IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
2. jan 2011

@apolenka6 zlatko, len sa nám pekne kuríruj, ved človek nikdy nevie..... a motyka zvykne vystreliť! Držím palce. Len oddychuj v teplúčku. A kto ti robil IUI?

little_miracle
2. jan 2011

@mata71 pri IUI si tak či tak všetko hradíš sama - bez ohľadu na vek. Ale pri IVF poisťovňa hradí aspoň zákroky a čiastočne lieky - podľa toho, aký súhlas ti dajú. Problémom je len tvoj vek - poisťovňa to hradí len do 39 rokov ☹
Je mi to veľmi ľúto, že o mimčá ste prišli ☹ ☹ ☹ ,ale ak si bola tehu spontánne, ja verím že žiadne IVF nebudeš potrebovať a určite sa vám podarí IUI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja mám tiež už 35 rokov, takže máme najvyšší čas na mimi - veď človek nikdy nevie, čo všetko sa môže prihodiť - a môj manžel už sedel hrobárovi na lopate ☹

Musíme veriť, že rok 2011 bude pre nás všetky úspešnejší !!!!!!!!!!!!!!!

little_miracle
2. jan 2011

@strelicia clostil sa začína brať buď 3, 4, alebo 5DC - a užíva sa 5 dní.............ale ty si mala rovnaký problém s prešvihnutou ovulkou ako ja, tak skús začať brať až na 5DC - mne to doki teraz tak predpísal..........

little_miracle
2. jan 2011

@fomarik .........už som sa pokochala a veeeeeeeeeeľmi vám držím palčeky - nech sa vám dobre darí !!!!!!!! To sa budú detičky v škole vytešovať keď sa dozvedia, že pani učiteľka čaká bábätko 🙂 ..........ja si spomínam ako sme to prežívali my, keď sme boli školáci............ach jaj - ten čas rýchlo letí !!!!!!!!!!!!!!!!!!

speranza1
2. jan 2011

@zuzancek22 tak sme cakatelmi na schvalenie IVF... asi tak v polovici januara by nam mali uz volat z Heliku, ci im dosla ta schvalena ziadost... takze my takto.... a Silvester sme travili doma v a rodinnom kruhu s mojim manzelom...a neviem co idete podstupovat vy, pretoze som necitala prispevky dozadu..ake sa ti bude chciet tak mzes mi v skratke popisat ze co mas nove 🙂 😉 ... dakujem

apolenka6
2. jan 2011

hlásim sa teplota mi klesla na 37,8 😒
@fomarik IUI mi robil dr Krajkovič boli sme tam len tri páry
Jeden na IVF
My na IUI a tretí pár na pohovor asi tiež pred IVF
Dr mi hovoril,že im stúpla úspešnosť IUI a,že my sme posledné iui a mohlo by byť úspešné 😉 Keby dr vedel.že som chorá určite by mi to nerobil a keby som ja vedela,že takto ochoriem tiaž by som tam nešla,ale malo to byť asi tak,,,,, 😕 🙄

apolenka6
2. jan 2011

@katy33 zlatinko dakujem určite budem marodiť ved sa mi ani nedá ísť pracovať.Tak už máš ms?tak pekne papaj clostil ja mám lepšie skúsenosti pri užívaní od 3-7DC ako pri 5-9DC

apolenka6
2. jan 2011

@little_miracle jáj aj sa bojím či pri takom užívaní liekov by bolo dobré aby sa IUI podarilo 😔 a tak by som sa tešila....aj obávala a dakujem určite budem oddychovať 😉

apolenka6
2. jan 2011

@miminkad dakujem za povzbudenie tak ty takto?možno bývaš bližšie? 😎 aj ja som sem začala chodiť preto aby som načerpala energiu a skúsenosti dievčat a mi to pomáha ved nie každý chápe snažilky ked nemá náš problém... 🙄 ja chodím do Bánoviec ku gynek.Dr.Paul a problém mám s dozrievaním vajíčok nedorastajú do velkosti akú majú mať aj ked sa mi tvoria samé niekomu sa ani netvoria 😒 tak skúšame IUI chodím do MT Helios

apolenka6
2. jan 2011

@zuzanka7834 No jasné pregnyl som zabudla spomenúť pichli mi ho priamo v Helíku bez neho by to asi nešlo.Ked sme išli na IUI tak autíčko naštartovalo lepšie nebol až taký mráz ako deň pred tým 🙂 Aj ja som mala 1 IUI v septembri tak ti budem držať palce nech sa to teraz podarí ako sa na začiatok roka patrí a všetky to tu rozbehneme za fomárikom...... 😲 😲 😲 😲

apolenka6
2. jan 2011

@fomarik kedy ideš do MT ja 14.januára a tiež som mala dvojitú dávku od mm 🙂

mata71
2. jan 2011

@little_miracle,@katy33_miracle zajtra to idem riesit,skocim za gyndosom poradime a skusim si dohodnut konzultacie v CAR,,,drzimpalceky,a verim ze budeme coskoro maminy, 🙂 🙂 len mam nalady divne,raz placem,raz sa smejem,,raz chcem hned riesit,,potom nemam chut....no proste depka... 🙂 🙂 to musim nejako zvladnut.

mata71
2. jan 2011

@katy33,moja budem Ti drzat palceky,ja to mam teraz take cudne,lebo ako som zacala krvacat,potom abot...28.12, ☹ ☹ tak mi na sone kontrolovali vsetko a povedala doktorka ze mi prave nastava ovulka,vtedy bol folikulik na pravo mal 22mm,takze je to take divne cele... 😲 😲 ale podla doky ani nie,vraj to mava sedem zien z miliona,, 😉 😉 podla nej je spravna chvila na snazenie,aj ked dusa boli.... 😒 😒 ale rozhodne chcem ist do CAR,nech poradia pozru,urobia... 😀

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fomarik
2. jan 2011

@apolenka6 ja by som tiež mala ísť 14.januára. No, nám je to nejako súdené 😉 😉 😉 😉 😉 . Juj, veru, nech sa aj tebe fazulka prilepí 😉

strelicia
2. jan 2011

tak ja som dnes zacala s clostilom, 3x1, s kym budeme narovnako inseminovat? 🙂

matomajka
2. jan 2011

AHojte.. čítala som vaše tému a potrebuejm radu..sme sice ešte mladí -ako všetci tvrdia ale veľmi chceme bábo..mne však nedozreivaju vajička a manzel mal zlú morfologiu ☹ papam duphaston na upravu cyklu a teraz mam aj lieky na ovulaciu...mete niektora podobne skúsenosti??čo bude dalej?

miminkad
2. jan 2011

@apolenka6 normalne som pookriala,ako sem chodim.ja chodim k dr trizmovi.pracujem v to.o tom doktorovi v bn som nepocula 🙄 skor spominavaju basku tam..no mne sa sice tvoria,ale asi tiez nedorastaju az take velke,zial uz sme to potom nezistili,lebo sme cestovali prec.ale zajtra by som chcela ist k dr,poradit sa co zas dalej.tento rok sa tomu chcem zodpovedne venovat.cas plynie a ktovie co este nas caka.veru malo ludi dokaze pochopit,co prezivame.ako dlho uz chodite do heliosu?nam dr ho tiez odporucal,takze asi pojdeme aj my tam

zuzancek22
2. jan 2011

@speranza1 no aj my sme sa rozhodli isť na ivf, a aj žiadosť sme si už podali., len výsledky z cyto sú zlé tak musím ísť na konizáciu krčka. takže naše ivf bude najskor možné tak cca o pol roka.

apolenka6
2. jan 2011

@miminkad dr.trizma je na mravenisku či niekde tam?ano aj dr Baška je BN ale aj ten môj Paul ten má "menej"žien ako Baška a u neho je vraj riadna rada nie,že by u toho môjho nebola dosť pomohol mijím známym.Liečil ma asi tak 3/4roka clostil som brala 1/2roka v kuse ked mi už dozrievali vajíčka tak mi dal potom metformin aby sa mi to udržalo samozrejme mi plánoval pomer každý mesiac aj som si musela merať bazálnu teplotu 3/4roka a to ma prestalo baviť tak som sa rozhodla ísť do heliosu 😠 tam chodíme od mája 1IUI bolo v septembri a 2 teraz inak MT odporúčam 😉 Tak ty pracuješ v TO?a čo v Partizánskom nie sú gynek.ked chodíš až sem?Veru dieťa treba riešiť my už 4r.a nič a to mám 30 čo chvíľa na krku ☹

miminkad
2. jan 2011

@apolenka6 ano,trizma je na mravenisku.je velmi zlaty a tiez aj dost uspesny,tak dufam,ze aj nam pomoze.baska vraj mava vela zien a dlho sa caka.ja u mojho dr to nie je az take hrozne.o tvojom dr som vobec nepocula.no mne odporucala endokrinologicka clostil v kombinacii s medocriptinom,tak to musim ist dr povedat,nech sa rozhodneme co dalej.o tom metormine som uz pocula.vraj byva od neho dost zle.tiez som merala bazalnu,ale potom som to zavrhla.moj dr to aj tak nejak nepovazoval za smerodajne.co si osobne tiez myslim.este som teraz chcela skusit ten medocriptin,ale vraj byva od neho dost zle.no a ak sa nic neudeje ani do troch mesiacov,tak by sme sli do martina.a dali ti vybrat medzi IVI a IVF?co je vhodnejsie?dufam,ze tento druhy pokus ti uz vyjde.my sa snazime uz dva roky.no ja som chodila aj na strednu do to,takze vlastne prveho gynekoologa som si nasla tu,potom som ho pre nespokojnost zmenila a nakoniec ma kamaratky nahovorili na sucastneho,nakolko sa venuje neplodnym parom a ze je super.tak som sla k nemu.no ja tiez 30na krku,takze uz nie je na co cakat.mladsie uz zial nebudeme ☹

miminkad
2. jan 2011

@apolenka6 si aj na pn?lebo mi to dost odporucaju zostat doma....

fomarik
2. jan 2011

@matomajka ahoj a vitaj medzi nami! Sme tu viaceré, ktorým nedozrievajú vajká. Mne osobne to riešili 4 roky duphastonom a ked to nepomáhalo, rozhodli sme sa pre CAR. Vaječníky sa zvyknú stimulovať clostilbegytom, následne na to ( teda v ten správny čas ti pichnú pregnyl) a naplánujú pohlavný styk. ked sa po dobu troch mesiacov nezadarí, ponúknu vám možnosť IUI, čo je vhodná metóda asi aj pri zlej morfologii. Ale to vám všetko povedia. Toto sú len naše skúsenosti, možno iné dievčatá majú inú liečbu za sebou, ale viac-menej sa používa ten clostilbegyt. samozrejme sú aj iné možnosti stimulácie vaječníkov, ale to by sa už jednalo pri IVF.
Mna osobne sa podarilo vystimulovať asi po 4 mesiacoch užívania hormonov. A kolko máš rokov ak sa smiem spýtať?

fomarik
2. jan 2011

@miminkad ja som ostala pn. jednoducho som povedal dokymu, že sa necítim dobre po IUI som bola PN a vyplatilo sa! 😉

fomarik
2. jan 2011

uf, zajtra idem k mojmu dokymu po dalšiu PN, dúfam, že stým nebude mať problém, kedže v heliose mi povedali, že mám mať šetriaci režim s labkami vyloženými na stoličke. Som zvedavá ako sa zatvári, ked mu budem pred očami mávať s foto malej bublinky. 😀

miminkad
2. jan 2011

@fomarik gratulujem 🙂 no a odkedy si zostala pn?lebo u nas v robote to bude dost problem,ked donesiem papier.uz si viem predstavit moju nadriadenu,ako bude chodit ako furia.to ma vlastne odradzalo dost.

fomarik
2. jan 2011

@miminkad ja som to v práci tiež mala komplikované, vlastne aj mám, ale mám svoje priority a basta! Neohrozím to, čo mi je najdrahšie! Takže IUI mi robili v piatok a v pondelok som si hned šla po PN, síce moj doky mal okolo toho reči ako koza bobkov, ale ja som ho napokon predsa len zlomila a PN-ku mi dal Síce chcel mi ju dat len na jeden týžden ale opäť som nepovolila a nliehala som na neho, takže boli z toho dva týždne. potom som si vzala dovolenku, ktorú potioahnem až do 10. a potom chcem dalšiu PN. Ale musím to vedieť už skôr, aby som zavolal do práce aby našli za mna zastupovanie.

apolenka6
2. jan 2011

@fomarik no to veru 😀 😀 je nám to súdené.Ved myslím ,že už sa viac nebudeme vidieť máme dosť rozdielné bydliská 😕 tak aspoň tak a tam 😉

miminkad
2. jan 2011

no tak to vyzera,ze mame rovnakych nadriadenych 😀 smiem sa spytat,kde robis?ja ked som spominala mojmu dr pn,tak nejake namietky nemal.to sme sa o tom bavili len v rovine uvazovania.nakolko vie,kde robim,tak si myslim,ze snad to s jeho strany nebude problem.no len pekne oddychuj a pomaly sa gulat.teraz uz svoje zivotne stastie nemozes predsa stratit 😵 tiez som si stupila do svedomia a stanovila priority,len uz musim byt nezlomna.a ked mi nadriadena na silvestra zazelala babo,i ked neviem,ci to bolo uprimne,tak sa toho predsa budem drzat 😉

apolenka6
2. jan 2011

@miminkad či IUI alebo IVF?no IUI je tá ľahšia cesta ved ked pojdeš do MT tam vám poradia čo a ako ,ale určite aby ste skúsili najskôr IUI Ten metformin som znášala v celku dobre zo začiatku ma dosť nafukovalo 😀 na to ma aj dr upozornil,ale časom to prestalo ten medocriptin je asi podobné ako ten môj bublinkáč 😀 Zajtra si idem pre PNku,ale nie pre IUI,ale pra chrípku ktora sa ma drží 😠 hnusoba!!!prave som sa osprchovala a začína ma drviť zimnica no čo už ku dr nusím ísť čistučká

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre