IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

sany944
28. jan 2016

@kvetinka125 ahoj, ja som raz mala ovu po clostyle az na 19 den, co sme mysleli s doktorom ze asi nic z toho nebude a cuduj sa svet ten folikul este dozrel :D

sany944
28. jan 2016

@isabellita ahojky, ja som sa po prvom uspesnom IUI citila asi uplne rovnako ako pred kazdou mrchou, jedine co som pozorovala uz asi na 10 den po IUI ze sa mi zvacsili prsia a boli velmi citlive a zvacsili sa hned asi o cislo, co mi neslo do hlavy a tajne som dufala ze to bude predzvast tehotenstva a aj tak bolo, a na nejaky 5den po IUI az doteraz (10ty tyzden tehotenstva) som zacala mat strasne velky hlad, kazde dve hodiny musim jest inak mi je zle od zaludka a uz som za 2 mesiace tehotenstva stihla pribrat cez 2 kila, ale stale lepsie akoby som mala vracat :D a merala som si teplotu, nie bazalnu ale obycajnu lebo som bola chora akasi a mala som ju stale zvysenu od 37,2 po 37,8 a aj teraz sa mi drzi nam 37. Inak ine priznaky asi nie, iba sem tam pichnutie slabe v podbrusku, ale ani ziadne spinenie ani nic...drzim palce nech sa podari 🙂

isabellita
29. jan 2016

@sany944 hmmm tak ja zatial nic take necitim :( no uvidime. Na IUI som bola 20.1.takze dnes je to 9-10den (neviem ako to presne počitat, ci od dna zakroku alebo den po) . Ale v nedelu idem ku kamoske doktorke na krv, tak som zvedavá ako to dopadne..

zuzsat
29. jan 2016

@zus_ke ty si dnes mala krv ze?

usiatko308
29. jan 2016

@alexslovakia Alex, ty si bola na iui kolko hodin po pregnyle? A ovu si citila kedy? Neviem, ci si to tu uz pisala, uz sa mi to pletie. Mam dojem, ze niektora z nas tu bola na iui 24h po pregnyle, ale nie som si ista. Ja si stale myslim, ze u mna zlyhalo nacasovanie a chcem sa doktora opytat, ci sa to nabudúce nebude dat urobit skor.

Tymto sa chcem spytat aj ostatných dievcat, kedy ste citili ovu a kedy ste isli na iui?

zus_ke
29. jan 2016

@zuzsat ano.... negativne :(

zuzsat
29. jan 2016

@usiatko308 ja uz ani neviem ci ovu citim alebo co.... ja som bola 24h po pregnyle a neuspesne

zuzsat
29. jan 2016

@zus_ke do kelu to ma mrzi ☹

isabellita
29. jan 2016

@usiatko308 mne pichli pregnyl jeden pondelok o 20:00 a v stredu o 10:30 bolo IUI-tak si vyrataj hodiny 🙂 a od 4-9DC som brala tabl.Clostyl
A ja som chodila uz par mesiacov na meranie folikula-teraz pred IUI mi kazal prist na 9DC a to som uz mala folikul 18mm, to vravel ze je super tak vecer pichli pregnyl a v stredu 11DC bolo IUI- a ked to kratko pred zakrokom pozeral tak jeden folikul mi uz praskol a ten druhy bol 24mm- to doktor vravel ze je tesne pred prasknutim. Tak dufam ze som ti zhrnula vsetko. Takze ovu mohla byt u mna niekedy 12-13DC? Neviem

lenna71
29. jan 2016

@usiatko308 ahoj ja som bola do 24hod od pichnutia. v nedelu doobeda mi kazali pichnut a v pondelok okolo 10 mi robili iui.

hranoska
29. jan 2016

@isabellita inak toto ju úplne super, že ti pred zákrokom ešte pozrel folikulyja by som bola zvedavá, že či dorástol, praskol alebo čo..ale v Heliose to nerobia :(

hranoska
29. jan 2016

@usiatko308 vieš čo, ja som ani ovu necítila tento mesiac..dokonca ani ten plodný hlien som nemala...ale tak hádam s tým pregnylom ovu aj tak bola..na druhej strane, deň po zákroku som mala bolesti ako pred ms až do včera, takže možno sa tie bolesti tam niekde zaplietli..

isabellita
29. jan 2016

@hranoska inak ja chodim k svojmu gynekologovi na sledovanie folikula od augusta kazdy mesiac vzdy cca 9DC, potom aj 11DC a ked treba aj 13DC no a potom cca 16DC pozera ci praskol. Raz sa mi stalo ze neprasklo. Vzdy mi povie na ktorej strane mam folikul, celkom pekne sa mi strieda lava aj prava strana 😉 je to klasicky gynekolog-porodnik, ktory sa venuje "neplodnosti" . Chodi k nemu aj moja sestra a tak isto riesia veci. Aj vsetky potrebne testy aj vytery robil, pozrel spermiogram aj mi prefukol vajecniky v decembri a az potom v januari naplanoval IUI. Sa troska cudujem pristupu v Heliose ako pišeš. Mam pocit ze im moc na tom nezalezi ci sa zadari ci nie... Prepac, moj pocit z toho co pises.

sany944
29. jan 2016

@usiatko308 ahoj, mne pichali pregnyl vecer 22:30 v pondelok a v stredu rano presne 10:00 prebehla IUI. Takze cca 36 hodin to bolo, ale poviem ti stresovala som riadne ze sme to nestihli, lebo v utorok okolo polnoci podla mna ovu prebehla uz, lebo som mala silne bolesti v podbrusku, takze som sa strasne bala ze uz bude neskoro, myslela som ze to budu robit do 24 hodin radsej lebo ved predsa spermia prezije okolo 4 dni takze podla mna by bolo lepsie aby v case ovulacie spermijka uz bola na mieste a cakala na vajko 🙂 ako naopak ze vajko bude putovat a spermijky stale nikde. Viem ze niekde to robia do 12 hodin, (jeden vecer pregnyl a hned rano IUI), lenze to podla mna velmi zalezi aj od velkosti folikulu, aky velky bol ked pichali prenyl, niekedy sa pichne na poslednu chvilu kedy ma folikul okolo 22mm a mne ho pichali sa mi zda ked mal rano 18mm tak asi preto IUI az po 36 hodinach a po pregnyle by malo dojst k ovu medzi 24-48 hodinami, najcastejsie zevraj po tych 36. Ja som si stoproista ze ovu bola presne po 24hodinach a aj tak sme to stihli a vyslo to na prvy pokus 🙂 takze nacasovanie bolo predsa len dobre, podla mna treba asi len predsa doverovat doktorom ved vedia co robia 🙂 a snad im ide aby mali co najvysie % uspesnosti a nie o to aby robili co najviac IUI nech z nas vyzmykaju co najviac euriciek ....

sany944
29. jan 2016

@isabellita kazda sme uplne ina, ja som podobne priznaky mavala z clostylu stale aj ked som tehu nebola, jedine ze tie prsia sa zvacsili ovela viac aj citlivost bola vyssia ale inak nic a zrovna pocas zakroku som poriadne ochorela a brala paralen a lezala doma s horuckami tak som tomu nadej nedavala a mozno mi ta oslabena imunita k tomu dopomohla nakoniec :D tak drzim palceky aby ti to vyslo!!!

isabellita
29. jan 2016

@sany944 inak cely tvoj postup pred IUI mam pocit ze je presna ako moj 😄 rano 18mm, vecer pregnyl o dva dni cca 10:30 IUI a folikul 24mm. Tiez som v tom obdobif od pochnutia pregnylu po IUI mala pocit ze ovu je tam 😉 tak sme to poistili vecer pred pregnylom aj vecer po IUI (a od vtedy nič 😄😄). Tak uvidime v nedelu či aj ten výsledok budeme mat rovnaký🙏😉🙈

alexslovakia
29. jan 2016

@zus_ke to naozaj...
Mrzí ma to.

zus_ke
29. jan 2016

@zuzsat
@alexslovakia diiik baby.... aj mna to moc mrzi,sklamana a smutna som riadne

alexslovakia
29. jan 2016

@usiatko308 teraz som mala ovulku na 12 deň a večer okolo 20.30som si dala pichnúť pregnyl to bol utorok a vo štvrtok ráno o 8.00 mi urobili iui

alexslovakia
29. jan 2016

@zus_ke neboj aj ja som bola sklamaná a prerevala som celý deň ale vidíš druhé nám vyšlo. Ver a vide

zus_ke
29. jan 2016

@alexslovakia ja nejdem na dalsie...

isabellita
29. jan 2016

@zus_ke este nic nie je stratené, je to prvé IUI este stále su ďalšie pokusy. A ako piše alexslovakia, vyšlo hned potom, ved ten mesiac naviac uz hádam každá z nás vydrží, že? 🙂 drž sa a hlavu hore, ono sa to podarí!
A prečo nejdes na druhé IUI?

zus_ke
29. jan 2016

@isabellita ja som dnes rozpravala s lekarom z centra tak on mi naovinu povedal,ze podla nehu iui nema zmysel u nas,ze to su len vyhodene peniaze.... ze je strasne malinka sanca.... vraj nemame stracat cas a mame ist do ivf cim skor... tak neviem sama,ze co robit....

isabellita
29. jan 2016

@zus_ke jaaaaj, no tak potom nestrácajte cas a teda choďte tam kam hovorí lekár, predsa len on vie 🙂 skúste. Držím palce!

zus_ke
29. jan 2016

@isabellita dakujeme.... 🙂

usiatko308
29. jan 2016

@zuzsat ja som bola 36h a tiez neuspesne. Za normalnych okolnosti ma v case ovu trochu pobolieva brucho, ale nie je to nic vynimocne, niektore mesiace si to ani nevsimnem, ale po tom pregnyle to boli take krce, ze by som si to vsimla urcite aj v spanku 🙂

usiatko308
29. jan 2016

@sany944 Ja viem, ze treba verit lekarovi, ale ako som tu uz spominala, pri iui sa ma doktor pytal na bolesti brucha a ked som povedala, ze vecer (pred iui), tak sa zatvaril velmi neurcito a vazne a na to, aky je srandista a a flegmatik, tak mi to prislo podozrive. Ale mozno to je len paranoja 🙂 🙂

sisi89
29. jan 2016

Ahojte. Pondelok som bola na IUI. Ty ktorí uz absolvovali co ste cítili po? Alebo to je individuálné? Lebo ja niekedy cítim pichanie na lavom potom na pravom a este taky tlak ako pred ms. Je to príznak pred uhniezdenie, alebo zase bude obrovské sklamanie? Poradte ma. Dakujem

zuzsat
29. jan 2016

@sisi89 ja som mala cca 4 dni take pichanie v podbrusku.po zakroku som prvy den spinila ale to bolo tym ze sa to robilo cez krcok maternice. a prvy den som len prelezala kvoli bolestiam... po tych 4-5 dnich to uz bolo ako tak v pohode.ale pocity vselijake ale to veaj mihlo byt utrogestanom sposobene. vysledok-negativny prestala som brat utrogestan na 4.den po vysadeni som dostala mrchu...

sisi89
29. jan 2016

@zuzsat dakujem za info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre