IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
28. nov 2010

@little_miracle to som nevedela, že plný mechúr pomáha. No, nabudúce to skúsime s plným mechúrom. Ja s atiež cele hodiny po zákroku bojím isť na WC, aby to zo mna nevypadlo, i ked viem, že stadiaľ sa už nič nedostane von. Mojka, čo všetko ste potrebovali ku podaniu žiadosti. je pravda, že je potrebná zdr. dokumentácia oboch partnerov, teda myslím od obvodného. A od gynekologa tiež?

izzie27
28. nov 2010

@fomarik ahoj fomarik, ja som bola v MT vo štvrtok a cesty boli výborné. Vypisovala som aj žiadosť. Nič som nepotrebola, iba mi zobrali krv na chlamýdie, priateľ bol predtým na 2 spg.Doktor povedal, že keď prídu výsledky krvi,spracuje papiere a pošle to. 🙂 Tak ja teraz už len čakám, kedy mi zavolajú.

apolenka6
28. nov 2010

@fomarik ☹ ☹ a ja že sa stretneme my ideme ráno tak mi to vyhovovalo aby som sa vrátila do práce potom o 11:30 idem k zubárovi a večer na nechty tak to bude den! 😒 tak to som prekvapená to ti IUI robia pri takých rozmeroch vajok?to som nevedela a aj prekvapená 😕 Pýtala si sa na cesty boli suché,ale najskôr sme si pozreli na stránke www.zjazdnosť.sk a to som si myslela,že bude snehu .Nevieš kolko IUI robia v Helíku najviac?inak to dávkovanie mi moc nezabralo ešte verím ,že to bude OK v stredu tak ti budem držať palce,aby boli pekne velké vajka?stale mi nejde do hlavy aj pri poslednom IUI si mala rozmer vajok do 15mm?

apolenka6
28. nov 2010

@katy33 tak mi doktor povedal,ale ved je to 10dc tak ako píšeš hádam podrastú 😒 a ked nie tak budeme keksíkovať ved aj premýšlam ak bude len jedno vajko tak hádam IUI nebudú robiť asi by to boli vyhodené peniažky 😕 a nechápem to aj som mala zvýšenú dávku clostilu 😠ááále čo už zajtra má čaká vela práce bude tovar tak nebude času myslieť čo bude 😝

little_miracle
28. nov 2010

@fomarik ahoj moja, ohladom partnera Ti neviem presne povedat......nam len urobili spermiogram a do ziadosti napisali len ze azoospermia je sposobena prekonamim nadoroveho ochorenia a liecbou chemoterapiou (do CAR sme predlozili len spravu od onkologa).........a so mnou vela starosti nemali, kedze ja som v poriadku. My sme predsa len trosku iny pripad - aj ked vsetkym nam tu ide o to iste 🙂 ...........ale bez darcu by sme my marne cakali na zazrak ☹

little_miracle
28. nov 2010

Babenky, často tu píšete, že zvyšujete dávku clostilu..........ja som bola na "pokec" u môjho gyndoša a on mi hovoril, že je preukázané, že zvyšovaním dávky sa účinok clostilu nezvyšuje. Účinok sa dá zvýšiť len opakovaným užívaním viac cyklov po sebe.............no dosť ma to prekvapilo................

Ozaj a nemali ste v posledných dňoch problém s prihlásením na MK? Mňa to viackrát vyhodilo 😕 ale dnes už mi to funguje.............

apolenka6
28. nov 2010

@little_miracle tak tak to je?tak nevadí aj tak by som si ju zvýšila 😝 určite čím dlhšie za sebou berieš clostil tak sa ti to nabaluje a účinok ja lepší......aj mne na MK zopár krát napísalo stránka nie je k dispozícii ,ale po hodke to išlo 😉

apolenka6
29. nov 2010

😕 😕 😕 😕 kde ste kto?čo ste sa stratili všetky?hm..hm...hmm 😒

yasminne
29. nov 2010

ahojte 🙂 tak ja zacinam od zajtra stimulku injekcne prave sa mi naplno rozbehla mrcha 😖. Vecer bude zabava ked to pojdeme s manzelom pichat 😅. Baby musi to uz tento raz vyjst ved ake by to boli Vianoce?!!! 😀

apolenka6
29. nov 2010

@yasminne musí jasne to výjsť tak držím palce tie babule sa stratili asi 😕

little_miracle
29. nov 2010

@yasminne super že už začínate 🙂
My máme teraz "hluché obdobie"........čakáme na mrchu..........som zvedavá či príde skôr - keď aj ovulka sa poponáhľala, alebo až v normálnom termíne 😨

katy33
29. nov 2010

@fomarik 😔 Veru fazulka nebude, ms v plnom prude, ale aspon už budem môct ist na sono a pozrieme na tu potvoru, či zmizla, či čo 😕 Objednali ma na pondelok ...tak sa už neviem dočkat, budu aj vysledky zo spermiogramu, bojim-bojim 😨 Zlatinko, v stredu držím palce, päste, všetko, čo sa len da 😉 Ved si zatial nesklamala-je zteba dobra nosnica 😀 tak si nepokaz meno 😝 😅

katy33
29. nov 2010

@yasminne Držim palčeky, aby sa už konečne fazulka ujala , uvidiš, budu to tie najkrajšie Vianoce 😉 A vy stimulujete na IUI?

katy33
29. nov 2010

@apolenka6 Mojenko, ja si myslim že IUI robia i ked je len jedno vajko - ved ono ide hlavne o to , aby tam bol nejaky dominantny folikul 😎 v stredu budu len dobre spravy 😉

apolenka6
30. nov 2010

@katy33 ale mne raz dr.Krajkovič povedal musia byť aspom 2vajka a 1IUI mi aj tak spravil aj ked som mala 1 vajko 😕 ???to som vtedy nepochopila 😒 možno im krivdím ale prvé ma napadlo ,že hlavná vec ,že im zaplatím 😔 inak pre čo najskôr povedal 2 vajka!?....tak teraz neviem..? 😕 Väčšia úspešnosť je pri viac vajok.Nejaká som nesvoja do ničoho sa mi nechce 😠 mám fázu prežívania... ☹

zuzancek22
30. nov 2010

@apolenka6 ja som tu, čítam Vás každučký deň, len mam teraz hluché obdobie, ja naskor budem na niečom pracovať až tak január prípadne február, vo štvrtok idem na konzuláciu do centra, tak uvidím čo pani doktorka navrhne.

strelicia
30. nov 2010

aaach baby, ja tiez nemam nic nove a preto len citam a nezapajam sa. toto je nejake zle obdobie, same zle spravy. ja zatial netrpezlivo ocakavam prichod mrchy, ktora ma prist tento stvrtok. a potom stimulka a snad 2.IUI. tento mesiac kedze bol u mna hluchy tak mi strasne pomaly ubieha.
drzim vsetkym palce.

zuzancek22
30. nov 2010

@strelicia presne tak akési smutné to tu je, žeby sa nenašla ani jedna čo by už konečne UDRELA !!!

katy33
30. nov 2010

@apolenka
@zuzancek22
@strelicia
Babulky moje, hlavy hore, mne tiež nebolo dvakrat do reči, no teším sa každym dnom, lebo viem, že sa nam bliži den, kedy i my už konečne budeme mat darček v brušku. Dr. povedali, že babätka budu, len to mame trošku ztažene a nejde to hned. I ked nam to nevyšlo do Vianoc a tento rok, tak ten další ma znova 12 mesiacov a musi to vyjst.....dame si nove predsavzatie, že buduci rok bude v znameni rastucich brušiek 😉 Takže hor sa do toho, Vianoce si urobime krasne, pretože su len raz do roka a takisto sa oslavuje život 🙂 Mame stale ešte nejake možnosti, takže..... 😵 Ja tiež teraz budem mat hluche obdobie, pravdepodobne až do marca, no už som sa s tym zmierila , pretože viem, že s tym nič nenarobim, nemôžem to posurit a ani nijako potlačit, aby to už tu - hned a zaraz bolo 😠 A teším sa, kedy to už konečne jedna z nas odpali a my ju budeme nasledovat nadzvukovou rychlostou 😀

katy33
30. nov 2010

@aby Zlatinooooo, žijeeeš, ako sa mame-citime...zanedbavaš nas tu 😠 😝

zuzancek22
30. nov 2010

@katy33 moja reč. presne, kým nam niekto nepovedal že to na 100 % nepôjde tak sa nevzáme, chce to len a len čas.

yasminne
30. nov 2010

@little_miracle dakujem, vy teda zacinate tiez teraz v decembri, ale bez stimulky ako si pisala? tak drzme si palce! 😉

@katy33 ano stimulujeme na IUI cko nase prve. Od dnes pichame Menopur a v pondelok na krv a sono, potom povedia co dalej... Vam drzim palcekz tiez nech mate obaja dobre vysledky a mozete ist na vec 🙂

chcem sa vas spytat ci zvyknete ostat po IUI doma v klude alebo chodite bezne do prace? Ja zvazujem, ze po IUI uz ostanem doma. Staram sa o dve deti 2r. a 5r. denne 9hodin... tu mensiu musim i zdvihat a to ma 15kg a k tomu je hyperaktivna takze mam co robit 😀 vsetci okolo mna radia, aby som ostala doma len ja sa stale neviem rozhodnut.

jankaknm
30. nov 2010

ahojte, dievcata je mi nejako divne ☹ . Uz tyzden ma boli brucho, som 32 DC, uz kazdy den ocakavam a nic. A dnes mam taky pocit na vracanie. Testovala som 28DC a nic, ale mozno to bolo skoro. A vlastne ani nic neocakavam, tak by to nemali byt len psychikou vyvolane priznaky, lebo podla doktora mi tento mesiac nenarastli foliky. I ked ovu som citila presne v strede cyklu ako vzdy. 😒 ono si to telo rovi fakt, co chce. Bio predpoved bola vcera vraj 5 a dnes 2, zeby to na mna dolahlo az dnes? fuj

katy33
30. nov 2010

@yasminne Dakujem moja a držim moooc palčeky, aby to dopadlo nad mieru očakavania 😉 Babulky tu si po väčšine beru volno po IUI a my sme sa tiež tak rozhodli, že radšej zostanem doma až do testu HCG a potom sa uvidi....aspon budem mat pocit , že som preto urobila všetko 😒 Ja na tvojom mieste by som si určite vzala volno,....aspon si pekne oddychneš s vyloženymi nohami 😀

katy33
30. nov 2010

@jankaknm Fuuuuuha, mojenko, až ma z toho zašimralo v brušku, možno sa tam fazulka zahniezduje 🙂 a zvykne ti meškat ms? Testom ja už vôbec neverim, tak by som ho do uvahy ani nebrala 😠

yasminne
30. nov 2010

@katy33 no veru ja viem ze mala by som preto urobit maximumm ved dnes sa chystam to oznamit rodicom deti, dufam ze pochopia zatial mi vzdy vysli v ustrety len teraz nepojde o den ci dva ale o tyzden mozno dva aneviem kde vezmu nahradu za mna... no tak mi drzte palce 😅 ja som niekedy taka makkota makka ze pre vsetkych vsetko no sama sebe nic...ale citim aj ja ze by som mala byt tento raz nekompromisna.

yasminne
30. nov 2010

@jankaknm kuk tak ako pises nic neocakavaj hlavne nie mrchu 😀 a uvidis mozno aj motyka vystreli 😀 drzim palce!!!

jankaknm
30. nov 2010

@katy33 mavam tak 30 - 33 dni, ale nemeskaju a hlavne, ked uz mam PMS tyzden. Ale ako by to bolo mozne, este k tomu som tento mesiac bola nachladnuta a brala Urinal Akut a urol. caj. Bol by to zazrak, no neviem, ci sa mam na to sustredit, alebo si to moc nepripustat, lebo budem sklamana. Ved zajtra uvidim. No na krv ma aj tak nezoberu, ak mi to nemeska aspon tyzden, nie? 😒
@yasminne ja byt tebou si dam volno v ten den zakroku, a v podstate sa to uhniezduje predsa az neskor, tak by som oddychovala az tak o tyzden, a medzitym pracovala, ale dohodla sa, ze malu nebudes dvihat. Mozno sa to neda, ked je neposedko, no nejak ju vzdy obalamutit, a nech si skusa sama vyliezt na dostupne miesta pre nu. Budes len pri nej. A ten druhy tyzden, nech si zoberu volno rodicia, ked nemaju nahradu.

zuzancek22
30. nov 2010

@jankaknm a ideš aj na krv? alebo kedy vlastne ti má prísť mrcha?

jankaknm
30. nov 2010

@zuzancek22 na krv este nie, teoreticky mi to nemeska, mavam aj tych 33 dni, ale do centra by som asi ist nemala, ked som nebola tento mesiac na zakrok. Nedohodli sme sa na tom. No mam problem, lebo som sa ozvala mojmu gynekologovi minuly tyzden, ze si idem hladat ineho gynekologa v rodnom meste, lebo sa v decembri stahujeme. Tak ani neviem, kam by som mala ist, lebo noveho este nemam.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre