IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

mirka2010
11. okt 2012

@tinka9075 urcite ziadna mrcha nedorazi...ver tomu!!! vsak si pisala ze ti chodi pravidelne...takze je to tam!!!! urciteeee 🙂 citis sa ako?

mirka2010
11. okt 2012

@tinasc fiiiha, ale to si mala riadne vysoky tlak...zvlastne ze ti na to nic nepovedali....ale dr vie lepsie 😉 😉 😉 😉 a malicky sa ako ma??? kopka? mrvi sa??? juuuj,babatenko krasne uz sa na neho velmi tesim 🙂

mimi_2
11. okt 2012

@apolenka6 Ahoj, tak tomu pevne verím aj ja, dnes som mala nejaké pichanie a tlaky v podbrušku, tak som nejako dosť cítila maternicu, ale som sa bála aj zakšľať 😀 , ale doki mi povedala, že sa nejako nemusím obmedzovať, ale aj tak som nejaká opatrná či čo 🙂 Moja ešte ...včera večer som mala taký hnedý fliačik na nohavičkách, myslíš že to nič zlé neznamená, že je to len z toho zákroku ako mi dávala cez krčok tú hadičku so spermijkami, som sa nejako zľakla keď som to videla 😕

mimi_2
11. okt 2012

@tinasc no aj ja som už asi 2 mala mikropotrat, teda raz som mala pozit test 2 dni a teraz v máji 5 dní pozit. test a potom prišla mrcha ☹ , takže to môže byť tým, keď aj ty máš takú skúsenosť... no ja zatiaľ na umelé oplodnenie nie som pripravená, ale ak to bude nutné...tak ako vravíš pre bábätko sa obetujem 😔

tinka9075
11. okt 2012

@mirka2010 ved chodí pravidelne a teraz nechodí ani nečakám 🙂 🙂 cítim sa velmi dobre 😉 😉

mimi_2
11. okt 2012

@majus28 Ahoj, no ja som už po IUI od predvčera 🙂 , prebehlo to rýchlo a naozaj Pregnyl nikde nemali, tak mi predpísala niečo iné, ale ja som si to bola dať pichnuť tam v Heliose a krabičku sestrička hneď vyhodila, a z toho vzrušenia a aj obáv som zabudla ako sa ten liek volal, ale to mi priamo doktorka predpísala, s poznámkou, že je drahší stál 25 Eur, ale ja som ho nutne potrebovala, lebo som mala folik už 19-20 mm, takže na druhý deň ráno som musela absolvovať IUI aby sme nepremeškali, tak teraz už len čakám čo z toho bude 😔

apolenka6
11. okt 2012

@mimi_2 neboj nemusíš sa obmedzovať po IUI 🙂 to je normálne,že si si našla hnedé na nohavičkách ,ja so po IUI mala aj menšie krvácanie ,ale to prešlo predsa sa to pichá-vkladá hlboko tak sa neboj 😉 aj tá bolesť maternice je normálna ako pri MS

mimi_2
11. okt 2012

@apolenka6 no presne tak by som to definovala, ako pri MS, no som nedočkavá, neviem ako to prežijem 2 týždne, ale aj chcem veriť aj sa bojím dúfať... a ten utrogestan si mám vkladať 14 dní? Dobre som si to zapamätala? Lebo som sa tam na tej koze klepala neviem či od zimy, od strachu, od očakávania .... 😀

apolenka6
11. okt 2012

@mimi_2 áno 14 dní do odberu krvi si utrogestan vkladáš 😉 viem aká si nedočkavá to si pamätám ...ale za tie moje roky čakania už 14 dní bola malina 😉

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 ahoj 🙂 no jasne, tak to potom ked bude aktualne pre mna, tak tiez mi asi pichnu tu nahradu.. a ku ktorej doktorke chodis? takze ty si bola na IUI 9.10? v utorok? ja som bola 5.10 v piatok 🙂 to bolo tvoje prve IUI? a beries utrogestan? ake mas z neho pocity? lebo mne prve dni nic, a teraz mam pocit, ze zo mna vsetko vyteka a hlavne akoby voda to je, bez farby a zapachu..

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 dakujem, ze aj niekto iny sa tam klepal 🙂 asi to bude prirodzeny pocit tam, aj ked su strasne mile tam 🙂 ja som mala studene, mokre ruky a klepala som sa.. myslela som ze musim vyzerat jak debo 🙂 ale asi to bude prirodzene, ako tu citam

majus28
12. okt 2012

@apolenka6 ahoj, ty teraz riesis IVF?

mimi_2
12. okt 2012

@majus28 Ahoj, ja som bola 09.10. na prvé sono a to som bola 10DC na prvej konzultácii som bola u dr. Krajkoviča ale ten mal vtedy dovolenku tak mi sono robila taká mladá lekárka Cuľbová, tiež veľmi milá a oznámila mi že folik je 19-20 mm a že IUI musí byť na druhý deň čiže 10.10. a o 10:00 😀 tak dúfam, že to je nejaké znamenie 🙂)) No a hneď mi vysvetlila, že Pregnyl nie je dostať, takže je nejaká náhrada ale je drahšia, no mne to už bolo jedno, letela som do lekárne a hneď späť si to tam pichnúť. No a ráno odobrali smermijky, my sme si dali urobiť ešte kontrolný spermiogram a IBT test ale to budú výsledky až o dva týždne. Potom mi zase IUI robila tá istá lekárka, ja som tam rozklepaná ležala ešte 10 minút a šli sme domov. Beriem ten utrogestan, zatiaľ nemám žiadne pocity akurát som nejaká precitlivelá, dnes ráno som sa zobudila už o 7:00 sama od seba a ja rada spinkám, teplota 37,1 a začala som čitať knihu, teda dokončila čítať a až ma záver rozplakal, tak to sú asi tie hormony 🙂 Toto je moje prvé IUI a dúfam, že aj úspešné, takže budeme spolu očakávať ako to dopadne 😉 Kedy máš ísť na kontrolnú krv?

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 tak mozno sme sa tam aj videli 🙂 ja som tiez na prvy ultrazvuk bola 10 DC ale mala som mensie foliky este.. aj my mame dr. Culbovu, je velmi zlatucka 🙂 my sme si uz nedavali robit kontrolny spermiogram. a co je IBT test? a aky je u vas vysledok spermiogramu? u teba je vsetko v poriadku? a ako dlho sa snazite? ja mam ist na krv buduci piatok, ale neviem ci pojdem do heliosu alebo tam zavolam, ze si dam spravit test len u svojho gynkaca, lebo to mam 150 km do martina, tak neviem.. ak by bol test pozitivny tak urcite pojdem tam, ale ak nie, tak len k svojmu na potvrdenie

mimi_2
12. okt 2012

@majus28 No tak možno sme naozaj tam boli spolu 🙂 ja som prišla 7:30 presne a sedela som na chodbe kde sú tie dve kabínky a boli tam nejaké dve baby predomnou a jedna s partnerom, si to nebola Ty 😀 Ten IBT test je na kontrolu genetiky, navrhol mi to dr. Krajkovič, keďže drahý mal pred rokom zlú morfoliógiu a snažíme sa tak intenzívne asi 2 roky. Hneď pre IUI som sa tej sestričky pýtala na spermiogram a že tento bol ok pohyblivosť a motility ale morfologia práve to čo je u nás okrem mojich protilatok problém až o dva týždne aj s IBT testom, ten stál 50 Eur, ale už som to dala urobiť nech som spokojná 🙂 Držím nám obom palce nech máme pozitívny tehu vírus 🙂

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 tak to musime pytat aj my aby nam spravili, clovek s tym rata ze tam ponechava penazi, ked uz tam ide no nie? 😉 moj muz ma tiez zhorsenu morfologiu, ale nenavrhli nam to, no najblizsie popytam, ked tam pojdeme.. ale keby uz netrebalo 🙂 no ano, bola som s muzom, taky nizsi 🙂 my sme vacsinou tam, kde je dr. culbova, tam je len jedna kabinka.. a s protilatkami ze mas problem, to ti zistili z krvi? alebo hlien?

mirka2010
12. okt 2012

@tinka9075 tak ako sa mame dnes??? dufam, ze mrcha v nedohladneeeee 🙂🙂🙂

mimi_2
12. okt 2012

@majus28 Veď práve, už oželiem aj peniaze, človek míňa na hluposti, tak preto sme sa rozhodli aj ten test IBT. Mne protilátky zistili až v Heliose teraz pre IUI po 2 rokoch snaženia a výmene dvoch gynekologov, ani jeden nebol schopný zistat to, len ma hnali na umelé a problém bol asi v tom, bola som riadne vytočená, už keby to boli hned zistili by mi moýžno tu bežkalo nejaké dieťa 😠 Keď videli smeprmiogram tak lekárkma mi povedal len zázrakom s takými spermiami otehotniem. A už keď som sa rozhodla IUI, tak tam vzali krv na chladímie, placentu a spermie, všetko ok len tie protilátky mi zistili v krvi, tak to je horšie podľa článku ktorý som čítala, ale hneď som sa na to pýtala dr. culbovej, že to nemusí byť pravda a majú dobré skúsenoti. V článku som čítal, že kto to má vkrvi je to horšie lebo to zle posobí na plod a vývin, preto som asi v máji mala mikropotrat ☹ A mimochodom ste nesedili v tej úzkej chodbičke, Ty také tmavé dlhé vlasy a muž tiež taký tmavý? 🙂

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 ano, mohli sme to byt my 🙂 ja sa v mnohom tiez hnevam na lekara, on mi na vsetko povedal, ze netreba robit take a take vysetrenia, ze rovno na IVF mam ist dokonca.. asi buduci tyzden si chcem ist od neho zobrat kartu.. aj mne brali v heliose krv, tak hadam mi to tiez spravili.. lebo nic mi nepovedali ze by som v krvi mala zle.. myslis ze mi aj na toto robili automaticky?

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 a odkial ste?

kostickabonnie
12. okt 2012

@tinka9075 keby tam nič nebolo, tak nemas hcg predsa ......v pondelok to uz bude aspon 500 🙂 určite

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 a pocuj, tej BTI test.. vrta mi to hlavou, to znamena, ze len otestuju? alebo ze z tych spermii vyberaju pred IUI iba tie spermie co su v poriadku? to by bola parada, keby to tak bolo, ked ma zhorsenu morfologiu..

mimi_2
12. okt 2012

@majus28 Tak to ste asi boli Vy 🙂, a ten asi Tvoj muž šiel vonku telefonovať, ak ano, tak ste to boli Vy 😀 my sme z PP, a Vy ste odkiaľ? Ja som bola prvý krát 27.09. na pohovore a objednala som sa priamo ku dr. Krajkovičovi, odporučila mi ho moja známa. Prišla som, popýtal sa čo a ako, hneď mi zobral krv na tie tri testy čo som už písala, kukol starý smermiogram, na ktorom sme boli v januári 2011 ten bol veľmi zlý a po vitamínovej kúre v oktobri 2011 sa oveľa zlepšil, teda o 1% ale lekári v Heliose boli unesení ako super sa zlepšil, lebo sa to vraj málokedy stáva. Tak navrhol ešte kontrolný smermiogram a IBT test, ktorý mali mužovi urobiť na 10DC keď ja prídem na sono. Ale nemali pre neho už voľné, tak že ten spermiogram a IBT test urobia v deň IUI. Doktor mi ten test odôvodnil tým, keďže ešte nevedel, že problém môže byť aj v tých protilátkach, že ak výjde na figu IBT test a spermiogram, so zlými spermiami je zbytočné robiť IUI, ale ja som bola rozhodnutá, že aj keby to vyšlo zle skúsim za každú cenu IUI. Tiež tomu teraz nechápem, že vlastne to bolo zbytočné keď mi IUI aj tak robili, ale aspoň budem vedieť, či tam nie je nejaký genetický problém. Ale lekárka sa skôr tvárila, že problém je v tých protilátkach a keď sa obíjde krčok maternice IUI malo by sa to podariť, tak uvidíme 😔

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 no ked siel telefonovat, tak to musi byt on 🙂 nie vazne nepamatam 🙂 ale jednu navstevu co som tam bola som registrovala par s PP znackou auta, nieco biele? alebo si to mylim.. no asi si budeme musiet poslat fotku.. 🙂 my sme z levoce, takze za rohom 🙂 a ake vitaminy bral muz? niekto vam ich predpisal?

mimi_2
12. okt 2012

@majus28 ešte ....určite na IUI vyberú tie najlepšie, ale aspoň budem spokojná, že spermijky sú geneticky zdravé resp. snáď z toho IBT testu nezistia ešte niečo horšie 😔

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 ale myslis ze aj bez toho IBT testu vybrali tie naj? aj co sa tyka tvaru? lebo co sa tyka pohyblivosti to viem ze ano, to som sa pytala doktorky

mimi_2
12. okt 2012

@majus28 No sranda, som si ťa všimla, si sa tak k nemu tulila 😀 také trocha vlnité - kučeravé vlasy máš? To ale nebolo naše auto my máme čierne 😀 No v januári 2011 sme boli na prvom spermiograme, keď moja doki tvrdila že u mňa ovulka a všetko ako hodinky, no vyšliel nám veľmi zlý výsledokmorfologia: patologická 99,50% abnormálne ☹ , tak nám prepísal lekár v Heliose vitamínovú kúru, kde sa berie: carnitagin 1 ampulka ráno 30 - ale toto som vtedy tuším nekupila, centrum vitamíny 70 dní, tribulus 2-3 tabl. denne 21 dní a potom 7 dní pauza, dokúpila som mu zinok, vit. E, omega kyseliny a po pol roku výsledok zlepšený o 1% čo sa mi zdalo smiešne ale lekárka to dosť ocenila. To bolo v oktobri 2011 a teraz mi len povedali pri IUI že spermiogram v poriadku - koncentrácia a motilita, len morfologia bude o dva týždne spolu s IBT testom. Tak sama som v očakávaní 😨

mimi_2
12. okt 2012

@majus28 určite, tá sestrička mi povedala, že "pred chvíľkou som skončila s čistením spermii" tak verím, že tam nejakého borca našla 😀

mimi_2
12. okt 2012

@majus28 ten IBT test je podľa mňa nato, že Ti potvrdia riziko nejakej genetickej choroby plodu, musím si to na nete niekde naštudovať

majus28
12. okt 2012

@mimi_2 no tak dufam, ze vam to vyjde dobre uz 🙂 tulia? 😲 tak na verejnosti? som musela byt v riadnom strese 😉 a vlasy, no niekedy su vlnite, niekedy uplne rovne.. a tvoj drahy potom vonku fajcil este pri aute?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre