IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

lavender21
20. nov 2016

@drobec1281 Myslím že budeš musieť zájsť na kliniku aby ti ho napísali... Obvodná ti ho asi nemože napísať, tam je asi preskripčné obmedzenie že to može len gynekológ... a keďže má tvoj voľno, tak jedine na kliniku. Obvodná by ti to mohla jedine napísať na plnú úhradu, že by si si to musela platiť, ale je otázne či ju ukecáš, záleží akú máš... a koľko dní od IUI máš, nemožu ti zajtra zobrať aj krv keď už tam pojdeš? Aby si nemusela dva krát... Nerozumiem že oni vedia kedy máš prísť a napíšu ti málo... aby si teraz mala starosti keď máš mať pokoj a kľud... :-/

lia1234
20. nov 2016

@zuzsat
@veroniq85
@alexslovakia
@zus_ke snažíme sa uz 1,5 roka...možno vela, možno nie..neviem. Ja si myslim, ze moja psychika pocas troch IUI bola velmi dobra tj nemyslela som na to a pod.
Při troch IUI som brala len progesteron 2x za den..nic viac. Neskusala som ani ananasovy dzus, aj kde davnejsie som skusala. Dakjem za tip na DR. Millyho, skusim ho oslovit. Ak u neho bude lacnejsie IUI, resp. ci mi poradi nieco ine.
Este ked nasu neplodnost riesila moja gynekologicka, tak som brala 3 mesiace duphastom a este nieco. Na 3 pokus som aj otěhotněla ale potom to aj odislo (biochem. tehotenstvo). Vtedy to uz bolo moje druhé biochemicke tehu. No a kdeže sa takto nedarilo, tak ma lékařka poslala do centra a to uz poznate.

Este kde sme boli u mojej gynekologicke, tak samozrejme poslala manžela na spermiogram. 1x mal nizku pohyblivost. Vtedy mu lékařka v gynfive odporucala brat folandrol a prist na kontrolu o cca 1,5 mesiaca. Na kontrole mal ukazkove spermie a to bral len ten folandrol, tak sme si mysleli ze to je uz ok a viac sme to zial neriesili.... A na co sa najviac na ginfive hnevam je, ze az po druhom IUI mi povedali, ze manzel ma opat nizku pohyblivost. Ale lékařka mi aj tak odfrkla, ze ona folandrolu aj tak neveri ze to pomaha, ze nie je taka ucinna. Hlavna věc je ze prave ona to bolo ktora po prvom spermiograme odporucala brat folandrom. Kde sme sa to dozvedeli (po druhom IUI aky je stav), tak sme mm opat zacal užívat folandrol, ale to třeba brat dlhsie aby boli aj dobře výsledky..nie len mesiac. No a na 3 pokus mal uz mm lepsie výsledky, ale asi ani tak to nestacilo.

Tak to je cela story.

Proste si myslim, ze centra by za kazde nespesne IUI mali davat nieco spat z penazi. Možno tak by sa aj viac snazili a neposielali každého na IUI a potom na IVF, ak to pre dany par nie je urcene alebo najvhodnejsie. No ale samozrejme mnohi ziju z nestastia inych 😠

zuzsat
20. nov 2016

@lia1234 tak to je pribeh teda.... mm tiez im neveril a myslel ze do mna davaju len vodicku 😀 priznam sa ze som o nich zacala pochubovat aj ja.... a priechodnost vajickovodov atd. teda nejake ine vysetrenia nerobili okrem spermiogramu a horm.profilu? ci vsetko v poriadku? myslim ze v cenniku dr.Millyho je tiez za IUI suma 100€ ale urcite bude mat iny pristup a vuac poradi a myslim ze sa budes citis lepsie a nie ako cislo... priznam sa ze mne vyhovocal gyn fiv v tom ze to slo rychlo. krv kontrola atd. kedze bolo potrebne sa zosynchronizovat s muzom obaja sme po tom stihali fajne do roboty.... a teda 2x nam IUI vyslo na nedelu a to by zasa nirm. gynekolog kvoli tomu do prace nesiel... takze mne v tomto gyn fiv velmi vyhovoval.... ale mas pravdu ze clovek je tam len cislo ale mne to vyhovovalo kvoli anonymite. ze nekricali moje cele meno na celu chodbu kde bolo vzdy mrte ludi 😀

lia1234
20. nov 2016

@zuzsat robili mi este prefuk vajickovodov a este nejake krvne testy ci mo dovtedy nespravila moja gynekologicka. Ale nic mi nezistili, jedine mm...

zuzsat
20. nov 2016

@lia1234 no mnet tiez len toto. s mm sme mali tabulkove vysledky vsetkeho a aj tak sa nedarilo...posledne iui sme si dali maraton 😀 tutu mutu v noci ked sa pichol pregnyl. ob den bolo iui a rano po iui zasa tutu mutu a vyslo to.... 95% zien ktore si sleduju ovulaciu tak mali tutu mutu den pred ovu v den ovu a este dalsie dva dni po ovu... a kazda jedna otehotnela tak som prinutila muza urobit to iste. lebo on furt ze nie pred iui nue aby bolo dost materialu atd. po iui zasa ze on citi ze je prazdny atd... tak teraz som mu povedala toto a povedali sme si ze je to posledne iui pred IVF tak chceme mat istotu ze sme pre to spravili naozaj maximum... plys jedla som grep a potom ananas...

drobec1281
20. nov 2016

Dakujem pekne za informacie.Zajtra by som mala ist na krv po 2IUI.Ale sestricka mi vravila aby som zbytocne necestovala do Kosic lebo niesom od Kosic.Tak asi si urobim vylet.

lavender21
20. nov 2016

@drobec1281 a koľko dní od IUI si? Skús si spraviť najprv test, aby si nejazdila zbytočne... ale ja som až na nejaký 17. deň mala slabú druhú čiarku...

drobec1281
20. nov 2016

@lavender21 zajtra bude 2 tyzden poIUI ked dobre Pocitam 14den to je dnes.

lavender21
20. nov 2016

@drobec1281 tak je asi zbytočné ešte robiť tehotenský test, lebo ak bude negatívny ešte to nemusí nič znamenať... tak teda naozaj jedine zajtra výlet do Košíc...

zuzsat
20. nov 2016

@drobec1281 nie ke to zbytocne. kazda sme ina. ja som mala na 10d po iui uz ducha a na 14 ked som sla na krv som uz mala peknu ciarku. pozri si moj album..... urob si test

lavender21
20. nov 2016

@zuzsat ale keď bude negatívny tak to nič nemusí znamenať... zbytočný stres to bude... teda utrogestan by som nevysadzovala, takže ho tak či tak bude potrebovať... ale samozrejme že pozitívny výsledok tam už byť može a bolo by to len super 😉

zuzsat
20. nov 2016

@lavender21 no ved ano... 😉 ale zbytocne to nie je 🙂

veroniq85
20. nov 2016

@lia1234 no ja si myslim ze 1,5 roka snazenia bez nejakeho vazneho dovodu je teda dost. Ja uz mam nastastie jedno skoro 3 rocne dieta ktore sa nam podarilo asi na 5x bez nejakych vitaminov iba kyselinu listovu som uzivala. Teraz o druhe sa snazime uz rok a som z toho dost psychicky vycerpana. Po 9 mesiacov snazenia siel muz na spermiogram a tiez nasli problem s pohyblivostou. I ked mi vela ludi vraví ze by som mala byt v pohode ked uz jedno mam ale nie som a zle to znasam ze sa nedarí. Zrejme som na to nebola pripravana ze to pojde tak tazko lebo vraj druhe ide lahsie a ja som este k tomu jedinacik a dost tym trpim a vzdy som hovorila ze toto ja svojmu dieťaťu neurobim aby ostalo same bez surodenca a chcela som aj maly vekovy rozdiel. No co uz musim sa s tym nejako vysporiadať a snazit sa dalej. A co sa tyka toho gynfivu na ich obranu musim povedat ze do iui ma nenutili dokonca lekar hovoril ze mozme kludne este doma skusat 3 mesiace lebo vraj aj s týmto horsim spermiogramom sa da prirodzene otehotniet a potom prist ak sa nepodari ale ja som chcela skusit to iui. Nejako som dufala ze by to mohlo vyjst i ked sanca je vraj rovnaka ako pri beznom styku ale tak som si myslela ze ked vsetko spravne nacasuju a este aj spravnych plavcov poslu tak sance by predsa mali byt vacsie. No ale nic z toho. Vyzera ze nam nevyslo ani druhe iui lebo test bol biely a uz mam bolesti ako pri ms. Kazdopadne drzim palce aby to aj vam konecne vyslo

lia1234
20. nov 2016

@zuzsat tak teraz na december a januar si necham pokoj od centra...skusime este najako sami popracovat a po tom uvidíme jako sa rozhodneme. Max si budem robit ovu test a budeme sa intenzivnejsie snazit 🙂

lia1234
20. nov 2016

@veroniq85 ani mna centrum do nicoho nenutilo. Ake isla som tam na odporucanie mojej gynekologicky, kdeze ona mi uz nemala jako pomoct...tak preto som od toho cakala viac. Uvidíme zatial si nechame od nich pokoj a buduci rok popremyslame jako dalej. Viem, ze ta to urcite neotesi ale jedno dieta je viac ako ziadne

zuzsat
20. nov 2016

veru. 1 je viac ako ziadne. ja som si muslela ze nikdy nebudem mamou. cukrovka, obezita,vysoky tlak,po operacii chrbtice... a gyn fiv mi splnil sen. len mi je smutno obcas ked pocuvam sestru ze oba si myslela ze budem bezdetna ze keby vedela ze raz otehotniem ze mi odlozi vecicky. vsetko popredavala... ☹ ja uz dalsie dieta nebudem mat a som vdacna za to malinke co nosim pod srdieckom....

drobec1281
20. nov 2016

@lavender21
@zuzsat-tak mas poslal gyn.do centra manzel ma problem z spermiami su pomale.Prve IUI nam nevyslo a hned sme isli na 2IUIa uvidime ako dopadne.Lekar nas stale tlaci do umel.opl.Zajtial len premyslame.Uvidime nieje to lacna zalezitost.Tak nechame sa prekvapit ci nam vyjde druhy pokus🙂🙂🙂

veroniq85
20. nov 2016

@lia1234
@zuzsat ano mate pravdu jedno je viac ako ziadne a som za neho nesmierne vdacna. Je to moj maly zazrak i ked dava poriadne zabrať. Je to taka mala motorova mys co sa nikdy nezastaví ale milujem ho najviac na svete. Co sa tyka toho surodenca ako som pisala ja som jedinacik a strasne mi chyba surodenec hlavne teraz v dospelosti a obzvlast ked vidím svojho muza aky si je blizky s bratom ako si navzajom pomahaju a aj teraz si postavil dom vedla nas. A este ked sme sa zacali snazit pri druhom tak som si hovorila ze teraz to snad bude lahsie viac si to uzijeme ked uz jedno mame a vieme ze sme plodni no a takto som dopadla. Uprimne necakala som ze otehotniem na prvy sup ale ani takyto extrem ale verim ze nam bude aj druhe dopriate i ked by to malo byt cestou umeleho oplodnenia. Aapon viem aky mam doma dar.

veroniq85
20. nov 2016

@zuzsat no to mi je luto ze si si myslela ze sa ani mamou nestanes ale vidis zazraky sa deju a pisala si ze mate vysledky v poriadku tak mozno sa casom aj druhe prirodzene podarí

zuzsat
20. nov 2016

@veroniq85 mat v zivote surpdencov je dar. ja mam brata aj sestru.vsetci mame svoje chyby ale nikdy sme sa jeden druhemu nepostavili chrbtom.a sme prvy na koho sa obratime ked mame v zivote nejaky problem a sme na dne. aj teraz ked uz kazdy ma svoje rodiny... ja viem ze chces partaka pre svoje dieta.len som chcela povedat ze nesmies sa psychicky trapit s tym ze to nejde.... ale verim ze sa to podari v ten spravny cas...vies ako sa hovori ze clovek mieni a Pan Boh meni. mozno nuekde vo hviezdach je pisane ze maju mat vacsi vekovy rozdiel...proste skus si aj v tom zlom najst vzdy to dobre a pozitivne.... drzim silno palceky

zuzsat
20. nov 2016

@veroniq85 mozno ale moj muz nechce... uz sa citime stari... ja 32 budem mat a on 39 ked sa Lilianka narodi.... ale riesit to nebudeme urcite. 😀

veroniq85
20. nov 2016

@zuzsat vsak uvidite po narodení dcérky mozno si to este rozmyslite. Ty urcite este nie si stara na druhe dieta. Tak ja vekovy rozdiel uz neriesim bude aky bude hlavne aby bolo aj druhe. Len sa musim dat psychicky trochu dokopy lebo obcas ma chytaju take stavy beznadeje ale vsak to tu mnohe poznaju.

pavlinakol
21. nov 2016

@zuzsat vobec nie si stara 🙂 ja som tiez mala maleho,uz som mala skoro 33..teraz skusame druhe..mam 37 a muz 39..Z🙂 a inak test negativny,menses nikde som 14 den po iui..zajtra idem na krv a bude istota konecne..

pavlinakol
21. nov 2016

Baby zajtra sa dozviem,ale neda mi to..som 14 den po iui,beriem progesterone 200 2x denne vkladam,v sobotu som mala dostat menzes - chodi mi bud uplne presne na hodinu 28 den alebo vynimocne o 2-3dni skor nikdy nie neskor..teraz som nedostala,co mi je divne,necitimsa nijako,ani na tehu ani na menzes,2 testy mi dnes vysli negativne..mali ste to niekto podobne?ako to dopadlo?

leticia22
21. nov 2016

@pavlinakol myslím že na test môže byť ešte skoro, vydrž aspoň do štvrtku piatku. Silno držím palceky. A kde ti robili iui? Mňa to len čaká.

pavlinakol
21. nov 2016

@leticia22 v iscare BA, zajtra idem na krv,tak uz budem vediet na isto..kedy ides?a kam?

bedova
21. nov 2016

@pavlinakol Ahoj pokial uzivas progesterone nemala by si dostat menstruaciu.

pavlinakol
21. nov 2016

@bedova dakujem za info,som z toho zmatena,lebo meskala mi iba raz v zivote a to som bola tehotna..ale teraz sa tak necitim ☹ ved uvidim zajtra..

bedova
21. nov 2016

@pavlinakol Nemas zac a drzim palce nech to dobre dopadne.

pavlinakol
21. nov 2016

@bedova dakujem 🙂 uvidime,moc tomu neverim,prve mi vyslo na 1x ale to bola ina situacia..v sobotu som mala pocit,ze pride menzes,prsia naliate,hlavu mi islo roztrhnut..a od vcera nic..ani prsia,ani brucho ani menzes..uz aby bol zajtra obed..-🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre