IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

tinka9075
6. okt 2012

@mirka2010 ahoj Mirka zatial ok len dnes ma bolí brucho a zajtra mám dostat mrchu tak dúfam že nepríde 🙂 🙂 v pondelok asi spravím test 😉 😉

mirka2010
6. okt 2012

@tinka9075 no moja, kolko ja na teba/vas myslim...to sa neda ani povedat!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ziadna mrcha nepride...to je uplne jasne!!!! a tesitk teda chces robit? ja by som tiez robila...nevydrzala by som...ale do pondelka vydrzis, vsak? pohladkaj tie pokladiky od nas 🙂

tinka9075
6. okt 2012

@mirka2010 dakujem Mirka že na nás myslíš 😉 😉 hladkám každý den aj muž hladká tak verím že ten chlapček tam bude 😉 😉 do pondelka vydržím určite a v utorok idem na krv ale k môjmu dokimu 😉 😉

mirka2010
6. okt 2012

@tinka9075 no veru, veeeela na teba myslim...jasne ze je tam vysnivany chlapcurik....a mozno aj dvaja, ci traja??? 😀 😀 😀 😀 😀 no hlavne,nech aspon jeden...ked boli brusko,to je dobre znamenie...a v pondelok tu budem ako na ihlach...ako budem cakat na tesitk...a utrogestan si davas? alebo mas nieco na podporu udrzania?

tinka9075
6. okt 2012

@mirka2010 jáj mne aj jedno stačí ked tam bude 😉 😉 beriem len utrogestan po potvrdení tehu budem pichat injekcie a brat prednison 😉 😉

apolenka6
7. okt 2012

Dobré ráno kočky 🙂 mňa večer a do rána strašne bolela hlava 🙄 myslela som si,že sa z toho vyspím ,ale ráno úplne celé zle aj žalúdok do toho...neviem či mi tie lieky Provera nerobia zle 😕 ..uvidíme ako to bude dalej ,musela som si dať brufen,inak to nešlo ..
Peknú nedeľu prajem aj ked asi zamračenú 😉

apolenka6
7. okt 2012

@mirka2010 dakujem pekne 🙂 verím,že sa k tej bublinke dopracujeme 😉

apolenka6
7. okt 2012

@kostickabonnie ahoj! teba nebolela hlava od Provery ? lebo ma už včera začala hlava bolieť ..a inak v noci ma strašne aj sušilo+hlava , sa mi voda žiadala 😕 včera som sem už nešla necítila som sa moc dobre ...
a ty ako? MS bola bolestivá??a je taká normálna ako mávaš? či to lieky neovplyvňujú 😨 picháš stále aj cez MS ,že 😕

kostickabonnie
7. okt 2012

@apolenka6 nie, mna nebolela hlava od Provery, a susilo ma skor z niecoho ineho 😀 😀 ale nie, nevsimla som si, ze by som mala nejake vedlajsie ucinky. Vcera bola ms bolestiva, ale radsej som si nic nedala, dnes je to uz ok, je rovnako silna ako ostatne. Dnes som pichla 10. injekciu, aj tak sa mi zda, ze to trvaaaa strasne dlho. Tak ak sa ti ziada, tak pi vela vody uz teraz. Ja sa snazim, ale je to okolo 2-2,5l, viac mi nevyda. Citim sa uplne normalne (az na to, ze este finisujem s chorobou). a pozerala som si jednu stranku s tehu vecami a asi to risknem a objednam cez net, taka pekna sukna je tam, bolerko a nejake leginy 😉 vsetko cca za 20 evri a menej, celkom dobre ceny.

mirka2010
7. okt 2012

@tinka9075 jasne, samozrejme, aj ked jedno bude, uplne to staci 🙂 uz sa neviem dockat zajtrajska, ked spravis testik 🙂🙂🙂 ako sa inak citis???

mirka2010
7. okt 2012

@apolenka6 ahojky, tak mrzi ma ze ta boli hlava, neviem ako je to pri brani liekov a pichani ale je mozne ze si telo asi musi zvyknut...hlavne aby to pomohlo k fazulke malickej...vsak ak by ti to nerobilo dobre, tak urcite sa s tym bude dat nieco robit 🙂

alibabaa
7. okt 2012

@apolenka6 aj mna pri prvej stimulke strasne smadilo. a na hlavu je dobre aj pit citronovu vodu.. ked pijes vela vody tak je to 2v1.

dasaa
7. okt 2012

@mirka2010 ahoj vcera u nas dost fukalo tak sme neboli doma.Simonka bola vcera taka nesvoja asi koli pocasiu doobedu mi pospinkala 2 hodky a poobede len 20 minut.Bolo vidno ze chce spinkat ale nejak sa jej to nedarilo tak sme sa obliekli a nakoniec sme aspon na pol hodinky isli vonku aby si pospinkala.Ale nasa betarica pospinkala len trosicku a potom cely cas co sme boli vonku sa hrala s kamoskou plienkou a sa aj s nou hadala bola taka podarena.Ale za to mi vecer uz o 18:30 hod zaspinkala a zobudila sa o 22:30 h a potom zase pokracovala v spanku 🙂.Trosku plakala bo som ju zobrala na ruky aby si odgrgla.Mirka neviem preco ale kolko raz Simonke dam vecer papat bud o 24halebo o 3hod a ju zoberiem aby si odgrgla tak zacne mi trosku plakat mne to tak pripada ze jej to teraz vadi ked po papani ju zoberiem.
Simonka sa nam zacala dvihat stale sa dviha a ked jej dam rucky tak hned sa chyti a dvihne

majus28
7. okt 2012

@natalia1205 dakujem krasne.. no aj mne pri laparoskopii robili driling ovarii, tiez sa mi nechceli uvolnovat vajicka kvoli tej vrstve (to mi povedal uz na ultrazvuku ze mam PCO) a ty si potom otehotnela prirodzene?

tinka9075
7. okt 2012

@mirka2010 ahoj zatial rovnako len v noci som chodila stále čúrat ale inak nič mala dnes príst mrcha a nechodí a to ja mám pravidelný cyklus tak uvidíme zajtra testnem tak verím že tam budú dve 😉 😉

majus28
7. okt 2012

@kostickabonnie no presne, kazdy druhy mesiac a traf sa 🙂

natalia1205
7. okt 2012

@majus28 aj ja som sa liečila vyše roka na PCO,brala som Glukophage 2x2 tbl...manžel bol poda spermiogramu ok,ale robili mu len jeden -jediný krát,a napriek tomu,že bol ok,mu kázali užívať Profertil tbl. Tak sme to aj napriek tej sume,takmer 50€ za balenie brali. Keď sme sa konečne dostali do Iscare,zistili mu úplne inú dg,boli guľatučké. No a tam sa aj dr. Galo vyjadril,že jeho dg. + PCO je veľmi malá šanca na tehu. Že vraj ako to nemohli u muža hneď vidieť. Ale že on verí,že bude stačiť IUI. Prvá sa nepodarila,a keď ma môj gyn. chystal na druhú,vyjadril sa,že ak sa nepodarí,tak ideme na IVF,ako dôvod uviedol môj vek 🙂)To som odmietla.A dobre som urobila 🙂)Tebe držím palčeky.

cmelica
7. okt 2012

@tinka9075 drzim palce na testovanie a este viec na krvicku...tfuj tfuj tfuj 🙂

cmelica
7. okt 2012

@apolenka6 ahoooj! juuj tak ta pobolieva hlava...a aj teraz vecer??? ako si uzivas PN?? pijes vela vody???

majus28
7. okt 2012

@natalia1205 jeeej, to je super 🙂 my sme sli do heliosu s tym, ze pojdeme hned na IVF, ale navrhli nam este IUI, najprv sa mi to zdalo zbytocne, ale teraz som spokojna.. ak to nevyjde teraz, chceme to skusat aj viackrat, radsej ako IVF. Velmi by som si zelala aby sa to podarilo uz teraz, no stale rozmyslam, ci moze byt vajicko dost silne, ked mam PCO. Mozno ano, mozno sa to dosiahlo liekmi pred IUI, potom ma napada, ze ked muz ma 1,5 perc. spermii spravnej morfologie.. atd. no proste musim pockat a uvidi sa 🙂 ty si v ktorom mesiaci?

majus28
7. okt 2012

@natalia1205 inac, ked som po tom drilingu ovarii bola na ultrazvuk aj po roku, tak vravel, ze teraz tam PCO nevidi, ale to sa moze hocikedy vratit. je to tak?

cmelica
7. okt 2012

@dasaa ahoj Moja!! ako sa mate so Simonkou??? citam ze mate problemi pri odgrgavani...aj my moja...nie a nie si odgrgnut a potom mi vracka...som z toho nestatsna...a krmis ju v leze?? ja maleho tak na ruke a len si ho podvihnem,,,inac je to nasa sikulka🙂 a co uz ste zdravucky??? bozinku ako ten cas leti,ze??? len tod sme cakali na vysledky po IUI a uz sme maminy 😀

@dasaa @mirka2010 kocky a mame este jeden problem...malicky ma vodovu stolicu.. nema hnacku,ze by kakal kazdu chvilku ,ale ked sa pokadi tak je to voda,a dokonca zelenozlta...som z toho nestastna.. mate s tym skusensti???

tinka9075
7. okt 2012

@cmelica dakujem snád to už bude konečne úspešné 🙂 🙂

cmelica
7. okt 2012

@tinka9075 musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂

tinka9075
7. okt 2012

@cmelica ved aj ja si myslím 🙂 🙂 🙂

sherny
7. okt 2012

čafte kočky, dlho som tu nebola, ale teraz vás prosím o radu.

Tento cyklus mi dr. predpísal injekcie Merional, a moje telo zareagovala hyperaktívne. Mám vyše 6 vajíčok na pravom vaječníku, a na ľavom to ani nedokázal spočítať. Tak nám doky zakázal IUI, a IVF sa tak rýchlo vybaviť cez poistovňu nedá, a tiež som musela podpísať papier, že sme boli poučený, že ak budeme mať doma styk, že to spadá vyslovene len a len na nás.
Kočky snažíme sa už skoro 4 roky, a vyskúšali sme fakt všetko, 3 neúspešné IUI, duphaston, clostil,. pregnyl.. všetko čo sa len dalo. Nechcem prepásnuť tento cyklus, ked sme zaplatili tie drahé injekcie... poradte čo mám robiť... aké sú vaše skúsenosti.
Ja viem, že je to riziko, ale kto neriskuje nič nezíska. Však dvojičky by boli ok, len čo ak bude viac....
Moc moc dakujem za akúkoľvek radu.

natalia1205
7. okt 2012

@majus28 či sa môže PCO vrátiť,to neviem.Ale je to istá predispozícia cukrovky,kt.rovnako môže vzniknúť,aj nemusí. Mne dr.vysvetľoval,že tie cysty sa robia vlastne preto,že že keď je tam porucha inzulínu,nnerozkladá sa časť cukrov,tie sa menia na tuk,ten sa ukladá hlavne v brušnej dutine a okolo vaječníkov,keď je ovulácia,tuk bráni vajku vyplaviť sa z vaječníka,a tak sa menia na cysty,a toto sa opakuje každý mesiac,ak sa PCO nepodchyti. Vlastne mne sa pri liečbe podarilo aj trocha schudnúť,diabetologička mi odporučila diab.dietu,ale so slovami "nieže vás napadne sa tlačiť umelými sladidlami a dia keksami,to nie je zdravé ani pre diabetikov. Upraviť stravu,veľa ovocia,ale doobeda,zeleninu poobede,ak si chcete dať ovocie večer,jedine s jogurtom a primiešajte si tam trocha orechov,nech máte aj uhľohydáty,nech sa to má na čo viazať a dlhšie to zasýti. Sú povolené koláče,ale nie pol plechu naraz,inak skôr celozrné pečivko" Keď som prišla k diab dr.1.krát,mala som katastrofálne výsledky. Po roku liečby a tejto diety sa to cca o 85% zlepšilo.A začal byť konečne spokojný aj gynekolog,začali sa tvoriť krásne vajka,dozrievali s Clostylom a praskali s Pregnylom,a teraz som v 9tt 🙂 Držím aj tebe palčeky,ja som neverila 4 roky,že sa to podarí. No zázraky sa dejú 🙂...ale som sa rozpísala...uff.

tinka9075
7. okt 2012

@sherny ahoj ja by som to skúsila ja som mala po clostile 6 vajok tiež mi nechceli spravit iui ale nakoniec som to riskla 🙂 🙂 ked sa už tolko snažíte tak by som to skúsila no prinajhoršom budeš mat dvojičky 🙂 🙂

natalia1205
7. okt 2012

@sherny risk je zisk,ale podľa toho čo píšeš ti asi hrozí hyperstimulačný syndróm :(...no ja by som sa tiež nevedela rozhodnúť,prehádzali sme tým tiež skoro 4 roky...ale držím palce,nech je všetko ok...

sherny
7. okt 2012

@tinka9075 no to by bola tá lepšia verzia, mne doky hovoril, že by mohli byť aj 5 rčatá a to by sme museli ísť do Prahy na vybratie aby boli max. 2 a tu je zas veľké riziko, žeby sme nakoniec prišli o všetky. A tebe doky urobil IUI aj ked si mala až 6 vajíčok? bo mám to vyslovene zakázal.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre