IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
10. dec 2010

@mrnous1 Ved aj ja som sa včera nemohla pripojiť, až podvečer, ale myslela som na teba. ja som myslela, že na krvičke si bola už včera. No akosi mám popletené dni, kedže som teraz doma. ešte hodinku a pol a budeš vedieť výsledky... držím palce, nech to vyjde. Inak som si všimla, že väčšina dievčat z tejto témy má porpi stimulácii nejaké problémy, Ty- cysta, Katy33 - cysta, Ja- zväčšený ľavý vaječník ( preto som na PN 🙄 ), jedna má toxo, dalšia nález na krčku, no hrúza......

jerryjanka
10. dec 2010

@fomarik ved 10 mm je super sliznica čo sa mu nezda 😠

little_miracle
10. dec 2010

Takže dnes sme boli na konzultácii a dopadlo to úplne zle. Doki mi veľni citlivo oznámil, že mám PCO..........a jediná šanca je IVF. Nechápem prečo na to prišli až po 3 mesiacoch .................
Nám ani len domáce snažilkovanie nepomôže, lebo manžel má azoospermia - ani len tú "planú" nádej nemáme.......... Z tej bezmocnosti som úplne bezradná !!!!!!!!!!!!!!!!
Na IVF sme chceli ísť v januári, ale poisťovňa sa zatiaľ k žiadosti nevyjadrila a úprimne povedané - neverím že sa toho niekto ešte pred vianocami chytí...........veď si viem živo predstaviť tú pracovnú morálku v poisťovni !!!!!!!!!!!

..........čakajú nás veľmi smutné vianoce...............

Dúfam že aspoň vám ostatným sa to podarí a budete mať ten najkrajší darček!

aby
10. dec 2010

@fomarik dík moc si zlatá , JJ slzy liečia no musí sa to podariť. Prvé vianoce čo budeme sami no hádam to budem mať ako darček k narodeninám budem tomu veriť 😉

little_miracle
10. dec 2010

@fomarik .......pridávam sa do "klubu nešťastných"
Ty si taká zbehlá..........nevieš či môže byť PCO resp. symptómy podobné PCO vyvolané stimuláciami, čo do nás pchajú?
Mne sa to celé nezdá, že "zrazu" mám PCO.........aj doki sa vyjadril veľmi opatrne že "má podozrenie na PCO", ale jednoznačne to nepotvrdil. Ja som od júla mala každý cyklus monitorovaný a vždy všetko fungovalo presne na deň a zrazu po 2 stimulkách mi oznámia PCO??? Ja som od začiatku mala taký pocit, že tie stimulky mi robia viac zla ako osohu..........tak neviem....................
HP mám úplne rozhodený - pritom pred 2 mesiacmi bol perfektný...........dokonca aj mrcha mi "blbne"........už 3 dni mám len slabučké špinenie a nie a nie sa "rozbehnúť"...........čo ty na to??????????

fomarik
10. dec 2010

@little_miracle Takže poprvé. "Klub nešťastných" neexistuje. My máme " Klub vytrvalostných snažiliek" a tam patríš aj ty! takže k tomu PCO. To mám aj ja.... asi od "narodenia" 😒 . Mrcha žiadna( ak tak len každých 5 mesiacov)... a teda ani žiadna ovulácia...len nádherný perlový náhrdelník okolo vaječníkov. Je dosť pravdepodobné, že po stimulke sa PCO objaviť môže. Mne napr. ked dal prvýkrát clostil moj doky 2x1, hned to musel stopnuť, lebo som mala hyperstimulák hned po prvej dávke. A v heliose som clostil brala bez problémov celých 6 mesiacov.ja neviem, ale na mna ti ekadejaké lieky utroš, clostil zaberajú vcelku fajn...mrcha pravidelná bez bolesti, HP- v norme. ja by som ti poradila kvapky od Valoviča na podporu činnosti vaječníkov ( MNe sa začali tvoriť vajká a mrcha bola bez bolesti). Jedno balenie stojí okolo 7 eur a vydržia ti 6 týždnov... ja ich beriem... i ked som ich musela vysadiť, lebo mi skor praskali vajká. Vieš, topiaci sa aj slamky chytá. Výskyt PCO je rôzny...môžeš ho mať celý život, môže sa objaviť len na krátky čas ( napr. aj po stimulke), čo je ten lepší prípad. Ja som sa stým musela naučiť žiť. A bez duphastonu napr. ani mrchu nedostanem, takže ja na nom fičím už skoro 4 roky každý cyklus.
mrzí ma, aké máš výsledky 😔...my ženy to máme ťažké. Založíme si asi novú tému o IVF .. tam to tehulkovanie už určite pojde ako na bežiacom páse 😉

yasminne
10. dec 2010

@nemko tak my sme to teda vecer este poistili :P diky za radu ja som bola vcera trochu mimo tak som sa zabudla aj popytat taketo veci... 😀

yasminne
10. dec 2010

@fomarik 🙂 ako sa dari? Kedy ides na krvicku? Dufam ze to tu odpalis ako prva a my ostatne Ta budeme pekne nasledovat 😀. Ozaj ten utros beries vaginalne?? a aku davku ja mam 3x denne 1kapsulu 200mg vaginalne...No tiez si musim chvilu polezat aby to hned netieklo von...

nemko
10. dec 2010

@yasminne tak super teraz uz len cakame 🙂)) aj my sme to v stredu este poistili tak snaaaaaaaaad 😉 🙂

yasminne
10. dec 2010

@katy33 kuk tak predstava ako budem lezat pod vianocnym stromcekom sa m imoc paci a ked to vyjde tak urcite aj foto spravim a poslem!!! 😀 aspon bude sranda. Inak tie ostatne dve vajka nedorastli prestal isa vyvijat, takze sme sli do toh olen s jednym doktorka vsak povedala ze to pekne staci a ze manzel mal vyborne vzorky spermii, tak uz len vydrazat do 24. a nezblaznit sa 😀 ale som pevne rozhodnuta ze nebudem robit ziaden tehu test, vydrzim az na tu krv a do vtedy sa budem snazit zabavat vsetkym moznym ako to len pojde aby som na to prilis nemyslela a hlyvne sa nepozorovala priznaky...

yasminne
10. dec 2010

@nemko takze ty ides na kontrolu den predo mnou ! super vydrzis netestovat?? 😉

nemko
10. dec 2010

@yasminne nie nejdem, idem po sviatkoch tak sme sa dohodli a testovat budem aj ked som nechcela.

yasminne
10. dec 2010

@little_miracle tak tak ako pise fomarik taky klub, ze nestastnych sa otvarat nebude, ved to by sme tu mohli hned vsetky rovno zabalit a co nam to prinieslo?? velke makove...a my chceme co??...no babatkoooo! Takze do bojaaa 😀 neboj skusala si alternativnu liecbu? Ak nie nevahaj, akupunktura je velmi dobra vec ja som este nestihla najst akupunkturistu tu kde zijem a teraz zatial nehladam uvidim ako to cele dopadne to IUI ale napr. nasla som tu novu temu o sojovych isoflanovoidoch a velmi ma zaujala takze aj toto je moznost....ako napr. pchat do seba hormony a kocky tam radia dalsie take mozno smiesne rady ale kto vie...ja moc tejto zapadnej medicine nefandim oni len urobia co vedia ale neriesia tvoj problem do hlbky,,,nemaju na to sklony, ani cas, a preto treba skusit aj ine veci...skusala si nejaku bylinkarku? pisa sa tu dost o tej pani Anke ja som mala k nej namierene ale bohuzial ze ten kratky cas co som bola len na otocku nedavno na SR ma nemohla vziat z rodinnych dovodov...Nevesaj hlavku nie si beznadejny pripad len musis hladat niekedy aj inde...a skusit aj nieco comu mozno az tak nedoverujes, al. neveris...
a s tou depersiou uz prestan bo to nerobi dobrotu!! z hlboka nadych vydych a pekne si povedz idem dalej a nevzdam to!

yasminne
10. dec 2010

@fomarik kuk babula, takze 3 vajka a tak krasne velkeeee wau !!! to sa musi podarit!! ja sa priznam trosku som bola sklamana ked nam poveali ze ideme do IUI len s jednym 😒 my sme sa tesili, ze by mohli byt dvojicky. ale radost bude tak ci tak obrovska 🙂

yasminne
10. dec 2010

sory ze to tu toko zahlcujem riadkami no som slamenna vdova do nedele a tak aby mi nebolo smutno ... 😀 vam tu vypisujem

katy33
11. dec 2010

Čaute kočenky moje, konečne som sa dnes vybuvala doružova, bo môj mm to zobral akosi važne s tym , že sa nam môže podarit prirodzenou cestou a neda mi ani pospat, furt to otravuje 😅 A dnees šiel so synovcom lyžovat, tak sa vytešujem, že ma tu nikto neuhana 😀 U nas tu snežilkuje, takže zasa ma chyta ta vianočna naladička 😎

katy33
11. dec 2010

@mrnous1 Zlatinko, hlavu hore, cysta -necysta, hnusoba je to, vznikla pravdepodobne zo stimulačky , aj ja som mala 5,5mm minuly cyklus-dr. mi nasadila thiaminiove injekcie+tabl. a ešte som začala uživat indol3C-čo su vitaminy priamo určene na cysty,..... a teraz v pondelok mi konečne potvrdili, že cysta sa vysušilo, inak by som šla ešte pred sviatkami pod nože 😒 A tebe dr. nepovedal, aka je to cysta a či je šanca , že môže zmiznut-ony väčšinou miznu počas cyklu a po ms sa kontroluju. Držkam palčeky, aby ti to dobre dopadlo a ono to dobre dopadne, tomu ver, moja 😉

katy33
11. dec 2010

@little_miracle Kuriatko moje, i ja mam pco a nahrdelniček perlovy ako i fomarik-vieš my sme na šperky 😠 Ja mam jeden vaječnik uplne zasypany malymi folikulmi o priemere 8-9mm, a tiež som sa niekde dočitala, že stimulka to môže zhoršovat 😖 Možno sa dr. obavaju toho, že každou stimulkou to bude horšie, lebo ako to mne vysvetlvali, tak pri pco ti vaječniky akoby stvrdnu-su mramorove, čiže niekedy byva problem vypustit vajko. Ale ženy s pco maju velmi velku šancu otehotniet.Skôr si myslim, že ked vam maju dat darcovske spermie, tak chcu mat väčšiu istotu , že sa to podari-pretože pri IVF je väčšia šanca ako pri IUI. Mojenko a ak sa môžem spytat, vy nechcete ist na IVF?

fomarik
11. dec 2010

@yasminne mne tiež robili 1IUI s jedným vajkom, a dokonca bolo iba 16 mm...teda vtedy sa pichal pregnyl. Na krvičku idem 17-teho ale ešte prede tým na sono kvoli tomu zväčšenému vaječníku. Ja utroš beriem 3x1ústne. Ale ak by som si ho vkladala, tak mám predpísané 2x2 tbl. Ja budem slamenou vdovou zajtra. dnes po dlhom čase je drahý doma 😅

fomarik
11. dec 2010

Inak aj u nás krásne sneží. i ked sa bojím, bo drahý daleko cestuje za prácou 😔 . napiekla som úžasný kokosový - margotkový koláčik, bo v pondelok majú strigy meninky a aj Fomárik 😉 Dostala som papučky a tehotenský test. Ale nie, nie.... ja nebudem testovať... ja vydržím na krvičku.
Inak kedysi som si tu na Koníku písla s babenkou pod prezývkou Shaarka...jej príbeh bol ( a aj je !!!)úžasný. Utvrdzuje ma v tom, že zázraky sa dejú aj pri PCO. Skúste si nájsť jej fotoblogy a pri nom má aj svoj prekrásny príbeh.

yasminne
11. dec 2010

@fomarik aj ja som striga 😀. Hod recept na ten kolacik aj ked neviem, kde tu zozeniem margotku 😀 tiez chcem ist piect ale som bez napadu. A kam cestuje tvoj drahy? Ten moj je v Parizi. Ale uz zajtra bude nazad a tesim sa chceme ist kupit stromcek. Inak moja PN sa este nekona, este tento tyzden asi budem robit ale ten dalsi tyzden do Vianoc si uz budem vychutnavat doma. Tak ak by som v pondelok nebola na MK prajem Ti uz teraz VSETKO NAJ a nech sa splni co si prajes!!

fomarik
11. dec 2010

@yasminne Jééj aj sa si mylsela, že si Jasmínka 😨 . Takže aj ja ti v predstihu blahoželám a zo ♥ prajem splnenie všetkých tvojich túžob 😲 😲 😲 😲 😲 😲
Na ten koláčik nepotrebuješ margotku. Ono to tak podobne chutí, ked sa to napečie. Recept z hlavy neviem, ale napíšem ti ho. Fuhá...tak Paríž je Paríž! Ten moj dochádza do práce z VK do BB každý den 160km a vždy sa o neho bojím. Nie je to Paríž, ale cesty sú nevyspytateľné! Ja by som už an buduci piatok mala nastupiť do práce, ale aj to len na 4 dni, lebo potom máme 17 dní prázdniny...hurááááá!

fomarik
11. dec 2010

Ktorá nedeľa je strieborná nedeľa?

katy33
11. dec 2010

@fomarik
@yasminne Babulky, nie, že budete chodit strašit 🙂 Tam len pekne bosorujte na bruško, ja budem bosorovat s vami, nech už konečne sa nam tu niekto gulati 😝 😲 A aby ste mala každa minimalne po dva kúsky, za všetky tie strasti-nech viete, čo je to radost 😀

fomarik
11. dec 2010

@katy33 Ja nestraším, ja robím len a len radosť 😉 No ja sa guľatím aj bez tehu bruška 😖 ...ale s ním by to bol prenádherné♥♥♥♥♥ 😲 😲 😲 😲 😲 ♥♥♥♥ 😲 😲 😲

katy33
11. dec 2010

@fomarik To je len dobre, to sa už bruško pripravuje na tie dvojičky 😀 😀 😀 To zasa u nas sa gulati mm a už sa nevie dočkat, kedy ho ja ubeham, hovori, že najradšej by to vynosil on, ak by sa to dalo 😅 Ale ved to brušenko je na tom najkrajšie 😵 Juj , sa teškam , babulky moje, kedy sa už konečne budeme predbiehat s foto-ktorá z nas je širšia 😀 😅

fomarik
11. dec 2010

@katy33 Jasné, pripravuje sa 28 rokov, čo? Teda ešte len 27. Joj aj ja sa teším.... budeme krv a mlieko!!!!!!!!!

fomarik
11. dec 2010

Našla som úžasnú stránku o tom, ako pomôcť otehotneniu. Bola tu, v reklamách na Koníku FertlCare. www.otehotnenie.sk

fomarik
11. dec 2010

@fomarik fu, ale tie ceny...to radšej absolvujem IUI!

yasminne
11. dec 2010

@fomarik hihi no Jasminka nie som ale je to pripavene meno ak by sme mali dceru. Ked si spomeniem ako sme s drahym pred 5 rokmi bezali kupit test lebo mi to meskalo 2 tyzdne, sice v tej dobe sme este neplanovali ale aj tak sme sa zacali radovat az sme z tej radosti vecer pred testovanim nahravali odkaz pre Jasminu 🙂)) ....este to stale niekde mame odlozene.. 😀 ...no skoda ze to vtedy nevyslo...potom sme si davali pozor bo nebola vhodna doba a stale sme to pre nieco odkladali az to takto dopadlo... 😖 Ty si na prvom ci druhom stupni alebo na SS? Ja mam svagrinu ucitelku prveho stupna a ti sa snazili 4r. a nakoniec skusali 2x IVF az sa podarilo, pamatam ako aj ona ostavala doma vzdy...a decka nevedlli ze co sa deje ze perco ich p. ucitelka tolk ochyba az im raz oznamila ze uz nepride vobec bo cele tehotenstvo ostala doma...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre