IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
2. feb 2011

@walta no všadfe sa uvádza, že k otehotneniu pomáha aj kyselina listová. Samozrejme, že slúži najmä proti tým vrodeným vadám, ale napomáha k otehotneniu. ten Femibion je dobry. Aj ten má v názve 800, tak niečo na tom bude, že sa má užívať 800mmg (či aké sú to jednotky) a nie iba 400. Mne doktor povedal, že by som mala vymienať tieto preparáty, striedať ich, aspon po pol roku.

walta
2. feb 2011

@fomarik urcite ta kys.listova ma svoj vyznam pri vyvoji dietatka, a snad aj napomaha zene,aby otehotnela. Len asi to nie je zaruka, ci naozaj aj otehotnie, hoci uziva napr. Femibion.
Mne dr. nespominala, aby som ich prestriedala, stale beriem femibion 800, doteraz, uz asi pol roka 😎

little_miracle
2. feb 2011

@strelicia no vidíš "iný kraj - iný mrav".........Ja by som bola spokojnejšia ak by sa nám podarilo radšej IUI - je to predsa len prirodzenejšie............Ale ten február vyzerá zatiaľ veľmi neisto - včera som mala ovulku ako vyšitú - od bolesti som nemohla chodiť, ale poztívum je, že sa všetko dáva do poriadku a ovulka bola aj bez liečikov - akurát len trochu neskôr (18DC). Lenže keď sa mi podľa toho aj predĺži cyklus, tak je to v čudu, lebo ďalšia ovulka mi potom vychádza už až keď budem preč 😠 😢

mirus11
2. feb 2011

@pici uz sa nevieme dockat

apolenka6
2. feb 2011

@katy33 To je dobrý začiatok ked máš mrchu dlhšie vidieť že už bude zmena!!!a aj vajka konečne už budú 😉
No asi od včera ma pobolieva lavý bok ale? prišla nečakaná návšteva 😠 ☹ "svrbenie" a nedá sa mi odšťavovať musím ísť do lekárne niečo na to!od vtedy mám problém čo som bola chorá a užívala ATB tiež som si niečo potom nasadila na chvíľu bol pokoj...a teraz znovu .V pon.idem gyn.na kontrolu a mu poviem nech ma poriadne prelieči do dalšej IUI musím byť fit 😔 a aj mi robil preventívnu prehl .tak budem čakať výsledok....
Ideme s mm do obchodu potom sa ozvem

strelicia
2. feb 2011

@fomarik mne povedal doktor ze kym otehotniem tak femibion 800 a v tehotenstve femibion 400. no k tomu druhemu som sa bohuzial zatial este nikdy neprepracovala 🙂

strelicia
2. feb 2011

@little_miracle no este ktovie ako to vyjde, drzim palce. no ked nic, tak svet sa nezruti, pojdes na sc, trochu prides na ine myslienky a to ti urcite pomoze.

katy33
2. feb 2011

Krasne dobre ranko, kočenky moje 😀 😀 😀 Ja tiež užívam femibion - bude to už rok 😖
@apolenka6 Srdeeenko moje, hmmmm 😠 ..zla teta svrbiva - ja ked som mala atb, tak automaticky som už radšej šla ku gyn., nech mi da niečo na vkladanie....no nemala som s tym problem ani nepamätam, ale vlastne ani atb som neuživala už rok a pol 😎 Mna čaka tiež v marci preventivka a hned mi z toho chlpy stoja, pretože vždy mam zlu kultivaciu, nemam ani jedneho lactobacila a tym padom si tam robia party streptokoky a podobni žúristi 😝 😠 Liečila ma pol roka atb, už som bola z nich naliata ako balon, bola som na imunologii, samozrejme všetko ok, obmedzila som sladke - moja smrt, lebo vraj , ked je presladeny organizmus - tak sa tam maju koky ako v raji 🙄 Nakoniec dr., už nevedela, čo so mnou, tak sme vysadili všetky tabl., no vždy, ked idem na kultivaciu, tak je zla....a to hltam laktobacily v kuse dva roky. Babulky , vam poviem, si ti farmaceutici z nas žiju.....čo mi všetko duznime 😀 😀 😝 inak v lekarni predavaju nejaku tabl., čo sa vklada - je to proti mykozam a vraj to super pomaha, len neviem, ako sa to vola 😕

zuzanka7834
2. feb 2011

@kaaaty pred IUI doporucili 2-3 dni abstinovat, po IUI odporucili skusat denne 😉 Nam sa tentokrat vsak nedalo, lebo som bola chora a ledva som sa hybala 😒

katy33
2. feb 2011

@zuzanka7834 No a čo moja, už si bola na krvičke?

kaaaty
2. feb 2011

@zuzanka7834 Ty mas dneska krvicku....drzim palceky 🙂 🙂 🙂

walta
2. feb 2011

@zuzanka7834 ahoj, Zuzi. Aj nam to tak odporucili, pretoze manzel musel odovzdat spermijky, aby z nich vybrali tie najlepsie a mohla sa urobit IUI. A hned po IUI v ten den som si zacala davat do posvy gel Crinone 8%, a bolo nam povedane, aby sme normalne pohlavne zili, ale veru ti poviem, ze mne sa hned nedalo na sex ani pomysliet, pretoze pri IUI mi musel p. doc.prepichnut krcok maternice, nevedel sa tam nejako dostat, tak som krvacala a mala som cely spodok taky citlivy. To krvacanie bolo slabe, a prestalo mi to do jedneho dna, ale take citlive to cele bolo. Tusim az na treti den sme sexovali 🙂

zuzanka7834
2. feb 2011

@tinasc Dakujeme 🙂 Ja budem vediet tak pred tretou. @pici aj Ty dnes cakas na hcg? Juuuj, tak nam drzim palce obom, velmi velmi... robila si si aj test?

@strelicia @katy33 dakujem velmi pekne babulky, tak som sa snazila dohovorit aj tej krvi, ked mi ju sestricka tahala do striekacky, nech nataha vela hcg 😉

@adikasala srdienko cau, tu MUDR Zuzanka 😉 neuveris, ale mne sa asi pred tyzdnom snivalo, ze som mala dcerku, uz bola narodena... ale ani neviem ako sa volala, len som bola strasne hrda mamicka 🙂 To si pamatam 😉

@pici a bradavky Ta bolia aj dnes? Mne sa vcera zdalo, ze mi prsia splasli v porovnani s predchadzajucimi dnami, ale v noci ma bradavky svrbeli straaasne. Dnes vsak uz zase nic 😒

@fomarik mami diky za info, hned ked pridem domov, skontrolujem kolko toho mam ja v jednej tbl a aku davku odporucaju... ja beriem nejaky acidofolan sa mi zda... ale okrem toho do seba tlacim vsetko zelene, spenatik, brokolicu, papriku, mnam mnam ;)

@walta drzim palciska, aby som sa nemylila 😉 A kolkeho ides na krv? Ja som bola dneska 😲

strelicia
2. feb 2011

@zuzanka7834 no co moja, ako? sliznica giganticka dufam 🙂

zuzanka7834
2. feb 2011

@katy33 fiha, tak sladke podporuje bacily? Juuuj, to nie prosim... Ja mam tiez vzdy nieco, sice nie u gynekologa, ale posledny rok mi stale nieco najdu, ci uz v nose, hrdle... dokonca aj teraz po poslednych atb, s ktorymi som skoncila len minuly tyzden - mi robili kontrolny vyter a svinuchy boli tam, z povodnej zostavy (stafilokok, moraxela, haemophilus) mi tam ostal haemophilus plus nejaka klebsiela, co vraj sposobuje zapal pluc a moja lekarka mi chce nasadit dalsie atb. Zase ☹ Len uz chcem pockat na vysledok z krvicky, aby som si neublizila... Ale obmedzit sladke bude pre mna tazkeeeee.... lenze ak to ma pomoct... 😕

zuzanka7834
2. feb 2011

@strelicia srdienko ja som nebola v Heliku, iba na krv u svojho dokyho a ten dnes ani nerobi, takze iba u sestricky... takze ani len netusim 😕 Musim cakat minimalne do pol tretej a potom im volam... Juj, tak sa bojim, velmi velmi...

zuzanka7834
2. feb 2011

@walta my to iste, ja mam ranku na krcku maternice, ktora mi normalne nerobi problemy len pri vysetreniach (a teda aj iui) mi ju zvyknu podrazdit, tak chvilku bola tiez krvicka. Okrem toho som bola este aj chora... no co uz... ved uvidime ci stacilo aj po 3 dnoch 😉

walta
2. feb 2011

@zuzanka7834 drzim aj ja tebe silno palce, aby to vyslo. Ja idem na krv teraz 9.2. Bojim bojim

petuska123
2. feb 2011

@fomarik ahoj chcem sa ta opytat ze kt.DC ti robili iui a v akej velkosti si mala foliky,?

apolenka6
2. feb 2011

@walta
@zuzanka7834 dievčatá myslím na vás....... 😲 😲 😲 moc,moc,moc nech je tam vysoké hcg

walta
2. feb 2011

@zuzanka7834 jaaaaaaj, Zuzka moja. Mne tu ranu sposobil teraz pri zavadzani katerta do maternice. Snad sa to zahoji a nebude mi to pri vysetreniach robit problemy. A uvidime, co to spravi , musim si pockat...podla teba, kedy si mam kupit tehu test? asi je este priskoro, napr. dnes, nie?

walta
2. feb 2011

@apolenka6 Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem krasne, aj za Zuzku 🙂 🙂 🙂

apolenka6
2. feb 2011

@strelicia tak laparku už máš.... 😝 myslím termín neboj dobre to dopadne už ťa bude ,len čakať IVF a potom bábatinko 😲 😲

katy33
2. feb 2011

@zuzanka7834 Moja, ja mam tiež ten isty problem s krčkom, tiež mam na nom ranku a vraj ta spůsobuje, že sa tam rychlejšie nachyta ta hnusoba 😠 Jaaajha, a zasa nebudem vediet , ako nam dopadla krvička, lebo budem musiet ist do prace 😔 A vysledky z cytologie mavaš vporiadku, lebo ja som mala predminuly rok zhoršenu cyt., no rok na to bola cyt. takmer na vybornu 😉

zuzanka7834
2. feb 2011

@walta nestras s testovanim, dnes je velmi skoro, ak tak den, max dva pred odberom krvi. Ale neboj sa, velmi dobre poznam to vahanie, ci este nie je cas 😉

@apolenka6 aj ja dakujem, potichucky 🙂

Baby, prave som sa vratila z endokrynologie, huraaaa! @fomarik, srdienko Ty si carodejnica, pamatas sa, ako si mi raz chcela pricarovat hladinu 2? Podarilo saaaa!!! Dufam, ze si mi potajomky pricarovala aj nejake to hcg 😉 Ale kazdopadne, vyriesena endokrynologia ma neskutocne tesi, lebo to bola asi nasa najvacsia prekazka 🙂

@katy33 mne tu ranku uz 2x vypalovali tekutym dusikom, prvykrat hadam ked som mala 17... A likvidovali mi uz aj polypy (asi pred osmimi rokmi), takze som stary harcovnik 😉 Cyto mavam dvojku, jednotku som mala myslim iba 1x a raz som mala dokonca 3a, ale to pred druhou rankou, vtedy mi brali vzorku aj na histologiu, lebo akurat v tej dobe mojej maminke nasli lymfom, tak pre istotu. Ale nastastie bolo vsetko negativne, hned potom bola ta 1, a od vtedy sa mi zda, ze zase dvojka. Ale to je vraj v poho...

zuzanka7834
2. feb 2011

@pici no co? Este nic? 😕 Ja volam o nejakych 10 minut, uz mam bobky... Fu riadne som nervozna...

pici
2. feb 2011

no dakujem za podporu, zial tehotna nie som...

strelicia
2. feb 2011

@pici to mi je luto, no svet sa nezruti a snazenie pokracuje. teraz ides na kolke IUI ?

pici
2. feb 2011

@strelicia no teraz na druhe a posledne.. nastavene mam dva cykly, potom ivf...

strelicia
2. feb 2011

@pici jaaaj to bolo este len tvoje prve IUI? aaaaa tak to je niiic, to je len starter, prve vyjde len sem tam. ale pri druhom mas uz vacsiu sancu, tak co najskor do toho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre