IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

katy33
21. jún 2011

@dzuli08 Mojenko, zapisali a ešte k tomu mam 0-negativ a muž A-pozitiv, čiže ešte k tomu musia u mna sledovat protilatky, pretože , ak by miminko zdedilo faktor po tatovi, moje telo by ho brralo ako cudzi objekt a vypudilo by ho z tela 😔 Ak mi zistia, že sa začinaju tvorit protilatky, tak mi budu musiet niečo pichnut, aby sa to zredukovalo, a tak to vyzeralo tehu bez problemov. Som sa tu dočitala, že vela žien prišlo o babätko kvôli štitnej žlaze.

fomarik
21. jún 2011

@dzuli08 je to taký hrubý základ. V obchodíku mi povedali, že mi stačí na začiatok 4ks dupačiek, že babatko dosť rýchlo rastie, tak aby sme zbytočne toho nenakúpili majland. ešte tú postieľočku, ale nakoniec asi bude tá, v ktorrej somk búvala ešte ja s bratom. teraz ju má malý synovec, ale tak sa zdá, že poputuje Livinke 😉 . dnes som ešte bola obzerať odsávačku mlieka a neviem sa rozhodnuť aklú kúpiť, či ručnu na pumpovanie alebo taku s podtlakom. Stojí iba 13 éčok...som si myslela, že to bude drahšie.

fomarik
21. jún 2011

@katy33 jááj, mojenko, nečítkaj také bekané veci....... namotáš sa na to, ani nevieš ako, a potom tvoja psychika bude tiež v prdeli!!!!!!!! Mysli pozitívne, hlístikovi sa nič nestane, u mamičky je mu veeeľmi dobre a nič mu nehrozí!!!!!

zubrienocka
21. jún 2011

@zambilka Ahoj, kam ides vo stvrtok na IUI? Ja idem tiez do Heliku MT

dzuli08
21. jún 2011

@katy33 A do ktorej kolonky ti zapísali výsledok tej štítky??? No aj kámoška má negatív, tak sú s tým trošku patálie, ja mám našťastie A+.

zambilka
21. jún 2011

@zubrienocka ahoj ja do iscare v ba 🙂

zubrienocka
21. jún 2011

@zambilka Aha, tak si aspon budeme drzat palceky 😉 a spolu riesit nekonecne dva tyzdne 😠

dzuli08
21. jún 2011

@fomarik Moja mne radili, aby som si odsávačku nekupovala, že možno mi ju nebude vôbec treba a zbytočne vraj budem za ňu vyhadzovať peniažky. Že ak mi ju bude treba, tak mm zbehne do lekárne a kúpi mi ju. Ja tiež vecičky teraz veľmi nekupujem a keď už neodolám, tak rovno 62. Z 58 už potom nakúpime len taký fakt základ. Teraz sú v obchodoch ale letné vecičky a to nám veľmi nevyhovuje, tak sme si dali s nakupovaním oblečka pauzu do augusta 😠 😠

katy33
21. jún 2011

@dzuli08 Nedala mi to do kolonky, ale ako je napisana krvna skupina, tak to napisala nad to.
@fomarik Určite nechcem na to mysliet, ešte sa urešujem tym, že možno, ked mi urobi endokrinologička dalšie testy, možno už budu lepšie. teraz som pozrela na papier z laborky a vysledky boli už 31.5. a ja som sa ich dozvedela až teraz...už som mohla mat takmer mesiac tabletky 😕

dzuli08
21. jún 2011

@katy33 No ja tam nič také nemám. Ale hlavne neboj, všetko bude ok. Ja si tiež myslím, že endokrynologička zistí možno len minimálne odchýlky. Hlavne len buď pokojná, to pomôže bábatku najviac.

zambilka
21. jún 2011

@zubrienocka veru budeme dlhéééé dva týždne 😝 a ty ideš na 1iui?

zubrienocka
21. jún 2011

@zambilka Jo, prvy krat. Snažím sa byť v pohode a už sa aj prihováram tým folikulám 🙂. Myslím,že po IUI už budem aj mená vyberať, len aby som bola pozitívne naladená 😀 😀 😀 .

zambilka
21. jún 2011

😀
@zubrienocka to je dobre ja som tiež pozitívne naladená 😉 a kolko máš folikov?

fomarik
21. jún 2011

@dzuli08 Vidíš,.. tomáš fakt pravdu. Tiež som mala dilemu, či je to potrebné. Tak ak bude, mm zbehne kúpiť a vybavené. A stými letnými vecičkami... veru, ja som dnes horko-ťažko kupila teplý svetrík, takže také teplušké vecičky až neskor.

zubrienocka
21. jún 2011

Mám 2 folikuly 19 a 20 mm a dnes mi lekárka povedala, že sa jej zdá ako keby tam bol aj tretí, ktorý už praskol. Pre mňa zvláštne, ale zatiaľ neriešim 🙂. Ty máš tiež dva, že? Dnes o 22h utekám na pohotovosť, nech mi pichnú pregnyl. Už vidím tú šokovanú doktorskú tvár, keď tam v noci nabehnem 😀 😀 😀. A nech.... 😝

fomarik
21. jún 2011

@katy33 Mojenko, snád budu tie vysledky lepšie, ba priam vyborné. Inak aj ku mne sa výsledky dostanu dobreže nie po mesiaci 😠 😠 😠 . A nevieš o aký hormon štítky ide, či to nejako oni nekonkretizujú? 😕

zambilka
21. jún 2011

@zubrienocka ano mam dve folíky mne dnes o 22 hodine pichne švagor 😀

zubrienocka
21. jún 2011

@zambilka Mne pani doktorka po telefone zacala vysvetlovat, ako mi to ma pichnut muz, ale som to vzdala a idem radsej na tu pohotovst. On by mi pri tom aj odpadol 😀 😀 😀

tinasc
21. jún 2011

@katy33 neboj sa neublíži sa bábu, endo ti predpíše liečky a budete v pohode, ja som tiež prvé týždne v tehu nebrala lieky až v 7 týždni a baba je v pohode 🙂 len to treba rýchlo podchytiť 🙂 ja len teraz rozmýšľam kedy pôjdem ja na kontrolu, ale až vtedy, ak to bude aj na sone potvrdené a budem to mať na papieri...

tinasc
21. jún 2011

@zambilka tak držím palce, aby sa zadarilo 🙂

tinasc
21. jún 2011

@fomarik ja som kupovala také zimnejšie veci ako kombinézku a teplé veci na pol roka, aby to viackrát ponosila a veru vynosili sme to, bábätko naozaj veľmi rýchlo rastie, my sme v troch mesiacoch nosili veci na pol roka 🙂

katy33
21. jún 2011

@fomarik Mojenko je to hormon TSH-3 - ten mam hrozne nizky, norma je od nejakych 0,400 po neviem kolko a ja ho mam iba 0,022 😕 už mam zajtra nachystaneho budika na rano a hned frčim k dr.
@tinasc Mojenko a tebe tiež prišli na to v tehotenstve? Si mala nejake priznaky , či? Tebe dali liečky ešte zavčasu, no my sme už začali 14tt, preto mam strach, aby to nemalo nejaky vplyv na vyvoj anjelika 😔

tinasc
21. jún 2011

@katy33 no veru prišli na to v tehu, ja som nemala absolútne žiadne príznaky, veď štítka nebolí a to je na tom to najhoršie... ale budeš mať lieky, teraz sa už nestresuj, aj ja som sa bála, ale doktorka hovorila, že už nad tým nemám špekulovať 😉 neboj sa, takéto obavy ublížia bábu viac, ako toto 🙂

katy33
21. jún 2011

@tinasc A ked si porodila, tak sa ti to dalo znova naporiadok? Teraz už tabletočky nemaš? A nepamätaš si, v kt. tt ti nasadili tabletky? Ja som tiež optimista a vravim si, že ked sa drobec udržal doteraz, to najhoršie jje za nami, tak už sa ma nepusti až do Vianoc, ved, keby tie testy nezačali teraz robbit, ani by sa na to nepršlo. Ja tiež nemam nejake priznaky, vlastne to, že sa zadycham, ale to som automaticky pripisala tehu a dr. mi tvrdi, že to je spôsobene št.ž. No ved zajtra uvidime 😉 Dakujem , mojenko, si maukludnila, už sa kašlem na to, ved i tak už nič s tym neurobim 😉 A ak by to bolo take hrozne, snad by mi dr. volala už skôr, lebo vysledky mala už koncom maja- v 10tt...

little_miracle
21. jún 2011

@yasminne ahoj, ja som 1x stimulovala Merionalom - to je podobne Menopuru a ovulaciu som mala na 10 DC - akurat ze sa nezadarilo......aj ked som stimulovala Clostilom, ovulka bola vzdy skor ako 14 DC.........A dnes sme boli v centre a doki mi oznamil, ze podla hormonalneho profilu to vyzera tak, ze mam trvale vysoku hladinu zenskych hormonov co v kombinacii so stimulaciou sposobuje predcasnu ovulaciu - to znamena, ze ovulacia prebehne, ale vajko nie je dostatocne zrele na oplodnenie. Ja som mala celkovo 5x stimulaciu, ale len 2x sme sa dostali az po IUI. Obe boli neuspesne, takze momentalne zacinam stimulovat na IVF....kvoli tym hormonom ma vsak upozornili, ze ma nemozu stimulovat na kvantitu - ale na kvalitu. Tak snad budu aspon 2-3 embryjka...

tinasc
21. jún 2011

@katy33 nie práveže mám tabletky a ešte vyššiu dávku, ale čo narobím ja mám hypothyreózu a to je doživotné... takže musím ich brať stále... ale jasné, keby bolo to tak zlé, už by ti to povedala, takže neboj 🙂

apolenka6
21. jún 2011

@little_miracle ahoj! už si tu dávno pradávno nebola....aj som si na teba myslela čo je s tebou 😕 myslela som si že si odcestovaná neviem prečo 😨
tak ste sa dali na zložitejšiu cestu IVF ale za to oveľa úspešnejšiu 😉 prajem veľa šťastia aby sa podarilo hned na prvý krát....a máš pravdu v tom nie kvantita ,ale kvalita!!!

wodanka
21. jún 2011

ahojte holky, troska sa sem votriem..chcem sa spytat, ci tu nahodou nie je taka, ktora otehotnela s IUI, ale s darcovskymi spermiami.. chceli by sme to s mm skusit, len neviem, ci to ma nejaky vyznam..dakujem za kazde info

katy33
21. jún 2011

@wodanka Ahojky, mojenko, viem, že tu boli babulky, čo šli aj s darcovskymi spermiami, no myslim, že potom uvažovali nad IVF, ale určite je možnost uspešnej IUI s darcovskymi spermiami 😉 Budem držat palčeky, aby vam to dobre dopadlo 😉

wodanka
21. jún 2011

@katy33 dakujem 🙂 my sme uz boli na IVF trikrat a vsetky boli neuspesne ☹ teraz hladame alternativy, co spravit, aby sme mali svojho drobceka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre