IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

betina1984
16. okt 2010

Ahojky. Môžem sa spýtať, po akom čase snaženia sa robí umelé oplodnenie? Resp. pri akých diagnózach?

katy33
17. okt 2010

@fomarik my sme mali ist teraz ešte len 1x, no nič z toho...robili nam PCT - či prežiju v mojom hliene mužíčkove spermie, prežili, ale vraj mám hrozne husty a hutny hlien, čo mi sposobilo užívanie clostilu - je to nežiaduci učinok 🙄 Tak vraj by nam to IUI malo pomoct, lebo može byt aj vtom problem, pretože spermiemaju staženu ulohu 😎 Teš sa na 2IUI, pretože sa to určite vydari 😀 A stym clostilom by som neriskla zvysovat davku, aby to skor neubližilo, al. aby z toho nebol hyperstimulak a to su velke bolesti 😔 Mojenko, uvidiš to, aj tak žiadne zvyšovanie davky by nebolo treba, pretože budu krasne vajka 😉
@apolenka6 jooj, to tiež pracuješ 6 dni v tyždni? Je to zabijak- my sme na tom tak isto, jediny den volna mame v pondelok, takže sa na zajtrajšok tešime - mame vikend 😎
Babulky, mavate pri uživani clostilu aj ovulačny hlien, pretože ja som o neho prišla, čiže nemam až take idealne prostredie pre potvorky 😖 a vraj je to dost doležite 😕

katy33
17. okt 2010

@betina1984 IVF - umele oplodnenie sa robi napr. ak žena nema priechodne vajcovody, al. ich ma už fuč ☹ alebo ak sa nedari dlhšie IUI, i vtedy to dr. odporučaju a ešte može byt problem so spermiami, ak je priliš vela patologickych, al. je ich priliš malinko 😖 a vy chodite tiež do car?

betina1984
17. okt 2010

@katy33, nie. Zatiaľ len na gynde. Od mája sa snažíme o druhé. 2 roky som brala HAK, nechodí mi menzes bez vyvolávačky, nemám ovuláciu. Mám PCO oboch vaječníkov. Zatiaľ beriem Clostilbegyt, Fortecortin, po treťom cykle Clostilu v decembri by som mala ísť na folikulometriu. Chcela som len vedieť, či sa môžem v CARe informovať sama, alebo musím ísť cez gynekológa.

fomarik
17. okt 2010

@katy33 Jééj, si veľmi zlatá, ďakujem 😉 ...2 by ma určite veeľmi potešili! Inak ja mám hlien celý cyklus, takže neviem..... 😕

fomarik
17. okt 2010

Dievčatá, viete čo by ma zaujímalo? Či sa dá IUI robiť aj viacejkrát ako len 3. Čítala som na stránke Heliosu, že ju maximálne robia 3-4x. Takže ak to náhodou nevyjde, potom nastupuje metóda ICSI? A ak nevyjde ani tá, tak až potom IVF? Ja som z toho jelen.

katy33
17. okt 2010

@fomarik my sme odhodlani vyskušat IUI 4x, znamym to vyšlo prave na 4x, ked si už povedali, že posledny, ale myslim, že ich urobia kolko chces...a co je to ICSI?

katy33
17. okt 2010

@betina1984 Ja mam tiež pco, presne to u mna prebiehalo tak isto - vysadila ank., a menzes nikde, urobili horm. profil a už bolo zle-nedobre, u nas prakticky po 5 nevydarenych mesiacoch, po vysledkoch z horm.profilu hned začali robit prve kroky...clostil -3 mesiace, hned na to laparka, a teraz znova clostil, nechceli sme zabijat cas, tak sme sa sami objednali do centra, kludne možeš sama zavolat a objednat sa na konzultaciu, tam budu patrat aj poprip. inom probleme. Pri pco je zle to, že sa neda vyliečit a časom sa len zhoršuje ☹ Ale zasa pco nie je až taky obrovsky problem, pretože, ked sa nastimuluju vajka, tak je prakticky všetko ok 😕

katy33
17. okt 2010

@fomarik a aj tak už dalšie potrebovat nebudete 😉 musime moooooc verit a ono sa to vydari 😉

apolenka6
17. okt 2010

@katy33 ano sj ja pracujem 6 dni v týždni akurát mám volno v nedelu a 1/2soboty, čo už som rada že mám neaku pracu 😎 a mne čo poradíš?mám si zvýšit dávku na 3x1?ja chcem aspom 2,3 vajka ☹ ja mávam hlienu dost niekedy až moc 😝 a aj pri clostyle
@fomarik metoda ICSI?asi neviem o čo ide teda neviem...? 😕 ja nevim kolkokrát sa opakujeIUI.ale niekde som čítala ,že neaká holka bola až 9x a to bolo uspešné ja by som tolko IUI asi neabsolvovala

fomarik
17. okt 2010

ICSI je metóda, pri ktorej ste tiež stimulované, ale injekciami každý den. vajká v narkoze vyberu, ihned ich oplodnia, teda ide o intracytoplazmatickúspermoinjekciu priamo do vajíčka a hned to vkladajú do maternice. Oplodnenie 1 vajka sa pohybuje od 330eur- 500eur a záleží len na vás,koľko si ich dáte oplodniť. Nám už o tejto metode dr. hovoril, pretože pri mojej úbohej stimulácii to nevidím ružovo.

fomarik
17. okt 2010

@apolenka6 9x???? To by som bola s nervami na dne. Teda už aj teraz som. 4 a pol roka.... sa trápime. Ale teraz som akosi pozitívne naladená. Už som začala aj vyšívať ružový a modrý kočárik do obrazu... ved čo ak budú 2? 😉

fomarik
17. okt 2010

@katy33 Ď 😀 .A vy teraz kedy idete na IUI?spomínala si, že ste boli na PCT ..nám toto vyšetrenie nerobili.

apolenka6
17. okt 2010

@fomarik to je dobré,že si pozitívne naladená to je základ k uspešnému koncu tak pekne vyšívaj dalej a pekne si pri tom dopestuj 3 vajka 😉 neboj vydarí sa vám to

apolenka6
17. okt 2010

@fomarik ja viem ,že sa pýtaš katy ,ale nadá mi zareagovat mne to vyšetrenie PCT tiež robili v Martine?!tebe nie? myslím vyšetrenie hlienu po pomere či sa mužove spermie dore pohybuju v mojom hliene to bolo pred 1IUI

betina1984
17. okt 2010

@katy33, takže sa tam môžem objednať aj sama? A v PN to ešte funguje? Som počula, že to mali rušiť. Aj sa tam niečo platí za tie počiatočné vyšetrenia?

apolenka6
17. okt 2010

@zuzancek22 zajtra budem na teba mysliet a držat palce nech vám to dobre dopadne!!!!!!!!!!! 😉

fomarik
17. okt 2010

@apolenka6 Nie, vôbec mi to nerobili. Mna 6 mesiacov len stimulovali, 3x naplánovali pohl. styk a ked to nevyšlo, išli sme na IUI. Tak ja potom neviem. A tiež chodím do Martina 😕

petuska123
17. okt 2010

@fomarik ahoj vam ake vysetrenia robili???chodis ho heliosu alebo iscare??

fomarik
17. okt 2010

@zuzancek22 Aj aj sa pripájam. Nech vám to vyjde!! Nech sme už v téme úspešné tehulky!!! 😉

fomarik
17. okt 2010

@petuska123 Ja chodím do Heliosu. Mne robili hormonálne testy, na chlamýdie, spermiogram. Pred tým som ešte absolvovala laparku, chromopertubáciu vajcovodu a driling vaječníkov, manželovi vyš. spermiogram... toť vše. Sperm. je dobrý, hormony v pohode, len to PCO nás trápi 😠

petuska123
17. okt 2010

@fomarik a to PCO je co???ze nemavas ovulku??

fomarik
17. okt 2010

@petuska123 to sú polycystické vaječníky...takže nemávam ani ovulku...len so stimulkou, aj to len kedy-tedy. 😔

v555
17. okt 2010

dobrý večer všetkým 😉
Chcem vas trošku upresniť,nechcem sa vystatovať ale len trošku poradiť.
@fomarik,ahoj moja,som velmi prekvapená z tych cien.
Ja som bola 3 krat na IVF-ICSI(je to vyššia forma IVF ale len kôli tomu,že spermie sa vpravia priamo do oocytu(vajíčka),inač všetko je tam uplne rovnaké ako pri klasickom IVF.A ceny boli:ICSI nehradí poisťovňa:1-4 oocyty-266€,5-8 oocytov -332€ a za každy jeden ďalší sa platí 33,19€.
A je to uplne jedno či sa vam bude robiť ICSI alebo nie stale sa budete stimulovať injekciami každy deň.
A ešte jedna vec,bola som na IUI ale nerobili mi vyšetrenie PTC.Zda sa mi to aj zbytočné,pretože spermie sa vstrekujú až za krčok materničny.Aspoň si to ja myslím,ale pozor nie som vševedko 😀 😀 😀 😀

apolenka6
17. okt 2010

@fomarik to mi je čudné 😕 ja chodím do MT od mája bola som na 1konzultácii potom som mala spravené vyšetrenia PCT ,krv hormon.profil,či niesom alergická na muža a dieta a manžel spermiogram ked sme mali výsledky tak nám navrhli IUI, liečbu clostilom som mala u môjho gynekologa ešte pred návštevou heliosu v lete som nemohla absolvovat IUI pre prácu tak sme to nechali na september ked pôjdeš do MT tak sa na to spýtaj! 😠

fomarik
17. okt 2010

@v555 jééj. Ahoj!!!!! Som rada, že si ma tu našla. Takže vrelé dakujem za info! Ja som tú cenu vyčítala len z internetu. A to za každý oocyt sa platí napr. 266eur, alebo za všetky 4?
A čo máš nového. Pochváľ sa. Takže ty si už aj po ICSI!!!!. Super! A máš pre mna aj dobré správy? 😉

fomarik
17. okt 2010

@apolenka6 Určite sa dr. na toto opýtam. Bude to v nedelu, tak pevne dúfam, že si na mna nájde troška čas. Ale pri úplne prvej konzultácii sa aj o tom zmienil ale to bolo všetko.

v555
17. okt 2010

@fomarik za 4 sa plati 266€,za 8 sa platí 332€ a ked ich máš viac tak za každy jeden další sa platí 33€,ale to len ked sa ty rozhodneš a chceš si to viac uistiť lebo pri klasickom IVF sa ti nemusia dostať spermie až do vajíčka.Ale ked su spermie v poriadku tak to nerieš a ani na to nemysli.Robí sa to až sa pri spermiograme zistí slaba pohyblivosť spermií alebo nejaka iná patologia.Ja som ti ale písala,že ja som mala za každým ICSI,pretože manželove spermie sú malo pohyblivé a je ich aj malinko.Takže my sme si stale doplacali za ICSI ale nevyšlo to ani raz,takže tak.

fomarik
17. okt 2010

@v555 nevyšlo? to mi je mojka veľmi ľúto, naozaj. A kolko máte pokusov. Môže sa toto ICSI robiť hocikoľkokrát,kedže si ho hradíš sama? Ja som pevne dúfala, že si tehulka. Neboj, my to zvládneme, ja tomu verím 😉 . Si veľmi statočná žena...klobúk dolu!!!!

apolenka6
17. okt 2010

@fomarik dnes ked som si otvorila tému kvapky od Valoviča našla som tam tvoj príspevok 🙂 ja tiež premýšlam že si ich obkjednám za skušku nič nedám 😨 aj by si mi ich odporučila?ked si ich užívala ,dík za názor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre