IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

alibabaa
23. aug 2011

tak nic keby nieco... takze kocky uz nic ine nam nezostava.... LEN TO IVF. a zacat uz zajtra alebo o mesiac? tot otazka...

timona
23. aug 2011

inak ja mam pobobyn problem ako alibabaa..v septembri by sme mali ist na IVF, s kotrým však nie som uplne zmierena, 2x IUI neuspesne, manžel ma astenospermiu, ja som mala nepravidelné cykly pri PCO, v posledných mesiacoch sa mi spravidelnili, dokonca mi prvykrat v živote vyšiel pozitivny ovulačny test...tak ma napadlo, ze možno keby este pockam, poriadne odsledujem ovu, tak by to mohlo vysť aj prirodzene, ci nie je este skoro na IVF-snažime sa asi 3/4 roka...ale zase neviem ci tovyckavanie nie je zbytočne, pri nasom spermiograme...a cim dalej ako si čitam o ovulacii, tým viac mam pocit ze je snad nemozne sa starfit do nej...aj teraz sme sa snazilkovali ale skoncilo to akurat tak mykózou...

zuzancek22
23. aug 2011

@timona ahoj, to či sa to zadarí normálne tak to môže aj nemôže byť, a ani to ivf nieje 100 percentné, ja som tiež stále dufala že to víde spontánne, najskor som odkladala ivf a myslela si že to pojde, lebo okrem endošky mam všetko ok, moj drahý má ukážkový spermiogram, ja mam pravidelný cyklus a aj ovulačné testy mi vychádzajú, od posledného 3 IUI behlo už 10 mesiacov a nič, tak človek nikdy nevie, su babenky, ktoré zostali tehu pred pichaním injekcií pred IVF, a sú tu aj také ktoré otehotneli spontánne ale až po absolvovaní ivf. podla mna je to jeden začarovaný kruh, človek nikdy nevie či urobí dobre. urob to načo sa ty cítiš .

timona
23. aug 2011

@zuzancek22 ďakujem za odpoveď..., mas pravdu, clovek nikdy nevie co by bolo najlepsie...na jednej strane som uz psychicky hotova z toho snazenia a neuspechov, ale zase ist na IVF beriam ako trochu nejaky hendicap (viem ze je to blbost)..no ne´viem, doteraz som bola presvedcena ze IVF chcem a idem na to, ale ten pozit. ovulacny test ma zmiatol...a bojim sa toho IVF ani nie preto ze by nevyšiel ale ze by som otehotnela a potratila, alebo predčasne porodila , co mi pripada byt este horsie..
inak chchela som napisat ze sa snazime 1 aj 3/4 roka...

zuzancek22
23. aug 2011

@timona my sa snažíme 4 roky, a minulý rok som mala od augusta do novembra 3 neúspešné IUI.

timona
23. aug 2011

a preco nejdes na IVF?ja si tiez niekedy hovorim ze mozno pockat este rok-dva, aby som mala pocit ze som spravila vsetko, ale neviem ako by som tzo psychicky znasala, lebo niekedy som uplne na dne..

zuzancek22
23. aug 2011

@timona zle si ma pochopila práve to odklada som to a myslela som si, že to pôjde prirodzene, ale nešlo, tak teraz už idem dotoho 31.8. začínam s prvou injekciou, nemam čo už iné skušať,

sijust
23. aug 2011

@alibabaa...zacni o mesiac,pojdeme na to spolu...zacinam cca 27 sept. 😉

tinasc
23. aug 2011

@alibabaa choď do toho... nemáš na čo čakať... teda ak si negatívna, čo dúfam, že nie 😉

tinasc
23. aug 2011

@alibabaa aaa tak už som dočítala... mrzí ma to, ale ivf to istí, vydarí sa uvidíš 🙂

katy33
24. aug 2011

@alibabaa 😠 ....zasa 😠 😠 😠 ...no nevadi, berieme to ako nácvik, teraz sa už pôjde naostro a IVF bude 100000000%....v labaku potom z toho tvojho HCG zošalia, verim tomu 😉 A mojenko, už si sa aj rozhodla? Začala si už s protokolom, či vyčkaš jeden cyklus?

katy33
24. aug 2011

@zuzana151 Fuuuu, ani mi nespominaj testy na cukor...mna tiež naposledy sesstrička upozornila, že na dalšiu poradnu sa urobia aj tie testy...tak nas to čaka cca v polovici septemmbra 🙄 😖 A to sa tam musi ist nalačno? Však tam odkvacnem 😕 🙄 Mojenko, kedy mate presne termin?

zuzana151
24. aug 2011

@katy33 hej na lacno sa musi ist a dve hodiny v cakarni...a co je najhorsie - bez jedla 😀 😀 toho sa asi najviac bojim, lebo som stale hladna 😅 vies co ten termnin sa mi stale posuvava, mala je velka uz teraz najskor sme mali mat 18 decembra a podla tej poslednej navstevy to vyzera na 14.decembra. Aspon uz budeme na Vianoce pekne vsetci traja. A vy kedy presne?

katy33
24. aug 2011

@zuzana151 jeeeeejdanenky, ja tam umriem od hladu, už o vidim...budu ma mat na svedomi 😀 Ja si určite vezmem do tašky nejaky rožtek 😀 😕 😝 Ked budeš mat po...tak mi daj info, že aké to bolo zlé 😕 😀 😲 My máme termin 28.12. ...a tiež si myslia, že malinká môže prist o niečo skôr, čo by som ja bola velmi rada, na Vianoce byt už s drobčekom domka, jaaaaj 🙂 😲 😲 Takže mi daš potom aj info o pôrode 😀 ...budeš to mat skôr za sebou 😀 😝

aby
24. aug 2011

@tinka9075 no ja som tiež rada, že som to vôbec prežila dík 😉
@zuzancek22 joj keby som šla za blbom to by som musela ísť do helíku za Galom 😒 určite najbližšiu dobu na IVF nepôjdem teda či vôbec a do Heliosu určite nie. Vieš keď nad tým rozmýšľam tak myslím že oni mali vedieť že či je to pre mňa dobré alebo nevhodné IVF. No nič zas si budem dávať večší pozor nA ,,doktorov" ešte ako mi sľubovali, že mi nájdu nemocnicu a keď prišlo na lámanie chcela povedali nech si vyberieme. Vieš je mi jasné, že s takýmto niečím sa chváliť nebudú 😒
@si31si ja som sa poučila a nič v zlom ale do Heliosu určite nepôjdem a nie len Z vlastnej skúsenosti 😒 Mňo robil mi to Galo ale nakoniec tam chodili všetci na mňa kukať. 😒
@tinka9075 no ja už môžem napísať životopis a bol by hádam na 1000strán a čo sa týka doktorov no už pred 7mimi rokmi som si užila keď som krvácala kôli jednému do brucha keď mi cysta praskla čo nevidel 😒 a ožratý doktor ku mne prišiel 😒
@tinasc čo na dva hádam aj na 10životov. No musím vegetiť som v pondelok husto vysávala tak som si doblížila,no žiadna ťažká fyzická aktivita no vysávanie stačilo fuuuuu je to všetko v brušku. Vonku je zahojené len vo vnútri nie 😖
@apolenka6 no mal by byť funkčný tomu verím a už nikomu neverím ani v nijakom centre pôjdem si ja pekne ku môjmu čo ma 2x operoval a radšej mu niečo dám ako tam kaleráby do hlavy počúvať 😉
@alibabaa vieš čo aj sme sa 2x pýtali že či netreba ísť do nemocnice no hovorili že netreba že to sa spraví no a keď mi sľubovali, že mi nájdu nemocnicu kde sa o mňa postarajú tak aby mi nezobrali vaječník a potom povedia nech si vyberiem akú chcem ja no tak to bola serióznosť normalne ma sklamali dosť 🙄
Mrzí ma že ti to nevišlo ale neboj to dáš a budeš na vianoce bruško hladkať 😉
@katy33 vieš akosi nemám vnútornu silu som akosi až moc vycucaná 😒
@sijust vieš momentálne silná nie som 🤐 ja som bola tiež spokojna ale je mi jasné že je tam aj kopec dobrého len zlými vecami sa chváliť nebudú ja len určite viem že tam nikdy nepôjdem ale nechcerm nikoho odrádzať nech tam nejde je to každého vec 😉

Bambulienky ste moc zlaté dík moc 😉

lasalete
24. aug 2011

prajem pekný deň...
rada by som sa dozvedela či inseminácia je bolestivá?vedel by mi niekto poradiť?....dostala som už lieky CLOSTILBEGYT ktoré mám začať brať na 3 deň cyklu...ideme na insemináciu prvý krát...mám dosť strach z toho všetkého...
ďakujem

lily525
24. aug 2011

Ahojte , chcem sa opytat, moj drahy ma zlu morfologiu spermii, je mozne pri teratozoospermii urobit IUI alebo hned len IVF?diky

nemko
24. aug 2011

@lily525 mozne to je, ale podla mna je to strata casu a penazi, IVF je urcite lepsia volba

shura
24. aug 2011

@lasalete ja som bola na IUI len raz, natastie uspesne na prvy raz. nebolo to bolestive, len trochu neprijemny tlak. cele to trvalo cca 15 minut.. ja som nemala len closylbegyt, ale aj nieco ine, ale uz si nespominam nazov... po clostylbegyte som mala hyperstimulaciu a spravilo sa mi mnzstvo cyst, takze som stratila 2 mesiace liecenim

lasalete
24. aug 2011

@shura ďakujem za info..ja sa dosť bojím tých liekov čo to so mnou spraví...hlavne či nejak veľmi nepriberiem ...verím aj ja že to výjde na prvý krát..ale dr.povedala že uspešnosť v našom prípade je dosť malá skoro žiadna.no chceli sme vyskúsať najskor tú insemináciu a až potom by sme išli na umelé...

shura
24. aug 2011

@lasalete ja som z tych leikov nepribrala absolutne nic. ta hzperstimulacia bola zla, ale ja som ten clostyl brala skoro rok. tiey nam hovorili,ze sanca je miziva, ale zafungovalo to 😉

lasalete
24. aug 2011

prosím ťa ja som úplny nováčik čo je tá hzperstimulacia?tolko veľa veci by som chcela vedieť...mne vlastne dr.povedala že kedy mám začať brať lieky a že potom sa určí 10deň a ideme sa na tu insemináciu ale veľmi tomu nechápem..lebo ak tu čítam tak ženy chodia počas tej doby aj na ultrazvuk mne však nič také nepovedala..

lasalete
24. aug 2011

@shura prosím ťa ja som úplny nováčik čo je tá hzperstimulacia?tolko veľa veci by som chcela vedieť...mne vlastne dr.povedala že kedy mám začať brať lieky a že potom sa určí 10deň a ideme sa na tu insemináciu ale veľmi tomu nechápem..lebo ak tu čítam tak ženy chodia počas tej doby aj na ultrazvuk mne však nič také nepovedala..

tinara23
24. aug 2011

@lasalete ahoj, ja som teraz po druhej IUI, brala som od 3-7DC clostilbegyt 1tbl., potom na 10DC som išla na sono a podľa veľkosti folíkov sa rozhodne, kedy ideš na IUI. Určite ti urobia sono, ako ináč by sa rozhodli kedy urobiť IUI, musia vidieť, akej veľkosti sú folíky, neboj 😉

lasalete
24. aug 2011

@tinara23 ďakujem stresujem ako malé decko...

shura
24. aug 2011

@lasalete prsne tak, ako napisala tinara23. hyperstimulacia je ze sa prilis stimulovali vajecniky a vytvorili sa miesto folikul cysty, ktore treba nechat vstrebat, alebo liekmi upravit. mne sa vytvorilo velmi velke mnozstvo cyst a musela som brat velke davky tusim B12, aby sa vstrebali

lasalete
24. aug 2011

@shura fúúha....no níč príjemné.....

tinasc
24. aug 2011

@katy33 ono tie testy na cukor sú hnusné... už len vypiť tú glukózovú vodu na lačno... to je hnusné... ale z čoho som mala ja najviac traumu tak bolo pichanie do prsta... z toho sa robí odber krvi... mne sestrička nevedela dobre pichnúť tak som bola dopichaná... a to sa pichá trikrát hneď ako sa príde, potom po vypití tej vody a potom po dvoch hodinách od vypitia opäť... aby vedeli či to kleslo... no hrozné aj to čakanie... a mne to museli robiť znova, lebo mi vyšli nejaké horšie výsledky, ale potom mi to robila už sestrička normálne na diabetológii, tak tá už bola šikovná tak mi to dobre pichla... a potom mi to robili ešte aj v nemocnici po pôrode... ☹ 😔 😝 😝 😝

tinasc
24. aug 2011

@aby verím, že všetko raz bude dobré... len si pekne oddýchni a naber síl... a daj nám vedieť 🙂

tinasc
24. aug 2011

@lasalete no ja som bola 4x na inseminácii a nebolelo ma ani raz... ale niektoré kočky tu majú aj bolestivé skúsenosti... takže každá je individuálna...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre