IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

hope2011
27. mar 2011

@adikasala jasneeee....presne tak...nebude treba.....ja ti to naozaj z celeho srdca prajem, aby vam to vyslo a najlepsie prirodzene......🙂 a ja ti poviem, ze v mojom okoli vsetky moje kamaratky, spoluziacky ci z SŠ, alebo VŠ, ci uz zname....co viem, vsetky na 1x, pripradne na 2x-3x.....ziadna v mojom okoli nemala ziadny problem....ale ja som tomu rada, hlavne ze su stastne.....vsak my budeme tiez uz o chvilku stastne mamicky 🙂 😉

adikasala
27. mar 2011

@hope2011 aj v mojom pripade sme jediny par co sa nam nedari!!!!aj vcera som sa dozvedela od jednej znamej ze je tehotna,co som ani nepocitala ze by mohla byt,podarilo sa po tom ako vysadila antikonc. ani neplanovala!! apotom mi povie ze zacala skakat a behat po schodoch lebo ju to sokovalo ze ona nechce byt tehotna!!!skoro som jej jednu vrazila!!! 😠 😠 😠

hope2011
27. mar 2011

@adikasala no tak to ta presne chapem....ja mam v okoli tiez jednu, ktora povedala, ze nikdy nechce mat deti a do pol roka bola tehotna, lebo si zle vypocitala plodne dni...a uz maju aj krasnu dcerku.....u dalsej kamosky zas muz nechcel a len co ho prehovorila, hned otehotnela, ze on jej do tretieho mesiaca ani verit nechcel, ze sa to stalo a bol nestastny, ze tak rychlo a ze nie j ena to pripraveny atd.....no je to zvlastne na tomto svete,su ludia ktori ani nechcu a hned otehotneju a sme my, ktore tuzime, chceme, vsetko by sme preto spravili a sa nedari....ale tomu je koniec, lebo sa to teraz podari a budeme tehu!!!!!!!!!

adikasala
27. mar 2011

@hope2011 😀 😲 😀 😲 😀 podari sa!!!!rok 2011 to istiiiiiiiiiii!!!

hope2011
27. mar 2011

@adikasala to urciteeee, budeme si drzat palce...vsetky snazilky nech su co najskor tehulky 🙂🙂
🙂

martina172
27. mar 2011

@katy33 Zlatko to ti poisťovňa od oktobra schvaluje??? a to ide len o to aby ti preplatila injekcie, alebo čo ti majú schváliť? som myslela že IUI sa celé platí samo, nie cez poisťovňu. Mrchu som ešte nedostala a normálne sa bojím urobiť si test, hoci mám jeden doma na poličke. Nechcem tam vidieť jednu čiarku, tak radšej čakám. Ja som bola v decembri na laparke (mala som cystu - zahnisanú) a odvtedy mám presne 28 dňový cyklus. Aj predtým mi chodila mrcha presne, ale na 35 deň. Ale presne. Už si ani nepamätám, kedy takto meškala. Tak uvidíme. Stále nič. Netrúfam si ani dúfať, že je to fazulkou... 🙂

martina172
27. mar 2011

@tinasc gynďoša mám v bratislave na poliklinike na mýtnej. Vždy som sa tešila (pár rokov dozadu) že u neho nikdy nesedí húf žien a teraz mi je už jasné prečo. Asi som jeho pacientkou len ja a ešte jedna moja kamoška, čo ma k nemu raz dávno dávno dotiahla ako k môjmu prvému gynekológovi.. 🙂 Som rada, že teraz chodím gynekológovi tam na kliniku kde nám budú robiť IUI a potom keď bude po všetkom, pôjdem rovno k dákemu inému. A mám teraz dosť času na to si vybrať 🙂

martina172
27. mar 2011

@fomarik ešte mi prosím povedz, čo je to PCO, lebo v tejto skratke sa akosi strácam. 🙂 Za posledné tri mesiace som nasala toľko infomácii o IUI, IVF a podobnom, že jeden by neveril. Nuž ale - keď to človek nemusí riešiť, tak do toho nevidí a než som to ja začala riešiť, nikdy by som nepovedala, že budem patriť medzi vás. Čím nám samozrejme chcem popriať, aby sme boli z tohoto začarovaného kola rýchlo vonku a mali každá na rukách svoj batôžtek. A partner mal spg v poriadku? A v akom štádiu ste teraz? Dufam, že sa to vyvíja tým správnym smerom a že je všetko ok.

petuska123
27. mar 2011

@martina172 ahoj ty sa tiez bojis testnut??dnes ti ma dojst mrcha?,ci ti uz meska??

martina172
27. mar 2011

@petuska123 ahoj.. mne mala dojsť už vo štvrtok. Nezvykne mi meškať, ale mám všetky príznaky, ktoré mávam pred mrchou, tak nepredpokladám, že by to bolo pozitívnym testom. Možno len stres, alebo ja neviem. Tebe tiež mešká a bojíš sa? 🙂

petuska123
27. mar 2011

@martina172 mne ma dojst dnes.utros este beres???ja ano.BT si merias??? akurat citam na nete o krcku trosku sa vzdelavam a vobec si si nerobila test??ty si po iui??

martina172
27. mar 2011

nie nie.. ja som práveže ešte daleko daleko pred IUI. Mne zatiaľ len robili sono a výtery, ako vyšetrenia pred IUI. O tri týždne ideme po výsledky a potom až ideme na to. Tretí deň mrchy mám ísť ešte na krv a ona sa teraz ako naschvál asi nechce dostaviť. Jediné čo beriem je kyselina listová. Ty si v akom štádiu? Po, či pred?

petuska123
27. mar 2011

@martina172 ja som po 2 iui.

martina172
27. mar 2011

aha.. tak dufam, že tentokrát vám to vyšlo 🙂 držím palčeky

jalanecek
27. mar 2011

ahojte babulky tak som zasa tu cely dnik som spala zajtra volam do mt a chcem tam ist nekrvacam nic len na toaletnom som zasanasla nieco hnede neviem comu mam verit mm ma utesuje ale moja nadej upada..no ved uvidime najradsej by som cez noc vysadila utros a by som videla ci dojde mrcha dnas uz 9 den meskania ms no ved uvidime ale mam pocit ako na mrchu asi sa to nepodarilo....neviem ale nadej je prec...

apolenka6
27. mar 2011

@jalanecek ahoj! aj ta bolia prsia? mna ked vždy prestali bolieť aj zmäkli a mrcha prišla ☹

jalanecek
27. mar 2011

@apolenka6 bradavky prsia nie su mekksie ja uz neviem tehot.testom neverim myslim si,ze to nevyslo mi zeny to citime ale mm stale nech sa nenervujem ze sa uvidi a povedla mi laska ved ak to nevyslo teraz vyjde to na druhy krat neboj sa ved nadej je stale on je moje velka opora nemat ho neviem kde som z nervami je to hrozne to cakanie ja len nechapem preco nemame ist do centra hned na 14 dpo a ko v inych centrach zbytocne som si posunula cyklus je to hroza....... 😒 😒 😒

apolenka6
27. mar 2011

@jalanecek ja ťa plne chápem..aj mňa teraz pri 3 IUI intuícia a telo nesklamalo ,len ja už nemám v pláne teraz IUI musím mať pauzu a vôbec sa na nič necítim a ani na IVF 🙄 neviem čo bude dalej ☹ prišla na mňa depka ktorú sa snažím prekonať 😒
Určite je lepšie ísť na 14deň po IUI na krv aspoň vieš na čom si na 100% ..nádej zomiera posledná a fazulku máš v brušku

jalanecek
27. mar 2011

@apolenka6 vies aj ked mi testy vysli pozitivne neverim jim lebo uz kedysik mi to takto urobilo a nebola som tehu a lekar hovoril,ze sa to stava ze niekedy vyjde falosny pozitivny test a asi to u mna je..ja neviem comu verim chvilocku sa smejem a potom placem je to hrozne najradsej by som vysadila utros a hotovo ale uz pockam do zajtra ved poviem jim nech ma beru ze dojdem ja uz nechcem dlhsie cakat mojko a drzim pesticky nebojkaj sa ono to boli ja viem srdce by ti prasklo od zalu a uz nicomu neveris vaskk?ale ono to prejde mi mame mat jeste jednoiui a potom ivf ale verim,ze ak toto nedopadlo tak dopadne druhe a ivf sa vyhnieme aspon dufam,,ja uz totiz neviem comu verit.. 😒 😒 😒

fomarik
27. mar 2011

@martina172 PCO sú polycystické vaječníky, tzn., že na vaječníkoch je plno - plno malinkatých cýst, ktoré bránia ovulácii.
Jasné, človek sa učí na svojom údele. Ja som tiež nasávala informácie odkiaľ sa len dalo. Manžel mal spermiogram zlý, no po roku ho mal 100% kvalitný 😉 My sme sa snažili 5 rokov. No a momentálne sme v štádiu 5 mesiaca tehotenstva 😉

@hope2011takže pri 1IUi bolo jedno vajko, pri 2IU už boli 2 vajká a pri 3IUI boli tri vajká. No boli cykly, kedy som nemala po clostile ani jeden jediný folikul.

@alibabaa ja si myslím, že to, kolko máš folikulov, by ti mali určite povedať. ved je to pre ženu podstatná informácia. Folikul je puzdierko, v ktorom sa schováva vajíčko. Ked folikul praskne, vajko sa vypudí - ovulácia a pekne si cestuje vajcovodom 😉

@adikasala otehotnenie na prvý šup?...a prirodzene, pre mna je to tiež paranormálny jav! nepochopiteľný!!!!!!!

fomarik
27. mar 2011

@apolenka6 mojenko ľúbezné, len nám nedepkuj. Zázraky sa dejú, skôr či neskôr. zaslúžiš si byť šťastná. Ono to príde. Teraz máte od IUI pauzičku, trošku sa ti v hlávke usporiadajú všetky myšlienky. len nám nebud smutnučká.Prosím ťa, nech som ti príkladom. Ja viem, asi ti to nepadne dobre ( ja sa nechvastám), ale chcem vás posúvať dopredu. Viem, ty máš za sebou 3 IUI a nevieš, čo ťa ešte čaká. No my sme z tých "vyvolených", ktoré si musia najprv čo-to ods...rať, veľakrát sa sklamať a až potom, po tejto skúške nám je dané. Ved vieš, čím som si prešla ( zase to nechcem ani len vysloviť) 😔 Asi som ti velmi nepomohla, no neviem, ako ti dať nádej.

fomarik
27. mar 2011

@jalanecek ja by som na tvojom mieste utroš nevysadzovala. Slabé špinenie ešte neznamená koniec. Kolko pozit. testov si mala?

jalanecek
27. mar 2011

@fomarik ahojky mojko ako sa mas mala som 2 pozitivne testy len ten dnesni sa mi zdal slabsi ako ten v piatok ja viem,ze spinenie nemusi nic znamenat alebo ta ale akosik mi nadej upada a neviem preco bola som tolko nabita optimismom a je prec ja uz neviem comu verit..Som z toho vsetkeho nejako sklamana a citim,ze asi mrcha dojde... 😠 😠 😠

apolenka6
27. mar 2011

@fomarik veru takto som sa necítila ani po 2 IUI ked to skončilo plne som sa sústredila na 3 IUI tam som vkladala všetku moju nádej a ta mi zhasla ako fakla ☹ už týždeň sa nemôžem nejak spamätať nič ma nebaví:práca som stále plačlivá a poviem ti ani žovot ma nebaví žiaden cieľ nemám ,no som strašná ja viem ...ale nemôže to trvať do nekonečna nie?! 😨 mm už išiel do práce tak som znovu sama 😒 ale teraz ma rozveselí superstar 🙂

apolenka6
27. mar 2011

@jalanecek ešte počkaj a uvidíš zajtra 😉 ako som už napísala áno som smutne smutná no ja to musíííím prekonať 🙄
Neboj ak by náhodou toto sa nepdarilo podarí sa ti 2 pokus ved ty máš toľko dôvery a veríš si a to je pevný základ úspechu!!

jalanecek
27. mar 2011

@apolenka6 moojko nebud smutna ono sa to spravy ja viem,ze si teraz myslis,ze sa ti nic v zivote nedari ale ked budes mat raz fazulku v brusku budes ta najstastnejsia maminka na svete a mooocinky moc stastna velmi to to zela.....ja viem ze ak toto nevyslo tak vyjde druhe...len som si tiez neista zajtra tam volam a nech daco robia uz som netrpezliva ale asi cakam odpoved nie a pocuvaj moja urcite pojdem na ultrazvuk a ked bude sliznica mala tak niesom tehotna a ked bude vysoko a hruba tak som vsak>???tak som to raz mala mala som ju vysoko tak jsme cakali asi tak to je vsak????bojim sa ze mi tam normalne vletia slzy do oci a neudrzim sa od smutku...

apolenka6
27. mar 2011

@jalanecek ja si vždy teda skoro vždy nechám plač až na doma ...áno sliznica by mala byť vysoká ja som mala po 2 IUI 17mm a po týždni mi klesla na 10 mm a bolo po tehotenstve 😒 Ja viem,že sa bojíš neboj my musíme zvládnuť všetko a ako píšeš budeme raz mať fazulku v brušku ,len to nesmieme asi siliť či ako čím viacej to chceme tak si to oddialujeme 😝 ja viem,že všetko je v tej šibalke v psychike 😠

jalanecek
27. mar 2011

@apolenka6 veru veru moja psychika je velmi dolezita poznam to preto som sa aj tak psychicky naladila teraz somnou nic nieje vobec nic zo mna nejde ale ako idem na zachod a utriem sa tak mam tam hnede ale to nie stale len dakedy som z toho nervozna a fazulka urcite coskoro budem budem na teba mysliet ze sa to raz podari verim v to.. 😉 😉

apolenka6
27. mar 2011

@jalanecek fakt neviem čo to môže znamenať ja som také špinenie nemala pri utroši 😕 ja už mám dnes za MS 😝 zajtra chod ku dr a budeš si aspoň na istom či si al nie si tehotná 😕

apolenka6
27. mar 2011

@adikasala pozerala som na nete tú knihu 😕 a kto je autor tej knihy ?a dakujem za info 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre