IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

oknosmas
11. apr 2011

drz saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😉

hope2011
11. apr 2011

@kaaaty takze takto si sa rozhodla....jasne ak ti to ma pomoct...a ti to lekarka odporuca ist???? no my ideme na dalsie IUI, ako som uz pisala, od dnes uzivam clostyl, takze ide presne ten isty system....MS som mala priserne bolestivu a velmi slabu, tak chuda moje telo je uplne zmatene.....ale stale si hovorim, aspon sa nieco deje, robime pre nase babo co sa da🙂

hope2011
11. apr 2011

@adikasala no tak to je super....pekne vajicko na 8 den cyklu..ja ten minuly cyklus som mala cely nejaky divny...vajika nesli a nesli dorast, stale som tam chodila a este na 18 den neboli take ake by mali byt...preto mi IUI robili az na 23 den, co sa mi zdalo pekne neskoro...ale urobili, ak ked neuspesne...cize kedy odhadujus, alebo doktor, ze by sa robilo dalsie IUI?

hope2011
11. apr 2011

@zuzanka7834 dik za upokojenie...ja som sa tiez bala co sa bude so mnou diat...a mas pravdu, nic prijemne ani to vstrekovanie nie je....a mne to davali na dva krat...ja neviem, myslis ze uspesnost zavisi aj od aplikacie??? ked je spg zle tak to asi nie je az take dolezite....takze spinenie preslo??? no vidis....to je len a len dobre...teraz este par dni pockame a uvidis 20.4 nam napises, ze uz si tehuuuuuuuuuuuuu......a my sa budeme vsetky s tebou moc, moc tesit......🙂🙂🙂

tinasc
11. apr 2011

@zuzanka7834 musíme ísť do súkromných vytvoriť novú tému, aj s týmto názvom, ak sa nerozhodneme pre iný a potom tam treba popridávať všetky čo sme tu, aby sa tam všetky dostali 😉

kaaaty
11. apr 2011

@hope2011 ahoj ano lekarka navrhka laparku a driling vajecnikov...bo som nechcela dalsie IUI bez potvrdenia priechodnosti a vlastne ja som chcel ist uz na IVF len to by mi neschvalili ziadost....kedze sme boli iba na jednom IUI a SPG je ok, jedinou chybou su zatial moje vajecniky...a vraj to na schvalenie nestaci....a k mojmu veku mi to navrhla takto...tak som sa cez vikend rozhodla....
...ja som sa s clostilom nepohla a potom mi dala merional injekcie IUI sme mali 19DC...

tinasc
11. apr 2011

@pici myslím na Teba, drž sa 🙂

hope2011
11. apr 2011

@kaaaty hm, tak to je dobre ze ides....mne to nikto zatial nenavrhol, aj toto druhe IUI ideme mat bez potvrdenia priechodnosti, asi z vysledkov dedukuju, ze su priechodne...ja neviem...uvidime, co bude teraz....nam hned povedal dr ze vypiseme ziadost na IVF...tak sme ju aj hned vypisali, vsak som ti uz aj asi pisala ze my mame zase naopak velmi zly spg...takze si dovod je na to asi jasny....aj my sme si povedali, ze sa psychicky ideme pripravovat na IVF...co ine nam ostava....uvidime...vsak este jeden pokus tu je....takze prajem, nech vsetko ide podla tvojich predstav🙂

kaaaty
11. apr 2011

@hope2011 drzim palceky aj tebe....nech na to IVF nemusite
...ja idem aj dnes k dr sa dohodnut, kedy mi tu laparku spravia....dam potom vediet ako to bude prebiehat...

tinasc
11. apr 2011

@kaaaty to je dobre, že pôjdeš na laparku, aspoň budeš vedieť na čom si 🙂 držím palce 🙂

kaaaty
11. apr 2011

@tinasc ahoj aj ja to tak vidim...zatial som hrdinka ale ked budem tesne pred tym budem urcite rozklepana ☹

tinasc
11. apr 2011

@kaaaty ale neboj, však som už písala, koľko som sa bála pred laparkou a teraz už ani neviem, že som bola 🙂 a ak to budeš mať ako jednodňovú chirurgiu, tak na druhý deň už budeš doma a už ti bude lepšie 🙂

katy33
11. apr 2011

Dobre ranko, kočenky moje 😉 ...ja stale čakam na recept-kedy mi už pride poštou....
@hope2011 ...len pekne papinkaj clostik, aby boli minimalne dve krasne vajuša a nebolo by zle, keby sa i obe uchytili, no nie 😉 ...a ako maš davkovanie clostilu?
@kaaaty Zlatinko, neboj sa laparky, ja som na nej bola tiež, len so nebola v ramci jednodnovej chir., ak budem mat ist ešte raz, pôjdem už len tak...ani bolesti som akosi nepocitovala, ak by mi netrčali nitky z brucha, ani by som nevedela, že mi niečo robili....najhoršie pre mna z celeho pobytu bolo, ked mi po operacii priniesli ,,bažanta,,-šuchla podo mna a že vymočte sa....... 😕 ....ja som na nu čubrnela, že tak toto si môžem dat akurat tak na hlavu, ale cikat...e-e....tak ma museli postavit , aby som si mohla sadnut na tron 😀 😀 😝 ...zvladneš to, nam tu potom napišeš, že by si šla znova 😉 😎

katy33
11. apr 2011

@zuzanka7834 ...slniečko moje, už som tuuuuuu 😉 😝 ...bola u nas cez vikend maminka, tak som sa jej venovala a ešte k tomu vyliezla na mna taka chripčina, že brrrr 🙄 ...
Zlatko, to krvacanie nebolo určite nič važne, i ked ja by som sa rovnako vylakala , ale ja si myslim, že to naozaj mohlo byt z toho krčka, ako sa zavadzali bojovnici, ti tam mohla vzniknut ranka, a možno tym, že si troška zatlačila, tak to vyšlo von...a ak nie, tak by som hroooooozitansky si priala, aby ti začalo uhniezdovanie 😀 😎 ....i ked by to bolo skoro, no nikdy nevieš, ved už tu bolo tolko pribehov a zazrakov 😉 ...a chodiš do robotky?

tinasc
11. apr 2011

@katy33 ja som bola po operácii vycievkovaná... no nič príjemné... a to som bola v rámci jednodňovej chirurgie...až potom keď ma toho zbavili som mohla na záchod... keby nebolo tej hadičky čo mi trčala z brucha, tak snáď ani bolesti nemám 🙂

katy33
11. apr 2011

@zuzana151 Zlatinoooooo, z celeho srdiečka gratulujeeeem, nech ste zdravučkavy parik, al. trojka 🙄 😀 ...a kolko bolo vajok, ked vam IUI robili, možno bude naozaj viacej kuskov, nebolo by na škodu 😀 😝 ...je dobre , že berieš nejake tie ženske vitaminky, bude babätko ako buk 😉

katy33
11. apr 2011

@tinasc ...no , mojenko, toto tu piše väčšina bab, že mali dreny na odsavanie, ale zo mna nič take netrčalo 😕 ...nechapem, asi na mne nechceli plytvat materialom 😀 😝 ...a tebe tiež robili vlastne laparku a priechodnost...a mojenko, ako sa nam maš, čo nove?

zuzana151
11. apr 2011

@katy33 Dakujem mojenko krasne 😀 Bolo iba jedno vajko, to som rada neviem ci by som zvladla viac babeniek naraz 😅 uz aj z tohto jedneho som vystrasena, ci budem vsetko vediet...ale uz studujem literaturu po veceroch 😅 😅 😅
Joj, co sa tyka tych vitaminov to beriem, ale naozaj sa bojim ci ten Duphaston predtym clostil, ustrogestan nemozu nieco zle v mojom tele vyviest ☹ stale sa stresujem kvoli tomu co sa tak bojim, ani neviem kedy mam ist k lekarovi aby som uz videla tu malu fazulku, no uplny zaciatocnik zo mna 😀

katy33
11. apr 2011

@zuzana151 Zlatinko, vôbec sa nesmieš stresovat - som mudra, ja viem, ja by som na tvojom mieste bola asi ešte väčši stresman 😀 😎 ....neboj, tie tabl., čo si všetky brala, určite nemôžu nijako uškodit, inak by nam ich dr. nedavali, a vieš, kuriatko, kolko babuliek to berie a kolko sa už narodilo zdravych detureniec, len za pomoci tychto tabl. 😉 ...ja napr.musim teraz začat stimulovat s inj., pretože clost.u mna nezaberal, tiež som mala obavy, ale som si povedala, že ved nie som prva a ani posledna, a ked ma to posunie zasa o niečo bližšie k dietatku, tak nad tym už ani neuvažujem...musiš sa teraz radovat, že maš v sebe novy život, vašu obrovsku tužbu, vaš laskykvet, aby tvojim teličkom behali endorfiny , aby i fazulka bola vytešena, že je zabyvana u takej štastnej maminky 😉
A ak sa smiem spytat, aky bol vlastne u vas problem?

tinasc
11. apr 2011

@katy33 tak to sa čuduje, že si nemala drén, ale buď rada, ani to nie je nič príjemné, ale zase všetko sa dá vydržať, však je to otázka pár sekúnd kým to vytiahnu 😉 no priechodnosť v poriadku, od konca tohto mesiaca stimulujem na ivf 🙂 už sa na to pripravujem 🙂

tinasc
11. apr 2011

@zuzana151 vôbec sa nestresuj, ak ti lekár predpísal tieto lieky, tak je to určite v poriadku a dôveruj mu 🙂 fazulka na ultrazvuku je vidieť cca. 2 týždne od pozitívneho tehotenského testu, skôr tam nemá význam ísť, takže sa neboj 🙂 a nestresuj sa, škodí to 🙂 🙂 🙂 pekne v kľude 🙂

tinasc
11. apr 2011

@katy33 a čo si budeš pichať?

zuzana151
11. apr 2011

@katy33 Mojko vsak ten problem bol ze som nikdy nedostala ms spontanne...vzdy iba antikoncepciou, alebo duphastonom...lenze duphastonom som mala anovulacne cykly , zacala som clostil a hned po prvom baleni - bum 😀 to som ani vo sne nedufala ze to zaberie
cize PCO som mala a neviem ci este mam , ci sa to tym tehotenstvom upravi.
Chudatko ze stimulacia injekciami, drzkaj sa a urcite sa to uz podari ked si musis toto vytrpiet...fakt nad tym rozmyslam, ci si to ja vobec zasluzim, ved ze mam PCO som zistila len pred 3 mesiacmi a uz som tehu...a vy sa tu niektore snazite cele roky ☹

zuzana151
11. apr 2011

@tinasc 2 tyzdne od testu? ked mi to v paitok oznamili, tak sa objednam o takych 10-12 dni...inac asi blba otazka ale mohla by som si dat spravit uz fotku z toho ultrazvuku?? 😎

katy33
11. apr 2011

@tinasc ...takže v maji sa pôjde už možno na to 😉 ....juuuj, budem silno na teba mysliet...
.....idem si bodat do bruška merional... 😉 ...ale sa tešim, ved od okt. sa neviem dostat k IUI, kvôli tomu, že mi nemohli nastimulovat žiadne vajko...ale teraz im ukažem, aka bude hojna uroda 😀

dzuli08
11. apr 2011

@zuzana151 Ak bude niečo vidieť, oni ti automaticky vytlačia fotočku :D Nebudeš tam ale ešte vidieť bábo, len taký gestačný vačok, v ktorom sa bábo ešte nejaký čas bude ukrývať. A asi v takom 6-7 tt tehotnosti pôjdeš znova na sono, kde budú sledovať akciu srdiečka. Ak bude srdiečko silno biť, tak ti tehotnosť potvrdia a si oficiálne tehotná :D
Takže vy ste sa snažili len 3 mesiace? A môžem sa spýtať, koľo máte rôčkov?

katy33
11. apr 2011

@zuzana151 ...no, mojenko , tak ja mam presne tento isty problem, ms žiadna, iba s tabl, ovulacia už vôbec nie....takže sa budem nadejat,, že sa nam to mžno podari na 1.x tak ako vam 😉 ...budeš mojim vzorom 😀
A to, že či si to zaslužiš, to tu už viac nechcem čitat 😠 ...a kto by si to iny zaslužil, ak nie ty a ak nie my všetky, čo sme tu, nikto nevie, aka je to neskonla tužba po batôžteku, a aky boj, iba my, čo sme tu a môžeme sa podelit o problemy jedna druhej.... 😉 ....my sa tiež snažim takmer dva roky, ale ja verim, že tento už bude prelomovy a na Vianoce z nas budu krasne vianočne gulky 😀 😀 😝

walta
11. apr 2011

Ahojte zienky... ziadost na poistovnu podana, cakame uz 3. tyzden a este nam nevolali z CARu... kolko to trvalo vam??? diky 😉 🙂 😉

katy33
11. apr 2011

@walta ...zlatinko, vy mate žiadost na IVF, či sa mylim?

walta
11. apr 2011

@katy33 ano, my mame ziadost na IVF.... uz 3. tyzden nam presiel a este nevolali 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre