vstrebe? Ja mam tento mesiac pocit, ako keby vobec neodisla.

clarissa77
24. aug 2015

@sandria33 skus si ho spravit. Ja som robila druhy vo stvrtok a nic, takze u mna to nema zmysel a tej MS nerozumiem. 2 dni - slabe a bezbolestne a je fuc! Uvidime aky bude tento cyklus.

sandria33
24. aug 2015

@clarissa77 ved to je to ,ze ja som mala aj zvacsenu sliznicu a krv negativnu, ale cakala som ze budu silne... neviem, ze by sa krvne testy mylili sa mi nezda, ale ani tato ms sa mi nezdala normalna.

leushkka
24. aug 2015

@sandria33 brala si progesteron, ten ma za nasledok sliznicu a mierny menzes, ked si mala krv hcg negativ - zbytocne neminaj test, ziadny nie je spolahlivejsi

spetule
25. aug 2015

@hennka2 @sofinka18 @lina29 @sandria33 Zdravím děvčátka, jsem čerstvě po OPU. Zákrok trval asi 15min, odpočívala jsem pak ještě asi 2hodiny na lůžku. Dostala jsem i něco proti bolestem. Odebralo se 19 vajec, z nichž 12 je použitelných. Tak uvidíme, co se z toho podaří. O víkendu snad transfer. Přeju krásný den všem a ať se Vám daří ve Vašem snažení!!!

clarissa77
25. aug 2015

@spetule a kedy ta caka IVF? Aky bude dalsi priebeh? Drzim silno palce 👍

spetule
25. aug 2015

@clarissa77 Teď si budu od zítřka každý den volat do laborky, jestli se podařilo oplodnění a jak se vyvíjí. Dle toho bude transfer. Předběžně říkali o víkendu.Co se týče léků, ode dneška budu brát Utrogestan.

clarissa77
25. aug 2015

@spetule to ide tak rychlo? Ja som si myslela ze sa caka aj 3-4 mesiace. Velmi sa v tim nevyznam.

spetule
25. aug 2015

@clarissa77 Asi záleží, v jakém stavu je sliznice,jestli není přestimulováno a tak. Ale pokud není žádný další zdravotní problém, tak ke vkladu po OPU dochází za 2-6dní 😉

clarissa77
25. aug 2015

@spetule super, tak ti silno drzim palce a budem velmi rada, ked nas budes informovat. No si ma trosku povzbudila, som sa toho bala, ale veru sa dam na to aj ja. Este tak 3 mesiace skusime normalne plus to Brno a ked to nevyjde, pojdem do toho. Cas bezi a moja tuzba po babatku rastie 😔

spetule
25. aug 2015

@clarissa77 Přeju hodně štěstí, aby jste tohle všechno ani nemuseli podstupovat 😉

clarissa77
25. aug 2015

@spetule dakujem velmi pekne, si zlata..kiezby sa konecne podarilo 😉 nam vsetkym

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre