IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
1. apr 2011

@zuzanka7834 jééj, takže folíky su..to je hlavné a aj sliznica je super. A to do buduceho týždna ešte narastu aj foliky aaj sliznica. Fajn teda, že ti to vyjde na neskor ako ten pondelok. Držkaj sa nám babulka naša!!!!!!

fomarik
1. apr 2011

@jalanecek je mi ľuto, čo sa stalo tvojmu ockovi. Modlitby pomožu mojenko 😔

timona
1. apr 2011

dnes som bola na IUI...spracovanie spermii trvalo dost dlho a tak ma napadá, ci sa im to podarilo spravne spracovat..ci by mi povedali ak nie...a dr. povedala ze mame mat s mm este vecer sex, neviete preco, ked mi dnes robili IUI?

fomarik
1. apr 2011

@timona aj nám stále hovorili, aby sme to ešte večer poistili keksíkom. Vajíčko ti može prasknuť aj neskor. U nás spracovanie spermii trvalo 2hodinky. Držím palce, aby sa podarilo!!!!!!

sammira
1. apr 2011

@katy33 🙂 si zalatucka dakujem.veru boze este ze je darcovska moznost.no dufam,ze do tretice sa konecne podari 🙂 inak pri kazdom IUI som si hovorila urcite,ale figu borovu 😒 ale kurnik sopa uz by bolo na case 🙂 no a dufam,ze s man.nemate az taketo problemy ako my.
@zuzanka7834 tak uz mas za sebou sono?super ze dva foliky 🙂 no musi sa to uz podarit 🙂 man.a j ja mame 34 rokov.som zvedava ako dopadnem ja.ved v utorok budem informovat.

katy33
1. apr 2011

@sammira Zlatino, ja tomu verim, že teraz to bude to prave orechove 🙂 😉 ....3 je moje štastne čislo a ja ti ho velmi rada zapožičiam 🙂
..mm je vporiadku - spermiogram je normalny 🙂 ...no mne sa akosi vajka nechcu tvorit, tak ja mam skôr obavy, že z mojej strany to možno bude horšie , a ak by sa vajka už netvorili, i ked verim, že ešte sem-tam sa nejake určite zjavi, tak potom by sme museli aj tuto možnost zvažit...

katy33
1. apr 2011

@hope2011 ...no mojenko, veru nič nove, tak som čakala, že zazvoni tel. a oznamia dobru spravičku, ale nič, tak buduci tyžden určite 🙂 ...už zarezavam v praci...ale je to fajn 🙂

sammira
1. apr 2011

@katy33 jeeej dakujem za trojku neskor urcite vratim 😀 😀 😀 😀 no a ja budem posielat energiu vajecnikom,aby zacali tvorit nadherne ucebnicove vajka 😉 a samozrejme,ze to vyjde 😉

sammira
1. apr 2011

@hope2011 ziadny vykyv stale dufam 😉 man.ma vsetky sprermie mrtve.a vysvetlili nam,ze keby sa robila mesa/tesa a nasli by tam jednu zivu ani ta by nebola vhodna 😒ale chvala bohu riesenie je 😉 uz len aby sa to podarilo.najlepsie hned,lebo uz aj tak je je neskoro 😀 😀

adikasala
1. apr 2011

ahojte babenky takze mrcha dorazila v pondelok sa ide na prve sono a zacinam pichat vcelicky 😲 😲 😲 pre nase babetko!!!!

adikasala
1. apr 2011

@zuzanka7834 no super zuzi ze vajka su!!!som rda aj ja ze sa vam podari posunut iui.kolky den by si mala ist na iui?
ja v pondelok zacinam stimulkovat a asi o dva tyzdne bude iui : 😀

adikasala
1. apr 2011

@jalanecek ahoj je mi luto co sa prihodilo tvojmi ockovi!!!viem si predstavit ako ta trapi ze si neni doma....aj ja prezivam to iste ked sa nieco udeje doma,a ja som 1000km od domova.

pici
1. apr 2011

@adikasala ahoj. akymi injekciami zacinas?

hope2011
1. apr 2011

@katy33 no teda a ja som tiez tak cakala kedy uz napises ze ti dali vediet, neda sa to nejako posurit??? ved to strasne dlho trva...uz aby sa ti to spustilo a zacalo sa pichat....naozaj moc, moc ti prajem nech je to co najskor 🙂

katy33
1. apr 2011

@adikasala No, mojenko, tak len pekne pichaj včeličky - a ony zabezpečia detičky 😉 ...nech len su krasne foliky a iui UUUUUSPEšNAAAAAAAA 😉

hope2011
1. apr 2011

@sammira ahaaa, tak to som nevedela ze pod morfologiou sa mysli aj to ze sui spermie mrtve....ale ak vam to ma vysjt aj inak, teda cez darcu a ste s tym zmiereni...tak naozaj nie je o com...hlavne ze budete mat pokladik ten najkrajsi na svete a budete ho milovat.....naaaaajviac ako sa daaaaa. tak uz len nech to vyjde....to bude krasny pocit.......prajem pekny vecer🙂

hope2011
1. apr 2011

@timona ahoj, u nas spracovanie trvalo dve hodinky....kolko teda u vas, ked sa vam to zdalo dlho???, aj nam povedali ze to mame poistit vecer...takze to ma byt asi u kazdeho paru....tak budem ti moc drzat palce a verit ze sa to podarilo. a v ktorom centre ti to robili????? prajem naozaj nech to vyjde a budeme sa veeeelmi vytesovat🙂🙂🙂

katy33
1. apr 2011

@hope2011 Hmmm, posunut asa to veru neda, chcela mi v tomto pomôct znama, ona robila v tej poist., no volala mi ešte takmer pred tdoma tyždnami, že žiadost je tam, no nevie mi to posurit, lebo to ide na riaditelstvo.....ale nevadi, ono to už musi byt čo nevidiet, ved teraz sa už začal tahat 6-ty tyžden, koncom dalšieho znova volam do MT....kočka na recepcii už bude mat zo mna traumu 😀 ....ved som volala každy tyžden....už ma pozna 😀 😝
....babulky, vy ked ste mavali, al. mate mat ovulku, tak mavate aj ten hlien 😕 ...citite to, či?

martina172
1. apr 2011

ahojte babulky... chcela by som sa spýtať, čo obnáša tá stimulácia pred IUI, lebo na nete som číla, že niektoré ženy predtým stimulujú, niektoré nie. Jedná sa o tabletky, alebo injekcie do bruška, alebo ako?

pici
1. apr 2011

@martina172 stimulacia pred IUI u mna konkretne prebiehala tak ze 5_9DC som brala clostylbegyt , potom podla krvi mi povedali kedy pichnut do zadku pregnyl a isli sme na inseminaciu a od toho dna som brala dva rano dva vecer utrogestany

pici
1. apr 2011

@katy33 hlien som nemala nikdy, ovulku pravidelne

martina172
1. apr 2011

@pici ďakujem. Lebo priateľ má šeredný spermiogram. Ešte čakáme na moje výsledky a ideme do toho aj my, tak aby som vedela, čo mám očakávať a čo nie. A finančne to ako približne vychádza, čo prepláca poisťovňa a kolko asi trvá schválenie? lebo či sa týka IVF to mám už preštudované, ale IUI som akosi preskočila. Nám najprv odporučili to, ale potom povedali, že skúsime asi aj IUI, len čakáme na tie moje výsledky. A vy ste ako na to?

pici
1. apr 2011

@martina172 IUI neschvaluje poistovna nic, ja som platila jeden cyklus aj s liekmi 45 eur to asi vychadzalo... ked ma priatel strasny spermio, cudujem sa ze vam IUI vobec navrhli, nam bolo povedane ze do IUI hrnu len pary s relativne dobrym spermio pripadne trochu zhorsenym

martina172
1. apr 2011

to to som sa čudovala aj ja. Ale povedali, že to odskúšame. On má takmer nulovú pohyblivosť.. a tie, čo sa čo len trošku pohnú, tak idú do strany. No ale tak uvidíme. My stále veríme a snažíme sa uveriť aj tomu, že nám aj to IUI pomôže, i keď logika hovorí o inom... :-/ a možno ked uvidia moje výsledky (kto vie, či aj u mňa nebude dáka chyba), tak nás nastavia rovno na IVF. Všetko sa dozvieme 18.4. ked majú byť moje výsledky a s lekárom sa dohodneme čo dalej. Ja som si pozerala ináč cenník IUI a som myslela, že aj tam sa platí ešte kadečo všeličo okolo toho a že to tiež vyjde na peknú pálku....

pici
1. apr 2011

@martina172 nie zlati... tam sa plati aspon v GF 30 eur inseminacia samotna, plus asi 6 eur overenie a 10 eur vychadzali moje lieky...

pici
1. apr 2011

@martina172 no a my sme na tom tak, ze mame za sebou dve neuspesne IUI a ideme do IVF, ja som zacala pred tyzdnom pichat injekcie a v utorok budem mudrejsia

martina172
1. apr 2011

do GF chodíme aj my. K Dr. Drábekovi. Kamarátka ktorá k nemu chodila, je teraz v 7. mesiaci, čaká dvjičky, tak verím, že aj nám pomôže. A oni ta samy potom posunuli z IUI na IVF, alebo to ste si samy povedali, že dosť bolo IUI, ideme na IVF? Tak držím palčeky, nech to vyjde. A vy máte aký problém, až sa smiem spýtať?

pici
1. apr 2011

@martina172 ked pises mne, tak daj na moj prispevok odpovedz poto mi ukaze ze ma niekto spomina :D
ja chodim k harbulakovi, po 2 IUI sme sa dohodli bilancovat, on narvhoval este jednu dve IUI, ja som uz nechcela, mna to hrozne bolelo a proste sance su tam naozaj male. tak sme sa vela bavili a zhodli sme sa ze IVF bude najlepsie

martina172
1. apr 2011

@pici prepáč, akosi mi to vypadlo, obvykle dávam "odpovedať" 🙂
bolelo ťa to? tak to ma teraz zarazilo. Nečakala som, že na tom bude niečo bolestivé. To ťa po zákroku bolelo, alebo čo? Teraz si ma dostala s tou bolesťou.. fakt som nečakala, že by to mohlo byť bolestivé. A robili ti pred IUI laparku?

pici
1. apr 2011

@martina172 ano ja mam za sebou dve laparky. bolelo ma to, pretoze mam citlivy krcok. 9 z 10 zien to neboli tak nemusis mat stres bude to v poriadku. ano mna to zial bolelo tak ze som sa rozrevala , druhy krat trosicku menej to bolelo. bolelo ma to aj potom, ledva som odsoferovala. ale lahla som si a bolo mi fajn. vajecniky ma boleli od stimulacie akoby mi ich niekto nafukol a skakal... ale vobec sa nedaj odstrasit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre