IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

sijust
17. máj 2012

@adikasala bella mia,taka som rada,ze si sa ozvala...posielame pusinku Valentinke...a nevieme sa dockat fotky...pozdravujeme vas vsetkych aj maminku zo Sk 🙂

tinasc
17. máj 2012

@mirka2010 aha tak to som nevedela 🙂 bruško vykúka, drobca ešte necítim, asi to budú len črevá... nevieme čo to bude, bábo bolo dosť malé na presné prezeranie a bolo aj ďaleko od sondy, aj to mi musel dosť tlačiť na brucho aby videl 😉 uvidíme na ďalšom utz, v stredu mám poradňu, zajtra odbery... cítim sa dobre, aj keď bruško stále cítim, stále ma tam niečo ťahá, pichá ale to bude ok 🙂
neboj sa, nebude vyžadovať, ako mu dovolíš, toľko bude pozerať 🙂 alebo bude pozerať len to, čo mu vyberiete 😉

mirka2010
17. máj 2012

@tinasc a tusenie mas ake??? co to bude? moj prvy a jediny tusak bol na chlapceka, v mojich predstavach to bol stale len a len chlapcek, takze ja uz som len cakala na potvrdenie toho na sone...a aj tak bolo 🙂 aj ked moje brusko skor vyzeralo na dievcatko, vsetci mi to tak typovali...a ja nieeeee, chlapcek tam je a aj bol, nas milovany Marosko 🙂🙂🙂 tie pocity v brusku to som mavala aj ja...dokonca v 18 tt som pocitila aj prve kontrakcie...tak sme isli radsej do nemocnice...a prave tam mi uz ukazali poriadneho pindurika...inak by som na to potvrdenie cakala dlhsie 🙂 a s tou telkou mas pravdu...jasne ze sa budeme snazit, aby pozeral len spravne veci a hlavne nie vela 🙂

katy33
17. máj 2012

@icer No nám robil ster v plodne dni, lebo vtedy je konzistencia aj množstvo uplne ina ako v ostatne dni, tak neviem 😕 Ak spermie neprežiju v hliene, sa odporučava IUI - je to metoda oplodnenia, kedy sa vstreknu spermie priamo do maternice a tym sa obide krčok a hlien...no ja by som si radšej dala ten ster urobit v centre, nam ho tiež robil dr.v care...ak ti povedala dr., že maš anovulačne cykly, prečo to teda nejako nerieši?

katy33
17. máj 2012

@mirka2010 Miruš, vola sa Caretero Grande - ja si myslim, že je to dost pevne, neda sa nou ani triast, teraz som to skušala, zhora je pevna, lebo konštrukciu tvoria tyče, da sa aj polohovat-su tam dve polohy, ja mam teraz malinkú na tej vrchnejšej...jedna čast je aj odopinatelna, tak neskôr bude mat malinka z toho bunker 😀 ...má aj striešku a sietku, daju sa odopat, ja som hladala prave niečo taketo, kvôli tomu, že ked budeme u maminy na prazdninach, aby sme mohli dat postieločku i von do zahradky a malinka bude kryta a môže sa tam hrajuškat 🙂 😉 Je pravda, že po bokoch je sietka a drevena ohradka ma tyčky a tak sa ma za čo babätko chytit a postavit, ale snad to pôjde aj tuto 😕
Aj Maroškovi tak vetrík vyraža dych, Vikinke , ked fukne vetrík, tak hííííka , nevie sa nadychnut a potom sa na tom smeje, trdielko naše 😕 🙂 Vikinka sa vrti ako ventilator, no na bruško len ojedinele, väčšinou, ked je hola, ked ju prezliekam, vtedy je nabita 320woltami 😀 , ale zabúda si ručičku pod sebou, tak jej ju musim pomôct vytiahnut 🙂 ,,,no hlavne sa snaži pretáčat v noci v postielke, ked zaspinkava a to ja mam z toho paniku, tak čakam , kym nezaspinka a potom ju davam na chrbatik, no ona sa i tak da na bok...teraz sa stale chyta mjich prstov a len, čo ich ma v hrsti už aj si sada, no ešte ju nechcem nechavat v sedavej polohe, kvôli chrbtičke, tak ju len zodvihnem do sedu , ona sa pokocha vyhladom a šup lahnut, čo ju vždy nahneva 😀 Teraz pozeram,že malinka zaspala v tej cest.postielke 😀 😀 😀 😲 😲 😲 , nedavam ju tam nadlho, vždy len pokial vidim,že sa hrajuška, ked sa už potom prehadzuje, beriem si ju pri seba a jašime sa, aby si nemyslela, že to tam ma väzenie 🙂

mirka2010
17. máj 2012

@katy33 ja neviem, ten nas maly sa nejako nechce pretacat...len ked je na prebalovacom pulte, inak sa vobec nechce prevalit z bruska na chrbatik...a ked je na chrbatiku, tak sa dava len nabok, viac sa mu nepodari...tak neviem, vari je to v poriadku...budem sa musiet na to opytat dr, lebo viem, ze deticky sa uz v tomto veku pretacaju...nas len tak ojedinele....a v postielke ked je tak tam vobec nie...tam ho dam lahnut a vacsinou hned zaspinka, takze v spanku to nerobi vobec....inak co sa tyka tej ohradky, tak tato cestovna postielka ma naozaj vyhodu, ze sa da s nou presuvat aj po byte, domceku a my mame aj zahradku, takze dalo by sa s nou ist aj von...takze je to naozaj praktickejsie...lebo drevenu tak polohovat nebudem moct...dalsie plus k sietovej ohradke 🙂 a tiez je super, ze ma dve polohy, este pre babo a potom aj ked je vacsie...inak, je velmi dolezite, aby sa tam babo chcelo hrat a aby nemalo pocit, ze sa tam odklada....nooo, uz to budem musiet uzavriet...a kupovala si to cez internet? odkial ak mozem vediet...lebo pozeram, ze aj ceny su na nu rozne 🙂

katy33
17. máj 2012

@mirka2010 Mojenko, ja som ju našla najlacnejšiu na ...perinbaba.sk a prišla do 5 dni, mame ju v hnedej farbe, tam sa da aj sietka odzipsovat v tejto farbe 🙂 ,zajtra ešte popíšem 😉 pa

tinasc
17. máj 2012

@mirka2010 ja mám také tušenie že to bude zase baba 😉 teda môžem sa samozrejme mýliť 🙂 ale pohlavie sa dozvieme možno až o pár týždňov 😉

apolenka6
17. máj 2012

@katy33 Katka už mi písala 🙂 býva to v pondelok a vo štvrtok a na mesiac to stojí 70eur a je to od 4 mesiacov ,že ked budeš chcieť ti pošle číslo na inštruktorku ,ja jej napíšem,že nech mi to číslo pošle a kde to je presne 😕 😉

tinka9075
17. máj 2012

@buba13 dakujem potom dám vediet ako som dopadla 🙂 🙂

lasalete
18. máj 2012

ahojte...normálne uvažujem žeby som zmenila CAR a obrátila sa na CAR Helios v Martine aj ked som z Košíc ... určite je Vás tu viacej čo ho navštevujete a rada by som mala nejaké info aké je to centrum a pod.ak náhodou máte nejake skusenosti veľmi by mi pomohly Vaše skúsenosti...ďakujem

icer
18. máj 2012

@katy33 na to mi dala den duphaston, ako aby mi tie cykly napravilo......
toto mi teraz povedal ten druhý doktor, jednej kamošky muž, som si zaplatila konzultáciu a vyšetrenie .... že on má taký pocit, ked som mu hovorila, ako mi skáče cyklus.....
vidíš, a presne, ja viem, že v ovulačke je hlien iný, tak nechápem prečo mi to robila ked ovuláciu nemám,
nikto mi neviie odpovedať, ako sa správajú spermie na krčku počas neplodných dní?? či sa tam prežívajú, alebo ako... toto mi proste nik nechce alebo nevie povedať.....
vieš, proste ked nemám ovu a máme nechránený styk, viem že hlien nepraje, tak ako dopadnú tie malé červíčky? prežijú, len sa nedostanú za bránu, alebo im hlien nepraje, a umierajú?????? chcem len túto odpoved, a nik mi ju nedal :(

snazilkas
18. máj 2012

@lasalete ahoj, ja s manželom navštevujeme Helios v Martine. Mám veľmi dobré skúsenosti, aj keď je to jediné centrum, kde som bola. Ale keď porovnám napr. gynekologičku moju, tak je to 100 a 1. Hlavne MuDr. Krajkovič je super, ten mi dodáva toľko pozitívnej energie, je milý a naozaj dokáže ľudí povzbudiť. Ja som rada, že tam chodíme. Z KE to máš síce dosť ďaleko, my dochádzame zo Zvolena.

mirka2010
18. máj 2012

@katy33 super mojinka, dakujem...urcite si ju tam pozriem...a coskoro aj objednam..uz som sa rozhodla, nebude drevena ohradka, lebo tu by som si naozaj ani na zahradku nemohla dat...a moze byt ze aj niekam pojdeme na vylet a maly bude mat aj v com prespat...takze uz je rozhodnute...zatial papa a posielame boztek Vikinocke 🙂

mirka2010
18. máj 2012

@tinasc tak to by bolo aj tak super, mat dalsie dievcatko? nieee??? hlavne nech je babo zdrave...je to klise to takto napisat...ale je to naozaj obrovska pravda...a je to to najdolezitejsie, aby bolo zdravucke a aby sa aj po narodeni v zdravi vyvijalo 🙂

sijust
18. máj 2012

Ahojte dievcata,vcera nam prisiel konecne kocik,taku mam z neho radost 🙂 cely som ho poskladala sama,vsetky mozne kombinacie...mm skoro odpadol,ked vecer prisiel...som mu spravila prehliadku,aj sa trosku hneval,ze som sa s tym nadrapovala s tymto mojim "kotlikom" ale ked ja by som od rana do vecera nevydrzala divat sa na tu krabicu 😅 no a v noci som sa prebudila...zrejme na poslickov alebo co...mala som stahy v podbrusku,presne ako ked sa mi spustala ms...som sa najskor zlakla,ale potom to preslo...keby sa malinka vypytala na svet,tak za dva tyzdne uz by som bola aj rada 😀

lasalete
18. máj 2012

@snazilkas dakujem za info ...

tinasc
18. máj 2012

@mirka2010 samozrejme, že najdôležitejšie je aby bábo bolo zdravé a aby sa mu aj po narodení darilo a vyvíjalo sa ako sa má 🙂 mne je už jedno, čo to bude, však dievčatko už máme, kvôli manželovi by som bola rada aj chlapčekovi, lebo teraz cez šibačku som sa pozerala na jeho smutnú tvár, ako nemá s kým chodiť po šibaní 🙂 ale ako vravím je to jedno, hlavne že bude v poriadku 🙂

mirka2010
18. máj 2012

@tinasc hmmmm, tak to ti verim, ze kvoli manzelovi by bolo super mat aj chlapceka...ale ak aj nie, tak to voooobec nevadi....vsak mat aj dve dievcatka je super...ja by som tiez velmi druhe chcela mat dievcatko...taku pomocnicku, kamosku...🙂 taku akou som ja pre moju maminu...sme tie naj kamosky 🙂

mirka2010
18. máj 2012

@sijust ahojky, tak s kocikom si spokojna??? to je supeeeeer, pofot a daj to sem...aj my chceme vidiet s cim sa radujete domka...juuuj, to je uz skvele, ked je kocicek doma...postielka uz stoji??? juuuj, nech malicka este je krasne v brusinku...nie len dva tyzdne...aj tie ostatne dva su pre nu dolezite...inak, tieto bolesti v brusku som mavala aj ja tak od polky 8 mesiaca...az dokonca..takze poslickovia fungovali paradne...a aj tak maroska na svet nevyvolali 🙂 lasku moju, posielame boztek

sijust
18. máj 2012

@mirka2010 ahoj Miruska 🙂 som s kocikom velmi spokojna...uz som kazdemu liezla na nervy,velmi dlho som sa rozhodovala,hlavne kvoli terenu aky tu mame...aj v noci som sa zobudila,zasvietila a isla som vozikat,len tak tichucko,aby sa Petko nezobudil...lebo ho mame v spalni 😅 malinkej sa zatial v brusku paci,na to,ze mam cele tehu krcek len 2cm...a mali sme aj trosku stresove obdobie,nemozem uverit tomu aka je dobrucka...mudrucka,ona vie,ze si ideme lahnut,v momente,ked si lahnem do postele,chvilku sa povlni a do rana ani nemukne... 😵 srdiecko pocuvam stale,ten stetoskop je na nezaplatenie...najkrajsi zvuk na svete,ale uz je dost tazka,mam co nosit 😝 ...neviem sice co je to bolest rebier od noziciek,za to ked povrti hlavickou 😝 uz sa o opiera o krcek...tak som zvedava co bude 30teho...ideme na prietoky...som stale chudokrvna,vymenila mi aj zelezo...nozky puchnu,ale ked ja neviem odpocivat...to je hrozne,hnevam sa na seba,ze si neviem aspon na chvilu vylozit nohy... 😖 ja sa ani nedivim,ze som vcera mala stahy,ved potom co som tu predvadzala s tym kocikom 😕 inak sa citim fajn...dnes som oprala poslednu(snad)varku veciciek,zavinovacku,hniezdo a tak...postielka stoji uz dva mesiace 😅 taska zbalena,len ju musim este prebalit,lebo sa mi na nej kopi hromada veci...a vy ako moja?musite byt uz taki velki...Marosko je velmi pekne babatko,ako vystrihnuty z katalogu...mojkacik krasny...posielame vam pusinky 😲 🙂

mirka2010
18. máj 2012

@sijust ahoj zlaticko...tak takto sa krasne vytesujes z kocicka??? ja ti uplne verim...my sme mali kocik v krabici az pokym som neprisla domov z porodnice...manzel ho staval, ked som tam bola...a ked som videla ako ho postavil, tak som sa len smiala...🙂 on na vanicku dal striesku z sportoveho kocika a vyzeralo to tak smiesne ze az...ale on mal chuda take stresy, bola tu aj jeho mama, takze aj to...a potom sa mu ani necudujem, ked maleho tolko oslovoval 🙂🙂🙂no tie stahy si jasne ze mala z toho stavania...ved to je uz riadna zataz...ja si presne pamatam...ja som do 36 tt fungovala uplne normalne, aj som soferovala, na polku aj pracovala a potom ako keby utalo...nic som uz robit nemohla...aj ma vozit uz len museli...taky zlom nejaky nastal...ale urcite by si mala oddychovat...lebo pockaj o par tyzdnov...to si ani len nesadnes 🙂inak malicka je uzasna ako ta necha spinkat...uvidis, bude ti dobre spinkat aj ked uz bude tu, s vami...aj nas maly bol taky...ja si pamatam len raz ze ma zobudil v noci....ale potom vzdy krasne zaspinkal s nami...a je to tak aj teraz....bubacik nas milovany...dnes ma 4 mesiace...verila by si ze to tak rychlo preslo??? vsak aj ty uz budes mat Stellinku o chvilku pri sebe a to len nedavno ako sme sa tesili ze si tehulka....juuuj, uz sa jej neviem dockat aka bude krasnucka...krasne ju od nas pozdravuj a pohladkaj 🙂

kostickabonnie
18. máj 2012

@lasalete ahoj, aj ja som prešla do Heliosu z Gynfivu v BA, tiež to mám teraz o 100 km ďalej, ale mám z nich lepší pocit a čakám na schválenie 1IVF. Hneď vedla je postavený penzión, takže to majú vymyslené aj pre cezpoľných ako sme my 😉 a zmena prináša aj novú vieru v úspech ....ja tiež verím, že teraz to uz na 100% vyjde 😉 😉 😉

tinasc
18. máj 2012

@mirka2010 tak snáď aj my budeme naj kamošky a bude aj pomocníčka, zatiaľ to tak nevyzerá, zatiaľ len skúša, koľko vydržím a kde mám hranice, to skúša často a veľa 😀 juj... zatiaľ je za troch chalanov 😀 však vaše druhé môže byť dievčatko, čo ty na to? 😉

tinasc
18. máj 2012

@sijust moja oddychuj koľko sa dá, nemôžeš stále len chodiť a niečo robiť 🙂 potom na oddych nebude veľa času... jedine že Stellinka bude taká dobručká ako v brušku, veľmi by som Ti to želala, lebo viem čo je to nepokojné bábo a totálna nevyspatosť 😉 ale to bolo aj som to zabudla 🙂 verím, že sa tešíš z kočíka aj ja som bola nadšená, lenže potom mi krpatá nechcela v ňom byť a celé prechádzky prerevala... no... takže sme si kočíka moc neužili, ale to všetko prešlo 🙂

mirka2010
18. máj 2012

@tinasc ahojky, tak to mozno pride casom, ze budete naozaj naj kamosky...je to predsa dlhodoby proces 🙂 a kolko ma mala rokov??? my dufam, ze druhe bude dievcatko...ale ak by aj nie, tak vobec nevadi...hlavne aby marosko nebol sam...velmi chcem aby mal surodenca a hlavne tuzim naozaj moc byt este tehotna a prezivat to krasne obdobie tehotenstva 🙂🙂🙂

tinasc
19. máj 2012

@mirka2010 nuž naša bude mať 7 rokov, pôjde už do školy 🙂 tak sa teším na ďalšie výzvy 😉

mirka2010
19. máj 2012

@tinasc tak to bude krasne ale zaroven aj tazke obdobie...ale urcite to perfektne zvladnete...teraz budete zit peracnikmi, skolskymi taskami...a tym ze ona je uz velka skolacka...podla mna krasne obdobie 🙂 a do toho pride dalsi pokladik...no krasa 🙂🙂🙂

lea1333
19. máj 2012

ahojte kocky aka cca uspesnost IUI ? 😕

katy33
19. máj 2012

@apolenka6 Mojenko, vdaka za info 🙂 Som zvedava, kde to bude 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre